Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość PYTANIE WAZNE
o co chodzi zmoim śluzem? od razu po miesiączce mam taki grudkowaty, białawy, lekko żółty - bezwonny, dodam ze mam 1 stopień cytologiczny, tylko 1 partnera, nie choruję. jest dla mnie ten śluz-niby-śluz krępujący, takie gęste grudki, kłaczki, lekko sie klei :O POdczas seksu tez krępujące, bo te grudki zostają na prezerwatywie :O czy to normalne? dodam ze im blizej okresu tym lepiej, te grudki zanikają, pojawia się sluz rozciągliwy, przezroczysty. a powinno niby byc odwrotnie, im blizej okresu tym gęstszy, bardzije kleissty. poradźcie mi bradziej doswiadczone kobietki. mam cykle 28 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
generalnie to każda kobieta ma swój własny model występowania śluzu. Dlatego obserwacja tych objawów daje nam potem obraz jak to właśnie u mnie wygląda. Czy mierzysz też temerature? Jaki sluz masz w dniach mozliwej owulacji? Pisząc ogólnie to po miesiączce kobieta może odczuwać suchość, może też mieć lepiki śluz, grutkowaty który w miare wzrostu poziomu estrogenu i przygotowywania się do owulacji zmienia sie na bardziej płynny, rozciągliwy i przejrzysty. Po owulacji zaczyna działać progesteron i on zagęszcza śluz, staje się on lepki, białawy, czasem nawet zanika - przed okresem poziom progesteronu spada także pojawienie się bardziej płynnego śluzu jest zjawiskiem często spotykanym :) A są kobiety które np. wogóle nie zauważają śluzu na papierze toaletowwym i jesli chcą go zaobserwować muszą badać jego występowanie na szyjce macicy bo jest on wytwarzany wlasnie w kryptach szyjki macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joellla82
Generalnie sarenko jesli pojawia sie po okresie suchym jakis sluz to trzeba juz troszke uwazac. Taki białawy nie jest jeszcze zbyt płodny,ale ryzyko zawsze jest. ja nie wychodziłabym na Twoim miejscu poza 9 dzień. Najkrótszy z Twoich ostatnich 12 cykli ma 29 dni, odejmijmy od tego 20 i wychodzi 9. Czy li 9 dzień jest jeszcze bezpieczny. Ja tez tak akurat mam:) I powyżej 9-ego dnia tylko z prezerwatywą lub wcale:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
joella a myślisz że prezerwatywom można zaufać na tyle że ponad 9 dzień można z nimi zaszaleć a jak to będzie czas płodny do owulacji i zdarzy się że prezerwatywa pęknie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joella82
Sarenko, ja od dawna używam prezerwatyw, kupuje je w aptece i przede wszystkim trzeba umieć sie z nimi obchodzic. jak dotad nigdy nam nie pekla.Szczerze mowiac jesli jest dobry rozmiar i dobrze sie ja założy oraz jest wystarczające nawilżenie to raczej nie ma mowy o pęknięciu. Moja siostra cały czas używala prezerwatywy z mężem i przez kilka lat nie mieli żadnej wpadki:)Potem postanowili bez i teraz mają planowaną córcię. Chociaż my w tych najbardziej newralgicznych dniach przed i tuż po owulacji staramy sie po prostu nie kochać i poświęcamy te kilka dni na inne rzeczy:) Taka przerwa też fajnie robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
joella a może polecisz mi jakiś żel nawilżający bo w suche dni po owulacji nie będzie najprzyjemniej jakiś żel który nie uszkodzi prezerwatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
