Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julia.

KLUB MAMUŚ Z POZNANIA

Polecane posty

Hej ja melduje sie nadal w dwu[paku po trzy dniowym w szpitalu. A więc byłam w roszince i tam też będę rodzić pojechałam z moim bioderkiem bo tak do krzyża zaczeło promieniować i przyjeli mnie że to niby poród samoistny no ale szyjka zamknięta rozwarcia nie ma tylko skurcze poleżałm trzy dni na obserwacji i to tyle mała ma już 3400g więc mały klocuszek mi sie szykuje łożysko IIIstopnia dojrzałości i pozatym wszystko ok i wyszłam ale teraz przynajmniej znam już szpiatl i nie będę laikiem . Całuje was i maleństwa. Tylko buuuuuuu przyplątałmi sie jakiś wirus i katarek i gardło mnie męczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm..... no własnie dziewczyny, gdzie sie wszytskie podziały??? u nas już troche lepiej, Maja w końcu zaczęła lepiej spac i wszytskim to wyszło na dobre:) hihi od niedawna zaczynamy testowac nowe smaki, jabłuszka banany, marchewki itp i chyba na razie jej smakuje choc jeszcze nie do konca radzi sobie z łyżeczką! ale za to od paru dni przewraca się sama na brzuszek wiec juz za bardzo nie można zostawic jej samej na łóżku. noi zębów wciąż nie mamy i na razie się na nie nie zanosi nawet! Aniu, to już ostatnie dni wiec korzystaj poki mozesz, no i wyśpij sie bo potem może byc ciezko! uciekam do mojej królewny! pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim. Dawno mnie tu nie było ale was podczytuję. U nas trochę się pozmieniało. Mamy mieszkanko!!!! Teraz chcemy je szybko wyremontować do gwiazdki żeby spędzić wspólnie pierwsze święta w swoim gniazdku. Remont jest ogromny bo robimy wszystko od podstaw!!!! Patryk najprawdopodobniej jest alergikiem i będę musiała ponownie wrócić do mleka H.A. - nie powiem żebym była tym ucieszona bo koszt mleka hypoalergicznego jest prawie 2 razy taki jak zwykłego dla maluchów ale co zrobić jak mus to mus. Ostatnio dałam mu soczek brzoskwiniowy i po jakiejś godzinie na rączkach i policzkach wyszły mu plamy. Musiałam szybko biec do apteki do wapno w syropie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam pytanie do rodzących w Rodzince czy dawałyście lekarzowi lub położnej cos w łape że te3k powiem mój poród sie zbliża i jestem coraz bardziej przerażona. Pozatym jakis wirus mi sie przyplątał i straszny kaszel mam i katar muszę do porodu sie wykurować co by maleńkiej nie zarazić. Będę wdzięczna za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu nic nikomu nie musisz dawać i bez tego są bardzo mili i na każde zawołanie, ja byłam dosłownie w szoku, bo położne latały koło wszystkich jak opętane:P nie spodziewałam się takiej opieki! Ostatnio z Wojtusiem troche się unormowało, wieczorem już tak nie płacze, najwyżej 15min, w nocy nadal się budzi ale tak z 2 razy więc już coś...zaczęłam dosypywać mu troszkę kaszki do mojego mleczka, bo w nocy budził się bardzo głodny i domagał się cyca, a teraz wystarczy że podam smoczek lub herbatkę.Za to w ciągu dnia więcej płacze przed snem:( już tak było super że kładłam go dawałam smoczek i spał a teraz bardzo się buntuje:( Mieliśmy iść na basen z Wojtusiem, ale nie wypaliło, bo okazało się, że w niedzielę nie ma już miejsc wszystko opłacone do końca stycznia...ale chyba zapiszę go w ciągu tygodnia, najwyżej sama będę się jakoś telepać tramwajem i autobusem:P w końcu mogę się poświęcić dla mojego