Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość malinka czerwona

Duphaston- za czy przeciw!

Polecane posty

Gość Pajka
jjuussttyysskkaa - ja bym się jeszcze dopytała ponieważ jak okres po odstawieniu duph. ma byc od 4-14 dni to mozesz w tej 7-dniowej przerwie w ogole nie dostac i wtedy dopiero moze Ci się poprzestawiać. Ja tak mialam po hormonach, że potem cykl przesunal mi sie do 56 dni.a teraz wszystko odstawilam i niech się dzieje :) co ma się dziać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiai
Ja też brałam ten lek przez 3 miesiące i nic fasolki jak nie było tak niema, a staramy się o dzidzie ponad rok. Zmieniłam lekarza i okazało się że podejrzewa u mnie endometrioze teraz czekam na miesiączkę aby zaraz po jej zakończeniu sprawdzić czy choruje na tą chorobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Hmm... ciekawe kiedy ktoś w końcu napisze że mu się udało ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjuussttyysskkaa
Napisze napisze tylko trzeba cierpliwosci i wiary choc z tym drugim to ciezko ale nalezy wierzyc bo nie ma innej mozliwosci więcej optymizmu i powodzonka pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Dziewczyna ja mam do was pytanie trochę z innej beczki ;) a mianowicie chciałam się was spytać czy zauważacie u siebie ten cały śluz który powinien się pojawiać w dni płodne ??? Bo ja chyba go nie mam ;( a przynajmniej go nie zauważyłam i już sama zgłupiałam z tym wszystkim... Wiem że to nie jest na temat bo w końcu forum o Duphastonie ale chciałam wiedzieć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjuussttyysskkaa
Kikaa ja też go nie zauważam, wydaje mi sie, że jestem wyjątkowo "sucha"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
kurde ja już sama nie wiem jak z tym jest :( może ja w ogóle nie mam owulacji i przez to te odczucie suchości i brak fasolki ...Musze się udać do mojego gina i z nim pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amasi
Cześc dziewczyny..czytam wasze wypowiedzi na temat DF i mam mętlik w głowie..mam jeda wspaniała córke a po niej 2 razy z rzędu poroniłam..jednak niepoddaje sie i bedziemy męzem starac sie znów o dzidzie..Wczesniej niewiedziałam nawet o istnieniu DF nikt mnie o tym nie poinformował dopiero teraz gdy zmieniłam lekarza zadbał o mnie tak jak sie należy ,przepisał mi DF który mam wziąśc w 18 dniu cyklu az do dnia kiedy powinna wystapic miesiaczka ,a jeśli okaże sie że jestem w ciży to przez 3 dni mam zwiększyc dawke do 2 tabletek dziennie..tak przez 3 dni a potem do gina na badanie..Boże trzymajcie wszystkie za mnie kciuki bo trzeciego poronienia juz nie zniose..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjuussttyysskkaa
Amasi Napewno wszystko bedzie dobrze, trzeba w to wierzyc i nie dopuszczać innej myśli do siebie. My tutaj wszystkie będziemy trzymać kciuki żeby fasolka wytrwała cała i zdrowa do samego końca:) Trzymaj sie cieplutko buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amasi
Juuustyssska bardzo ci dziekuje za słowa wsparcia..bardzo teraz jest mi to potrzebne..niepotrafie o tym niemysleć ale mam nadzieje że teraz sie uda..pozdrawiam wszystkich cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lafy Taffy
ok dwa lata temu brałam to świństwo na wywołanie miesiączki... musiałam przestać bo dostawałam pryszczycy na twarzy!!! Nie dość że pryszczycy to powyskakiwały mi jakieś zmiany ropne których absolutnie nie mogę wyciskać, tylko cięcia chirurgiczne które wiążą się z bliznami... zdecydowanie odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
ja musze przyznać że też zauważyłam u siebie małe syfki ale pod skórą których się nie potrafię wycisnąć...no ale czegoż się nie zrobi dla maluszka(którego i tak nie ma),bo w końcu doszłam do wniosku że ten duph.. i tak mi nie pomógł zajść w ciążę a biorę go już 5 miesięcy :( a w tym miesiącu go nie brałam i jutro ma przyjść @ ciekawe czy przyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cierpliwie czekająca
