Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MissUkraina

Najlepszy, Waszym zdaniem, lek na depresje...

Polecane posty

Gość głebia oceanu
no wybaczcie. ja mam kaktusy :O spało sie dobrze. o dziwo. lepiej sie już czuje. bo wczoraj to był dramat.chyba z 4 godziny płakałam. moze to pomogło. a dzisiaj ładną mam pogode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaa jaaasne
Ale czy hodowla katusów lub gimnastyka na świeżym powietrzu {gdzie mam je znaleźć? mieszkam w dużym mieście przemysłowym} leczą depresję? NIE. Więc do bani takie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam kaktus. Fajne kwiatki ! Takie egzotyczne ! Oceanus, bardzo sie ciesze ! Tak trzymac ! Pozdrawiam, Wiki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duna
Witam! Dopiero od niedawna jestem w temacie , ale jak sobie myslę że życie po lekach tak wygląda to jest się przed czym wzdragać. Wszyscy użytkownicy wymieniający się tym , który to psychotrop daje lepsze efekty mam wrażenie że nawet nie wyobrazają sobie życia bez nich, zupełnie jak bez ręki. A są przecież tacy młodzi. Nie wiem też co przyciągneło pozostałe osoby , które poczuły się w obowiązku dokładnie sprawdzić kim jest bohaterka topiku Miss Ukraina , tropiąc niuanse postów niczym Halski dilerów. To tez jakieś chore.Jak was ludzie tak to interesuje to trzeba było iśc do pracy do opieki społecznej albo na znawców tematyki zaburzeń i zostać psychiatrą, a nie uzupełniać szarość dnia wirtualnym śledztwem.Taka interaktywna telewizja. nie dziwię się że sama zainteresowana podchodzi do sprawy z dystansem, bo jej motywy są dla mnie dosyć czytelne :szukanie wsparcia w walce z samym sobą , co jest najtrudniejsze niezależnie od tego czy juz jest zaburzeniem czy rozwojem osobowym, a postawa Pań i Panów oficerów śledczych jest jak średniowieczne polowanie na czarownice, czasy się trochę zmieniły ale igrzyska dla gawiedzi znajdą swoją niszę także w sieci. Mam propozycję dla tych wszystkich, może spróbujecie poszerzyc działalnośc i pomęczyć internetowcyh pedofili i zboczeńców wszelkiej maści.Bo obecnie bohaterka tematu jest pod pod bardziej fachową opieką niż wasza, człowieka co by nie mówić po 5 latach studiów medycznych i wąskiej specjalizacji w tym kierunku. PS:Podzielę się z wami małym spostrzeżeniem i po cichu liczę że wywołam tym jakąś ciekawą interakcję. Moim zdaniem reakcja internautów na MU to wyraz lęku przed chorobą psychiczną a nie jakieś altruistyczne pobudki wobec bezbronnych dzieci. Trudno jest zakceptować fakt że psychika jest tak delikatnym instrumentem organizmu, a ludzie mówiący tak otwarcie o swoim wnętrzu jak MU,( co stawia mnie niejako w dylemacie czy jest to odważne czy niepotrzebne) nam o tym przypominają. I tu następuje próba udowodnienia że "Ja" zdrowy jestem w stanie przeniknąć tego wroga tak dalece że mnie na pewno psychiatra nie będzie potrzebny nigdy.I co wy na to ;) Ja to widzę tak. Ciesz się zdrowiem psychicznym tak długo jak je masz , to gdy Cię dopadnie choroba przynajmniej będą dobre wspomnienia , bo każdy z nas ma taką barierę biologiczną , za którą już codzienność nie jest taka prosta. Życzę wszystkim wojownikom o równowagę w duszy sił , sił i jeszcze raz sił. Jestem z wami. Choć ja wybrałam walkę w ktorej ograniczam chemię z zewnątrz do minimum, wtedy za moim wyzdrowieniem nie stoi gigant farmaceutyczny ze sztabem karierowiczów i sprzedajnych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolkaBecka
Jedno co nie ulega watpliwości to choroba MissUkraina.Tylko ta choroba nie wyklucza egoizmu,ona taka "wrazliwa,subtelna",wykonujaca walczyka wokół swoich przeżyć, wyzywa matkę od wariatek naćpanych psychotropami.jako osoba znająca problem wykształcona i tak wrażliwa,nie powinna okazac więcej zrozumienia? Przeciez jej matka to tylko chora osoba. Dziewczyna założył atopik ,gdzie rozmawiano o oprawkach do okularów.Dziewczyna za oprawy i szkła do tych opraw zapłaciła 160zł, dla niej to i tak nie było mało.Wchodzi na ten topik MissUkraina i zqaczyna te swoje gadki,ze ona to jak okulary to tylko oprawy Max Mary i jakies tam jeszcze firmowe podaje .No wykazała się dziewczyna duza empatią i zrozumieniem dla sytuacji innego człowieka.Ale przeciez tamta dziewczyna nie miała depresji,tylko nie za dużo pieniędzy,a jak ktos wcześniej zauważył jej mózg reaguje tylko na hasło depresja.A kaktusy, świetnypomysł, najlepiej usiąść na nich i wwtedy pojawia się inny problem,problem nosa by sie oddalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głebia oceanu
no racja. na 15 stron topicku 11 jest powięconych oprawkom z max mara. :O baaaaa, nawet gucci czy chanel jaki człowiek usiądzie na kaktusach? no powiedz? moze Ty próbowałas? ja nie mam zamiaru i podejrzewam ze wiekszośc równez. no chyba ze ktos uwielbia jackass to nawet ów kaktusa połknie ----> duna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno potrafisz czytać
To nie rzecz w tym co ona tu pisze.Weszła na topik dziewczyny,która miała problemy z oprawkami,ale jednocześnie nie miała dużo kasy, dla niej nawet 160zł na szkła i oprawki ,to był duży wydatek.A ta MU wyjeżdza jej z luksusowymi oprawami,bo ona tylko takie nosi.Cały ton wypowiedzi był arogancki.Trzeba wiedziec gdzie z czym wyjechać troche wyczucia.Jak ide do rodziny ,która ma na stole kaszankę, to nie będę opowiadać, ze ja jadam tylko polędwice,łososia i kawior.Mimo ze nie ma nic złego w tym ze tak jadam, jak i nie ma nic złego w noszeniu markowych oprawek.Tez takowe posiadam, ale wyczucie dobrze jest mieć.Tym bardziej powinna jej miec taka osoba jak ona.Chyba wie co to empatia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do duna
Nie jestem pozbawiona lęków, ale przed chorobą psyciczna i niby z tego wynikały te wywody???Absolutnie nie wyobrazam sobie jak to powiązałaś nie widze związku.Co do dzieci.To rodzina osobą chorą psychicznie to chora rodzina.To nie tak,ze cierpi tylko osoba z tą chorobą ,całej rodziny to dotyka.Mam znajomą ,która się wychowała w takiej rodzinie,gdzie matka był chora i uzaleznion aod tabletek.Ona tym nie opowiadała, wstydziła się. Ale przeciez ,trudno to było ukryć. Tam cały ciężar prowadzenia domu,wychowania dzieci,zarobienia na rodzinę ,przejął ojciec.Dał sobie radę, ale było im naprawdę ciężko.łatwo jest wykazaywac się humanitaryzmem jak sprawa nie dotyczy bezpośrednio.Ale wątpie ,aby którakolwiek z was chciała miec taką matkę.aNieprzewidywalną,chwiejna emocjonalnię,naszpikowana prochami.W jednej chwili euforia, w następnej przygnębienie, apatia i myśli samobójcze.Dziecko potrzebuje przewidywalności i stabilizacji,tego jej Miss nie moze dać, jej choroba nie jest uleczalna ,przynajmniej jak dotąd,będzie poprawa i nawroty.Ona sama potrzebuje opieki,a nie ośmiorga dzieci do wychowania.I gdyby nie była taką egoistką nie skazywałaby na taki los dzieci.No własnie,ale ja zostałam zdiagnozowana w ten sposób,ze ten sposób myślenia i troska o dzieci wynika z leku przed chorobą psychiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głebia oceanu
a która napisała ze ma mało pieniędzy? zaczynam sie gubic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta która załozyła