skarba:) Ostatnio Wojtuś zaczął \"skarżyć\" i okazywać swoją żałość, tzn. gada po swojemu, ale w taki sposób że wszyscy wiedza, że jest niezadowolony i njakny chciał się poskarżyć, potrafi tak bardzo długo, a potem dopiero zaczyna płakać:) Byłam z Wopjtusiem u okulisty, ale nawet go nie zbadała, kazała zasłaniać raz jedno oko raz drugie i jak ja zaobserwuję, że coś jest nie tak to wtedy zapisze krople a potem dopiero zbada...wydaje mi się to bez sensu! Jak Wasze jesienne nastroje? u mnie różnie bywa, ale przeważa zły nastrój, a właściwie kompletny brak energii życiowych:( Paula gratuluję mieszkanka:) Edytko ja na Łazarzu byłam niespodziewanie, dlatego Cie nie uprzedziłam, szkoda, że nie udało nam się spotkać... Lecę się wykapać i w końcu położę się wcześniej:) dzisiaj o dziwo obyło się bez płaczu przed snem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Rzeczko ostatnio mój maluch też przestał być grzeczny najgorzej jest od 19 bo potem jest kąpiel no i karmienie juz tak było fajnie kąpiel karmienie i spac a teraz !! karmienie kąpiel zabawa spanie a dwie godziny pózneij juz jest głodny wstaje go karmić nawet do 4 razy w ciagu nocy już mam dość wczoraj spróbowałąm starego sposobu na usypianie czyli kąpiel karmienie i spanie no i spał do 4 a potem do 8 wiec było tak jak wczesneij mam nadzieje ze to nie jest chwilowe. Około miesiac temu po kąpieli jak chciałam go karmić to zaczynał płakać i kończyło sie tym że kładłam go spać (usypiał bez problemu ale bez karmienia ) ale za to budził sie po kilka razy w ciagu nocy teraz niby już nie płacze po kapieli więc wróciłam do wcześniejszego sposobu bardzo chciałabym żeby sie to udało no ale zobaczymy Paula 🌼 buziaki dla Patryka. Pamietasz o zdjeciach ? Aniu co u ciebie ? jak ostatnie dni ? wiem ze ci ciężko ale juz niedługo będziesz mieć swoja córeczke przy sobie :) Pogoda mnie bija ciągle tylko szaro i smutno ja chcę wiosny :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane mamusie. ❤️ Rzeczko dziękuje ci za odpowiedż odnosnie szpitala. 🌼 a to kwiatek dla reszty mamuśi ich pociech. Ja nadal w dwupaku i czuje ze nie prędko mojej małej do przyjścia na świat. czuje sie raczej dobrze dziś wizyta u gina więc sie dowiem co i jak dam znać co piszczy w trawie. Miłego dnia i uśmiechu na twarzy no i pojawiajciesie tu jak najczęściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mogłybyście mi polecić jakis gabinet w którym bez problemu nagrywają badanie USG na płytę?? Bardzo mi zalezy na tym, może możecie mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SARA433
Witojcie! Dawno mnie nie bylo ale coz kompa nadal nie mam choc widoki są;) Rossa ja nagrywalam w raszei ale wtedy jeszcze chodzilam do doktorki Cieślak prywatnie ona jest lekarka wlasnie z raszei i kazala mi przyjsc na usg do szpitala i tam nagrala. Placilam 70,00zl. Lekarki nie polecam haha bylam w osmym miesiacu i przychodzilam na wizyte a ona mi sie juz w drzwiach pytala co mnie do niej sprowadza. Jakies to takie niemile bylo ze przez 8 miesiecy nie zapamietala ze prowadzi moja ciaze:) I jeszcze takie tam inne pierdoly o ktorych nie chce mi sie pisac w sumie- bo to dawno i nieprawda;) Paulus! Pozdrowionka i cmoki dla Was :* Dla reszty Mamus tez wszystkiego dobrego i dobrych nastrojow jesiennych . Aha i dbajcie o kregoslupy nie dźwigajcie wozkow bo skonczycie jak ja z wyjechanym miesniem miedzyzebrowym