Ja w tej chwili biorę Duphaston 2 miesiąc 16-25 dc 2x1. Od przyszłego miesiąca mam wziąć CLO. Parę lat temu również brałam Duphaston ale dodtkowo miałam problemy z tarczycą więc nie było rezultatów. W tej chwili jestem w 20 dc i od 3 dni odczuwam bóle sutków. Dziewczyny poradźcie czy jak brałyście Duphaston to też miałyście takie dziwne objawy czy może to już fasolka rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
podczas brania duph.. mogą występować różne objawy od bóli sutków począwszy po mdłości skończywszy ..ja osobiści żadnych takich objawów po braniu tego leku nie odczuwałam ale słyszałam od innych..a możliwe że mogą to być objawy wczesnej ciąży tak więc nic nie wiadomo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cierpliwie czekająca
dzięki za info. W takim razie może ktoś miał takie objawy przy kolejnych dawkach. Pytam, bo wcześniej jak i teraz czułam się do tej pory wręcz rewelacyjnie po wzięciu Duphastonu. Ani mi się cera nie popsuła wręcz odwrotnie, nie miałam też żadnych innych objawów. Do teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Hej dziewczyny - tak jak wcześniej pisałam ja się fatalnie czułam w trakcie brania duph. mianowicie miałam bardzo bolesne bóle podbrzusza - czasami gorsze niż przed @, jak konczyłam brać kończyły się bóle, a co do pryszczy to fakt bardzo mnie wysypało odkąd zaczęłam brać duph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajka a jak teraz się czujesz po odstawieniu ja w tym cyklu też nie wzięłam jednak duph.. no i @ mi się spóźnia 2 dzień ;/ ale przypuszczam że powodem tego jest to że go nie wzięłam... a testu nie robiłam bo przypuszczam że i tak nic nie wyjdzie i po co mi to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa powiem Ci szczerze , ze rewelacyjnie nie mam żadnych bólu podbrzusza, ale nie wiem kiedy dostanę @ mam jeszcze troche czasu - tak mi się wydaje no ale nie próżnowałam :Pi czekam na jakiekolwiek ewekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - a jak tam mierzenie temperatury udało się coś? Ja w ogóle odstawiam ten duph.na jakiś czas żeby mój organizm sobie odpoczął od dodatkowych hormonów ( no wczesniej byly anty potem od razu duph) i zobaczymy co się bedzie dzialopoza tym teraz dopiero prolaktyna i testosteron wróciły mi do normy po odstawieniu duph. a i progesteron jest w normie wiec nie wiem czy powinnam tak naprawdę go brać bo z tego co wyczytałam to jest on brany w momencie niskiego poziomu progesteronu... słyszałać coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no słyszałam żeby się uregulował.. a co do moich temp.. to one takie dziwne były że się wkurzyłam i odstawiłam termometr na bok i mam zamiar zacząć od następnego cyklu i zapisywać je na wykresie..bo teraz to mierzyłam tak dla siebie żeby zobaczyć co się bedzie działo.. a tak poza tym to wybieram się do mojego gina we wrześniu i z nim pogadam co i jak...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
wcześniej czytałam, że mówiłyście o tych śluzach i powiem Ci szczerze , że ja takich też u siebie nie zauważyłam tych typowo książkowych, które opisują przed owulacją i w dni płodne i też się nad tym zastanawiałam jak to jest.Zastanawiam się czy nie spróbować też z temperaturą tylko słyszałam, że ta metoda działa tylko przy regularnych cyklach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyska1981
witam wszystkie przyszłe mamuski :) dawno tu nie zaglądałam, czekałam na wizytę u gina... jestem po i co sie okazało, że zaoplikowałmi tabletki do pochwowe i maść bo okazała się, że jakies zapalenie się wdało. dostałam tez nawe tabletki, ktore mam zacząć po skączeniu ostatniej dawki duphastonu, wspomagają owulacje a co lepsze czytalam w ulotce ze czesto wystepuja ciaze mnogie wiec kto wie moze po tych wszystkich probach nasza cierpliwosc zostanie wynagrodzona i ... Jestem ostatnio dobrej mysli mam jakies dobre przeczucia - moze w koncu nam sie uda. Myśle ze to zapalenie moglo miec wplyw na te przeciagające sie problemy problemy. :) A co do tego sluzu pytalam mojego jekarza mowil zebym tym sie nie martwila ze on jest wewnatrz i go nie widzimy mowil mi ze objawy po duph mam ksiązkowe wiec chyba dobrze... Czuje sie po nim dobrze moze mam wrazliwsze piersi ale nic wiecej Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie przesylam buziolki o trzymam za nasd kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
