Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość Prettywoman1987
czy jest to lek hormonalny po który się tyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emili76
Ja myślę że nie ,ale to jednak hormon a mówią że nie ma hormonów po których sie nie tyje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Tycie po hormonach zależy od organizmu. Jezeli organizm ma tendencje do tycia np po antykonceocyjnych tabletkach to bedzie i tył po duphastonie, ale fakt faktem duph. działa niekorzystnie na cerę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prettywoman1987
jak na razie cera moja sie nie zmienia ale i poprawy nie czuje moze jak pojde na następne badania to sie wszystko wyjasni pytam bo lekarz mówił że to hormon a w ulotce nic nie jest napisane a jak na razie nie tyje mamnadzieje ze bedzie dobrze bo chciałbym urodzic zdrowego maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Duphaston to inaczej czystej postaci progesteron:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Czego się dowiedziałam otóż... Duphaston nie blokuje owulacji lecz gdy cykle są bezowulacyjne to w tedy on nic nie pomaga jedynie występuje miesiączka ale nie spowodowana tym że komórka jajowa nie została zapłodniona lecz tym iż organizm się oczyszcza... Czyżbym ja przez te wszystkie miesiące brania Duoh... miałam cykle bezowulacyjne :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa jak masz cykle bezowulacyjne to nic Ci nie pomoże ( przepraszam za szczerość) nawet branie duphastonu. A to , że branie duphastonu przed owulacją blokuje ją dowiedziałam się od 5 ginekologów, u których byłam na konsultacjach więc , aż 5 nie kłamałoby w tej kwestii :) Poza tym jak masz cykle bezowulacyjne to powinnaś to leczyć. Zdarza się tak, że co któryś cykl jest bezowulacyjny tzw. jednofazowy, ale jak mierzysz sobie temperaturkę to powinnaś to widzieć na wykresie. Wykres bez wyższej temperatury, gdzie masz wahania raz spadek raz podwyzszenie to jest cykl jednofazowy. Natomiast jak masz podwyższoną temp o conajmniej 5 stopni, a poprzedzona jest ona mniejszymi temp. to można przypuszczać, że w ten dzień jest owulacja. Jednak czasami możesz mieć owu przy 36,6 temp. więc nie jest to regułą. Jeżeli nie wiesz, czy masz bezowulacyjne cykle czy nie kup testy owulacyjne i jak masz podwyższoną temp. zrób test to będziesz wiedziała:) Jeżeli jest tak jak mówisz, że masz bezowulacyjne cykle to oznaczałoby, że jesteś bezpłodna, a to trzeba leczyć:) Mimo wszystko trzymam kciuki. A w sprawie duphastonu to gdzieś wyczytalas ze nie blokuje, bo ja obczytałam wszystkoe możliwe fora i większość opowiadalo się tak jak Ci lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
nie no wlasnie moje wykresy maja te podwyzszone temperatury ..a z tym cyklem to sama sobie zadaje takie pytanie skoro duphaston mi nie pomogl...dzisiaj bylam na konsultacji u innego lekarza okazalo sie ze torbieli juz nie ma i sa pecherzyki tak wiec za tydzien mam sie zglosic na USG i zbaczymy ten lekarz u ktorego bylam przypuszcza ze moja owu wystepuje ok 22 dc. tak wiec zobaczymy za tydzien ;) Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inezska
Hmm ja o duphasitnie moge powiedziec tylko tyle.... w ciągu jednego cyklu zażywania ego leku przytyłam 12 kilo :((..... a przepisała mi go moja ginekolog z powodu małej ilości progesteronu ... nie dość że dużo przytyłam dalej nie moge zajść w ciąże :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
ciężka sprawa z tym jest ;( a mój lekarz u którego byłam na konsultacji chce mi przepisać Luteine dopochwowo jak się okaże po USG ze pęcherzyk nie pękł... A ja nie wiem co mam robić :( bo w sumie Luteina to to samo co Duphaston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa ja też tak miałam, że pęcherzyk mi nie peknął, ale się nie martwiłam szczególnie, że na to może mieć wpływ zwykłe przeziębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa poza tym mój lekarz mi powiedział, że jak do roku starań nie zajde w ciążę wtedy zaczniemy się zastanawiać nad tym, co zrobić więc ja sobie dałam czas i bez nerwowego nastawienia się staramy, nawet o tym nie myślimy :) a jak przychodzi kolejna @ to się nie przejmuję i staram się dalej:) daj sobie czasu :) jak będziesz tak bardzo chciała to dopiero się nie uda.Niestety wielu lekarzy potwierdza tezę , że jak się chce to jakoś nie można zajsć a jak się o tym nie myśli to się udaje :)A potem nastąpi momen, że się załamiesz, żę nie zaszłaś i dopiero będzie nieszczęście. Czasu i cierpliwości, szczególnie jak wszystkie badania masz w normie, a nie pęknięty pęcherzyk to wierz mi jeszcze nic złego nie mówi. Nawet stres może przesunąć owulacje i opóźnić pęknięcie pęcherzyka bądz masz długie cykle. Ja tak sotatnio miałam, że mój cykl wynosił 49 dni 47 dc byłam u gina i robil USG i sie okazalo ze pecherzyk ma 20 mm grubosci i ze lada dzien powinien peknac :) no i po dwóch dniach dostalam @. więc moze taki Twój urok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginnnaaa
