Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BaSiCa

JAK ZROBIĆ COŚ Z NICZEGO ?!

Polecane posty

Gość Martitta371121
hm, wkurzyłam się i zaczęłam robić zgięcie, po zgięciu i wyszła mi śliczna torebka, jak ktoś chce to mogę dokładnie opisać jak zrobic;). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just151
Maritta mozesz napisac sposob zrobienia torebki =)) PozdRaWiAm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martitta371121
http://marti-tta.blog.onet.pl/2,ID331444957,index.html Proszę;) Dokładniej się już chyba nie da. Skomentujcie jeśli wykorzystacie moje poświęcenie;). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natraszkaaaaaaaa
basica wyslij mi fotki uwielbiam takie rzeczy robic chetnie cos odgapie moze cos nowego wymysle natraszka@interia.pl dzieki i czekam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girlclover
Te pomysły są świetne!!! Mam proźbę do BASICI poprzesyłaj mi na maila paulina400@vp.pl wszystkie zdjęcia rzezczy które zrobiłas :) Będe bardzo wdzięczna gdyż bardzo lubię coś sama zrobić :) jeden z moich pomysłów na ciekawy pokój :) Znalazłam w domu czarna farbę do wszystkiego tzn. drewno metal itd zrobiłam na kartonie szablon pająka tzn najpierw narysowałm potem wyciełam ( potrzebnych jest kilka takich samych gdyż podczas malowani abrudzą się i zostają nieładne ślady n ascianie) można narysowac coś innego nie koniecznie pajaka:) przykleiłam szablon do ściany taśmą i pomalowałam czarną farbą i tak kilka razy w różnych miejscach mam teraz ciekawą ścianę bo lubię mroczne klimaty :P POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonaxd
Hej ;d czytam tak dużo twoich opisów i pomysłów. I mam zapytanko ..mogłabyś wysłać mi kilka ciekawych zdjęć . Moj e-mail to justyna_2005@o2.pl z góry bardzo dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaaulinka
Kochani chce ktos zebym wysłała zdjęcie tego co sama zrobilam ? tazn kartki urodzinowej dla mojego chlopaka i butelki z suszonymi warzywami i owocamy :D ? jak tak to podawac e-maile i wysylam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Girlclover
ja chcę ...bardzo chetnie pooglądam może mnie zainspiruje baa nawet na pewno :) Mój mail to paulina400@vp.pl POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martitta371121
ja bardzo proszę:) martitta371121@gmail.com dzieki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paaaulinka
kochane to wyśle wam tak jutro albo pojutrze bo msuze wrzucic to na kompa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość borsuk1922
wezicie zwyklom monke podgrzejcie jom na ogniu do koloru bronzowego wesicie tom bronzowom monke na kawalek zlozonej kartki zapalcie 3 siwieczki i dmuhnijcie tom monkom w kierunku siwiczek muj ulubione pomesł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Estkaa
Hej, ja mialam zwykly, drewniany tak jakby stoliczek i sie ciagle zastanawialam co z nim zrobic zeby jakos efektywnie wygladal. Wzielam gwozdzie i rozne kolory wloczki, powbijalam gwozdzie dookola stolika a potem zrobilam z nich jeszcze w srodku dwa kolka, nastepnie zaplatlam wloczkie na drutach tak zeby z nich bylo tlo a z kolek zrobilam kwiatki i wyglada naprawde fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia0603
Witam wszystkich bardzo serdecznie! Uparcie do końca przeczytałam wszystkie posty i cóż się okazało? Szukałam w necie jakiś fajnych pomysłów na przeróbki starych ubrań, t-shirtów, spodni itp gdyż jestem w 5 mcu ciąży i moje ciuszki zrobiły się trochę małe i przyciasne więc postanowiłam przerobić kilka ubrań bo uważam za bezsens kupować nowe na kilka miesięcy i trafiłam tutaj:) co najlepsze, przypomniało mi się kilka fajnych pomysłów na "ozdoby mieszkanka", kiedy byłam nastolatką to robiłam mnóstwo takich rzeczy, oczywiście wszystko poszło na prezenty i nie mam żadnych fotek ale podrzucę Wam kilka przzepisów na cudeńka ręcznej roboty, może ktoś skorzysta:p Ozdobne Akwarium Miałam 2 równe kawałki szyby - można z jednego zrobić dwa - to będą większe ścianki naszego akwarium. Do tego dopasowałam 2 kawałki kartonu na mniejsze ścianki-mogą być szklane ale i tak ich nie będzie widać a będzie prostrze w montażu:) Zrobiłam sobie masę solną- woda+mąka+sól Tą masą solną połączyłam ze sobą wszystkie ścianki tak, że powstało akwarium. Ścianki z kartonu w całości wyłożyłam masą solną, na jednej poprzyklejałam muszelki a na drugiej łupiny od orzechów włoskich. Na szybkach zrobiłam ramki z masy solnej i też ozdobiłam muszelkami (można użyć koralików czy co tam będziecie chcieli). Do środka wsypałam piasek z plaży, mieszkam nad morzem więc mam dostęp ale oczywiście można wsypać np kolorową sól, kamyki czy cokolwiek innego, ozdobiłam wnętrzne ścianki (zasypałam piaskiem) sztucznymi kwiatami, muszlami i już nie pamiętam co tam jeszcze było, wiem tylko że jak moje dzieło było gotowe to żal mi było je oddać ale było przeznaczone już na prezent:( Wody oczywiście nie wlewamy, masa solna co prawda stwardnieje ale założenie moje było takie że akwarium ma być "suche". Do łączenia ścianek można użyć np silikonu, ja wtedy nie miałam dostępu do takich specyfików dlatego użyłam masy solnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia0603