justyska1981 - to co Ci powiedzial lekarz na temat tego śluzu to coś mi się tutaj nie podoba więc w jaki sposób można na podstawie obserwacji śluzu stwierdzić, że się ma dni płodne jak niby jest on w środku? Troszkę to przeczy z książkową obserwacją dni płodnych na podstawie śluzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maminka46
Cześć Dziewczyny przypadkiem weszłam na to forum i chciałabym podzielić się moją radością.Mam zdrowego i mądrego dwuletniego synka.Urodziłam go mając prawie 46 lat.To nie była wpadka tylko świadoma choc trochę szalona decyzja, której przyczyn nie chce opisywać. Staraliśmy się o dziecko 7mies.Po badaniu hormonów brałam duphaston a przez ostatnie 3 mies także bromergan (nie wiem czy dobrze to piszę), na obniżenie poziomu prolaktyny.Badałam się testami owulacyjnymi żeby sprawdzic kiedy mogą być dni płodne.Okazało się że bóle owulacyjne mam póżniej niż samo jajeczkowanie.Z testów wynikało że powinno być ok 10dnia cyklu.I właśnie 10 dnia cyklu poczęłam mojego synka. W czasie ciąży nie bra łam duphastonu.Ale ok12 tygodnia miałam plamienia i wtedy lekarka zaleciła mi znów duph.Pomogło i po ok 10dniach stopniowo go odstawiłam . Reszta ciąży przebiegała bez zakłóceń. Wszystkie badania USG i prenatalne wychodziły prawidłowe no i syneczek mi się śliczny urodził-( wprawdzie przez cesarkę) Ważył ponad 4 kg.Teraz ma dwa lata i 2mies i jest małym przekornym łobuziakiem.Bardzo dobrze mówi. Mam nadzieję że nie zaczniecie teraz się rozpisywać krytykując mnie za wiek.Chciałabym żebyście tylko nie bały się leku, ale może tez nie przyjmowały go bez potrzeby.No i życzę spełnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Wiesz co Pajka może lekarzowi chodziło o to że niektóre mają w środku a niektóre na zewnątrz..zależy od organizmu..ale dzięki tej info mam dobre myśli...A @ jak nie było tak nie ma nawet nie mam bóli miesiączkowych..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - szczerze jak tutaj zaufac lekarzom jak każdy mówi coś innego. A powiedz mi czy w ogóle spotkałaś się z wypowiedzią, gdzie ktoś zaszedł w ciążę biorąc duph. bo ja się spotkałam tylko z wypowiedziami, że brały go dziewczyny jak już zaszły w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
Pajka tutaj na naszym forum jakaś dziewczyna mówiła że zaszła podczas tej przerwy po duph jak czekała na @ a tu nie przyszła i się okazało że jest w ciąży ta wypowiedź jest chyba na jedne z początkowych str.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Kikaa - ale mam wrażenie, że biorą go głównie dziewczyny, które już są w ciąży na jej podtrzymanie. Ja znalazłam bardzo mało informacji dotyczących działania duphastonu przed planowaniem ciąży. Słyszałam o innych lekach, ale o tym nie . Zapytam się mojego nowego lekarza.Natomiast o tym śluzie znalazłam coś takiego : "Początkowo śluz jest mętny i lepki, ale stopniowo zmienia się w bardziej rozciągliwy, przejrzysty i śliski. Zwiększa się tez jego ilość. Kobieta czuje mokrość i jakby naoliwienie w przedsionku pochwy. Wreszcie śluz wygląda jak surowe białko jaja kurzego. To właśnie jest śluz płodny." A jak tam @ pojawiła się? Ja czekam też, ale mam jeszcze troszke czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kikaa...
no właśnie nie pojawiła się jeszcze w środę będzie tydzień jak się spóźnia :( buuu już sama nie wiem co mam o tym myśleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pajka
Wiesz co Kikaa to może być reakcja na odstawienie duph. albo :) a robiłaś test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×