joella a czy to prawda że owulacja NIE MUSI wystąpić DOKŁADNIE w dniu skoku, może bowiem wystąpić do 3 dni przed, choc najczęściej ma to miejsce właśnie pierwszego dnia skoku lub dzień wczesniej. Tak więc jeśli wzrost temperatury nastąpił 14dc, to owulacja mogła być już 12dc, jeśli jeszcze odejmiemy od tego te 4dni, to właśnie otrzymujemy, że 8dc jest już potencjalnie płodny? Przez to zaczynam wątpić w skuteczność tej metody po prostu to powoduje zachowanie ogromnej wstrzemięźliwośći albo prezerwatywom zaufać. Przyznam się szczerze że już zaczynam wątpić w to że ta metoda może być choć trochę skuteczna. O tym że nawet 8 dzień może być płodny bo owu może być na 2 dni przed skokiem nie wiedziałam. Choć zawsze jak mam owulację to jest po skoku bo w dniu jej mam okropny ból brzucha więc chyba jeszcze nie miałam sytuacji żeby była w innym dniu niż wskazuje na to ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stosowałam
tą metodę i teraz jestem mamą 5 letniego syna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
do "stosowałam" na pewno stosowałaś metodę termiczno-objawową? czy zwykły kalendarzyk? Nie można wszystkich metod wrzucać do jednego worka i z góry twierdzić że do do kitu i ma się po nich nieplanowane dzieci. Mierzyłaś temperaturę? Obserwowałaś śluz? i szyjkę? notowałaś skoki temp owulację itp? Na pewno nie a jeżeli zaszłaś w ciążę to pewnie pomyliłaś się w obliczeniach albo nie podeszłaś do tego w sposób dojrzały a teraz mówisz że masz syna. Przypomnij sobie jak było naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stosowałam - chętnie zobaczę twój wykres, czy faktycznie stosowałaś TĘ metodę. Bo jak się stosuje NPR to się wie, że metody są różne. sarenka12222 bo w niepłodności przedowulacyjnej stosujesz się zasadą \"najkrószy spośród ostatnich 12 cykli minus 21 dni\". Ten dzień jest ostatnim bezpiecznym pod warunkiem, że wcześniej nie pojwi się płodny śluz.A owulacja może wystąpić i do 4 dni przed skokiem tyle, że plemniki nie przeżyją długo bez wysoce płodnego śluzu.Do 4 dni przed skokiem i do 2go dnia wyższej temperatury oraz do 3 dni przed szczytem objawu śluzu oraz do 3 dni po nim, objawy muszą ię pokrywać, czyli nie można np założyć, że owulacja odbyła się na 2 dni przed szczytem, jeśli wtedy było 5 dni przed wzrostem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
ngLKA czyli co mi radzisz w tych dniach po okresie a przed owulacją i skokiem temp? Stowanie prezerwatyw to chyba jedyny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano tylko w zasadzie, ew. globulki, kapturki i inne cuda niewidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
a Ty co stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
ngLka ale skoro czuję ból brzucha zazwyczaj po skoku to w tym dniu pewnie jest owulacja a nie 3 dni przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie jestem w ciąży, wcześniej przez półtora roku stosowałam angielską, objawowo termiczną.W fazie potencjalnie płodnej i wysoce płodnej na początku używaliśmy samych prezerwatyw do czasu niepłodności poowulacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarenko, ból podbrzusza to objaw ta niepewny, że nie można ię nim sugerować. Mnie pół życia bolał tylko lewy jajnik i do tego co miesiąc a przy monitoringu okazało się, że raz jeden raz drugi. Jak zaszłam w ciążę to tak mnie ciągnął lewy, że otworzyłam buzię ze zdziwienia, gdy lekarz mi powiedział, że owulacja z prawego.Pękanie pęcherzyka nie boli - boleć może jego wzrost albo jajnik po pęknięciu pęcherzyka (jest naruszona powłoka jajnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
i nigdy prezerwatywy Cię nie zawiodły? Jaka jest różnica miedzy met angielską a metodą Rotzera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
ojej teraz już trochę zaczynam panikować po tym co napisałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie zawiodły. Nie pękły, nie zsunęły się, nic.nie ma się czego bać, tylko trzeba stosować się do wszystkich zasad a będzie ok :-)Niektóre globulki można stosować z prezerwatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka 12222
