Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość asiai
Tak u mnie po pierwszym odstawieniu tego leku pierwszy cykl trwał 51 dni. A teraz jak odstawiłam w jedenasty dniu cyklu znowu dostałam miesiączkę. Zawsze miałam nieregularne miesiączki ale teraz to już przesada. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiai
Ale tobie Kikaa... życzę żeby to była fasolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no testu nie robiłam bo nie chce się rozczarować znowu :( a tak w ogóle to wątpię w to żebym miała takie szczęście i żeby mi się w końcu udało :(...ale pesymistka się ze mnie zrobiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka46
Widzę że nie czytałyście mojego postu.Ja właśnie brałam duphaston żeby zajść w ciążę.W drugiej fazie cyklu.Potem lekarz przepisał mi też bromergon na obniżenie prolaktyny.Udało się. Jeśli chodzi o test ciążowy to użyłam go w momencie kiedy powinnam dostać okres ale nic nie wykazał, Gdy miesiączki nie było po tygodniu zrobiłam test jeszcze raz i były dwie kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margot38
do Maminki46: ale mi sie pyszczycho śmieje.....ciesze się, że Ci się udało!!! Ja mam już 38 lat...niestety mamy jakię tam problemy z zjaściem w ciążę ale jestem pod opieka cudownej endokrynolog i...aktualnie super ginekolog (zmieniłam lekarza-ginekologa)...pocieszyła mnie, ze nie mam sie czym przejmować, ze mogłabym sie zaczac martwić w wieku 45 lat..itd...A tu taka super informacja od Ciebie. Naprawdę szczerze się cieszę z Twojego szczęścia i serdecznie GRATULUJĘ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margot38
Dodam, że lekarz tez mi zalecił branie duphastonu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
maminka46 - piszesz, że dodatkowo brałaś jeszcze jakiś inny lek, a my mówimy o zajściu w ciążę przy braniu tylko duphastonu. A takich przypadków naliczyłam może 3 czytając inne czaty. Kikaa - nie martw się cierpliwości, ja też teraz spokojnie czekam chociaż za każdym razem też nie robię testu, żeby znowu się nie rozczarować. A teraz się zastanawiam jaki długi będzie cykl po odstawieniu duph.A przez ile brałaś duphaston? Ja przez pół roku ponad i nic :( dlatego postanowiłam na jaliś czas go odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajka no ja go bralam przez 5 miesiecy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelka84
witajcie ja poroniłam dwa razy obecnie jestem po pozytywnym tescie ciazowym i za kazdym razem brałam duphaston teraz tez biore na szczescie nie plamie mam nadzieje ze tak juz zostanie do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
marcelka84 - trzymam kciuki, zeby fasolka dotrwała do końca :) Kikaa - ja jestem dobrej myśli przecież w końcu musi się udać :) moja poprzednia lekarka zapewniala mnie wręcz, że się uda przy guphastonie przy drugim, trzecim cyklu - a działał odwrotnie i możliwe, że straciłam pół roku starań:( no, ale w sumie głowa do góry. Podobno wyjazd dobrze robi na poczęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelka84
dzieki bardzo chciałabym zobaczyc bicie serduszka mam nadzieje ze sie doczekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Mnie to się marzą dwie magiczne kreski na teście :) ale muszę uzbroić się w cierpliwość ... niestety. Kikaa i jak tam? Ja sama jestem ciekawa kiedy dostanę @ w tym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no ja dalej czekam i nic...nawet żadnych objawów na @ nie odczuwam... sama nie wiem co mam myśleć...a testu nie chce robić bo po co mam się rozczarowywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajka a ty kiedy masz dostać @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Hm wiesz jak u mnie jest dostaje różnie, nawet duph. tego nie uregulował. Teoretycznie około 6 września miałabym dostać, chociaż wolałabym nie dostawać A jak odstawiłan anty to nie miałam prawie dwa miesiące :( Ja na Twoim miejscu Kikaa chyba bym nie wytrzymała :) i poszła zrobić test chociaż wiem jak boli rozczarowanie z tej jednej cholernej kreski. Ja to przechodzę za każdym