Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość Kikaa...
...no to dziewczynki pracujmy hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
No niektórzy to już ciężko pracują :)) powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Powiem wam dziewczyny , że mam takiego pierta robic test , że szok - raczej przed kolejnym rozczarowaniem :( chyba się nie odważe heh denerwuje sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
A ja tam w ogóle o tym nie myślę...co ma być to będzie jak nie teraz to przecież jest kolejny miesiąc hehe :) Po prostu dałam na luz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
ja tez dalam na luz tylko ze ...od paru dni czuje sie fatalnie mdli mnie niesamowicie podbrzusze boli i wibruje w brzuchu a to dopiero 20 dc i 5 tabletek duph do konca wiec to napewno nie przez @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
może zaszłaś hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
czy wiesz moze na ile mozna ustalic dni płodne na podstwie jednej dlugosci cyklu? chyba nikle są szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Wiesz co takie ustalanie dni płodnych to jest bez sensu..:/ Ja też się w to bawiłam i nawet na necie sobie obliczałam i guzik to dało:( tak wiec ja sobie tym głowy nie zawracam już :) A z tego co czytałam na innych forach to przy Duphast.. to te dni płodne różnie wyst..tak więc ja Ci nie pomogę niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
tak właśnie myślałam, że przy duphastonie wszystko jest dziwnie, ale szkoda bo moja lekarka nawet mi nie wyjaśniła jak ma dzialac ten lek, co ma powodować , jakie są szanse zajscia nicszczerze biore go, ale nie jestem pewna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
wiesz co ja sama się zastanawiam bo w końcu skoro bierze się go po to aby ułatwił zajście w ciążę...a my go już bierzemy przez parę cykli..to gdzie ta ciąża...?? Nie rozumie tego...ale poczekam jeszcze trochę i zobaczę a jak dalej nic nie będzie to się udam do mojego lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
moja lekarka mi powiedziala, ze mam go brac przez pół roku a potem w trakcie ciąży jeżeli uda się zjść , ale powiedziała, ze nie powinno być problemu no chyba,ze problem nie lezy po naszej stronie to tabletki cudu nie stworzą. Zawsze myslalam ze to takie proste zajsc w ciąże a tu proszę :) mi powiedziala ze jak po pol roku nic nie bedzie to zaczniemy się wgłębiac w temacie ... cokolwiek to oznacza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
tylko cały czas się zastanawiam ile jeszcze sił sarczy mojemu mezowi :)) na te starania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Zobaczymy co będzie teraz hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
no tez sie zastanawiam ale poczekamy zobaczymy :)ale nie należy zaprzestac pracowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Ja kiedyś słyszałam o tym że po środkach antykoncepcyjnych się czasem tak zdarza że kom. jajowe są uspane i nie dochodzi do owulacji a co za tym idzie do zapłodnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Mi lekarka mowila ze najlepiej po tabletkach anty odczekać trzy miesiace a mojej kumpeli lekarz powiedzial ze przez dluzsze stosowanie leków anty macica twardnieje i dopiero po odstawieniu po ok. 3 m-cach wraca do normy- przed tymi miesiacami jest problem z zagniezdzeniem sie komorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) kika i pajka!!! cały czas jestem z wami, pisałam wcześniej chyba jako leoni, trzymam kciuki za was:) mi sie udało dzienki duphaston, mam nadzieje że wam też się uda, musi!!! Ja już powinnam rodzić za nie całe 4 tyg:) oby rozwiązanie było również udane jak zajscie w ciąze z duphaston:) Pozdrawiam i dajcie pilnie znać jak idą starania:) bede zaglądać tu do was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Dzięki Hipciaa :) Dziewczyny powiedzcie mi czy miałyście kiedyś objamy po gduphastonie dosc mocne bóle w podbrzuszu? A dzisiaj doszła mi biegunka:( robiłam dwa di temu test ale wyszedl negatywny chociaz moglo byc za wczesnie :( bo zastanawiam się czy nie od duph mam te objawy, a jestem przy 8 tabletne wiec okresu napewno nie dostanę jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Ja od duph..