Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BaSiCa

JAK ZROBIĆ COŚ Z NICZEGO ?!

Polecane posty

Gość nietoperek120
Aby zrobić działającą baterię w domu wystarczy przygotować: -monety -colę -naczynię z solą -papier -folię aluminiową -przybory: nożyczki, taśmę, flamaster. I działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SPINI
Kiedy nadchodzą urodziny bliskich mi osób, moje szare komórki dostają kosmicznego pędu. Umiem z byle czego zrobić coś oryginalnego. Znajomi mówią mi, że mam talent, a ja myślę, że to lata praktyki. Zdecydujcie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luizaa.***
To moj email luiz2506@op.pl ..Bardzo ciekawe masz tu pomysly..Bardzo bym prosila jak byS mi wysłała te fotki z pomysłami o tych miśkach.!:* Z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justynka .
nie wiem czy ktoś już pisał o tym ale napisze . :) super spodnie . bierzemy jakieś stare spodnie i wycinamy w nich Dziury (wersja dla odważnych) lub wycinamy NOŻEM paski. Jeżeli chcemy się wyróżniać to wywracamy spodnie na drugą stronę i od środka przyszywamy skrawki jakiegoś materiału :P Bardzo ładny efekt . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szaaafastaraja
a ja mam świetny pomysł na jajka wielkanocne, które właśnie zrobiłam - wyszły pięknie! co prawda nie nadają się już do jedzenia, ale to nic, bo zrobiłam je na plastykę. na klej polimerowy obkleiłam ugotowane jajka w niektórych miejscach nieugotowanym ryżem, a gdy wyschło - pomalowałam grubo niebieską plakatówką. potem popaćkałam lakierem do paznokci, tym z brokatem. i wyszło cudo. żałuję, że nie mogę wysłać Wam zdjęć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila1260
hey ludziska,powróciłam ;)) Mam pomysł jak udekorować parę rzeczy,tzn no, nadać im lepszy "charakter" :)) i jak zrobić parę cudeniek. Mianowicie są to doniczka,ramka na zdjęcia,kubek na przybory,pisanki,kartka wielkanocna,świecznik... no to miłej lektury;D -Doniczka: potrzebne rzeczy: doniczka, rafia, klej"w pistolecie", muszelka,guzik lub jakiś motylek(sztuczny) Przygotowanie: Bierzemy doniczkę,rafię i klej w "pistolecie.Owijamy rafię dookoła doniczki(ale nie dookoła całej tylko jeden raz,u góry) i wiążemy najpierw w węzeł,a później w kokardke.Pod kokardką ,a później z prawego,lewego boku i z tyłu doniczki kleimy rafię do doniczki gorącym klejem(chyba nie muszę tłumaczyć jak należy korzystać z kleju w "pistolecie").Na sam koniec kiedy już przykleimy rafię do doniczki,to nadchodzi czas na muszelkę guzik lub motylka.I na kokardce przyklejamy np.muszelkę klejem w pistolecie ii gotowe! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila1260
No to teraz przyszła kolej na ramki na zdjęcia.. -Ramki ramka z pudełka: potrzebne rzeczy: pudełko z pokrywką(najlepiej kwadratowe,bo będzie lepiej wyglądać), zdjęcie, klej "w pistolecie", nożyczki, sztuczny motylek(taki żeby pasował do pudełka) Przygotowanie aa i pudełko powinno być dosyć fajne(nie z żadnymi naklejkami,cenami itp.) a jeśli już nie macie innego,to najlepiej : a)pomalować je(tak żeby pasowało do motylka:D) b)okleić papierem c)dać sobie spokój No to bierzemy nasze pudełko i wycinamy owalne kółko w pokrywce tak,żeby było troche mniejsze od zdjęcia(żeby umieć potem te zdjęcie przykleić od spodu).Potem jak już dziurę wytniemy,bierzemy klej i zdjęcie i odwracamy pokrywkę i kleimy trochę miejsca dookoła dziury i przyklejamy przodem zdjęcie.Chwilę przytrzymujemy żeby zdjęcie się przykleiło i odwracamy pokrywkę tak jak była na początku. Przy zdjęciu doklejamy motylka i ramka gotowa! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orginals1996
Hej ;D wie ktoś może jak zrobić zeby zdjecie było szare a np. bransoletka kolorowa ..? Proszę o pomoc jeśli ktoś wie to proszę pisać na www.julka1996_1996@wp.pl Z góry dziękuję;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluś132
Ja mam taki pomysł: Jakieś gładkie małe kamyki pomalować lakierem do paznokci. Po wyschnięciu przesypać do szklanego pojemnika i gotowe! Ja mam coś takiego w pokoju na półce i super wygląda. Nie posiadam zdjęć niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shitek
