Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anulkaxx

złuszczenie młodzieńcze głowy kości udowej-choruje ktos?

Polecane posty

Gość xxkrzysxx
witam mam pytanie czy jest szansa na jakies odszkodowanie?? Bo akurat jestem w trakcie leczenia i interesuje mnie to proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enveneme
wiesz xxkrzysxx, że wątpię, że cokolwiek nam się należy. leżałam z kilkoma dziewczynami na salach, które też były chore na tą chorobę i to wiele razy i one walczyły o odszkodowanie, niestety żadna z nich go nie dostała, więc ja nie będę się wysilać i ciągać się po sądach z tym, pozdrawiam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
myślę, że konieczne będzie wykazanie, iż uraz nastąpił na skutek wypadku :) urazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
enveneme cóż Twoja wypowiedź nie wlewa w nas zbyt dużo optymizmu. A napisz co znaczy w tym wypadku źle zrobić operację .Czy to było powodem iż kulałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola p. 1998
Operacje na wyjecie drutow mam 2 serpnia a teraz na dwor wychodze czasem po schodach na 2 pietro wchodze bez kul czasami się nawet truchtem przebiegne nic mnie nie boli robie prawie wszystko oprocz szpagatow i takich ekstremalnych rzeczy . Super ! :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
no cóż i moja córa po 6 miesiącach chodzi bez kul wiadomo jak patrze mam wrażenie że zaraz upadnie i się rozsypie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola p. 1998
Moja mama i tata tak samo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość enveneme
tacim jeżeli chodzi Ci o źle zrobioną operację w Szczecinie to napisałam, że zostałam zbyt szybko postawiona na nogi. powodem dlaczego kulałam była krótsza noga, która teraz już jest równa. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola p.1998
Już nie dlugo mam operacje strasznie się boje. Wtedy mialam znieczulenie w kregoslup. Takie że mialam bezwlad tylko nog, nic nie czulam. Nie pamietam zastrzyku, jak mi podawali znieczulenie. Czy mogl by mi ktos napisac czy to boli . Bo ja już nie pamietam. Bardzo się boje i bym chciala wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Nie masz wymiotów po takiej narkozie. Ja uważam, że znieczulenie miejscowe jest mniej niebezpieczne choć to opinia człowieka który kompletnie się na tym nie zna. Majula była usypiana . Nie masz się czego bać , spokojnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia9814@wp
Hej wszystkim Mam na imie julia mam 14 lat jestem chora na młodziencze złuszczenie główki kości udowej .we wrześniu mija rok od operacji .Nadal mam śrube i na razie nie zapowiada sie na wyjmowanie (czyli witaj szpital następna operacja :() mało wiem o chorobie mam wiele pytań co do niej . z wielką chęcią poznałabym kogoś kto chciałby pogadać :) jeżeli jest ktoś chętny zapraszam mój e mail natalia9814@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PYTANIEEEEEEEE
Cześć, powiedzcie jak wygląda pobyt w szpitalu jak już wyjmuja śrubę tzn interesuje mnie czy znowu na wyciągu przed operacją czy nie, oraz ile po tej operacji wyjęcia śruby trzeba chodzić o kulach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Partyk
Ja mam 12 lat i będe miał operację na złuszczenie młodzieńcze głowy kości udowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
to się zdrowo trzymaj kumplu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna J.
Wymioty po narkozie są tylko, jak dobę przed operacją się czegoś najecie...a tak to nie :) Ja jestem 2 lata od wyciągnięcia drutów i wszystko jest okej! Tyle, ze ja juz mam martwicę stawu, czyli gorzej być nie moze, bo teraz tylko czekam, az mi sie noga całkiem rozwali i będe miała wstawiany sztyczny staw biodrowy :( No, ale wszyscy mnie po operacji straszyli, ze to bedzie juz niedługo i sama się nakręcałam, ze nie bede mogła normalnie chodzic, funkcjonować,a tu prosze...Jestem cała i zdrowa, nic mnie nie boli :) Owszem, na wf nie ciwcze, bo tak mi zaleca lekarz, ale nawet wam powiem, ze ejst mi to na rękę :d nadrabiam sama w domu i podejrzewam, ze cwicze wiecej od wszystkich moich znajomych, którzy ćwiczą na wf...Także trzymajcie się, nie obawiajcie sie niczego, bo wszystko bedzie dobrze, ta choroba nie jest taka sraszna i da się z nią żyć. A dla ludzi, którzy boją sie operacji, to mogę powiedziec tylko tyle, ze to nic strasznego, nic nie boli i nawet to lubiłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistan
hej.. jestem po operacji juz z jedną nogą 4 lata, a z drugą 3. po nowym roku, mam miec zabieg w którym bedę miała wyjęte te śruby.. czy bede musiala chodzić o kulach? dodam, ze juz 2 rok ćwicze na wf i w tamtym roku miałam nawet 6 na zakończenie :) odpowiedzcie co sie dzieje po tym zabiegu, tj. czy bede chodzic o kulach, na wózku czy obejdzie sie bez żadnych pomocy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxkrzys012xx
"pakistan" witam ja w poniedzialem czyli 29 paz. mam operacje tz. bede miał wyciagane sruby z lewej nogi to dam ci znac czy bedziesz musiał chodzic o kulach czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistan
'xxkrzys012xx ' okej.. a ile masz lat? długo miałeś te 'śruby'? PS: Jestem dziewczyną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxkrzys012xx
