Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

ja mam tak samo z nastrojem i nie wiem dlaczego może faktycznie ten lek tak dziala.pierwszą serie duphatsonu wzięłam,wczoraj powinnam dostac miesiączke ale pojawila sie tylko mała brązowa plamka i nic więcej,dzisiaj zrobiłam test ale wyszedł negatywny,może to za wcześnie na test?nie czuje się jak bym miała dostac okres i nie czuje jak bym była w ciąży ,nie wiem co o tym wszystkim sądzic.czy któraś z was miała podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika1983
czesc dziewczyny!mam pytanko,moze Wy mi pomożecie.wlasnie sie zastanawiam nad odstawieniem tabl.antykoncepcyjnych Cilest.Poszlam do lekarza z porada.Cilest dostalam jakos srodek antykoncepcyjny ,ale rozniez mialo mi to uregulowac miesiaczke(wczesniej okres pojawial sie nawet co 50 dni).Teraz chce odstawic Cilest,poki co dzidzi nie planuje.lekarz napisal mi duphaston od reki,w sumie nic mi nie wyjasniajac wiecej niz to ,ze mam brac od 16-25dc,ale po tym co sie tu naczytalam to mam male obawy.Nie wiem ,czy nie powinnam sobie zrobic w miedzy czasie jakis badania zanim wogle zaczne brac ten lek?A z drugiej strony jak skoncze cilest to nie wiem kiedy wystapi miesiaczka i czy bedzie w miare regularna?prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
marika1983 ja tez po odstawieniu miałam takie obawy, ale póki co miesiączki mam wmiarę regularne ( a tabletki hormonalne bralam tez na uregulowanie bo miałam co 60 dni) teraz mam co 30 a jeden raz przez przeziebienie zdarzylo sie ze mialam po 44 dniach. Moim zdaniem nie bierz duph bezpodstawnie bo mnie narobil szczerze tylko szkody w tym ze mi wszystko poblokowal - poczytaj moje wczesniejsze wypowiedzi :) ja bym sie wstrzymala szczegolnie ze nie planujesz zachodzic w ciaze a ten lek "podobno" ma wspomagac zajscie ( w co tez nie wierze zbytnio bo tez go bralam na to)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa i jak tam starania? :)) ja juz powoli nie daje rady :P trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no staramy sie caly czas ale juz sama nie wiem czy cos z tego tym razem wyjdzie czy znowu nic z tego...;( hehe a tam nie dajesz rady dzien przerwy na zebranie sil i znowu proby hihi :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martina7707
Dziewczyny potrzebuję Waszej pomocy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martina7707
Witam Was serdecznie... z nadzieją, że może któraś z Was była w podobnej sytuacji do mnie. Zawsze miałam regularnie @ ale od 2 miesięcy nie mam wcale. Udałam sie do lekarza który ciąży nie stwierdził ale za to zrobił usg i badania hormonalne. I jedno i drugie jest ok. Przepisał mi duphaston, który mam brać przez 5 dni a potem powinnam mieć @. Jem drugi dzień te tabletki i wcale nie czuję jakbym miała mieć @ za to mam jakieś dziwne brązowe upławy.Czy to normalne??? Jestem załamana tym wszystkim, bo nie wiem co się dzieje, że nie dostałam @. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika1983
pajkaa:napisz mi prosze konkretnie czy duohaston bralas od razu po zakonczeniu tabl.antykoncepcyjnych, czy po prostu dalas sobie i swojemu ciału czas i dopiero pozniej zaczelas brac duphaston,bo nie bardzo zrozumialam po jakim czasie je zaczelas?nie mialam zadnych badan hormonalnych ,wiec poki co ich nie biore lecz wciaz sie zastanawiam.mam je zaczac brac w 16dc ,wiec mam jeszcze troche czasu.postaram sie jeszcze skonsultowac z innym lekarzem,zrobic usg i cos zadecyduje.dzieki za Twoja odpowiedz.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