żadnych objawów u siebie nie zauważyłam, chociaż słyszałam że zdarzają się osoby które mają różne objawy po nim, ale to przeważnie zawroty głowy, mdłości itp. a ja z kolei ja mam inne pytanie hehe czy to prawda że duph blokuje owulacje ;/ bo gdzieś czytałam że tak się może zdarzać że jak się go zacznie brać przed owu to on ją blokuje...a na innym forum z kolei czytałam że podczas brania duph on nie blokuje owu tylko tworzy się wydz. która nie sprzyja plemnikom i one giną...;/ i gdzie tu prawda :( :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - rozmawialam dzisiaj z moją lekarką powiedziała, że duphaston nie opóźnia owulacji ani nie ma na nią znacznego wpływu. Mam za to do was inne pytanie - zrobiłam badania hormonalne i wyszedł mi wysoki testosteron - czy wiecie jaki wplyw moze to miec na starania się o dzidzię? Czy może fałszować wynik testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Najlepiej spytaj się lekarki jak pójdziesz z tymi wynikami do niej i koniecznie daj znać ...ja też robiłam takie bad. w marcu i też mam podwyższony ale głupia nie wpadłam na to żeby się spytać...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
a jeszcze jedno pytanko mam do ciebie jaki miałaś wynik bo ja miałam 2,5 a norma wynosi od 0,24 do 2,25...a teraz czytałam że zbyt wysoki testosteron może blokować owulacje..Ale wg mnie to trzeba z lekarzm na ten temat porozmawiać i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Ja mam wynik 99,6 ng/dl a norma jest do 80. Rozmawialam z lekarka kazala czekac , ale wyczytalam ze wlasnie podwyzszony testosteron prowadzi do bezplodnosci - powoduje brak owulacji albo tzw. "Złą owulację" kończącą się poronieniem. Wybieram sie zatem do endokrynologa - na podwyzszony test. powinno się brac leki - kuracja trwa podobno ok. 2 miesięcy. Możliwe , że tutaj tkwi problem a duphaston niestety go nie rozwiąże :( ja zabieram się do działania, ale z lekarzami, nie będę czekała na cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Ja się do mojego też będę musiała wybrać i pogadać o tym co dalej robić skoro duph.. nie pomaga ..Ale wierzę że będzie dobrze i nam się też w końcu uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
ja tez mam taką nadzieję. dlatego poszlam zrobic sobie badania hormonalne sama bez skierowania od lekarzy bo wiadomo jak jest najpierw testuja a jak nie pomaga robia badania. potem jak zobaczylam ten testosteron to poczytalam ze endokrynolog zajmuje się tymi sprawami i że są specjalne leki obniżające jego poziom. gdybym miala czekac na moja lekarke w zyciu bym sie nie dowiedziala ze powodem nieudanych prob o dzidzie jest test. i łapałabym coraz bardziej wiekszego dokla a tak pojawia sie nutka nadziei ze moze po obnizeniu test. i braniu duph wreszcie sie uda:) Oczywiscie trzymam za Ciebie kciuki:) za siebie oczywiscie również ale wybierz sie takze do lekarza tylko dobrze by bylo gdybys miala w miare swierze badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Ja na moje bad. horm. byłam kierowana przez mojego gin. tak wiec on wie o moich wynikach i mi powiedział ze jest lekko podwyższony ..ale pójdę do niego może każe mi zrobić nowe albo przepisze coś innego niż duph. ..zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - Daj znac co powie Ci lekarz na ten testosteron :) ja ide w środę na wizytę do endokrynologa zobaczymy co powie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justine81
Cześć! My się staramy o dzidzię od półtora roku. Lekarz przepisał mi Duphaston - od 16 dc do 25 dc. Powiedział, że jak nie w pierwszym to na pewno w drugim miesiącu się uda. Po pierwszej serii nic nie wyszło. Zobaczymy jak wyjdzie teraz. Niestety gin nie wysłał mnie na badania hormonów chociaż ja chciałam i wypytywałam się w jakich dniach powinnam zbadać sobie poziom poszczególnych hormonów. On powiedział, że to niepotrzebny wydatek bo na jego oko wszystko jest OK. Troche to dziwne, że bez badań przepisał mi Duph... i każe czekać. Chciałam też skierowanie na zbadanie drożności jajowodów, bo to podobno też jest częsta przyczyna nie pozwalająca zajść kobiecie w ciążę. Nie dostałam - powód jak wyżej. Co tu robić z takim lekarzem? Chyba zmienić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Haha na oko to... ja Tobie radziłabym zmienić lekarza.. bo jeszcze się nie spotkałam z wyleczeniem kogoś albo z diagnozowaniem "na oko" a badania horm sobie koniecznie zrób...bo one mogą dużo pomóc no i zmiana lekarza w tym przypadku też.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) pamiętacie mnie? też stosowałam duphaston na zajscie i też bałam się czy wszystko będzie ok, trochy też się naczytałam że niby nie podtrzymuje się ciąży jak natura sama nie chce, i nie ukrywam że martwiłam sie nieraz . Urodziłam 30.07. zdrową, sliczna córeczkę:) wiec głowa do góry, oczywiśćie duphaston mi pomógł, bo nie wiadomo czy udało by mi się bez niego:) pozdrawiam i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×