Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość Kikaa...
yyyyyyyyyyy ------ no ja myślę że się w net uda ;/ bo kurcze nie sądziłam że to będzie takie trudne ;| ja tu myślałam że troszkę seksiku u już gotowe..a tu takie rozczarowania..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie dobrze :) mi też duphaston pomógł, dzienki temu jestem w 8 miesiącu ciaży. Miałam niski progesteron co powodowało brak ciąży. Ale nie ukrywam że w pewnym momencie poprostu sobie odpuściłam, nie myślałam czy zajde czy nie, kochałam się z chłopakiem co dziennie po 5 razy he he he:D przez 2 tygodnie, nie było to oczywiscie poto żeby zajsc , tylko tak na siebie reagujemy:P i nagle....brak okresu ...i ciaża!!! Daj znać jak u Ciebie? Czy bedzie dzidziuś ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Nio dzisiaj rano sobie zrobiłam teścik i oczywiście wstrętna jedna krecha ;( a zrobiłam go tylko po to że jakby wyszło że jestem w ciąży, to bym sobie przedzwoniła do położnej czy dalej mam brać duph. czy go jednak odstawić.. no ale wynik neg. ;/ i czekam na tą wstrętną @ ;( buuu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Niestety nienawidzę testów i tych jednych kresek masakra. Niestety rozczarowanie jest najgorsze i odbiera mi chęci :(( no ale cóż nikt nie mówił, że będzie łatwo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika -----poczekaj może jeszcze za wczesnie:) jakie testy stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczelam brac duphaston na wlasna reke od 16dc po dwuch poronieniach i jestem teraz obecnie w 11tc dalej go biore i jak na razie wszystko jest ok , w pon mam wizyte kontrolna . uwazam ze na pewno mi pomogl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Kurcze jednym pomaga a innym żadnych efektów nie daje jak mnie np... Aaa kupiłam test "Cara" bo innych w aptece nie mieli..a już myślę żeby się uzbroić w kolejne dwa na następne miesiące może to głupio brzmi ale ja już mam dość z tego wszystkiego, w tym miesiącu już nawet sobie odpuściłam i nie myślałam o tym wszystkim....Myślałam że pomoże a tu chyba kolejna porażka...I będę zaczynać piąty cykl z Duphastonem...;/ A wam też gin przepisał od 16 do 25dc...Bo może tu jest jakiś problem z tym zażywaniem i nie mogę zajść w ciążę... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika-----wiesz co może być jeszcze jeden problem z duphastonem. Tak ja też go stosowałam od 16 dnia cyklu do 25 dnia......tylko ze w tym pierwszym cyklu musi ginekolog sprawdzic w 12 dniu cyklu funkcje jajników, bo jeżeli nie styka to duphaston blokuje jajeczkowanie:( i wtedy zaplodnienie nie jest mozliwe!!! Co do testu ciążowego najbardziej są wrazliwe te queveck czy jak go tam????:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
wiesz co na jednym z forum czytałam żeby duph. zażywać dwa,trzy dni po skoku temperatury i on w tedy wydłuża jajeczkowanie...ale ja już sama nie wiem ;( bo w końcu mój doktorek kazał od 16 do 25 dc...;( kurcze a jak naprawdę mi blokuje jajeczkowanie...;| ale to miesiączka też w tedy przychodzi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bioe duphaston od 16 do 25 dc i miałam w ciągu 8 dni dostać okresu którego nie ma :O i w zasadzie nie wiem co mam robić liczyć kolejne dni czy odstawić :O Stwierdził że NA PEWNO dostane w ciągu tych 8 dni a tu lipa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Może zaciążyłaś ;P zrób sobie teścik .. w sumie to @ powinna przyjść do 10 dni tak więc odczekaj te dwa dni i jak nic nie będzie to zrób test..ja też tak miałam, zawsze dostawałam po 4,5 dniach po odstawieniu duph. a w zeszłym miesiącu to dostałam chyba po 13 czy 14 dniach więc z tym różnie bywa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
To powiedzcie mi dziewczyny po co brac duphaston na uregulowanie okresu skoro on i tak tego nie robi? Czy jest w ogóle sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Wiesz co nie wiem bo ja w tym roku pierwszy raz go nie biorę bo rok temu też z nim miałam do czynienia i @ przychodził do 10 dni tylko w zeszłym miesiącu mi się coś popieprzyło i przyszedł później...;/ ciekawe jak będzie teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Nie mówiąc już o zaplanowaniu dzidziusia skoro nie mogę nawet obliczyć dni płodnych:( gdzie nawet moja lekarka stwierdziła, że też nie jest w stanie tego zrobić ( ponieważ wcześniej brałan tabl. anty) a po odstawieniu ich dostałam okres po 60 dniach. Duphaston miał to uregulować a tutaj nic zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Kurcze ale wiesz co ja też mam ten problem z tymi dniami płodnymi ...;| bo też nie wiem kiedy je mam a kiedy nie ;( masakra..;/ Ale wielu osobom ten lek pomaga to może nam też pomoże tylko trochę później...Każde wytłumaczenie jest dobre ;(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Im bardzej wierze w to, że będzie dzidzi tym bardziej rozczarowanie kolejną jedną kreską na teśnie zniechęca :( Tylko przy tak różnorodnych długościach cykli trudno jest wstrzelić się przynajmniej w ten przedział :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