marika1983 - skonczyłam brać tabletki anty dostalam @ i potem juz po niecałym miesiącu moja była lekarka stwierdzila ze powinnami miec juz nastepną @ i przepisala duphaston. Bralam przez 6 cykli od 16-25 dc. U mnie było zero rezultatów tylko humorki i cera mi sie zniszczyla , tzn pełno pryszczy mi się po nich porobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Witam bylam dzisiaj u mojego doktorka zrobil mi USG i okazalo sie ze mam torbiel na jajniku wiel. 3cm ;/ nic mi nie przepisal co by moglo go wchlonac czy cos jedyne co chcial mi dac to tabletki antykoncepcyjne ktore by uspily moje jajniki ;(... W sumie to sie wystraszalam bo w koncu chce zaciazyc ale podobno jak bym zaszla w ciaze to by to zachamowalo ta torbiel jedynie mam jesc kwas foliowy dzisiaj zaczelam ;) i dostalam skierowanie na badania gdyby w ciagu 6 miesiecy nie udalo mi sie zajsc w ciaze to mam zrobic te badania i z wynikami sie udac do niego. I tu nasuwa sie moje pytanie czy ktoras z was miala cos takiego jak torbiel i czy bedac u lekarza on wam cos przepisywal bo zaczynam sie martwic :( I mysle nad konsultacja u innego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika1983
pajkaa:dzieki za informacje.tego wlasnie potrzebowalam.w przyszlym tygodniu wybieram sie na usg,postanowilam wziasc jeszcze 1 miesiac tabl anty na wypadek jak by cos nie tak wykazalo usg,a przy okazji usg porozmawiam z innym lekarzem do temat duphastonu(inny lekarz,wizyta prywatna),wiec moze bedzie i inna diagnoza.bede sie starala odpoczac od wszystkich tabl i zobaczymy jak sie zachowawa moje cialo,zrobie badania hormonalne i zobaczymy co dalej.bede Was informowac.pozdrawiam wszystkie kobietki na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka84
Hej przyszłe Mamuśki! Pierwszy raz piszę, choć wolałabym żeby żadna z nas nie miała takich problemów:( O dzidzie staramy się od 1,5 roku, od tego cyklu brałam duphaston od 16-25 dnia cyklu 1xdziennie po 1xtabletce zeby wyregulował mi się cykl, choć zwykle miałam co 30-32 dni ale bardzo krótkie te moje @były no więc dlatego. Dzisiaj 29 d.c i nic, niby pobolewa mnie brzuch cos jak na miesiaczke, i piersi ale nic się nie dzieje. Czytałam gdzies na innej stronie ze po odstawieniu leku @ powinna sie pojawic po 2-3 dniach. Z przesledzenia Waszego forum widze ze niekoniecznie. ciekawe jak to ze mna bedzie, najchetniej to bym przesunela czas o 10 dni do przodu, ta niepewność jest najgorsza ale co zrobić...Czekam niecierpliwościa pozdrawiam wszystkie forumowiczki a szczególnie te najstarsze i najwytrwalsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajkaa
alutka84 ja dostawałam po 11 dniach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa ja na Twoim miejscu poszlabym po konsultacje do innego gina gdzies czytalam ze Torbiel i ciąża razem to niebezpieczne zestawienie : cytuję " Torbiel jajnika jest pojęciem opisującym strukturę guza jajnika. Torbiel jest to zmiana otorebkowana zawierająca w środku treść płynną, którą może być płyn surowiczy, krew, treść endometrioidalna, wydzielina gruczołów łojowych, ropa. Nie tyle obecność torbieli w przeszłości ma wpływ na zachodzenie w ciążę, ile jakiej natury były te zmiany. I tak na przykład zmiany zapalne (torbiel wypełniona ropą) mogły doprowadzić do powstania zrostów i niedrożności jajowodów, ale torbiel dermoidalna i prosta nie mają wpływu na zachodzenie w ciążę, chyba że wystąpiły istotne powikłania pooperacyjne. Skracanie szyjki macicy nieprawidłowe w trakcie trwania ciąży może być związane z wystąpieniem czynności skurczowej macicy lub z niewydolnością cieśniowo-szyjkową, czyli osłabieniem aparatu podtrzymującego ciążę. " ja bym się zastanowiła nad tym lekarzem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka84
