Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiewiórka**

Ospa wietrzna u dorosłych

Polecane posty

Gość lukaszrudnicki22
w czwartek pierwsze krosty sie pojawiły..jak leczyłem...na poczatku puder czego nie polecam.. myc sie dwa razy dziennie pod letnia woda pozniej rozrabiamy w cieplej wodzie Nadmanganian potasu i oblewamy sie po kapieli czekamy chwile az obeschnie i mozna sie troszeczke wytrzec i do wyrka..najlepiej przelezec no ja juz sie czuje lepiej to calymi dniami nie leze..co tam jeszcze? tak naprawde to tylko to niczym sie nie smaruje...i jakos szczególnie nie biore niczego na swedzenie bo minelo ale raz miałem noc nieprzespana i nawet ryczałem mowie sobie zaraz sie caczne drapac wszedzie i bede miał to w dupie!! Jak dopiero zaczynasz ospe 1 dzien rzut to moze idz do lekarza po HEVIRAN stopuje wieksza wysypke i jako osoba dorosla lzej przejdziesz to wariactwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalczas
To faktycznie najgorsze za Tobą. Ja tez już gorączki i osłabienia mam za sobą,ale najgorsze jest to cholerne swędzenie :/ Nie Wie ktoś czy mozna dostac jakis lek bez recepty na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
prawdopodobnie... witam w klubie :/ jutro idę do lekarza. starszy syn zachorował 3 tyg. temu - miał 2 strupki, młodszy tydzień po nim - bąbelki od stóp do czubka głowy, ale już prawie wszystkie odpadły. jak już cieszyłam się ze kończy się ten trzeci tydzień to dzisiaj od południa bolą mnie mięśnie i stawy, mam mdłości i dreszcze czyli wszystkiego najlepszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
młodszego kąpałam co dzień w letniej wodzie - myłam mydełkiem naturalnym z nanosrebrem co go skutecznie wyjaławiało. nie wyobrażam sobie nie kąpać się z ospą i nosić na sobie siedlisko bakterii, trudno się dziwić że potem są powikłania skórne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
Malinka lekarze sa bezlitosni i czesto nie podaja HEVIRANU dla doroslych, sama o niego popros zachamuje rzuty krost do najmniejszego stopnia i lepiej zniesiesz chorobe. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalczas
Dzięki Łukasz za radę. Dokladnie Heviran pomaga. Ja niestety p[oszedlem do lekrza dopiero w czwartym dniu choroby,ale i tak mi trochę pomógł. Także polecam :D Jeśli ci sam nie zaproponuje to sie DOMAGAJ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
ja to jzu mam strupy i sie grr troche wkurwiam bo jak leze w tym lozku samemi sie obrywaja nierazi zostana po tym male dziurki....najlepiej ostatnio mowilem najlepiej jakby mnie powiesili na 3 tygodnie na wieszak uspili zdjeli po tym czasie otrzepali z syfow i powrot do zycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
a no i oczywiscie pić wapno ja pije 3 szklanki dziennie wapna w szklance rozpuszczam po 2 pastylki tez pomaga na swedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalczas
Hahaha :P Ja slyszalem,ze biorąc Heviran nie można pić Wapnia :/ to Calcium czy cos ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
byc moze i tak ale ja Heviranu nie mialem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do osób
chciałam sie dowiedziec czym smarowac miejsca po strupkach zeby nie byly czerwone?? jak dlugo moga sie te miejsca goic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
za niedługo idę do lekarki. jeszcze przed północą zauważyłam parę pęcherzyków na ramionach i na boku ale nie było tego sporo, miałam też jeden na głowie, maleńkie na szyi i jednostki na twarzy, to było wieczorem, zrobiłam sobie krótką kąpiel w różowej wodzie, wzięłam apap, wapno, mega dawkę wit. C i potraktowałam fioletem. rano obudziłam się i myślałam że będę odsypana cała, ale na razie specjalnie nic nie przybyło, nie wiem czy TO jeszcze przede mną??? czy mam tę samą ospę co starszy syn który miał 2 strupki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