Hm.. Jakiś czas temu robiłam obrusy...ale to chyba nie jest z tym powiazane bo poprostu je haftowałam...:/ dziś moja kolezanja odprawia urodzinuy a oprocz pprezentu chce jej dac cos orginalnego i zrobionego prze ze mnie...i zrobiłam tą sół opisaną przez Basice...:) efekt rewelacyjny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaaKraków
dla siebie, lub jako prezent można na przykład zrobić mydło. Jeśli macie kilka małych (najlepiej białych) kawałków mydeł, można je przetopić na jedno nowe i ulepszyć dodatkami wedle naszego uznania (miód, orzechy, migdały, cynamon, imbir.) Można tez dodać olejki eteryczne lub aromaty do ciast, wtedy uzyskamyu zapachowe:) Sam proces tworzenia mydła jest łatwy, wystarczy starte na tarce do jażyn mydło wrzucić do miski, którą z kolei kładziemy na garnku z wodą. Wodę trzena utrzymywać w temp. około 70\'C. Jak mydło się rozpuści, dodajemy po kolei wszystkie wybrane składniki i jak się połączą, to możemy przelewać mydełko do wysmarowanych olejem foremek do lodu, lub innych pojemniczków. wstawiamy na minimum pół godziny do lodówki i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shitek
Świetny pomysł...Naprawdę rewelacyjny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicki
Ramka na zdjecia. Karton, klej(taki jaki uważasz za dobry, piasek lub kolorowy grys do kwiatków(do kupienia w kwiaciarni). Wycina sie kilka ramek jednakowej wielkości i razem sie skleja, bedzie grubsze i wyraziste, "dno" podtrzymujące. Ramke posmarowac klejem i do grysu niech sie przyklei, pozostawić do wyschniecia i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicki
ZEGAR. Mechanizm staego zegarka, pozostawic bez tarczy, tylko 'pudełko gdzie bateria i wskazówki. Kupic kwiatki z materiału lsztuk 12 ub motylki albo co sie komu podoba i gips. Owe materialowe np. kwiatki zamoczyc w gipsie i odczekac do wyschnięcia. Pomalowac na potrzebny kolor. Pudelko mechanizmu pomalowac na kolor jak kwiatki, wskazówki tez można malowac zalezy czy plastik czy metal ale ja plastik malowałam lakierem do paznokci bo był pod ręką. Zaznaczyc na ścianie koło, odmierzyc równe częci i przykleic kwiatki w środek mechanizm i nie zapomniec o baterii. Wsio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicki
Na przechowywanie np. przypraw. Słoiki z małego majonezu. Pokrywka do malowania jak sie kto bardzo upiera. Decha. Np. wnęka nad kuchnią to wdzięczne miejsce. Deskę dobrze zamocowac i też można pomalowac a niech wygląda elegancko. Pokrywke mocuje sie do dechy od spodu wkrętem lub małymi gwoździami i pozostaje tam na stałe a w słoiku są przyprawy lub w piwnicy nakretki. Dostep banalny i widac co w środku. Słoik sie dokręca do pokrywki i sobie wisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicki
Wezgłowie łożka? Stare prześcieradlo, długie gwożdzie lub kołki zależy od tego z czego ściana, dwa kwiatki (spore), gips i farba jak biały kolor ulubionym nie jest. Kołki w ścianę i niech wystają, przescieradlo do gipsu, dobrze nasączyc, poczekac az obcieknie i powiesic na kolkach i ladnie ułozyc jakby było krochmalone co nakapie na ściane szybko zmyc(najlepiej to zrobic przed malowaniem ściany)i poczekac az wyschnie. Poniewaz kolki zostana widoczne to materialowe kwiatki tez do gipsu, niech wyschna a potem nakleic zeby je zakryc. Pomalowac wedle uznania i potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicki
Świecący obraz. Deski, do kupienia np. w castoramie. Szerokośc desek należy dostosowac do świetlówki, którą albo sie juz ma i nie bardzo wiadomo było co z nią zrobic albo zakupic(jest tania). Należy zrobic ramę, mozna pomalowac żeby pasowało do wnętrza. Potrzebna również kalka kreślarska, szukac tej do kupienia na metry(jesli obraz ma byc większy) lub można kupic wizelinę, która jest dostępna w róznych kolorach w sklepach papierniczych. Klakę należy przymocowac do rami, od spodu przykleic suszone liście, kwiaty albo co tam kto chce. Przymocowac świetlówkę do ramki(nie zapomniec o wycięciu na kabel bo bedzie ramka odstawała od ściany), najlepiej na dolnej części ramki(w środku). To ma byc skrzynka taka a w środku świetlówka(świetlówka z zabudową żeby sobie chaty nie spalic, moc jest mała ale bezpieczeństwa nigdy dośc) Wszystko. Jak sie zapali, obraz świeci i wydobywają sie kształty liści, wygląda to bardzo ładnie i zjawiskowo. Tanio ale ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicki
PRZEPRASZAM . W poprzednim wpisie miało byc FIZELINA anie wizelina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicki
Stolik . Stara paleta, pomalowac na kolor wedle uznania ale tak zeby pozostały słoje czyli max malowac 2 razy(zabarwic). Na to nałozyc szkło(szklarz przytnie na odpowiedni wymiar), nie polecam przy małych dzieciach ale w castoramie, praktikerach i innych budowlanych jest do kupienia pleksi i tez przycinają na wymiar. Stolik jest gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chicki
No to zaszalałam. Jesli byłam męcząca, sorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vimpiwer8482
Noto tak jak zrobić żabki ( Pseudo fajerwerki) Tanim kosztem!!!!!! Potrzebne rzeczy: -Pudełko zapałek ( z zapałkami ) -Folia aluminiowa ( Taka srebrna ) Co należy zrobić: 1. Z foli aluminiowej wytnij pasek o długości ok. 3,5 cm i szerokości 1 cm. 2. Połusz 2 zapałki łepkami do siebie na Foli aluminiowej ======00======= (znaki = robią za patyczek a 0 za draskę) , draski muszą się stykać i okręć folię przy łebkach ( drasce ) Tal żeby były zakryte. Jak odpalać: Należy wbić jeden koniec zapałek ( żabki ) w ziemie i podpalić patyczek od dołu czyli od miejsca wbicia. Trochę teorii: Kiedy płomień dojdzie do sreberka podpali draskę która stworzy podciśnienie w foli i zapałka która jest ustawiona w górę powinna polecieć w zwyższ. Ps. Jeżeli ci się nie uda próbuj dalej w końcu liczy się zabawa. Autor: vimpiwer™

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vimpiwer8482
I co o tym sądzicie??????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agakuki
witam przeglądam wszystkie pomysły i jestem pod wielkim wrażaniem.ja również lobię posiedzieć i wymyślać i tworzyć różne rzeczy ostatnio robiłam jajka z balonów uprzednio pompowałam je i obklejałam papierem toaletowym takim zwykłym szarym maczanym w kleju do tapet, obkleić przynajmniej trzykrotnie,następnie bibułę marszczoną cięłam w paseczki o jakiś 4-5 cm i zwijałam z niej sznureczki(kiedyś robiłam to ręcznie w palcach ale teraz zwijam mikserem do ciasta albo wiertarkom męża).Tak przygotowany i już suchy balon obklejamy sznureczkami z bibuły zaczynając od dołu kończąc na górze balona.Bibuła może być różnokolorowa lepszy efekt.Na koniec wyklejam wzory kurczaków bazi kwiatków itp.Na górze balona zawiązuję kokardę z bibuły marszczonej.Jakby ktoś był chętny zobaczyć fotki posiadam i bez problemu prześle.Pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nielegalna blondynka
"Deskę dobrze zamocowac i też można pomalowac a niech wygląda elegancko." Rozbawiłaś mnie tym, naprawdę. Brawa dla tej pani, a z przepisu z chęcią skorzystam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chicki
Bardzo się cieszę, że nie tylko pomocna byłam ale również zabawna. No jak coś robic to z fantazją. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monifczek1991
hej ja tez moge sie pochwalic. moze to nic wielkiego ale zrobilam witrazowa lampke. wycielam żyletka na zwyklej dekturce od bloku fajne wzorki kwiatuszki takie jakby kwiaty wisni orientalne:) he he i owinełam tym wysoki przezroczysty wazon (moze byc tez sloik). nastepnie to owinełam pomaranczowa bibuła do srodka włożyłam lampki choinkowe (żółte). gdy przychodzi moj chlopak zawsze zapalam ta lampeczke i musze powiedziec ze nastroj jest niesamowity... polecam naprawde ślicznie to wyglada:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala500
poprzesyłajcie mi zdjęcia różnych rzeczy obojętnie jakich lala500@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloczega
jeśli pojawi się tu BaSiCa, przekazcie jej, ze jest niesamowita !!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamus
Hej lubię czasem pomajstrować np.ostatnio wyciągnęłam z szawki stary nałly kocyk w kształcie kwadratu 50cm szerokości nadciiełam końce w odległości 2 czm o długosci 10 cm założyłam na żarówkę w pokoju.. naprawdę fajnie to wygląda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×