Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość sklep z odzieżą

Mój własny interes-BUTIK Z ODZIEŻĄ...

Polecane posty

Gość całkiem zielona w temacie
Witam Was wszystkich. Myślę (na razie to tylko ciche marzenia) o otworzeniu sklepu odzieżowego, ale chciałabym sie dowiedzieć na jakich zasadach sie rozliczacie, bo jak sama chodzie po sklepach to widzę, że w niektórych sklepach są kasy fiskalne a w niektórych nie, jak to jest z tymi kasami. Jak myślicie na jakim rozliczeniu sie opłaca najbardziej. Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi. Dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka435
Witam. Otworzyłam sklep odzieżowy. Poszukuję odzieży marki OnaStyl. Czy można kupić tę odzież hurtowo? Bo znalazlam ich ubrania w sklepach internetowych, ale nie mogę w żaden sposób odnaleźć hurtowni. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem zielona w temacie
Kropka może Ty mogłabyś mi pomóc? Każdy prosi o pomoc gdzie, za ile, ale sami już macie ochoty nikomu doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropka435
Ja rozliczam się na zasadach ryczałtu. doradził mi to księgowy. Nie musiałam brać żadnych faktur za zrobienie mebli(robił znajomy), i urządzenie sklepu, więc nie odliczałam kosztów. Na kpir można odliczać koszty, więc np. osoba, która bierze dotacje najprawdopodobniej wybierze kpir (będzie musiała udokumentować na co wydała pieniądze). Co do kasy fisklanej, to obowiązuje ona te osoby, które w 1-szym roku od założenia działaności przekroczą przychody powyżej 20000 zł. http://www.podatki.egospodarka.pl/31553,Kasa-fiskalna-i-opodatkowanie-VAT-zwolnienia-a-obrot,1,65,1.html Najlepiej wyjaśni to jakiś księgowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecie plecie na swiecie
Hej:) Nie wiecie, czy są juz moze w Ptaku kurtki dziecięce? Wybieram sie w poniedzialek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem zielona w temacie
Kropka ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego ryczałtu, bo np mój mąż jest na ryczałcie ewidencjonowanym więc normalnie bierze faktury i vat może sobie odliczyć ale już kosztów nie ma, a Ty na jakim jesteś ryczałcie? bo skoro nie musisz brać faktur (rozumiem, że na towar, też, chyba, że się mylę to popraw mnie) to jak wystawiasz paragony?, a jeśli nie przekroczysz tych 20 tys to co w ogóle nie musisz mieć kasy? i jak ktoś może to sprawdzić na ile sprzedałaś towaru, czy przekroczyłaś czy nie?, przecież nikt w sklepie z odzieżą nie wystawia faktur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty faktycznie jestes calkiem
zielona w tym temacie. skoro nie wiesz takich rzeczy to idz poradz sie ksiegowej.Przy pierwszej lepszej kontroli, jak cos bedzie żle to powiesz ze co?... bo dziewczyna z forum tak powiedziala?? Pewnie niedlugo bedziesz jeszcze chciala zeby podac tobie adresy hurtowni. Chcesz pomocy?? Przeczytaj caly watek,a nie powielaj pytan, na ten temat mozna juz prace magistersą napisac:):):p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorowesnymam
całkiem zielona w temacie Kropka ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego ryczałtu, bo np mój mąż jest na ryczałcie ewidencjonowanym więc normalnie bierze faktury i vat może sobie odliczyć ale już kosztów nie ma, a Ty na jakim jesteś ryczałcie? bo skoro nie musisz brać faktur (rozumiem, że na towar, też, chyba, że się mylę to popraw mnie) to jak wystawiasz paragony?, a jeśli nie przekroczysz tych 20 tys to co w ogóle nie musisz mieć kasy? i jak ktoś może to sprawdzić na ile sprzedałaś towaru, czy przekroczyłaś czy nie?, przecież nikt w sklepie z odzieżą nie wystawia faktur. __________________________________________________ nie do mnie pytanie , ale twój maż płaci zryczałtowany podatek dochodowy i jest VATowcem . można jednak wybrać zwolnienie z VATu gdy się zaczyna działalność gospodarczą , lub gdy w poprzednim roku sprzedaż netto nie przekroczy 150tys zł w skali roku . co do kasy , to gdy w tym roku nie przekroczysz 20tys zł sprzedaży , to w przyszłym próg wynosi 40tys i do tej kwoty możesz kasy nie instalować . co do dokumentów potwierdzających legalność zakupów towarów handlowych itp , to musisz je mieć bez względu na formę opodatkowania , nie ma znaczenia , czy forma podatku pozwala na zaliczenia sobie w koszty , czy nie , tak jak jest np przy ryczałcie . US zawsze może przeprowadzić kontrolę wyników finansowych twojej firmy i właśnie dokumenty źródłowe mu w tym pomagają...by ocenić czy np szczerze deklarujesz wysokość sprzedaży . http://www.salonb2b.pl/forum/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outlet
