Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anulkaxx

złuszczenie młodzieńcze głowy kości udowej-choruje ktos?

Polecane posty

Gość Oleńka199898
Mnie bolały dwie nogi na przemian chodziłam do lekarza mówił że to mięsień później miałam jechac do szpitala i sie okazalo ze mialam zluszczenie glowy kosci udowej ale w obydwoch nogach. mialam operacje i mam wlozone sruby na razie chodze na kulach a w listopadzie mam zdjecia. wiem tylko ze bede miala wyciagane sruby ale ile pozniej bede lezala. i czy bede mogla pozniej jezdzic konno tylko tak rekreacyjnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola.p199898
Ja mam na imię ola i mam 13 lat Zaczęła mnie bolec jedna noga w pachwinie lekaż mi mówil że to zapalenie mięśnia i że to jest od jazdy konnej i przejdzie ból więc dał mi maści.później mnie bardziej bolało i dał mi zwolnienie z w-f na bieganie a pani i tak mi kazała robic cwiczenia i druga noga mnie zaczęła bolec i jeszcze raz poszlam lekarz dal mi zlecenie do szpitala miałam wtedy pierwszy raz popieraną krew a później jeszcze poszłam na prześwietlenie okazało się że mam złuszczenie kości w obu nogach lewa gorsza prawa troche lepiej wtedy byłam załamane.była potrzebna operacja.lezałam w szpitalu przez kilka dni i miałam operacje bardzo sie bałam ale juz po wszystkim wsadzili mi śruby w obie kości miałam lezec przez 4 tygonie w lóżku po 2 tygodniach zdjeli mi szwy.później po 4 tygodniach leżenia zaczelam chodzic na kulach.nic mnie na razie nie boli jutro mam zdjęcia bardzo się boję że będzie coś nie tak i że będzie potrzebna poprawka.później będe miała wyciągane śruby i rehabilitacje. trzymajcie kciuki ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Witajcie moja córka jest właśnie po operacji na druty założone i nie może chodzić przez kilka miesięcy nijak się to nie ma do Waszych przypadków 4tyg itp na chyba że nasz lekarz przesadza i woli dac wiecej czasu nodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
cóż dotarliśmy do domu nie jest łatwo ale mam dwa pytania może ktoś odpowie: 1) kiedy zaczeliście ćwiczenia z operowaną nogą i jakie 2) czy jest sens łykać jakieś leki typu 4flex czy arthroblock czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1987 gosc
tacim ja nie moglam przez pol roku obciazac nogi. wiec mysle ze warto zaufac lekarzowi. jesli chodzi o cwiczenia to po zdjeciu gipsu takie delikatne ogolnoruchowe bo wiadomo ze miesnie sie zastaly. ale tak na wiecej cwiczen (np. w odciazeniu i na nauke chodzenia i jeszcze na ogolna gimnastyke) to zaczelam chodzic jak juz odlozylam kule czyli pol roku po operacji. o i basen bardzo mi pomogl. co do lekow chondroprotekcyjnych to mi lekarze zalecaja bo to nie zaszkodzi. ale powiem szczerze ze nie biore caly czas tylko co pewien czas np. przez miesiac. wiesz nie jestem specjalistka ale powiem Ci jakie mam wrazenie jak one dzialaja. czuje jakby bylo wiecej tej mazi w stawach i przez to mniej boli przy chodzeniu. ale mnie nie boli ciagle wiec po co sobie watrobe niszczyc tabletkami. jak corka zacznie znow chodzic i bedzie czula dyskomfort to jak najbardziej kupowac takie leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
dzięki za info a po jakim czasie mogłaś chodzić o kulach bo moja córka na wózku śmiga cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1987 gosc
po operacji w gipsie 6 tyg lezalam. jak mi sciagneli gips to moglam chodzic o kulach albo jezdzic na wozku. nie wolno mi bylo obciazac nogi czyli absolutnie nie wolno na nia stanac przez pol roku. potem juz nauka chodzenia od razu nawet bez zdjecia rtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
ok dzieki za info o to chodziło, pierwszy raz się spotykam z gipsem ale to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa1987 gosc