No i włąsnie Pajka miałaś rację, tylko że w moim przypadku to on nic nie uregulował bo dostałam @ po 31 dniach czyli tak jak przed braniem, może będzie dłuższe krwawienie no zobaczyny, ten cykl też jeszcze wezmę zobacze. Oj cieżko to wszystko zniesc, masakra po prostu...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
alutka84 tylko uważaj bo ja też brałam w 16-25 dc i bralam go przed owu bo mialam zawsze dlugie cykle i mi blokowal owulację przez pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Kurcze ja juz nie wiem co mam robic najlepiej by sie bylo wstrzymac chyba ze staraniami ale ja tak bardzo chce w koncu zajsc w ciaze ;( ale z drugiej str jak by mialo cos stac sie zlego to bym sobie tego nie wybaczyla ... :( Nie wiem juz nic mam na oku jeszcze jednego lekarza zobacze co on mi powie ... :( A chce zaznaczyc ze ze lecze sie prywatnie i nie wiem czy mam wierzyc mojemu lekarzowi chyba mi nie chce zaszkodzic tylko pomoc tym bardziej ze mu place grube pieniadze :( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika1983
czesc dziewczynki!odzywam sie,poniewaz stwierdziłam,ze może ktoś jest w takiej samej sytuacji jak ja.ostatnio pisalam ,że lekarz mi przepisal duphaston od razy po tabl anty(na uregulowanie miesiaczki).wstrzymalam sie z jego braniem i dzisiaj poszlam do innego lekarza.zrobilam sobie usg narzadow rodnych i na szczecie jest wszystko ok.lekarz u ktorego dzisiaj bylam powiedział,zebym sie wstrzymała z branie duphastonu i dala odpoczac sobie i swojemu organizmowi od tabletek.skoncze brac to opakowanie cilestu(anty)i zobaczymy jak to dalej bedzie.bede was informowac.mam nadzieje,ze dobrze robie...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
marika1983 ja dostałam tez takie instrukcje od swojego gina i co ... wszystko sięuregulowało :) mój organizm potrzebował tylko czasu. Pamietaj o jednym jak bedziesz chora albo mocno przeziebiona nie denerwuj sie jak @ bedzie sie spozniała - moze to byc nawet o 15 dni:) ja tak mialam, jak lekarz zrobil mi badania to powiedzial, ze owulacja sie przesunela z powodu choroby:) trzymam kciuki - Kikaa - ja na Twoim miejscu bym się wstrzymała, ale to bedzie Twoja decyzja. Ja chodze na NFZ bo stwierdzilam, ze prywatnie to zawsze zdzieraja kase i nie żałuję mam super lekarza chodziaz w Sławkowie:) dojezdzać musze ale wole miec solidnego lekarza niz placic jakiemuś palatowi, który tylko zaszkodzi - no nie dotyczy to wszystkich lekarzy, ale niestety większości :( Ja sobie czekam na @ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa a jak tam Twoje pomiary?? ja dale robie:) i zaczyna mi sie coraz bardziej to podobac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no mierze caly czas dzisiaj dostalam prawdziwa @ i szczerze powiedziawszy sie ciesz z tego powodu bo juz nie pamietam kiedy tak mialam ;) zawsze to bardziej plamienia byly... zobaczymy co mi powie drugi lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amasi
Hej słuchajcie,powiedzcie mi czy po przestaniu brania duphastonu nadal ma się takie objawy jak podczas braniatzn.bóle brzucha i piersi zmiany nastrojów??myslałam że w koncu sie udało i bedą dwie kreski ale niestety..niewiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