Lat mam 17 w wieku 16 lat miałem operacje bolało mnie wczesniej ale myslałem ze mi samo przejdzie ale niestety... śruby w nodze mam od czerwca poprzedniego roku prawie 1,5 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistan
to i tak masz luz, ja mam juz w jednej nodze 4 lata ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumeczek
A więc mam 14 lat,15 listopada pszedłem do ortopedy bo mnie bolało w biodrze,on po zrobieniu rengenu opowidzial mi co na nim widac i skierowal mnie do szpiatal w Łodzi im.Radlinskiego. 16 lstopadam miałem operacje na 2 biodra lecz z jednym biodrem byl problem ,gdyz lekaz który mnie operowal złamam wiertlo w kosci ,a ja mialem tylko znieczulenie od pasa w dól i wszystko slyszalem to bylo straszne.Leze juz 2 dni na oddziale i mam dren w prawej nodze.Zobazymy co bedzie dalej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
hm dreny to raczej normalny temat a co do złamania wiertła to chyba zawsze może się przytrafić. Myślę, że zastanawianie się teraz czy to wina lekarza czy wiertła nie ma sensu. Musisz wracać do zdrowia a jak będziesz chodził po naszym ziemskim padole będziesz się zastanawiał nad wiertłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sara7564
Witaj ! Mam w tej chwili 14 lat jestem juz wyleczona . Jakieś 3 lata tani zaczęłam narzekać na ból kolana , biodra ogólnie lewej nogi i zaczęłam kuleć . Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu a ok tylko ze sie gdzieś pewnie uderzylam . Moja mama zadzwoniła do prywatnej przychodni i umowila mnie na wizytę z ortopeda , czekałam na nią pól roku ale warto było . Lekarz kazał przejść sie mi po gabinecie i odrazu stwierdził młodzieńcze zluszczenie głowy kości udowej . Pracuje tez ten lekarz w szpitalu dziecięcym w krakowie . Kazał sie zgłosić juz na następny dzień i także tego dnia miałam zabieg . Czekałam na niego cały dzień podczas niego do kości biurowej zostało mi zamontowane 5 drutow . I spędziłam w szpitalu 6 dni . Chodziłam o dwóch kulach 2 miechy i jeszcze 1 o jednej kuli i miałam lekcje indywidualne w domu . Potem wróciłam do szkoły była to 5 klasa. Nie cwiczylam na wf . Druga operacja była w wakacje pomiędzy 6 a 1 gim . Ale miała mniej konsekwencji bo chodziłam o kulach tylko 1 miesiąc . Teraz jestem w 2 klasie gim . Od 1 klasy ćwicze na wf i dodatkowo 2 razy w tyg na siatkówkę . Nie mam żadnych bólów ani nic w tym rodzaju . Jednak najprawdopodobniej będę mieć tosamo w drugiej nodze gdyż odczowam ten sam ból a choroba występuje w większości przypadków w obu nogach ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 września czeka mnie nastepna operacja nwm jak to wszystko bedzie mam srube już 1 rok i 2 miesiące nie narzekam ból słaby ale pamietam ze w pierwsze 2 tygodnie to byl koszmar :( bolał mnie kazdy ruch :( Czekam aż ktoś powie jak jest po operacji wyciągania śruby czy jest to bolesne i jak długo musisz mieć kule Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pakistan
no ja jestem juz po wyjmowaniu śrub, o kulcha chodzilam jakies 2 tygodnie nie cale, az szwy mi zdjęli i teraz normalnie chodze, nawet biegam ;) jedynie mam zwolnienie z wf i ćwiczen obciążających biodra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
No z tym światem to tak jest. Możesz się przekonać kto jest prawdziwym przyjacielem. Moja córka dopiero na wózku przekonała się kto ma ją głęboko w d... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluta
witam moja córka też miała złuszczenie głowy kości udowej najpierw zaczeła kuleć myślałam ze żle staneła potem zaczeło boleć nad lewym biodrem pojechałam do lekarz a bo myślałam ze ma zapalenie stawu biodrowego ale wykluczyli to prywatnie zrobiłam usg i nic nie wykazało ale co kulała to kulała całe wakacje tak było wiec pomyślałam ze zbliża sie rok szkolny to trzeba do ortopedy sie udac i 10 września diagnoz z.g.k.u całe 2 miesiące na wózku potem można było używać kul chodziła o nich 3 miesiące w styczniu pani doktor pozwoliła chodzić bez kul;ale rechabilitacja trwa i obyło sie bez operacji i nauczanie w domu przez 4 miesiące ale obył się bez operacji POWODZENIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Operacja była w listopadzie 2011 teraz mamy 03.2013 - ruchomość stawu pełna, noga krótsza o 1 cm. Czeka na termin do szpitala usunięcia drutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Druty zdjęte. Co najdziwniejsze od września ma ćwiczyć na w-f i uprawiać sporty !!!! Słyszał ktoś o czymś takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evelyn 96
Niestety chorowałam. Na szczęście jednostronnie, tylko prawe biodro : ) Miałam pierwszą operację w marcu 2008, stabilizacja 5 grotami Kirchnera. 8 dni w szpitalu , pięć miesięcy skakania przy kulach. zero jakiejkolwiek rehabilitacji, nawet nie słyszałam o sanatorium ; ) Druty usunięto w sierpniu 2010. Teraz nie mogę ćwiczyć na wf, ale baardzo wskazana jest jazda na rowerze i pływanie. Generalnie nie odczuwam bólu w biodrze, ale mam ograniczone odwodzenie. Nie przeszkadza mi to w życiu codziennym, ale zawsze trzeba pamiętać, żeby się oszczędzać ; ) Pozdrawiam wszystkich złuszczeniowców : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×