Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GosiaczekS

Zimowe starania o dzidzie Kobiety ŁĄCZMY SIĘ...NAPEWNO SIĘ NAM UDA!

Polecane posty

j a n a - 36,7 to u mnie norma najwyzej mialam 36,8 a najnizej 36,5 wydawalo mi sie ze plodne juz byly bo sluz mialam i pobolewania podbrzusza a teraz mam sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze... to może owulacji nie miałaś.... no ale wystarczy, że podniosła się o 0.3 stopnia to była owulacja. A mierzyłaś sobie na początku cyklu? U mnie skok jest mocno wyraźny zawsze z 36.6 do około 37.1 Ale ponoć nie u wszystkich kobiet tak jest, są wyjatki i jakiś lekarz pisał, że nie powinno się kierować temperaturą. Ale jeśli kiedyś wcześniej miałaś wyraźniejsze skoki tempki, to jak nie ma skoku to nie ma owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bylo tak: jak byl okre to nie mierzylam, zaraz jak sie skonczyl bylo tak: 7dc - 36,7 8dc - 36,8 9dc - 36,6 10dc - 36,5 11dc - 36,7 12dc - 36,6 13dc - 36,7 14dc - 36,7 15dc - 36,7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wynika, że owulacji jeszcze nie było. Ale jeśli cykle masz 30paro dniowe to może jeszce będzie. Jeśli krótsze to raczej nie będzie, a jeśli będzie to miałabyś wyraźnie za krótką fazę lutealną, a to niedobrze... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabajona a czemu jesteś taka pewna że @ przyjdzie? Może wcale nie przyjdzie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to możesz spokojnie czekać, owulacja może jeszcze być. Tylko troche głupio z tym śluzem, że już nie masz. Nie wiem. No ekspertem nie jestem, bo u mnie wszystko książkowo ze śluzem włącznie... Ale śluz czasem u niektórych nie jest obfity po prostu. Musiałabyś sprawdzić śluz przy samej szyjce macicy, czy jest biały nieciągnący, czy przezroczysty ciągnący. Jak ten drugi to pewnie masz dni płodne. A tempke olej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J_A_N_A - jakoś to wiem, wcale nie liczę na ciążę, bo ten cykl był cały popaprany, nawet nie wiem czy owu była, czuję, ze nie. I te plamienia ... wszystko do kupy i już, mój organizm nie wysyła mi żadnych sygnałów, zero, nawet piersi nie bolą. Więc @ będzie bankowo. No mi też się wydaje, że owulacji jeszcze nie było, może masz późną ... jak tak, to pewnie za krótka jest II faza .. mierz do końca, jedna laska miała owu 19 dc, inna aż 29 dc (przy cyklach 34 dniowych). Zapisuj i potem leć do doktorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanka27
czytam czytam i Was podziwaim ja nie jestem taka systematyczna a do tego jestem leniem i o mierzeniu temp nie mysle a co dopiero o obserwacji sluzu chyba wybiore testy owulacyjne w przyszłym miesiacu naprawde Was podziwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek76
Hej dziewczyny a która z was mierzy rano tempkę ? W mojej miejscowości kiedy poszłam niedawno do lekarz i powiezdziałam iż staram się o dziecko to od razu dała mi duphaston z tym że u mnie @ trwała tylko 3 dni.podobno to niedobrze. Czy któraś z was tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek - ja jestem takim przypadkiem, @ trwające króko, poprzedzone plamieniem w dodatku, ale przy duphastonie nie warto mierzyć tempki, bo ten lek przekłamuje ją, zresztą generalnie przy braniu jakichkolwiek hormonków nie ma to sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek76
No dobrze ale jak mam wiedzieć wtedy kiedy jest owu.? Chodzi mi aby współżyć w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek76
Mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli temp. skoczy to czy to na pewno oznacza przebytą owu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek - to trudno ustalić po 1,2 cyklach, trzeba się obserwować z pół roku, tempka, śluz, szyjka macicy ... po połączeniu obserwacji można już identyfikować kiedy kończy się I a zaczyna II faza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanka27
ulijanka a czy kolor ma znaczenie? bo mnie tak automatycznie nz czerwono zabarwiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jak mówi Zabajona. Ja już nie biorę żadnych hormonów, ale tempki nie mierzę, bo mnie to stresuje. Sprawdziłam tylko 15,16 i 17 dnia cyklu jaka jest żebym wiedziała, czy była owu. Owu jest dzien przed albo w dniu skoku temperatury (nie wiem dokładnie). Skok musi być o minimum 0.3 stopnia przez 3 kolejne dni. Czyli na przyklad przez 14 dni masz około 36.6 a 15,16,17dnia cyklu 36.9 to owulacja już była (tego 14 lub 15 dnia) A śluz płodny jest przezroczysty i ciagnący jak białko kurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek76
Dzięki Zabajona za osp. Ja obserwuję swoje cykle od pół roku i zawsze mam skok. Ale teraz kiedy przyjmuję dup. już drugi miesiąc to nie jestem pewna czy ta owu. u mnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek76
Hej JANA ja też mierzę już tylko w połowie nie mierze na początku kiedy @ i na końcu. Ale zawsze mam ten skok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek, musisz mierzyć od początku cyklu, ja chciałam mieć obraz całego, więc mierzyłam w ustach i pomiary były niższe niż u dziewczyn, w I fazie miałam mniej więcej 36,3 rano (stała pora zaraz po zbudzeniu), potem troszkę rosła o 2-3 kreski, tak do 36,5, potem gwałtownie spadała o 3-4 kreski. Tu zaczynała się teoretycznie owulacja. Ponieważ sam skok jeszcze nic nie oznacza, więc \"macałam\" szyjkę, zaraz po @ była wysoko i trudno dostępna, twarda, im bliżej owu, opuszczała się w dół, była łatwo dostępna i miękka, potem zwykle miałam ją nisko parę dni, potem się znowu unosiła i była twarda i zamknięta. No a na chwilkę przed @ znowu nisko. Śluz trudno jest zaobserwować, bo jak się współżyje w te dni, to jest on zmieszany z nasieniem i rozrzedzony. Więc tu trudno jest coś ustalić. A i w II fazie tempka powinna być wyższa o średnio 0,5 stopnia niż w I fazie. Przed samą @ tempka zaczyna spadać, w związku z zanikiem ciałka żółtego. A jeśli wysoka tempka utrzymuje się około 16 dni po owulacji, to można miec nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek76
Wiem że duphaston może hamować owu. ale ja dlatego mierzę temp. aby wiedzieć kiedy ją mam i brać już po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to masz owu :) A ten Duphaston to bierze sie standardowo od 16 do 25 dnia cyklu. Zaklada się owu przed 16 dniem cyklu. Jak nie ma to może nie dojść do owu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie - warto wiedzieć, że duphaston czy luteina podane zbyt wczesnie mogą wstrzymac owulację, dlatego wazne by ustalić u siebie moment owulacji i dopiero po niej brac ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek76
Dwa m-ce temu miałam robione USG dopochwowo i ginekolożka widziała moje jajo. Teraz myślę czasami że to z nasieniem mojego męża jest coś nie tak. Ma już prawie 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×