Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość JoRoOl
Zeby zajść w ciążę leczyłam się 9 lat , bardzo chciałam mieć dziecko! Na wywołanie owulacji brałam leki, jak wreszcie zaszłam w ciążę odroazu dostałam luteinę, w 8 tygodniu miałam plamienie , szpital , leki i nikt nie robił mi większych nadziei. Wyszłam było dobrze ale cały czas leżałam . W 13 tygodniu dostałam krwotoku , myślałam że już po dziecku ale w szpitalu po końskich dawkach leków i luteinie dopochwowej udało mi się utrzymać ciążę. Całą ciążę leżałam w domu , szpitalu i dzięki mojemu kochanemu męzowi, wspaniałemu lekarzowi i własnemu uporowi na koniec 8 miesiąca urodziłam sliczną zdrową , kochaną Oliwkę która ma już 4 i pół roku. Dziewczyny bądżcie uparte, a wszystko się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Hej dziewczyny. Ja po badaniach różnego rodzaju chodzę od jednego do drugiego lekarza. Okazało się, że prawdopodobnie winą mojego niezajścia w ciążę są nadnercza. Zastanawiam się też czy nadal brać duphaston. justine81 - zmień lekarza a badania są potrzebne. Moja lekarka mnie na nie nie wysłała zrobiłam sama no i się zaczęło. Oni nie dają skierowania na badania bo są bardzo drogie i po co skoro mogą mieć jakieś korzyści z tego, że nie wysyłają na badania i tym samym oszczędzają. Ja też zrobiłam na swój koszt. Kikaa - pamiętasz rozmawiałuyśmy na temat wstrzymywania przez duphaston owulacji. Moja lekarka powiedziala mi dziwną rzecz mianowicie, że owulacja powinna byc przez braniem duph. czyli przed 16 dc ale nie wytłumaczyla jeżeli owulacja przypada po tym dniu. Zastanawiam się nad odstawieniem i sprobowaniem bed niego jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
a i jeszcze moja lekarka tak jak justine81 przepisała duph. bez konkretnego powodu bo tylko jak usłyszała, ze mam nieregularne cykle i chcemy starac się o dziecko dostałam recepte.Bez badan hormonalnych bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
No i się doczytałam :( duphaston blokuje owulacje jak się go bierze przed nią :( jak się zorientowałam zawsze brałam ten lek przed owu i zamierzam go odstawić po co mam go brać na podtrzymanie skoro mi blokuje zajscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajka i dlatego ja od tego cyklu postanowiłam codziennie rano przed wstaniem z łóżka mierzyć sobie temp. i gdzieś tak po trzech dniach od wysokich temp zacznę jeść duph. z tego co czytałam to wiele osób w taki sposób zaszło w ciążę ..a w końcu duph pomaga aby zapłodniona kom jajowa prawidłowo się zagnieździła w macicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
A jeżeli chodzi o blokowanie owulacji przez duph. to ja czytałam na stronie tego leku że on nie blokuje owulacji! a na pewnym forum że jeżeli się go bierze przed owulacją to duph powoduje że jest wytwarzany śluz który jest nie korzystny dla plemników i nie mogą one dotrzeć do kom jajowej...ale i tak na jedno wychodzi że uniemożliwia zapł.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marza5
Cześć wszystkim! Ja duphastom brałam prawie do końca ciązy ( jak dobrze pamiętam do jakiegoś 7 miesiaca ) ale zaczęłam go brać dopiero jak juz byłam w ciąży. Lekarz zalecił mi ten lek na podtrzymanie ciązy.Mam zrosty pooperacyjne i miałam bóle.Teraz mam wspaniałego synka ma juz 2 latka i 3 miesiące.Wcześniej jakas dziewczyna pisała że może on wpływać na występowanie u dziecka autyzmu.Mój synek ma zaburzenia integracji sensorycznej i ciagle się zastanawiam czy to że brałam ten lek ma jakiś wpływ na to.Napiszcie może któraś z was ma podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - ja właśnie czytałam bardzo dużo opinii na temat duphastonu i jeżeli