wiesz ja ta operacje mialam tak ze 14 lat temu wiec moglo sie cos w medycynie zmienic ;) poza tym wydaje mi sie ze wszystko zalezy od stopnia zluszczenia i od lekarza ktory leczy. moj sasiad mial to co ja kilka lat przede mna i tez mial gips taki z pasem biodrowym i az po palce w stopie. ale jak bylam w szpitalu to byl tam tez chlopak z ta sama choroba ktory nigdy nie mial gipsu. albo na przyklad on nie mial wyciagu a ja mialam. szczerze powiem ze lekarzem nie jestem i sie tak nie znam. najwazniejsze zeby wszystko poszlo dobrze i nozka wyzdrowiala. trzymam kciuki za corke. najwazniejsze zeby sie nie dolowala i nie zadreczala tak jak ja. bylo mi z tym zle i nie rozumialam dlaczego tak sie stalo bo widzialam ta chorobe jak jakas tragedie. a tak naprawde wyjela mi tylko pol roku z zycia. po czym teraz zyje juz calkiem normalnie. najgorsze bylo to ze mi lekarz nic nie mowil co bedzie potem jak bedzie wygladalo moje zycie a ja sie balam i snulam mroczne scenariusze. calkiem niepotrzebnie. takze jeszcze raz zycze szybkiego powrotu do zdrowia i trzymam kciuki :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka ..? : )
Witam, mam na imię Kasia i i mam 13 lat,w październiku operowali moje chore biodro. Po operacji 3 dni i trafiłam do domu, niestety włożyli mi 4 druty. Nie odczuwam żadnego bólu lecz z przerażeniem myślę wyciągnięciu tych drutów, i boję się że jak dorosnę mogą pojawić się jakieś komplikacje. Wszelkie pytanie na temat biodra proszę pisać na nr gg 28089595 lub email wincekpolak@wp.pl . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adziaaa106
Czesto zadajemy sobie pytanie dlaczego akurat my, wydaje mi sie ze Pan Bóg wybiera ludzi tych którzy sobie z tym poradzą wiec nie czujme sie pokrzywdzeni lecz zaszczyceni!!! hey mam na imie Agnieszka obecnie mam 16 lat 3 gim. gdy miałam około 13 lat 1gim. doszło u mnie do złuszczenia stawy biodrowego co bylo wielkim zaskoczenie dla mnie bo u wiekszosci przybadków przyczyna jest nadwaga a ja miałam nie dowage, lecz bardzo czynnie uprawiałam wiele sportów, (moze dlatego)... Zczeło sie od utykania na lewa noge poszlam do pediatry po czym do ortopedy(oczywiście prywadnie, panstwowo pół roku czekania) który stwierdził po zdjeciu RTG zapalenie, i skierowanie do szpitala byłam straszbie przerazona bo nigdy wczesniej tam nie byłam! wszystkie te okolicznosci były mi bardzo nie na reke bo rodzice mieli jechac do grecji i swoja choroba nie chciałm im psuc wyjazdu, lecz dowiedziałam sie ze przy takim zapaleniu lezy sie z ciezarkami 2 tygodnie i tyle, wiec załatwiono mi ciocie do opieki wszystko było juz zaplanowane i git. Lecz w dzien wyjazdu rodziców po porannym obchodzie miły jakżeż ordynator oznajmił mi '' to sie nadaje do operacji a nie zadne zapalenie,, odstawił zdjecie i poszedł sobie dalej, oczywiscie rodzice nie pojechali ;/ póżniej operacja wstawili mi 2 sróby i 4 miesiace chodzenia o kulach na poczatku bardzo bolało lecz potem wogóle, po roku wyciagneli mi to zelastwo i 2 miesiace chodzenia o kulach w tym momencie tentnie zyciem tancze biegam cwicze , na wf wszystko rabie prawie z wyjatkami np skok przez kozła, cwiczen obiazajacych biodro. Musze przyznac na początku nie bylo to dla mnie proste bo byłam bardzo dynamiczną energiczną i żywiołową osoba a własciwie dalej jestem teraz nic anic mnie nie boli, a tamtą operacje tylko wspominam i traktuje jako ciekawa i rzadka przygode, mozna rzec ciekawy wpis do pamietnika ;) mowi sie CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI trzeba zawsze miec usmiech na twarzy i myslec pozytywnie a wszystko bedzie prostrze duzo zdrówka i sił koleżanka z branży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Heh nadzieja płynie w ducha :) . U nas juz 2 miechy klikneły córa leży, siedzi , wierci się , ale nie chodzi jeszcze. Pozdrowienia dla niej bo na pewno to zerknie hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