Topik, z pytaniem o okulary.Wiesz są tacy którzy muszą sie liczyc z pieniędzmi.I dla niej juz te 160zł,które wydała na okulary było sporą kwotą, a MissUkrainan wyjechała z tymi swoimi drogimi ,bo on tylko takie nosi.Było to mocno nieeleganckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głebia oceanu
nie czytałam. a wiem ze nie wszytscy maja duzo-za-duzo pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głebia oceanu
mówi sie ze nadzieja umirea ostatnia. własnie u mnie umarła. mój lekarz powiedział ze nie mam sensu zevbym dalej przychodziła. bynajmniej nie dlatego ze jestm juz zdrowa. nie rouzmie, ze ja nie mam sily walczyc, ze uciekam bo juz nie moge... wiec nie mam lekarza. nikt mi nie jest w stanie pomóc...myslałam ze kiedys bede zdrowa, teraz wiem ze to nikgy sie nie stanie. jest tak beznadziejna, ze nawet nikt nie umie mi pomóc. jak człowiekowi jest źle to się mówi "idź do lekarza, on ci pomoze". byłam i co? i nic? po co ja mam zyc jak nie mam zandej perspektywy? nie ma nadzieji? wiec po co? czy mam zyc tylko dla mamy? tak mi źle, jezu, juz nie mogę... ja juz nie chce.... nienaiwdze zycia....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina malinowska
hmmm... nie bardzo wierze, ze tak ci lekarz powiedzial... czy aby na pewno po prostu cie odeslal? a moze powiedzial, ze masz najpierw sie zastanowic, czy naprawde sie chcesz wyleczyc; moze to byla taka prowokacja z jego strony, zeby cie zmotywowac do leczenia?? wiesz, nie jestes chyba az tak skomplikowanym przypadkiem do leczenie :) moze tez powinnas zmienic lekarza na lepszego? do wyjscia z depresji, zreszta chyba z kazdej choroby, trzeba miec duza motywacje i chcec pracy nad soba, zadaj sobie pytanie czy ty masz to w sobie, moze zglos sie na jakąś terapie grupową, do tego sesje indywidualne nie wiem gdzie mieszkasz, czy w dużym miescie, czy w małym - ale teraz jest raczej dużo punktów, poradni, gdzie można się zwrócić o pomoc, poradę mając depresje pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jupppiup
upijupi jup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głebia oceanu
niestety tak powiedziała. ze to dalej nie ma sensu. zabrzmiało to tak, jkaby chciała mnie miec z głowy. bye bye, radź se sama. nie chce juz isc do innego lekarza. juz u tylu byłam... nie moge poprostu. nie zniose kolejnej rozmowy na ten sam temat, potem te wszytski pytania zeby sie zorienotwac w sytacji, opowiadania o sobie, o swoich uczuciach... tyle razy juz to przerabiałam... zostane sama z moim probleme i napenwo sie w zyciu nie wylecze. nienaiwdze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina malinowska
wiesz, psycholog nie może tak po prostu odesłać pacjenta - jeżelinie potrafi sobie poradzić z konkretnym pacjenrtem i jego problemem, to wtedy mówi pacjentowi, ze nie jest w stanie mu pomóc i przekazuje go do innego psychologa... więc twój psycholog jest może kiepski po prostu wg. mnie powinnaś zwrócic się do jakiejś poradni/psychologa specjalizujacego się właśnie w pomaganiu osobom depresyjnym jest bardzo wiele różnego rodzaju terapii depresji więc na pewno coś ci pomoże, jeżeli twój stan utrzymuje się już długo i samodzelnie sobie ztym nie radzisz to powinnaś naprawde kontynuuowac leczenie/terapie tyle, ze u dobrego psychologa powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głebia oceanu
ale ja myslałam, ze ona jest dobrym psychologiem, i ze mi pomoze...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane dziewczynki nie zdazylam przeczytac wszystkich postow przepraszam, ale wypuscili mnie tylko na przepustke na pare godzin a chcialam zostawic cos po sobie tutaj. jestem tam ponad 2 tygodnie i mam dosc jest troche lepiej jestem tak nacpana lekami ze mam dosc :( ale moze za 2 tygodnie juz wyjde poki co mam przepustki ze moge czasem wyjsc na pare godzin nie zycze nikomu bycia tam...nie jestescie sobie w stanie tego nawet wyobrazic :( musze konczyc pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie a szczegolnie wiki i glebie i tych o ktorych zapomnialam ;) nie martwcie sie o mnie i dzieki za pamiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głebia oceanu