Witam, szukam hurtownika z dobrą odzieżą outlet, najlepiej takich firm jak new look, olsen oferty proszę na adres : crazy9@go2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed nami jest zima eic może być tylko lepiej ... :) Pozdrowienia dla stałych bywalców ( jak jeszce tu są )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny doradzcie jak to jest z tym powrotem do zwolnienia od vatu. od 5 lat jestm platnikiem vatu , w zeszłym roku nie przekroczylam 150tys i w tym roku rowniez nie przekrocze i wzwiazku z tym chcialbym skorzystac ze zwolnienia , ale ksiegowa mowi mi ze to nie jest mozliwe ,a mi sie wydaje ze tak bo to wynika z art 113 ust.11.jezeli sie orientujecie w temacie doradzcie czy bede mogla byc znowu zwolniona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radzę ci
Zmień księgową złotko, bo ona chyba sie martwi, że straci w tobie klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksa m
Abyś mogła znów skorzystać ze zwolnienia z vat, musisz najpierw zapłacić podatek vat od całego towaru jaki posiadasz (gdyż od niego vat już odliczyłaś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem zielona w temacie
Kolorowesnymam Dziękuje za odpowiedź. Co do tego, że muszę się poradzić księgowej to nie ma żadnych wątpliwości, na razie chciałabym ogarnąć jakoś temat, żeby dokładnie wiedzieć o co chce pytać i co powinnam wiedzieć.Łatwo komuś się "śmiać" jak się w temacie siedzi miesiące lub lata. Trafiłam na ten wątek przypadkiem i dziękuję bardzo tym, którzy chcieli mi pomóc i odpowiedzieli na kilka pytań. Będę tu do Was zaglądać. Życzę wszystkim powodzenia i dużych utargów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imAgines
posiadam butik z odzieżą damską, nawiążę współpracę z hurtowniami na zasadzie umowy komisowej, również outlet parisboutique@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialabym zapytać
jeśli np siostra zastąpi mnie w sklepie na 2 godziny, czy w przypadku kontroli mogę miec z tego tytulu problemy, jeśli mnie nie zastaną w sklepie tylko kogos z rodziny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Pani wyzej
Ktos z rodziny chyba moze Ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceny
Mam pytanko czy w Wólce Kosowskiej i na Ptaku pod łodzą są te same ceny towarów ? bo słyszałam że wólka jest droższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leo37
To źle słyszałaś, w Wólce jest na pewno taniej, z tym że u chińczyków jest bardzo tanio ale jakość bardzo kiepska, dlatego w Wólce polecam hale tureckie, niezła jakość ubrań a i ceny lepsze jak w Ptaku u turków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia2316
witam, czy ktos może wie co się dzieje z butikiem-zbiegowiskiem ze nie da się wejsc na stronę forum?? i jeszcze jedno pytanie, czy był ktoś oststanio w łodzi i moze wie czy są sukienki i bluzki?? bo jak byłam jakies 3 tyg temu to praktycznie same kurtki były pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posiadam tuniki - narzutki kamizelki bardzo dobrej jakości - duńskiej marki SIGNATURE link do zdjęcia produktu: http://stockholm-stad.annonsera.se/m%C3%B6nstrad-l%C3%A5ngtunika,-plus-storlek-188390.html efekt dwóch warstw dostępne w dwóch kolorach (pierwszy taki jak na zdęciu, a drugi czarno-fioletowa wstawka) i różnych rozmiarach. (Oryginalna cena sklepowa 250 zł SZTUKA) Pakiet 10 szt. (mix kolorów i rozmiarów) - 250 zł brutto Przy większych ilościach - niższa cena Jeśli jesteście zainteresowane piszcie na mail: outletstudio@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rimml
Laurravie mozesz podac jeszcze raz linka? ten , ktory udostepnilas nie wchodzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duże rozmiary
witam, mam do sprzedania bluzki eleganckie w dużych rozmiarach w róznych fasonach,oraz mix spódnic zainteresowanych proszę o kontakt EmodaXXL@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ceny
Leo37 a mógłbyś mi polecić jakieś dobre stoisko z ciuchami w Wólce - gdzie warto kupić towar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hollow1
Witam, nawiążę współpracę na zasadzie umowy komisowej z hurtowniami odzieży damskiej polskich producentów (rozm. 42-54). Proszę o kontakt na: biuro@sklep-dziupla.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przykład!!!!!
Osoba prowadzi przez jakiś czas własną działalność gospodarczą. Po jakimś czasie postanawia tę działalność zawiesić lub zakończyć i zamierza poszukać sobie pracy. W nowym miejscu pracy wymagają od tej osoby przedłożenia kser świadectw pracy. Jak to wygląda od strony prawnej: czy właściciel powinien sobie sam wystawić świadectwo :/, czy raczej powinien dostarczyć zaświadczenie z US lub UM o okresie prowadzenia działalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SKLEPOWA
a moze ciuchy z latami ktos wie gdzie kupic? rozne narzuty i sweterki z latkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×