mam 34 lata czyli sędziwy wiek ospowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalczas
Jeśli w ogóle to jest ospa to na pewno jeszcze wiele przed Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalczas
Mam pytanie. Czy można stosowac wapń,gdy się bierze heviran ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kineksmotos
Witam Mam pytanie. co zrobic gdy pojawiająsie krostki na języku i podniebieniu ? Znikają one same czy co trzeba zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
krostysa wszedzie pojawiaja sie na jezyku na dziasłach moga doslownie kazda czesc ciala...znikna same..nic sie specjalnego na jezyk i te okolice nie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kineksmotos
Ok dzieki. lukasz a powiedz mi (pytanie troche intymne) czy na penisie tez Ci sie wywalily te krosty ? Bo mi tak i to na zoladziu :/ i nie wiem czy one znikna same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
wiem, wiem, lekarka powiedziała mi to samo. na razie mam antybiotyka, antywirusa, maść i czekam na wysyp... najgorsze że młody dzisiaj wrócił z przedszkola z pęcherzykami na plecach więc jest nas więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
TAK NA PENISIE TEZ TO NORMALNE I NAWET JA NA JADRACH MIAŁEM I Z TAKIE MALE KTORE JUZ ZANIKLY PRAWIE POD ŻOŁĘDZIEM..I NP NIE MA SIE CO OBAWIAC JAK NP KROSTA JAKOS INACZEJ WYGLADA NA SKORZE NA JADRACH NP A INACZEJ NA INNEJ CZESCI CIALA...GDYZ TAM JEST INNA SKORA BARDZIEJ WRAZLIWA...I MOZE TO INACZEJ WYGLADAC TROCHE.. pOZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kineksmotos
Dzięki,aż mi mi ulżyło. Ale leczysz to czymś czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
Spokojnie samo przejdzie poprostu jak wczesniej nie tylko ja pisalem myj sie dwa razy dziennie tam tez no przemywaj sama wodą a miejsc aintymne no to wiadomo ja uzywam mysla PROTEX no i przemywaj wszystko woda z dodatkiem nadmanganianem potasu ....przejdzie samo na ospe zbytnio nie ma lekarstwa samo przemija...niestety;/;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kineksmotos
Ok. Dzieki wielkie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
między łopatkami mam ćwieka, na piersiach siedzi mi słoń, byle do rana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukaszrudnicki22
PIERWSZY TYDZIEN NAJLEPIEJ SIEDZIEC W DOMU W łóżku aby nie przeziebic ospy bo bedzie zle...ale po tygodniu mysle ze na chwile mozna wychodzic kiedy juz mina wysypy i mamy juz strupki ja dzisiaj z 20minut latałem po ogrodzie z królikiem ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka12345
mieliście rację, straszne to PASKUDZTWO!!! 2 dni leżałam plackiem, gorączka skakała, żołądek chyba z tych leków wysiadł, głowa mi pękała, dzisiaj trochę lepiej ale i tak pochodzilam po mieszkaniu 10 minut bo chciałam dzieciom pomóc posprzątać pokój i zmęczyłam się i spociłam jak stary parowóz, więc wlazłam z powrotem do łóżka. najgorsze że taka piękna pogoda a my z młodym leżymy nakropkowani w łóżku, ale nic to odbijemy to sobie wkrótce :) wczoraj wywaliło mi tyle bąbli że zacznę się pędzlem malować, będzie szybciej. mam pytanie - po ilu dniach robią się strupki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SAME SŁODYCZE
Natalkaaospowa Jutro mija miesiac od pojawienia sie pierwszych wykwitów...zostalo tylko pare strupkow na nogach reszta juz odpadla i czerwone plamki niestety na brzuchu najwiecej mam nadzieje ze do lata znikna... na szyji o dziwo nie ma sladu po ospie moze dlatego ze tam nie zahaczalam pizama...mi pudroderm pomogl komus innemu moze pomoc co innego zalezy od czlowieka... Tak pisze dziewczyna na str.14. Poleca smarowanie pudrodermem i jej choroba trwa miesiąc...:O:O:O Ktoś tak chce???:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×