Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia.

KLUB MAMUŚ Z POZNANIA

Polecane posty

Gość Ania_Viktoria
Hey mam pytanie powiedzcie mi od którego tygodnia wasze dzieci miały juz sabilna główke i trzymały prosto?bo moja Wiki ma juz prawie 11 tygodni i jej główka cały czas leci i to na lewy bok wogule nie chce byc na prawym tak jej sie ta lewa strona spodobała ze nie chce byc na prawym boku, teraz przystawiam poduszki zeby lezała na prawym boku boje sie zeby tak jej nie zostało. Maoja mama mówi ze moze to byc przez ta moja diete bo u wiki wykryto sakze białkowa i musiałm duzo z jedzenia wyeliminowac mówi mama ze to przez to moze nie miec siły w główce bo jałowy pokarm ze lepiej jak przejde na karmienei sztuczne?co o tym myslicie? załanmie sie jezeli przez ten pokarm i diete zamiast pomóc dziecku to tylko mu zaszkodziłam tyle poswiecenia nic prawie nie jem a tu mówia ze niby szkodzi tzn. mama tak uwaza a co wy myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Co do prezentów to u mnie Krzysiu napewno dostanie to http://www.allegro.pl/item482443092_super_auto_dla_mechanika_wiertarka_narzedzia_somap.html (ostatnio mąż wiercił w ścianach i on jest zafascynowany i też tak chce więc czym się da \"wierci \"dziury w samochodach ) ale to jeszcze nie koniec mogę podrzucac linki w miarę zakupów :D Aniu moja prosto trzymała główkę jak miała ok 3,5m (a też karmie piersią ) także Wiktoria ma jeszcze czas i nie sądzę, ze Twoje karmienie ma na to jakikolwiek wpływ. Wiki prawidłowo się rozwija a Ty nie miej ŻADNYCH wyrzutów tylko karm jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu ale wogóle tego nie bierz pod uwage-dieta matki karmiacej niema wpływu na siłe dziecka mój kuba tez późno zaczął trzymać główke i niestety tez mu leciała na prawy bok ale jak go kładłam w nosidełko jak oglądał bajki to podkładałam recznik z prawej własnie strony zeby go odzwyczaić.juz teraz jest ok. a twoja na trzymanie główki prosto ma jeszcze czas.przeciez niema jeszcze 3 mieesięcy wiec nie wymagaj od niej tego:-) mam nadzieje ze pomogłam troche. a podkładaj coś pod ten bok na który jej leci główka bo to jest jej przyzwyczajenie i musisz to zwalczyc jak najszybciej.ja nadal czasami mu podkładam ale duzo pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaVika myślę, że zachowanie malej jak opisujesz nie ma żadnego związku z dietą; a Oli może być dla Was żywym przykładem, że rozwój może postępować prawidłowo choć powoli; co do preferowanych stron: możesz poobserwować jak małą kładziesz w łóżeczku jeśli właśnie skręt w preferowaną strone powoduje widzenie \"ciekawszych rzeczy\" odwróć ją, a po prawej stronie w łóżeczku możesz pouwieszać jakieś fajne gadżety, żeby przyciągać jej uwagę; warto nosić ją pleckami do siebie, żeby nie utrwalała skrętu głowy; no i zagadywać ją od nielubianej strony; ciekawość świata powinna przezwyciężyć nawyki; a z główką... spokojnie; my chodzimy na rehabilitację z Olem i mogę Ci tylko zasugerować jedno ćwiczonko; innych sie nie odważe polecać bez nadzoru fachowca ;-) gdy mała leży na pleckach możesz podłożyć obie dłonie pod jej plecki na takiej wysokości, żeby twoje palce podtrzymywały kark i potylicę małej i delikatnie całymi dlońmi podnosić ją może nie do kąta 90 stopni ale chociaż na pół leżąco; goba: pisałam włąśnie o tym \"świecie odkryć\" w którymś z poprzednich postów; on jest od najwcześniejszych dni, ale Oli i tak nadal przerabia w łóżeczku tę pierwszą stronę :-) chociaż na siedząco chichra sie przy obu; ale jeszcze na troooooochę mu wystarczy narka! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Dawno tutaj nikt nie zaglądał... miałam podac namiary na naszą klasę więc proszę:D http://nasza-klasa.pl/profile/2249880 goba1 super mały wygląda w tym chodziku:) ja się cały czas waham czy kupic czy nie:/ co do prezentów to ja narazie kupiłam to: http://allegro.pl/item486480436_fisher_price_uczona_sluchaweczka.html http://allegro.pl/item490509765_little_tikes_muzyczne_odkrycia_mlotek_6_36msc_hit.html a, że moja mama nie miała prezentu no to jej dałam i szukam dalej:D Ania_Viktoria co do główki to mój przez jakiś czas ją trzymał a potem przestał i pediatra mi powiedział, że mu głowa urosła i mu troszkę ciężej ją unieśc;p ale na pewno nie ma to nic wspólnego z dietą!!!! Nie masz się co martwic bo maluszek jest jeszcze malutki:) pozdrawiam Was gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo ale pogoda co?? kredzia super synek a reszta gdzie??? mamaniny to chyba zagubiona w akcjii-hihi i moniś tez pozdrawiam a tak ogólnie to u nas ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Żyję!!!!! W niedziele się przeprowadziliśmy do nowego mieszkanka, obecnie jeszcze mieszkamy na kartonach więc kompa jeszcze nie mam podłączonego, no a po drugie to i tak brak czasu na cokolwiek!!!!! Trzeba się rozpakować bo w sobote parapetówka :P Jak już się ogarnę to sie odezwę - buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! no byłam ciekawa, która \"pęknie\" i pierwsza napisze :-D kredzie Wojtula śliczny i jak dla mnie to taki juz dorosły, bo mój Olo to jeszcze taka gapcia; kredzia jak jeszcze szukasz to mamy z Gobą namiary na gościa z Poznania (allegro) ze Szczeniaczkiem uczniaczkiem za 103zł paula w sumie to Ci zazdroszczę; bo lubiłam ten czas wprowadzania się i decyzji co gdzie będzie stało w nowym mieszkanku; Goba dzisiaj brat pędzi na Poranek :-) a poza tym masz rację; chyba dużo kobitek \"zaginęło w akcji\"; moniś, mamaniny; minimisia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_Viktoria
dziekuje wam za rady jestem juz spokojniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, wieki mnie tutaj nie było :( Paula ja jeszcze mieszkam na Ratajach więc może będzie okazja spotkać się :) myślę, że Ania też będzie zainteresowana :) od miesiąca borykamy się z chorobami, mam nadzieję, że to już końcówka. Od zeszłego tygodnia chodzę na spotkania w Strefie Mamy, nie wiem czy słyszałyście o tym? Promują tę akcję na WTK. Uciekam spać gorąco pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj rzeczka a ja tylko podnoszę, żeby topiku nie skasowali za bezruch :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny!!!!! Wróciłam do zywych. Nareszcie na swim i nareszcie rozpakowana!!!!!! A nie na kartonach. Troche to trwało i chodziałam spac codziennie o 12, 1 spać a na drugi dzień padnieta chodziłam. Na vszczeście od wczoraj mam nareszcie wolne wieczory!!!!! A ja wczoraj byłam u gina dzieciątko waży 537 g ale za cholerę nie pokazało co ma między nóżkami !!!!! Natsepna wizyta 29 grudnia i lekarz mi obiecał że podejrzymy kto tam siedzi Rzeczko ja mieszkam teraz na Unii Lubelskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej melduje się mały chory ma wziewy zapisane wiki ok katar a ja troche tez katarek. pozdrawiam was kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Paula ale wracasz do żywych... znaczy się po tej parapetówce???? :-D :-D :-D A na co stawiasz jeśli chodzi o płeć?? Goba to Wy tez chyba już kółko kręcicie z tymi chorobami?? Minimisia weź sie w garść i napisz jeszcze raz :-) U nas: Bubu jak zwykle zakręcony ;-) a Olo ma tak zapuchnięte dziąsła i wrzeszczy w trakcie jedzenia łyżeczką (nawet taka silikonową); kurczę, niech już te baksy mu wyjdą! A my jutro skoro świt na przedstawienie z Bobutem lecimy. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lida wiesz, że ja leń :D :D w dodatku nudny :)) bo u nas nic nowego maluchy ok zdrowe wiki zaczyna się podnosić na czym się da i ma nerwa jak misiek okazuje się zbyt miękki, zębów brak i powoli odstawiam od piesi z butelki nie pije tylko z niekapka i powoli leci .... A dla wszystkich chorowitków dużo zdrówka 👄 teraz chyba zaczął się sezon :( Święta już blisko i w ten weekend jedziemy na wielkie zakupy, żeby potem jak będzie najwięcej ludzi nie latać z dziećmi po markecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu dzisiaj taka cisza????? Powiem wam cos śmiesznego - moj synek nauczył się wczoraj nowego słowa - a mianowicie D U P A .... mam nadzieje ze dzisiaj już nie będzie go pamiętać. Ale wczoraj cały wieczór chodził i powtarzał d.upa d.upa d.upa ... i nawet pokazywał rączką na tylnią część ciała i powtarzał ... Wszystkim życzę powrotu do zdrowia, u nas na szczęście już wszyscy ok. Lida wróciłam do żywych po przeprowadzce - parapetówka to był pikus ;) bilans strat: kilka kieliszków, szklanek oraz jeden talerzyk - to tyle ze szkła, co do reszty do rozwalona ława .... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc pozdrawiam wszystkie u nas ok mały w chodziku ja przeziębiona a wiki w szkole. generalnie bez zmian hihi melduje sie tylko ze zyje lida hello🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też się melduję :) Czy my mamy jakieś Baski na forum???? Jeśli tak to wszystkiego najlepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Paula ja jestem :) ale nic mi się nie chce Wikusia ząbkuje tym razem górne jedynki i w nocy dostała gorączki i kataru do rana nie mogłam usnąć pierwsza choroba mojej kruszynki :( a najlepsze jest to że jak Krzysiu dostawał gorączki to nei spodób było tego nei zauważyć płakał i widać było że chory a ona śmiała się do mnie i gdyby nei to że wydawała mi się zbyt ciepła to nawet nie przyszło by mi do głowy że ma gorączke a miała 38 st. dałąm czopek i gorączka zeszła a rano pogodna i zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wszystkim mamusiom... ja od dwóch dni choruję..ciągle pije herbatke z cytryna lub soczkiem malinowym :( mam tylko katarek, kichanko i piekące oczy. mam nadzieje ze nie rozniesie mi sie na gardziołko. wizyte u gina mam dopiero w poniedziałek i moze dzidzia pokaze kim ono jest :P pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a mnie mąż odwiedził; więc tylko zaglądam w między czasie :-D :-P PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a miałyscie problemy z temperaturką w ciąży? ja dzisiaj mialam w dzien 36,3-36,5; a teraz jak zmierzylam to 35,3 :( troche polezałam w łozku i niby skoczyła do 35,9. zobaczymy czy za pól godzinki bedzie wyzsza.. jak jest wysoka (ok 37,5 i wyżej )to wiem, ze stan podgorączkowy i leki na przeziębienie...ale co z niską ? na oslabienie tez cos jest?pff.. tez nie miało mniekiedy złapać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...... nic nie powiem..... ancona dla Ciebie już wszelkie odpowiedzi w temacie też będą nieaktualne; dlatego po prostu życze zdrówka INNYM również wszystkiego najlepszego w tym wariackim przedświątecznym czasie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaskajaks
o jak milo wiedziec ze jest klub mamuś z Poznania- dziekuje za namiary :) jest tutaj jakas mama, ktora ma dziecko w wieku 2,5 lat albo podobnym? pozdrawiam i zycze milego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×