bierze się go przed owulacją to do niej nie dopuszcza.Nie blokuje jej, jeżeli się go bierze po owulacji a jak przed to tak. Moja lekarka sama stwierdziła, że owu powinna byc przed braniem leku a nie po ale nie wziela pod uwage tego ze ja mam zawze owu podczas brania tego leku i zastanawiam sie czy podwyzszony test. to tez nie jest wina owu i tego ze jej nie ma.Szczegolnie ze moja lekarka przepisala mi ten lek na oko bez zadnych badan wiec to tez jest podejrzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa dlatego ja go odstawiam - a dla mnie jest dziwne branie leku na podtrzymanie ciąży jak się w niej nie jest :( to też mnie tochę śmieszy a przyjmowanie przez lekarzy, że wszyscy mają książkowe dni płodne i owu jest dla mnie śmieszne - zmieniłam zdanie o swojej lekarce i szukam nowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no tak każdy organizm jest inny i nie koniecznie wszystkie mamy owu 16dc z tym że duph tak jak pisałam wyżej ma nam pomóc w prawidłowym zagnieżdżeniu się kom w macicy dlatego ja w tym miesiącu spróbuję z temp..i zobacze co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika20078
Hej;) Ja miałam robione wszystkie badania, moj maz rowniez i okazalo sie ze wszystko jest ok, a od paru miesiecy staramy sie o dzidzie i nic;(( okazalo sie ze mam zbyt dlugie cykle i niereguralne miesiaczki, dostalam duphaston i bralam go przez dwa cykle i juz jest lepiej. Mam 28-dniowy cykl i moze w koncu sie uda;) I czuje sie po nim super;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - a Ty jak mialas z tym duphastonem zastanawialas sie nad tym? ja właśnie gorączkowo poszukuję jakiegos naprawde dobrego gina ktory nie bedzie bezpodstawnie faszerowal mnioe prochami, no ale teraz @ juz sobie poszla, jade na urlopik :) wiec na luziku:) Nika20078 - obyś nie miała tak jak ja ze staralismy sie a powodem moglo byc zle branie leku tzn. przed owulacja. A ile się staracie? ja jestem za tym , zeby natura sama działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa- czyli jak bedziesz brała duph? czy w ogole go bedziesz prala? ja ide teraz na zywioł :P bo szczerze to ta lekarka nawet nie dala w zaden sposob odpaczac mojemu organizmowi po tabletkach anty i walnela mi kolejne hormony a moze trzeba bylo poczekac ... Mam pytanie czy policystyczne jajniki są genetyczne? tzn ta choroba oczywiscie orientujecie sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajka tak jak pisalam w tym cyklu sprobuje trzy dni po podwyzszonej temp i zobacze co bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka234
ja tez na poczatku ciazy zaczełam plamic.. dostałam DF i dzis jestem w 39tc.. niecierpliwie czekam na maluszka tak wiec jestem ZAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Rozumiem brać duph. jak się jest w ciąży to też owszem jestem za, ale przed? nadal poszukuję lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
hej:)zrobiłam sobie powtórne badania krwi z hormonów w momencie nie brania duphastonu i okazało się, że wszystko mam w normie:) Poprzednio wyzedł mi znacznie podwyzszony testosteron, prolaktyna a teraz wszystko dalekie od górnej granicy normy :) Chyba nie będę już brała tego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chania83
hej dziewczyny!! Mam pytanie otóż ja biore duphaston bo nie mam czasem okresu mam co drugi miesiac spowodowane to jest policystycznymi jajnikami...pani dr przepisalam mi na 3 miesiace a ja jedno opakowanie posialam-sierota i dzis w polowie cyklu dostalam okresu a dzis powinnam zaczac go brac bo jest 16dc...myslicie ze cos powaznego sie stanie jak po prostu go nie wezme??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