razem kiedy robię test i za każdym razem mam nadzieje, że będą dwie krechy a tu nietety. I powiarzam sobie, że nie zrobie już testu a i tak robie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Wiecie dziewczyny coś ciekawego powiedziała mi jedna z lekarek, że jak się chce zajść w ciążę lub się w niej jest nie należy pić soku malinowego i jeść produktów malinowych bo to działa poronnie. Słyszalyście coś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajka ja sama sie dziwie ze tyle czasu wytrzyalam i dalej mnie do tego testu nie ciagnie...hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
"Z owoców można zawsze i nawet dobrze jest pić sok malinowy bo chroni przed przeziębieniami. Z liśćmi malin trzeba uważać w ostatnim trymestrze, bo mogą powodować skurcze." Taką informację znalazłam na innym forum, tak więc bez obaw z malinkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amasi
Marcelka 84..musze przyznac ze mnie troche załamałas..bo ja tez wczesniej poroniłam dwa razy jednak niebrałam wtedy duphastonu a teraz biore go przed zapłodni.i staramy sie znów o dzidzie..i musze przyznac ze biorac duphaston miałam nadzieje że jednak teraz musi sie udac a skoro ty 2 razy z dh poroniłas to ja jestem teraz pełna obaw..ale szczerze ci gratuluje tych dwóch kresek i trzymam kciuki by sie udało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelka84
amashi uda ci sie tez ja tez w to nie wierzyłam az dopuki nie zobaczyłam dwoch kresek na tescie boli mnie brzuch odrazu mysle ze cos nie tak bardzo sie boje niesamowicie dopukina usg nie zobacze bijacego serduszka to nie mozna nazwac to ciaza tak powiedziała lekarz jutro ide na wizyte pozdrawiam goraca i zycze duzo zdrówka bardzo duzo cierpliwosci :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa słyszałam, że testy niestety są bardzo zawodne :( Moja koleżanka będąc w 3 miesiącu robiła test, który wychodził negatywnie, dwie inne koleżanki też miały negatywne wyniki a też były w ciąży - więc myślę, że najlepiej się nie denerwować, nie stredsować jak nie będzie przez następne np. 2 tygodnie przejsc sie po prostu do lekarza a nie zastanawiać się nad tym, czy jestesmy czy nie bo zwariujemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
A co do malin - to chyba każdy organizm indywidualnie :) mi jeszcze dwie inne lekarki potwierdziły- aczkolwiek twierdzą, że jest to zabobon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - na czacie tym samym co my jesteśmy tylko o temacie Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci - dziewczyny się wypowiadają na temat picia soków z malin - nie polecają twierdzą, że nie wolno.Do tych info dotarłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
A mam do was pytanie dziewczyny czy nie znacie jakiegoś dobrego gina na trasie Katowice - Sosnowiec - Dąbrowa Górnicza - Będzin i okolice? :) Będę wdzięczna za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
No i dzisiaj dostałam @ :(( i znowu walczymy od nowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
a ja dalej nie mam @... chyba w przyszlym tyg zrobie w koncu ten test jak @ nie przyjdzie tylko nie wiem gdzie go kupie bo zaczyna mi aptek juz brakowac ;) bo we wszystkich juz chyba bylam i az wstyd mi znowu testy kupowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
ja się w sumie dziwię, bo dostałam wcześniej niż miałam dostać. Szkoda, że w ogóle przyszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - i jak tam? u mnie moja pseudo @ trwała aż niecały dzień a dzisiaj mam tylko taką pseudo @ bo bardziej jest to zabarwiony śluz niż @ nie mam pojęcia co się dzieje - standard. A u Ciebie jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
a u mnie dalej nic hehe nie źle ciekawe jak długo jeszcze będziemy to znosić :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - ja tez sie nad tym zastanawiam, a najgorsze ze szukam gina i mam niezły mętlik w głowie bo zastanawiam się czy iść prywatnie czy to strata kasy czy dalej szukac na NFZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×