Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

przygotowania w toku- bo ślub w tym roku

Polecane posty

Witam Panie :) ależ tu zamieszanie dwa dni mnie nie było a tyle zaległości się narobiło. Zaraz wszystko przeczytam. agulec ale fajnie tyle nowych osób się do Nas przyłancza :) Agulec masz ślub w ten sam dzień co ja i holly. I jeszcze lepiej :) ja mam ślub o 15. holly o 16. a Ty o 17 :D spoko!!!! Pozdrawiam Wszystkie gorąco!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie było mnie trochę :) siostrunia przyjechała i codzień latam z nią po mieście jak szalona :o no ale w niedzielę już się skończy i od poniedziałku moja frekfencja będzie na pewno lepsza :) Widzę, że nie tylko Agulec się do Nas przyłączył ale również Wi82 :D Jeśli chodzi o zwyczaje to w zasadzie u mnie na zagłębiu jest w zwyczaju robienie \"korony\" (o tym już kiedyś pisałam), częstowanie sąsiadów tortem weselnym i to że pan młody przyjeżdza po panne młodą do domu (jak wszędzie) ale u mnie jest tak, że panna młoda schodzi do gości na dół wita i zaprasza do domu :) jest trochę tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć znowu katka 😘 dla ciebie za powitanie:) u nas nie ma takich zwyczajów jak u was. Jest normalnie- sąsiedzi nie są naszymi rodzinami ani przyjaciółmi więc nie mamy wobec nich żadnych zobowiązań. A co do hobby, to ja uwielbiam ruch- nieważne czy to sport, czy taniec, czy zabawa z dziećmi. I czytać uwielbiam od zawsze. Teraz prawie nie czytam, bo nie mam czasu- studia. No i jeszcze temat samochodu sie przewinął- moje koffanie się uparło, że pójdziemy na pieszo:) ten to jak wpadnie na jakiś pomysł.... I za cholerę nie da mu się tego z głowy wybić:) Co prawda mamy z 7 minut drogi do kościoła, a na salę z 5, ale ja sie wstydzę:o Jak mu to powiedziałam to sie obraził, że się GO wstydzę:) Na to ja mu mówię, że nie go się wstydzę, tylko się wstydzę tak paradować po mieście w sukni ślubnej, że mi by było głupio, bo by sie wszyscy gapili. Na to on, że jak się go wstydzę, to on nie odpuści i ż eidziemy pieszo:D Wariat, no i się uparł cholera jedna. ale ja jeszcze nad tym popracuję. ale będziemy samochód pożyczać- albo od Miśka kolegi któregoś, albo mój tata nas zawiezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ kobietki ;) ja już siedzę ze swoją kawką :) jeśli chodzi o suknienkę, to mam zamiar w niej pozostać całą noc :) o butach jeszcze nie myślałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ maniusia i wszystkie kobietki, zaraz robie kafke i urzadzamy pogadanke przedślubną;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusia a Ty będziesz najwpierwsza\" z nas! bediesz \"ZMUSZONA\' wszystko nam tu pieknie opowiedzieć, zdać relacje z całej\"imprezy\" i zdjecia porozsyłać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) ja też się dołączam z kawą i kanapką do tego , bo jakoś zgłodniałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już też z kawką, kurcza dopadło i mnie przeziębienie, katar, kaszel, drapanie w gardle, ojej:( a ja jutro mam jechac na impreze z firma współpracujęca, na fajna impreze do rana na zamku w Książu a ja sie tak podle czuje:( wiecie co? wczoraj dzwonilam sie umówic na spotkanie do poradni rodz. i sie okazało, ze najblizszy wolny termin na 12 kwietnia i to kurcze za późno dla nas, nie wiem co teraz zrobić? bo planowalismy 31 marca juz wszystko do konca z ksiedzem zalatwic i co teraz? czy wy wiecie do kiedy najpóźniej trzeba z ksiedzem juz wszystko zalatwic, podpisac protokół itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry moja kawka juz tez sie robi :) tiki tak- u nas w poradni tez sa tak zawalone terminy :( ja niestety nie orientuje sie w szczegolach tych formalnosci, jakie trzeba z ksiedzem zalatwic myslalam, ze ten protokol spisuje sie juz po daniu na pierwsze zapowiedzi, ale bylam kiedys na innym topicu o slubach i dziewczyna, ktora ma slub wtedy kiedy i ja (02.09) juz sie wybierala z miesiac temu spisac ten protokol kurcze, musze sie tez zorientowac w tym wszystkim :) agatka, co do tych znakow zapytania, to byla raz sytuacja, ze nie bylo mnie troche, duzo napisalyscie i ja odpisywalam w wordzie na biezaco czytajac forum, pozniej to skopiowalam i przeszly mi tu jako takie puste kwadraciki zamiast kropek, tak to u mnie wyglada. Moze Ty natomiast widzisz je jako znaki zapytania, bo generalnie to raczej niewiele ich uzywam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie my jeszcze zapowiedzi i tych inney tez nie mamy i ja nie wiem do kiedy najpózniej to wszystko trzeba dograc? my tylko mamy zaklepana godzine w kosciele, mamy sw, chrztu i akty urodzenia i musimy z tymi aktam do ucs po pisemko a potem z tym wszystkim i jeszcze zas. o ukonczonych naukach do ksiedza. i mysla ze pójdziemy do tego ksiedza jak planujemy 31 marca i sia tak dogadamy ze pisemko o kursach ukonczonych doniose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, znacie moze jakies stronki, gdzie mozna znalezc duzy wybor cytatow, ktore mozna umiescic na zaproszeniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co - teraz juz nie mam, ale kazda firma sprzedajaca zaproszenia internetem ma na swoje stronie tez teksty i cytaty! jesli chcesz to na maila Ci moge puscic te które mi udało sie zgromadzić!