no ja nadal mierze tez no a teraz czekam sobie na @ niestety znowu jestem przeziębiona. Tylko u mnie to juz w ogole jest pogmatwane :)jak mialam wysoka temp to nie mialam tego sluzu plodnego a teraz od paru dni mam 36.8 n i sluz ale niestety to jest 32 dc wiec watpie zeby to byly dni plodne - no jednym slowem masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga19888
a ja bylam ostatnio u gina, po kolejne opakowanie tabletek i wypytalam co i jak bo nie wszystko wiedzialm. ja zazywam troszke inaczej tabletki, bo od 19-25 dc, i nie wiedzialm na co to wogole biore, powiedzial mi ze na uregulowanie tylko mniejsza dawke bo te tabletki uzalezniaja, i jesli po ok 6 msc nie bedzie poprawy to trzeba zaczac sie leczyc inaczej, no w sumie chyba ma racje bo jak dlugo mozna brac tabletki skoro i tak nic nie daja to trzeba cos zmienic, powiedzial mi tez ze kobiety ktore sa szczuple raczej nie maja klopotow i "ladnie" zachodza w cieze ... mam nadzieje ze ma racje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Haha no chyba racji nie ma bo jestem szczupla osoba a staram sie juz pond pol roku i dalej bez efektow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Myślę, że lekarz strzelił gafę :) ja też jestem szczupła i co? staram sie tez ponad pol roku hahaha dobry lekarz :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka84
No właśnie postanowiłam, że nie będe brała tych tabletek, po co zbędnie się truć skoro efekty bez brania i z braniem takie same. Przed braniem @ mialam co 30-31 dni, bardzo krótką bo 3 dniową i jak bralam to wygladalo tak samo, niepotrzebnie tylko sie łudziłam przez kilka dni że jestem w ciązy bo przecież miałam dostać dokładnie po 28 dniach.... Sprawdzałam, wszystkie hormoniki w normie, a niestety mam wrażenie że z tym duphastonem to jest tak jak z tabl.antykoncep. który z lekarzy jakiś wywiad przeprowadzał aby dokładnie dostosować tabletki do waszego organizmu? Zwykle nawet nie pytają o rodzinne skłonności do żylaków a to przecież przeciwskazanie. Postaram sie maksymalnie odstresowac, zrelaksowac i nie myslec o terminie następnej @...Bedzie dobrze, mowie Wam!pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka84
No właśnie postanowiłam, że nie będe brała tych tabletek, po co zbędnie się truć skoro efekty bez brania i z braniem takie same. Przed braniem @ mialam co 30-31 dni, bardzo krótką bo 3 dniową i jak bralam to wygladalo tak samo, niepotrzebnie tylko sie łudziłam przez kilka dni że jestem w ciązy bo przecież miałam dostać dokładnie po 28 dniach.... Sprawdzałam, wszystkie hormoniki w normie, a niestety mam wrażenie że z tym duphastonem to jest tak jak z tabl.antykoncep. który z lekarzy jakiś wywiad przeprowadzał aby dokładnie dostosować tabletki do waszego organizmu? Zwykle nawet nie pytają o rodzinne skłonności do żylaków a to przecież przeciwskazanie. Postaram sie maksymalnie odstresowac, zrelaksowac i nie myslec o terminie następnej @...Bedzie dobrze, mowie Wam!pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajkaa
alutka84 przede wszystkim luzik no i sie nie dołować jak przyjdzie nastepna @. Ja sobie za kazdym razem powtarzam nie teraz to nasteoym razem. W koncu kiedys musi sie udac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emili76
Cześć dziewczyny;jestem po 2poronieniach przyczyna brak progesteronu w organizmie prosty wynik ale żaden lekarz nie wpadł na to by zrobić to badanie. zrobiłam je sama.Nałykałam się ORGAMETRIL,potem duphastonu i udało się jestem w 12 tyg a duphaston biore 3razy dziennie i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×