czy okreznym jakim takim :) Paaaaaaaa!!!! asia i jas Ps. W miare nowe fotki www.jas1106.bobasy.pl (bo nadal nie wiem jak wstawic na stale tak jak wy macie ta stronke tu w podpisie hahahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki:) Coś ostatnio nie chce mi się pisać:( Zachowanie Wojtusia nieco się unormowało, tzn. już nie ma histerii przed spaniem, ale niestety cały czas budzi się w nocy po kilka razy:( od jakiegoś czasu daję Mu na noc kaszę ryżową Nestle, bo myślałam że będzie przesypiał noc ale niestety nic z tego:( a od kilku dni je jabłuszko gerbera:) bardzo mu smakuje:) za jakiś tydzień dostanie marchewkę :) Na spacerki rzadko chodzę bo mi się nie chce, popadłam w jakąś apatię:( Namawiam męża na wyjazd do Anglii, nam się i tak nie układa więc nie będę tęsknić, a przynajmniej jakaś kasa będzie... Aniu jak tam jeszcze w dupaku? ciężkie pewnie te ostatnie dni:( ja pamiętam jak co dnia wyszukiwałam objawów porodu:P trzymam kciuki za szybki i łatwy poród:) trzymaj się kochaniutka ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za te podpowiedzi ;-) Bardzo mi się przydadzą jutro idę na to USG do raszeii i mam podobno zapłacic za nie 30zł????? z nagraniem na kasetę Przedziwne te cenniki co lekarz to ma inny, a przeciez to ten sam szpitalny sprzęt.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że nie piszę - mam doły ostatnio. Powinnam się cieszyć że mamy mieszkanko że zamieszkamy razem ale tak nie jest :( Przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! troche sie tu u nas na topiku uspokoiło ale to pewnie dzieciaczki sa absorbujące i na nic nie ma czasu:( moja mała właśnie zasnela wiec mam chwileczke, choć pewnie nie długa:( Ania, ty juz pewnie tulisz swoje malenstwo, w koncu to juz koniec listopada!!daj znac co i jak! Paula, dla ciebie buziaków moc, to pewnie ta pogoda, u mnei z samopoczuciem tez nie najlepiej, ogólnie czasem mam takie dni ze cały czas jestem na \"nie\" bez względu czy coś sie stalo czy nie, moze to siedzenie w domku mnie dobija, juz sama nie wiem, pocieszam się tylko ze bedzie lepiej!tak na marginesie gdzie sie przeprowadzasz? Magda, ja tez mialam problemy z nockami, był płacz, budzenie się czasem nawet co 15 minut, ale udalo nam sie zdobyc ksiażkę \"uśnij wreszcie\"- moze slyszałas? no i juz od 2 tygodni jest lepiej, spimy w miare normalnie od 20-21 do około 8, z jednym karmieniem między 3-5. gdyby co to ksiązkę mogę podesłać na maila. udanego humoru i pozdrowionka dla wszytskich!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja poproszę na maila tą książeczkę. paulinag@icpnet.pl A co do przeprowadzki to przenosimy się na Ogrody na ul. Dąbrowskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia ja też poproszę książeczkę madzia.wp@wp.pl ja już na szczęście od ponad miesiąca nie karmię w nocy, w ogóle słyszałam, że tak \"duże\" dzieci nie powinno się już w nocy karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki witajcie widze że humorki jesienne nas dopadły. Ja niestety nadal w dwupaku dzis byłam na KTG i mała inaczej niż zwykle miała serduszko z prawej strony mojego brzuszka a normallnie miała z drugiej położna powiedziała że mała szykuje sie do kanału rodnego ale ja boję sie że mała sie obróciła jak wreszcie coś sie stanie napewno dam znać pozdrawiam i ściskam, 🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼 a to dla was na