abcus! miło Cie wdziec!! wracaj szybko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głebia oceanu
miss, co z Toba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki ! Jestem, jestem, tylko ze postanowilam ze na wiosne troche zajme sie mieszkaniem, teraz biegam, szukam dywanikow do lazienki i nowe zaslony do kuchni. Doslownie, nie mam czasu na nic, bo marzec to u nas w rodzinie zawsze miesiac urodzin ( babcia, ja i ciocia). Otoz, ogarnela mnie taka totalna bieganina po wyprzedazach, praca i, oczywiscie, nowe schematy farmakoterapii. Bylam u psychiatry i u terapeuty. Nie znaja sie, ale stwierdzili u mnie znaczna poprawe kondycji psychosomatycznej. W ciagu miesiaca schudlam 12 kg, a to chyba o czyms mowi. Teraz moge zalozyc spodnie jeszcze z czasow liceum (prawie nowe), bo wtedy troche przytylam, wiec spodnie odlozylam do lepszych czasow. Bylam w salonie fryzjerskim, teraz mam fajna nowa fryzke, taka z francuska grzywka, w nastepnym tygodniu zaczynam chodzic na silownie. Nadal biore Zoloft i Paxil (musze ich brac do maja). Biore rowniez witaminy i wapn. Chcialam sie wybaczyc przed dziewczyna, ktora nosi okulary. Wcale nie chcialam ja skrzywdzic, tylko podkreslic ten fakt, iz osoba w okularach ma zupelnie inny, wyzszy status intelektualny, po prostu wyglada lepiej, przynajmniej w moich oczach. Teraz markowe okulary mozna kupic za 30% ceny w promocjach, zero problemu. Trzeba tylko wiedziec gdzie sa promocje i oferty znizek. Wiec, przepraszam :) jeszcze raz:) Abcius !!!! CIESZE SIE, ZE JESTES !!!! W DOMKU ZAWSZE JEST SUPER !!! HOME SWEET HOME !!! Glebia Oceanu, jak tam leci? Kaktusy kwitna?:) Jak sie czujesz? Pozdrawiam Abcie i Oceanke i wszystkich-wszystkich ! Sniegi topnieja ! Wasza Wikusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość generałowa
Jak wygląda francuska grzywka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MissUkraina
Przeczytaj wyraznie co pisze abcusia! Wcale nie jest w domu! Bierzesz za dużo leków :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sz. P. \" do MissUkraina\" 2 tabletki dziennie? Wow... Tak duzo... Zawsze jak sie przebywa w Szpitalu, to chce sie wrocic do domu, i wtedy chwile, spedzone w domu, wydaja sie dlugie i slodkie. To mialam na mysli. Nawet jak sie wychodzi na przepustke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MissUkraina
abcusia była na krótkiej przepustce ze szpitala pisała o otumanieniu lekami i depresji tylko po psychotropach można się w tym doszukać pozytywów :( jesteś sztucznie pobudzona przez nadmiar leków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głebia oceanu
u mnie dalej głupio. no i sama bez lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"do MissUkraina\" nie zaczepiaj mnie, bo sama wiem jak to jest wyjsc ze szpitala na przepustke, w domu zawsze jest lepiej.Kto Pani powiedzial, ze Zoloft i Paxil sa psychotropami? Brak podstawowej wiedzy medycznej nawet nie bede komentowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MissUkraina
Racja nie leki psychotropowe tylko cukierki tak lepiej?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej bedzie, jak Pan/Pani poczyta sobie na stronkach www.zoloft.com www.paxil.com Jesli zna angielski, oczywiscie;) Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×