I dlatego ja od zeszłego miesiąca postanowiłam o tym nie myśleć..bo im więcej się o tym myśli to tym bardziej nie wychodzi...włącza ci się blokada i nici...najlepiej nie myśleć i nie stresować się tylko pracować wytrwale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajka---- a to ty dostałaś tą @ po odstawieniu duph. czy dalej czekasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
No właśnie też tak planuję zrobić :) nie myśleć a zacząć ciężko pracować :) tylko z drugiej strony czasami te myśli same tak przychodzą, no ale będę trzymała za nas kciuki, żeby się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Dalej wytrwale czekam :) Wątpię, żeby tak od razu się udało zajsć bo to raczej nierealne, ale niestety żadnych objawów @ nie mam i się nie zanosi i trochę zgłupiałam bo moja gin powiedziała, że od razu dostane po odstawieniu i faktycznie za pierwszym razem po dwoch tabletkach od razu dostalam i musialam odstawic a teraz echo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
A ile już czekasz na @ może zrób jeszcze jeden test a nóż się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Spokojnie sobie mija 4 dzień - tylko u mnie było tak miałam go brac od 16-25 dc ale , ze lekarka mi zapomniała o tym fakcie powiedziec ( bo po raz pierwszy mialam go brac wylacznie na wywołanie @) to byl 22 dc jak zaczelam brac przez 10 dni szczerze juz sie w tym wszystkim pogubilam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
to zaczekaj jeszcze tak żeby minęło te 10 dni i jak @ nie przyjdzie to zrób teścik...kurcze ja też czekam na @ wczoraj ostatnie dwie tab. zjadłam a dziś sobie zrobiłam test rano ale nic nie wyszło :( teraz tylko czekanie ciekawe kiedy w tym miesiącu przyjdzie ta wstrętna @...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
a reaguje dokładnie tak samo a na testy to powinnam mieć już jakiś upust :) kończą mi się apteki, a myślałam, że będzie tak latwo, ze odstawie anty i zajde a tutaj nici i problemy:( no ale duph. ma pomoc wiec wierze ze pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek dziewczyny:) wiecie że ja zaszłam w ciąże przez ten duphaston własnie w ten sposób, że nie wystąpiła mi miesiączka tak jak po pierwszym opakowaniu po 10 dniach, tzn.....hmmmm....było tak stosowałam drugie opakowanie duphastonu to nie współżyłam bo nie miałąm chłopa:D jak skączyłam brać duphaston to też jak wy czekałam na okres , no bo przeciez nie było współzycia to okres musi być........!!!! potem jak czekałąm na ten okres te 10 dni , w miedzy czasie było bara-bara:D i nie wiem jak to się stało ale zaszłam w ciąże:) Przypomina mi się że lekarz mi mówił , iz brak okresu po skączeniu duphastonu juz świadczy o ciąży.....tak więc cos czuje że nie długo będziemy tu skakać ze szczescia z waszych dwóch kresek na tescie:D Mam tylko nadzieje że problem tez nie lezy w waszych partnerach gdzie środowisko macicy nie raz reaguje na plemniki ostro, i traktuje je jak obce , zwalczająć je w ten sposób plemnikobójczo!!! Dla tego nie raz tez potrzeba czasu żeby sie zaprzyjazniły:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
są sytuacje w których trzeba brać tego typu tabletki ja dzięki nim i zastrzykom mam teraz cudną córeczkę:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiciaaa----------też stosowałaś duphaston? A jakie zastrzyki, i poco? Pozdrawiam. Córeczka cudna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
A ja się z miom pokłóciłam i z bara-bara nici :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
hipciaa----- ale jak okres nie wystąpi już po tych 10 dniach..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie też miałam dylemat, bo mi nie wystąpił i nie wiedziałam kiedy mam stosować następne opakowanie....co dalej...czekac ....ale skoro ginekolog mówił że ścisle brać od 16 dnia cyklu ...to czekałam na ten pierwszy dzień cyklu, i nie doczekałam sie:D ciąża zaskoczyła mnie !!!! czekaj tę 10 dni.....zrób potem test znów....tylko nie zapominaj współzyć z mężem dużo:) wino.....sex...wino.....sex.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×