polepszenie humorków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Aniu myślałam o tobie podczas ostatnich dni i nawet zagladałam na topik na kafeteri ale nie znalazłam nigdzie wzmianki że juz jesteś 1+1 :) trzymam kciuki za ciebie a zmianą ułozenia córeczki sie nie przejmuj mój Krzysiu też tak miał a wszystko skończyło sie dobrze pamiętaj że tam są lekarze którzy zawsze ci pomogą !! a teraz sie uspokój i wyśpij bo twoje dni są policzone :) 🌼 dla ciebie a moze urodzisz 1.12 to było by super Paula ma Patryka z 1.06 ja mam Krzysia z 1.09 to ty kontynując tradycje tego topiku powinnaś urodzić 1.12 :) Rzeczko fajnie masz że nie musisz w nocy wstawać u nas juz sie uspokoiło i nocki są ok ale cała przespana noc to dla nas wciaż marzenie A dzisiaj byłam na szczepieniu i Krzysiu mnie zaskoczył zapłakał tylko przy wbijaniu igły i potem ok uśmiechał sie do pielegniarki nawet ona była zdziwiona że tak ładnie to zniósł ale teraz miałąm na niego sposób poprostu mocno go przytuliłam mówiłam do niego i całowałam w szyjkę i chyba to go uspokoiło. Pielęgniarka powiedziała ze ma takie baleroniki że pewnie nawet nic nie poczuł :) Jestem strasznie z niego dumna zwłąszcza ze ostatnio p.łakał i już od ostatniego szczepienia myślałąm jak to zrobic żeby nie zauważył że jest szczepiony :) a przy okazji go zważyłam i waży 6800 :) Spotkałam tam dziewczynę która rodziła miesiac temu na Lutyckiej ni dziecko było wyciagane próznociagiem coś strasznego Chłopiec ma ogromnego krwiaka na główce a główka jest zdeformowana strasznie mi go żal biedne dziecko. Tyle złego słyszałam o próznociagu i myślałąm ze już tego nie robia a jak widać robia Powinni tego zabronić !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej!! dziewczyny, ksiązka właśnie wysłana, oby tylko się przydała! MAm tez do Was pytanie, czy wozicie jeszcze malluchy w gondoli, ja jeszcze tak ale chyba już niedługo bo Maja sie denerwuje ze nic nie widzi a coraz bardziej ciekawska sie robi:) i coś mi się wydaje ze niedługo bede musiała ją do spacerówki przenieść a liczyłam ze choć trochę zimy w gondoli jeszcze pojeździmy!! moja mała dopiero zasnęła od rana, więc troche padam, bo ta pannica to tylko chce zeby ją zabawiać i ja adorować, troche się sama pobawi ale lepiej z mamą:) i tym sposobem mama nie ma na nic czasu. dobra, zmykam coś zrobić póki Maja śpi! buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wózek wielofunkcyjny, z wkładaną gondolką, ale w ogóle jej nie używałam bo Wojtusiowi było za ciasno, więc cały czas jeździ w zabudowanej spacerówce i mam nadzieję, że przetrwa tak całą zimę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!!! Ewka nic do mnie nie dotarło :( buuuu Ja woze Patryka od 4 miesiąca już w spacerówce bo w gondoli cały czas mi płakał. A na wiosnę i tak zmieniam wózek i kupujemy graco quadro de luxe - jest o wiele lżejszy niż te spacerówki w wózkach wielofunkcyjnych. Mój już chce tylko siedzieć na spacerze z leżeniem gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczko czy czasami nie za wcześnie wprowadzasz mu inne pokarmy? Przecież ty go karmisz piersią prawda? A w takich sytuacjach nowe pokarmy zaczyna sie wprowadzać dopiero jak dziecko ma 6 miesięcy. Chyba ze tak jak mój jest od 2 miesiąca na sztucznym to ja mogłam mu wprowdzac już od 4 miesiąca powoli jabłuszko i marchewkę. Teraz to już je wiele rzeczy, wybór w słoiczkach mam