nic się nie stanie po prostu odczekaj kolejne 16 dni i wtedy go weź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
ja miałam dzisiaj zacząć brać duph bo to jest mój 16 dc ale czekam na temperaturke i w tedy go wezmę hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chania83
dzieki Kika!! POzdrawiam goraco !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
ja jak na razie w ogóle nie będę go brała przez pare miesięcy i wtedy zadecyduję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjuussttyysskkaa
witam sama nie wiem co mam o tym wszystkim myslec... staramy sie z mezem juz jakis czas o dzidzie i nic;( robilismy nadania i moje i meza wyszly ok. lekarz dal mi duphaston na urwgulowanie, ale kazal mi go brac od1dnia przez 21 dni a potem 7dni przerwy i kolejna rundka od poczatku jak widze w zupelnie inaczej niz inne dziewczyny. Wzielam 21 tabletek i nic @nie ma bole w podbrzuszu są a tu nic. Testu nie robilam, dzis mam zaczac kolejna ture. rozmawialam z lekarzem kazal zaczynac. test mam zrobic dopiero minimum za tydzien. Co no tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Ja jeszcze szczerze nie słyszałam o takim sposobie brania tych tabletek - taką metodą to się anty bierze. no, ale mogę się mylić. Po zakończeniu brania duphastonu moze pojawić się okres od 4-14 dni od odstawienia.Ja zawsze miałam 8-9 dni po odstawieniu @ także się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
a długo się juz staracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjuussttyysskkaa
staramy sie ze tak powiem intensywnie od jakiegos roku natomiast do lekarza wybralismy sie w lutym potem kazal zabrac sie do roboty ale bez zadnych wketek zeby sie nie zablokowac i od lipca zaczelam brac duphaston tak to wyglada:(ale nie tracimy dobrych mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjuussttyysskkaa
dokładnie tak samo zareagowalam ze tak bierze sie anty ale moj gin powiedzial ze o to wlasnie chodzi nie wiem co o tym myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
jjuussttyysskkaa - szczerze to trochę dziwne podejście tego lekarza jeżeli chodzi o sam sposób brania tabletek. Bo ja na zajscie w ciążę miałam brać od 16 dc do 25.Ja na Twoi miejscu poszłabym na konsultację do innego lekarza tak na wszelki wypadek. Może inne dziewczyny się wypowiedzą jeszcze, ale dla mnie to trochę dziwne jest. Gosia_85 - ja miałam to samo bóle podbrzusza jak przy @ i okropne zmiany humoru dosłwonie co 5 minut inny :)Tak chyba dziwnie działa na niektóre organizmy ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
A ja słyszałam o tym że niektórzy lekarze tak przepisują ten lek..ale czy to ma pomóc w zajściu w ciążę..? Tak jak Pajka pisała większość lekarzy przepisuje standardowo od 16 do 25 dc i to w niektórych przypadkach nie pomaga. Bo skoro on ma być brany przed owulacją co większość lekarzy zakłada że ona występuje przed 16 dc i tak go przepisuje a ty masz brać już od pierwszego...Ja tak samo jak i Pajka radze ci się skonsultować jeszcze z innym lekarzem żeby on wyraził swoje zdanie na ten temat..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjuussttyysskkaa
Dzięki dziewczyny W tym tygodniu mam wizyte wiec pogadam z moim lekarzem. On mi ten lek przepisal tak dokladnie nie na przedluzenie fazy poowulacjnej tylko zebym miala regularnie okres bo w ostatnim czasie wszystko mi sie poprzestawiało :( i powiedzial ze jak juz to osiagniemy to dostane leki na wzmocnienie owulacji tak to nazwał. Mimo wszystko podpytam jeszcze dokładnie zebym nie potrzebnie nie tracila czasu Pozdrawiam i trzymancie sie cieplutko. Buziolki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×