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki tak, jesli mozesz- avida@o2.pl dzieki 🌻 ja wiem, ze sa na tych stronach, ale wiekszosc z nich jest taka oklepana, wszedzie to samo a moze marudze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o protokół, to my podpisaliśmy równe 3 miesiące przed, od razu dostaliśmy skierownie do poradni i kartkę o zapowiedziach, którą mamy zanieść do parafi M. teraz jeszcze trzeba się wybrać do USC, i z tymi papierami, zaświadczeniem z nauk i z poradni z powrotem do księdza. aha, i tą kartkach o odbytych zapowiedziach (czyli mam jeszcze 3 tygodnie, bo tyle mają być zapowiedzi). tili tak, zdjęcia napewno puszcze i opowoem wszystko ze szczegółami 🌼 powoli zaczynam panikować że nie zdążę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :)) I dołączam sie z moja kawka i jogurtem :)) Faktycznie cytaty i teksty są na stronie z zaproszeniami Mam pytanie: czy spisując protokol trzeba miec ukonczone nauki??? W ogole dziewczyny jak dowiadywałyscie sie o rozpoczeciu nauk w swoich parafiach??? Czy do poradni trzeba miec skierowanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiki tak, tylko wiesz, ze te wszystkie zaswiadczenia sa wazne 3 miesiace i trzeba je w odpowiednim czasie przed slubem wziac, zeby nie stracily waznosci? holly, ksiadz oglaszal u nas na ogloszeniach na mszy w niedziele do poradni nie trzeba miec skierowania, po prostu sie zapisalismy i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ holly jak my podpisywaliśmy protokół to nauk nawet nie zaczeliśmy. o naukach znalazłam w internecie. wpisz w googlach kursy czy nauki przedmałżeńskie i miasto. ja tak włąśnie znalazłam. były tam terminy i kościoły w których będą nauki w całym 2006 roku. a do poradni skierownie dostalismy od księdza przy podpisywaniu protokołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly nie trzeba miec skierowania! ale ja wogole mysle, ze to wszystko zalezy od parafii, w kazdej troche inaczej u nas wyglada to tak, ze nauki i poradnie zaliczamy we Wrocku i z tym swistkami do ksiedza do Legnicy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly, może to faktycznie zależy od parafii jak mówi tiki tak. u nas dawali jakąś karteczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczesniej tez jak maniusia szukalam w internecie ale mojej parafii tam nie bylo bo ksiadz zorganizowal u nas takie nauki pierwszy raz i bardzo mi to pasowalo, bo blisko przynajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz znalazlam w internecie adresy spotkań :)) W naszym kosciele jest przez 4 niedziele o 16h - i chyba sie na to zdecydujemy, bo w tygodniu to raczej czasu nie ma :( - czyli na koniec kwietnia mialabym juz po sprawie - no i jeszcze ta poradnia - mam nadzieje, ze nie bedzie problemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny - jak juz o tym rozmawiamy - to jak pojde do USC to jakie papiery mam wyciągnać. Wiecie nie biore ślubu w swojej parafii i czuje, ze troche mnie bedzie zdrowia kosztowalo wydobycie zaswiadczenia od mojego księdza :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
holly, z tego co sie orientuje to z USC bierzecie tylko zaswiadczenia o braku przeciwskazan do zawarcia zwiazku malzenskiego, powiecie, ze potrzebne do slubu konkordatowego i beda juz wiedzieli o co chodzi o tych papierkach wymaganych mozna poczytac na roznych portalach slubnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co ma rację, wystarczy że pójdziecie i powiecie że chcecie to zaświadczenie do ślubu konkordatowego. tak nam też ksiądz powiedział. tylko trzeba powiedzieć że to do konkordatowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam pytanie. macie może jakieś stronki na których można kupić wstążeczki oraz jakieś kwiatuszki do zrobienia kotylionów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniusia polecam pierwsza lepsza pasmanteri w twoim miescie , napewno beda mieli dzuy wybór i wstażek i kwiatuszkow w tasiemkach, ja poszłam do takiego niewielkiego sklepu na mojej ulicy i dostałam wszystko:) a na necie to zedra z ciebie, ja zaplacilam za metr wstazeczki 0,40 gr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×