Ja nie wiem jak jest z tym tyciem bo brałam Duphaston do 20 tc...i moze ogolnie przytyłam 3,5 kg wtedy- ale wiadomo jestem w ciazy wiec nie wiem,czy to Duphaston bo uroki ciązy takie,że sie tyje;)..Obecnie jestem w 7 mies ciazy...i tylko 5 kg na plusie wiec chyba zalezy ..od osoby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa mnie kolejny miesiac nie peknal pecherzyk - wyczytałam ze jest to spowodowane brakiem hormonu LH który uzupenia się luteiną więc nie jest to ta sama baza co duph :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no ja dostalam skierowanie wlasnie na badania miedzy innymi tego hormonu i recepte na luteine aby wywolac @, potem zrobc badania i spowrotem do lekarza :( tak wiec ja juz zaczynam miec dosc powoli tego i zaczynam byc zmeczina tymi lekarzami :( Moj pecherzyk tez nie pekl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
ja jestem dorej myśli bo podobno pęcherzyk moze nie pekac przez wczesniejsze długotrwałe branie tabsów - podobno pare miesięcy organizm potrafi się regulowac:)No ale zobaczymy przede mna kolency cykl głoga do góry i wio :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Tak tylko gorzej jak one tak dalej pekac nie bada i sie okaze ze jest PCO albo jakies inne swinstwo...dlatego mnie skierowal na badanie hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
ja mam PCO ale podobno tylko na jednym jajniku ale lekarz powiedział, że nie jest aż tak bardzo żle. Zauważył to już po wykonaniu USG :) ja jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no moj powiedzial ze jak u mnie to stwierdzi to mi przepisze tab hormonalne ktore maja mi pomoc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa- obyś nie zrobiła tego błędu co ja, że ślepo ufałam każdemu lekarzowi i dałam w siebie pchać hormony, które na dobre mi nie wyszły :(, ale trzymam za Ciebie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
ja bylam dzisiaj na usg wyszło obustronne PCO , które u mnie wpływa na owulację:( lekarz powiedzial ze moje endometrium w 7 dniu cyklu wynosi 1.5 mm ( podobno małe) ale kazal mi przyjsc za dwa tygodnie zeby sprawdzic jakiej jest wielkosci i zapisze pod monitoringiem odpowiednie leki takze bez kuracji hormonalnej nie jestem w stanie zajsc w ciaze i zalamalam sie dzisiaj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
wiesz co Pajka ja sie dziwie ze cie nie skierowal na badania tak jak mnie skierowano bo mi na USG tez wyszlo ze mam za maly pecherzyk jak na ten dzien cyklu ktory akurat mialam i moj lekarz powiedzial ze nie bedzie mnie leczyc "w ciemno" i dlatego dal mi skierowanie na bad hormonow i glukozy a w 10dc mam do niego sie zglosic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa ja mam hormony w normie wiec to nie jest wina hormonow jako tako . Na razie na nic mnie nie leczy. czekam do 6 stycznia i ide na kolenje USG i wtedy sie okarze. Czyalam na necie ze na moje schorzenie sa dwa leki a policystyczne wychodza na USG . Niestety ja mam na przypadlosc PSC powiązaną z długimi cyklami bez owulacji. Wszystkie leki które się na to bierze są na wywołanie owu wiec nie zaszkodzą. Ale to jest jeszcze kwestia endometrium czy bedzie w tym czasie odpowiednio duze. jak nie dostane dodatkowe leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusia1506
witam dziewczyny mam taki problem, jeździłam do lekarza do poznania i dobry był ale miesiecznie musiałam wydawać na leki , dojazdy i wizyty 1000zł a to dużo pieniedzy więc zrezygnowałam i jeżdże teraz do innego też jest dobry powiedział mi że że mam cysty na jajnikach i zapisał duphaston i brałam go od 15-25 dc zanim zaczełam go rać cykle byłu co 31 dni 32 nieraz co 29 dni, biore go do piero jeden cykl okres miałam dostać 26 grudnia zrobiłam test wyszedł negatywnie nie bolą mnie piersi jak zawsze bolały ani brzeuszek nie wiem co się dzieje czy test może się mylić?????czekam z niecierpliwością na odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajkaa
uphaston wydłuża cykl. Po odstawieniu go ( zjedzeniu ostatniej tabletki) mozesz dostać miesiączkę nawet do 14 dni więc się nie martw. Ja dostawałam po 11-14 dni po jedzeniu ostatniej tabletki. Poczytaj wcześniejsze wypowiedzi moje i Kikii , to dowiesz się wiecej jakie miałysmy problemy itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusia1506
ok dzięki za odpowiedz ale czy którejś z was zdażyło się tak że test wyszedł negatywnie a była w ciąży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Mnie się nie zdażyło, a robiłam ich dość troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
Kikaa a jak tam Twoje pomiary? Ten lekarz u którego byłam stwierdził, że mam nie mierzyc tempki skoro nie mam owulacji to i tak bez sensu - nie wiem co o tym myslec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no ja juz nie mirze bo to jest bez sensu skoro biore luteine :) jutro ide na badania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajkaa
ja mam badanie usg 6 stycznia, na endometrium bo mialam w 7 dniu cyklu 1,5 mm. nie wiem co to oznacza, bo lekarz nie był łaskaw tego wytłumaczyc i kazal na ponowne usg, a to ze nie mam owu to sama wiedzilam, ale zamierzam isc do innego gina:( kurde kiedy znajde normalnego lekarza...u mnie prawdopodobnie bedzie wywoływał jajczkowanie - tak mysl;e duzo o tym juz czytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×