duży ;) Taka byłam ambitna że będę dziecku gotować obiadki itp ale jest mi teraz wygodniej kupić gotowe w sklepie :P mniej roboty hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paula to prawda Wojtuś jest nadal na moim mleku, daję mu kaszkę na noc aby lepiej spał, bo budził się bardzo głodny, a marchewkę i jabłko dostaje ponieważ jest jesień i chcę aby miał naturalne witaminki:) Ewka ja dostałam książkę i bardzo dziękuję :) już prawie przeczytałam, tylko nie wiem czy nie za późno na stosowanie nowych metod :( wbrew pozorom takie dziecko ma już zaszczepione pewne nawyki a ich zmiana wiąże się chyba z cierpieniem...nie wiem ja chyba nie mam dość sił aby skazywać Wojtusia na płacz:( z drugiej strony On ładnie sam zasypia a moim jedynym problemem jest zmoczek i jego reakcje na wszelkie dzwięki... Od jakiegoś czasu Wojtuś miał czerwone plamki na pieluszce, zrobiłam badanie moczu i okazało się, że ma dużo bakterii, trochę krwinek czerwonych i moczniaki:( przez tydzień mam podawać tabletki i Vit.c i zrobimy ponownie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Ja pierwszy raz u Was. Mam na imie Asia, 27 lat. Jak łatwo sie domyslic mam dwojke cudownych dzieci: Wojtek 4,5 roku i Julka 0,5 roku. Mąż Piotrek. Mieszkam na Grunwaldzie, niedaleko stadionu. Pozdrawiam i mam nadzieje, ze bedziemy sie wymieniac doswiadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Wojtusia i Julki:) witamy i zapraszamy...🌻im nas więcej tym lepiej:) Paula, wysłałam na drugi adres podany na kafe, pierwszy mail, nie wiem dlaczego, wrócił z powrotem, a wysłałam na ten adres, który podałaś. Madziu, moja Majka starsza od Wojtusiai bez problemu przeszła to wszytsko, co jest opisane w książce! w sumie jesli nie masz problemów ze spaniem, to moze nie warto, ale jesli są jakieś problemy to polecam, my w sumie męczylismy sie tylko pierwszą noc, płakała troche ale daliśmy radę, potem jakoś było łątwiej, z reguły uspokajała się po jednym wejściu, maksymalnie po 2, wcześniej nocki była jedną wielką masakrą a teraz nareszcie już spokojnie chodzę spać:) na podstawie tego, co pisałyście widzę ze my długo w gondoli jeździmy, choć spacerówka juz wyciagnieta i na dniach się do niej przenosimy, Paula, mi tez się bardzo podoba ten sam model Graco, nawet oglądalismy go w sklepie, jedyny minus taki, że on jest sprzadawany w zestawie z nosidłem dla noworodka, które już nam w sumie niepotrzebne i że nie można kupić samej spacerówki, więc sie zastanawiamy co dalej... podobały nam sie też inne modele Graco, nawet lżejsze i może byłyby jeszcze lepsze na wiosnę, ale im więcej tych wózków oglądam, tym większy mętlik w głowie mam:) tak na marginesie, używacie już kszesełek do karmienia? bo właśnie zastanawiamy sie nad kupnem, i znowu ten sam problem, wybór taki, ze nie wiadomo na co sie zdecydowac:( pozdrowionka dla mamuś i małych bączków, no i szczególny buziak dla półrocznego dziś PAtryka!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama witaj wsrod nas:)🌻 Ewa gratuluje:) ale powiedz mi jak wchdziliscie do pokoju córcia sie uspakajała? mówiliscie cos do Niej? bo Wojtus nie reagował, była sekunda ciszy jak włozyłam mu smoka a potem na nowo ryk, kilka razy az w koncu polozylam go spac po swojemu:( Krzesełko Wojtus dostanie na gwiazdke od wujka, takie zwykle drewniane, które potem mozna rozebrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×