troszkę się przeraziłam tym że owulacja może wystąpić kilka dni przed szczytem lub wzrostem temp a ból nie świadczy o pęknięciu pęcherzyka. Zawsze mi się wydawało że jak mnie boli to jest moment pęknięcia lub przemieszczania się jajeczka w jajowodzie bo gdzieś czytałam że ból świadczy o pęknięciu pęcherzyka i ból spowodowany jest krwawieniem z pękniętego pęcherzyka do otrzewnej. Poza tym jeżeli nawet będę miała zaobserwowanych co najmniej 12 cykli i zanotowane w nich najwcześniejsze skoki temp to jaka jest pewność że skok nie pojawi się w kolejnych cyklach całkiem wcześniej niż w poprzednich nie ma pewności i co wtedy? Jeżeli owu wystąpi np 3 dni przed skokiem czyli np 13 dnia a ja będe szalec max do 9 to może być mała wpadka. Okropnie zaczynam się bać tego że tak może być. A jeszcze jedno pytanko u mnie dzień szczytu wygląda tak że rano jest baaaaaardzo duża ilość śluzu przeźroczystego po prostu potop a po południu pojawia się zdecydowanie gęsty lepki szyjka opada w dół zamyka się i twardnieje. Czy to że pojawia się po południu i wieczorem śluz gęsty białay lepki i kleisty i intensywny bół brzucha przez cały dzień szczytu świadczy że owulacja nie jest w tym dniu tylko już była skoro śluz się nagle zmienił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby ból świadczył o owulacji to Metody Naturalne byłyby stosowane na tyle sporadycznie, że zwykły śmiertelnik nie słyszałby o nich, nie byłyby też potrzebne tabletki ani nic.Tak na prawdę nigdy do końca nie możesz być pewna, czy to na pewno jajnik, czy to na pewno owulacja. Po samym bólu.Ból owulacyjny jest NAJMNIEJ wiarygodnym wskaźnikiem owulacji.Niepłodność przedowulacyjna jest pewna na 99,8% (nie zanotowano ani jednej ciaży z prawidłowo wyznaczonego okresu niepłodności poowulacyjnej), w związku z czym owszem, nigdy nie masz takiej pewności w 100%ach. Takiej pewności nie daje ŻADNE zabezpieczenie, tylko wstrzemięźliwość. Tabletki mają również skuteczną = 99,8% i nikt Ci nie zagwarantuje, że na 100% nie zajdziesz w ciążę.Prawda taka, że jeśli ciąża jest dla Ciebie tragedią nie do przejścia, to nie powinnaś współżyć wcale. I nie piszę tego złośliwie, po prostu życie w przekonaniu o 100% zabezpieczeniu przed ciążą przy korzystaniu z seksu to błąd.Zakładając, że najkrótszy cykl wyniesie u Ciebie w ciągu ostatnich 12 cykli 30 dni, to 9 będzie ostatnim niepłodnym POD WARUNKIEM, że nie wystąpi wcześniej jakakolwiek zmiana w śluzie (w ogromnej większości przypadków owulacja poprzedzona jest szeregiem sygnałów typu białkowaty śluz, rozmięknięcie, otwarcie się i unoszenie się szyjki). I załóżmy, że skok będzie 13 dc to:- żadna pewność, że jest już po owulacji, owulacja moe wystąpić do drugiej wyższej poza tym wyższa tempka musi się utrzymać by było potwierdzenie owu- jeśli jak piszesz, nie będzie sygnałów płodności to mała szansa na przeżycie plemników dłużej niż... 2 godziny! Plemnik przeżyje tylko w zasadowym śluzie szyjkowym, czyli jeśli śluz nie spływa nawet i ciężko jest go wyczuć, to szyjka musi być otwarta i miękka!Poza tym wiedz, że nie każdy stosunek w dni płodne kończy się ciążą, tylko ok 20 do max 40%!Oznaczenia śluzu - na wykresie w notatce oznaczasz zawsze śluz najbardziej płodny z całego dnia.Szczyt śluzu wskazuje na szczyt estrogenowy, owulacja może się odbyć na 3 dni przed i na 3 dni po szczycie, to już pisałam. nie ma ŻADNEJ domowej metody na wykrycie dnia owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kordiak111
ngLka mam pytanie pisałaś ,że niektóre globulki można stosować z prezerwatywą,napisz proszę jakie? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enta eih