no jedziemy na RTG po ponad 2 miesiącach od operacji zobaczymy co będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Po upływie 12 tygodni "zaczynamy" chodzić po domu o kulach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liupi
No to gratuluje :) Ja miałem tym drugim sposobem (na śrubę) więc po tygodniu zacząłem naukę chodzenia o kulach - nogi nie obciążałem z 2 lata. Jeżeli nie jest jeszcze za późno polecam natychmiast zacząć kurację lekami. Dlaczego? Złuszczenie pojawiło się dlatego, że brakuje tego śluzu między chrząstką i złuszczyła się ona. Najlepiej udać się do lekarza/ farmaceuty i on doradzi jaki lek najlepiej brać :) I poleca nie korzystać "z usług" jednego lekarza, tylko udać się do innego (tak na wszelki wypadek ;-) ) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Dzięki wielkie za info właśnie tak jest - lekarz mówi nie brać leków ( fajny gość tak w realu) ale ja i tak kupiłem jej colaflex z kolagenem itd od samego początku łyka i jakiś tam sanostol z wapniem . Kurcze nie wiem czy na wakacje jest sens coś zamawiać bo chcieliśmy do Croati pojechać ??? Myślisz że da rade ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alojzy24
Witam, miałem złuszczenie panewki ok 10 lat temu (w ogole mialem je w obu nogach). Z jednej nogi do tej pory ich nie usunąłem, mimo że przewidywany termin ich usunięcia dawno już minął. Nie wiem czy to nie ma negatywnego wpływu na moje zdrowie. co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Myślę, że to zależy od tego czy miało to wpływ na stan panewki . Bo głowa kości mogła mieć częsciowe złuszczenie i poprostu nie pogłebioło się ono a natura mogła zrobić swoje. Jak robisz RTG to będzie widać czy jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsu
Witam . Musze niestety was zmartwić żę prędziej czy pozniej bedziecie mieli przez to biodro problemy z kolanem i kostką dlatego ze noga jest nie prawidlowo ustawiona . Zaczynam się zastanawiac czy opłaca mi sie wstawic sztuczny staw po ch_j mi taka atrapa która nie działa prawidłowo. Im dluzej od zdiagnozowania choroby tym bardziej rozumiem jaka lipa mnie spotkala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klopsu
Jeszcze jedno nie dajcie sobioe wcisnac kitu ze cwiczenia przywroca wam pelen zakres ruchu (nie prawada) chodzilem z przerwami na rechabilitacje przez 3 lata ruchomość sie poprawila ale to nigdy nie bedzie to samo co zdrowa noga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Mi akurat lekarz od razu to powiedział , ale jak bedzie finalnie to zobaczymy. Powiem Wam tak- generalnie jak widzę dziecko leżące ledwo wstające do wózka inwalidzkiego a teraz jak śmiga o kulach to już gęba się cieszy . Wiadomo, że gdyby na tych kulach miała zostać to człowiek na głowie będzie stawał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawaa9898 (ola13)
Wiec tego bedzie troche duzo .mam 13 lat i mam na imię ola. Zaczela mnie bolec noga ale ja nic sobie z tego nie robilam olalam to i pojechalam na oboz konny co pogorszylo wiec poszlam dekarza zalecil masci bo mowil że to miesien. Zaczela mnie bolec druga cala noga nie moglam wyczuc miejsca gdzie a pani na wf choc mialam zxwolnienie kazala mi biegac co jeszcze pogorszylo. Poszlam 2 raz do lekarza zalecil inne masci potem jeszcze bolalo i poszlam 3 raz dal zlecebie do szpitala i poszlam. Nigdy nie mialam pobieranej krwi z rzyly i musialam miec bardzo się balam potem przeswietlenie czekalam godzine za zdj doktor zobaczyl i kazal zrobic jeszcze 1 zdjecie i znowu nastepna godzina okazalo się że to zluszczenie glowy kosci udowej w lewej nodze gorsze w prawej lepsze ale lewa to po prostu byla masakra za 4 dni byla operacja wybralam znieczulenie takie co się w plecy w kregoslup dostaje ale kompletnie tego nie pamietam i tak spalam bo dostalam jasiu glupiego. Po operacji troche bolalo i dostalam przeciwbolowe. W szpitalu bylam jeszcze 4 dni i do domu lezalam w lozku 4 tygodnie i 30 zastrzykow w brzuch codziennie po jednym po 9zterech tygodniach o kulach i przeswietlenie było wszystko dobrze zaczynam po domu chodzic bez kul a na dwor na spacery z kulami już. W marcu 14 mam nastepna wizyte i bedzie wymiana drutow bo nie moga być za dlugo bo się zrosna potem bedzie jeszcze wyjmowanie i plastyka kosci zebym np jak bede miala 30 lat nie miala sztucznego biodra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawaa9898 (ola13)
Aha i jeszcze mam po 3 druty w kazdej nodzee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
hm to dziwne wszedzie gdzie czytałem druty wymiemieniali nawet po kilku latach . Mi lekarz powiedział, że wyjęcie drutów po roku A na co były te zastrzyli??? Przeciwzakrzepowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskwaa9898
Tak przeciwzakrzepowe. Ja jestem 4 mies po operacji i lekarz mowil że beda wymieniane bo się zrosna z koscia ale beda na tym samym miejscu. Wyjecie drutow to u mnie jeszcze za jakis czsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola p. 1998
Ja zachrowalam na obustronne lewa noga w II stopniu prawie III a druga male zluszczenie prawie II stopien.Na poczatku wakazji 2011 zabolala mnie noga nie moglam wykryc dokladnego miejsca ale to byla tak pachwina kolano i biodro. Pozniej jeszcze druga noga i naprzemian bolaly utykalan i się że mnie smiali że chodze jak pingwin. Poszlam do lekarza rodzinnego i powiedziala pani dr że to z przeciazenia od jazdy konnej. Zalecila mi masc i nic nie pomogla spytalam jej się czy mogę jechac na oboz koNnu powiedziala że tak ale z malymi ograniczeniami i pojechalam jeszcze pogorszylam poszlam 2 raz do lekarza powiedzial że to od sportow i powinnam odpoczywac. Zaczal się rok szkolny 1 gim jeszcze bolalo poszlam 3 raz zlecil skierowanie do ortopedy. Pojechalam do szpitala i zrobilu zdj rtg mily lekarz z inoworclawia że szpitala powiedzial że to zluszczenie glowy kosci udowej i trzeba operowac. Lezalam w szpitalu 4 dni przed operacja .operacja byla we wrzesniu 2011 roku. W trakcie operacji ktora zajela max 2 godz wsadzilu mi w kazda noge po 3 druty. Po 3 dniach zosatalm wypisana. Lezalam na wznak 4 tygodnie albo jezdzilam na wozku bo mi się nudzilo robilam sobie sama 30 zastrzykow 1 dziennie w brzuch przeciwzakrzepowe potem na kulach i teraz też bo jeszcze się lecze. Bylam na 1 kontroli i wszystko jest narazie dobrze lekarz mowil że bedzie niedlugo operacja na wymiane drutow. Bo inaczej się zrosna z koscia14 marca mam nastepna wizyte i stwierdzimy dzien operacji pozniej jeszcze wyjmowanie drutow i plastyka kosci zebym w przyszlosci nie miala problemow. Zycze powodzonka i nie bac się to pomoze. Pisac jak było u was. Pisac na gg 11116305 jak cos chcecie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola p. 1998
Wiem że odpowiedzialam 2 raz ale teraz jest dokladniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola p.1998
miałam znieczulenie ogólne a po operacji 1 dzien przyszła pani rehabilitantka i pokazała mi 5 cwiczeń na nogi 3 dni po siedziałam na krzesełku i spróbowałam baaaaardzo powilo 3 kroczki na kulach i sie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola p.1998
poprawka zapedzilam sie nie ogólne znieczulenie tylko miejscowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola p.1998
zapedziłam sie nie miałam ogólnego tylko to w kręgosłup tylko od pasa byłam znieczulona w dół sorki ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×