a ja mam pytanie o żele nawilżające - czy można je stosować z prezerwatywą iktóre polecacie, mam problemy z suchością pochwy i zdarzyło się, że pękła nam prezerwtywa, a wcześniej czułam wyraźne tarcie. A patentex oval można łączyć z gumką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kordiak, nie napiszę Ci bo nie używałam ich kilka dobrych lat. Podpytaj w aptece albo poszukaj w opisach w aptekach internetowych.Nie wiem, czy jeszcze produkują - Pantenex Oval, je CHYBA można ale się upewnij!enta - większość można ale tak samo jak przy globulkach - musisz zapytać w aptece albo dorwać ulotkę czy opis na stronie producenta.Zadajcie raczej to pytanie na forum głównym Antykoncepcji, będzie tam więcej dziewczyn stosujących prezerwatywy z globulkami, niż w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
ngLKA a jak to jest z tym szczytem sluzu. Bo ja mam zawsze tak: rano mam ogromną ilość śluzu przeźroczystego szyjka jest tak wysoko że jest nie wyczuwalna po południu śluz zmienia się na gęsty lepki i kleisty szyjka wieczorem jest nisko twardnieje. Czy taki dzień oznacza że w tym dniu była owulacja czy kilka dni przed nim? A drugie pytanie to to jaka jest pewność że kolejne cykle po 12 zaobserwowanych będą miały podobną lub wręcz taką samą długość? Mój najkrótszy do tej pory to 29 ale jaką mam pewność że któryś cykl nie będzie zdecydowanie krótszy? Poza tym tak sobie pomyślałam jak to jest skoro ja mogę się kochać do dnia i wtedy zawsze ma sucho a 10 pojawi się śluz przeźroczysty to przecież plemniczki spokojnie wytrzymają do 10 dnia a nawet dłużej np. do 14 dnia gdzie potencjalnie może być owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarenka12222
bo gdzieś czytałam że szczyt śluzu poprzedza owulację i od dnia owulacji dokłądnie za 14 dni dostaje się okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Śluz płodny (estrogenowy, rozciągliwy) jest bardzo wiarygodnym i przydatnym objawem pozwalającym na wyznaczenie zarówno poczatku jak i końca dni płodnych, osobiście jeszcze nigdy ten objaw mnie nie zawiódł w przeciwieństwie do temperatury (nie zawsze jest książkowo i czasami wzrasta ale bardzo powoli). Przy cyklu przykładowo 28 dniowym śluz pojawia się około 8 dnia (ale musisz go obserwować przy szyjce macicy, w przedsionku pochwy możesz go jeszcze nie zauważyć w tym dniu), wtedy juz nie możesz współzyć, stopniowo jest go coraz więcej aż w 13 lub 14 dniu jest prawdziwy potok i wtedy napewno zaobserwujesz go na zewnatrz bez konieczności sięgania do szyjki macicy. U mnie jest tak ze dokładnie ( z dokładnością do pół dnia) za 14 dni od szczytu śluzu dostaję @, więc najprawdopodobniej wtedy jest owu. Rano możesz obserwować dużo śluzu najprawdopodobniej dlatego ze spływa po całej nocy ale jezeli na drugi dzien tez występuje to dni płodne trwaja nadal pomimo ze w trakcie tego wczesniejszego dnia pozornie zanikł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
Jeszcze jedno-plemniki bez płodnego śluzu wytrzymuja zaledwie kilka godzin, a sam śluz płodny utrzymuje się około 5 dni więc szansa na zapłodnienie jest tylko wtedy jeżeli współżyjesz a zaobserwowałas płodny śluz (inaczej nie przezyją do owulacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalajna
aha odpowiedz na kolejne twoje pytanie- NIGDY NIE MA PEWNOŚCI ŻE KOLEJNY CYKL BEDZIE TRWAŁ TAK SAMO dlatego faza przedowulacyjna jest nazywana faza niepłodności względnej, ale jeżeli cykl skraca się (mój najkrótszy to 25 dni) to wczesniej występuje śluz płodny przy szyjce w tym przypadku zaraz po okresie juz go obserwuje, przy najdłuższym moim cyklu 33 dni sluz płodny przy szyjce pojawia się dopiero w 13 dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
ale czasem od skoku mija mniej albo więcej dni niż 14 u każdej z nas jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×