Sztuczne drzewko-kwiat Potrzebne będą - doniczka lub pojemnik, który za nią posłuży (ja miałam pudełko po margarynie które można potem ozdobić) - drewniany patyk - ok 0,5 kg gipsu w zależności od wielkości doniczki - rajstopy - wata lub stare gałganki - szpilki (dużo) - bibuła różne kolory Najpierw rozrabiamy gips z wodą najlepiej już w naszej doniczce, wtykamy nasz patyk - to będzie gałąź naszego kwiata- zostawiamy do czasu aż gips stwardnieje (najlepiej na noc). Następnie z jednej nogawki rajstop tworzymy sobie kulę tzn wypychamy ją watą lub szmatkami dość mocno by była twarda. Kulę mocujemy za pomocą nitki, sznurka na szczycie patyka. To będzie korona naszego drzewka. Z bibuły wycinamy paski o szerokości ok 5 cm, składamy na pół tak aby powstał pasek o szerokości 2,5 cm zwijając tworzymy kształt kwiatka. Nie jest to łatwe ale można się wprawić:) Gdy kwiatek jest gotów, u dołu zwijamy go nitką tak aby się nie rozpadł i za pomocą szpilki mocujemy do korony drzewka, można też użyć sztucznych kwiatków W ten sposób wypełniamy całą koronę, ozdabiamy gałązkę w razie potrzeby (ja miałam zwykły kijek więc owinęłam go bibułą). Na wierzch gipsu można posypać kamyki lub ozdobny piasek żeby ładnie wyglądało. Gotowe! P.S. jak to wszystko pisałam to uzmysłowiłam sobie że wtedy nie dysponowałam takimi ozdobami jakie teraz można kupić za grosze i robiło się z czego było więc oczywiście wszelkie modyfikacje mile widziane:) jeśli ktoś skorzysta z moich pomysłów to proszę prześlijcie mi na maila fotki swoich dzieł, będzie mi bardzo miło:) Jak coś jeszcze sobie przypomnę to oczywiście prędko napiszę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak można to chciałabym jakieś fotki zrobionych przez was rzeczy. Ja mam natomiast taki pomysł można znaleźć butelek po winie lub czymkolwiek opleść sznurkiem szarym najzwyklejszym i potem poprzyklejać wikolem jakieś motywy np. ususzony plasterek pomarańczy, koraliki jakieś pierdołki czasami robię też mozaiki np. na doniczkach bardzo fajne to jest ale dużo pracy tłuczenie kafelek, przyklejanie fugowanie. Pozdrawiam i udanaych wakacji życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikuś
błagam kto może niech mi prześle foty kingus-513@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczki
Hello. Ja również poprosiłabym o fotki robionych przez was rzeczy. Jak najwięcej :DD ja natomiast robię różne butelki tzn biorę butelkę po winie i przykładowo owijam szarym sznurkiem całościowo.Następnie naklejam różne motywy guziki ususzone pomarańcze co komu pasuje. Lubię obić także mozaiki na doniczkach wygląda tylo super tylko trochę sprzątania :DD i roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczki
Hello. Ja również poprosiłabym o fotki robionych przez was rzeczy. Jak najwięcej :DD ja natomiast robię różne butelki tzn biorę butelkę po winie i przykładowo owijam szarym sznurkiem całościowo.Następnie naklejam różne motywy guziki ususzone pomarańcze co komu pasuje. Lubię obić także mozaiki na doniczkach wygląda tylok super tylko trochę sprzątania :DD i roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczki
Hello. Ja również poprosiłabym o fotki robionych przez was rzeczy. Jak najwięcej :DD ja natomiast robię różne butelki tzn biorę butelkę po winie i przykładowo owijam szarym sznurkiem całościowo.Następnie naklejam różne motywy guziki ususzone pomarańcze co komu pasuje. Lubię obić także mozaiki na doniczkach wygląda tylo super tylko trochę sprzątania :DD i roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia0603
Hej! To znowu ja:p niestety nie posiadam żadnych fotek moich arcydziełek gdyż robiłam je wieki temu i poszły na prezenty:( żałuję że ich nie mam gdyż były naprawdę ładne, póki co nie mam nic własnej roboty gdyż zawsze brakowało mi czasu ze względu na pracę ale teraz siedzę sobie w domku i główka zaczyna pomału podrzucać mi pomysły:) Przypomniało mi się że kiedyś zbierałam szkiełka z rozbitych szyb na przystankach, wiem że to mało rozsądne ale trafiały się fajne większe kawałki o przeróżnych wzorkach, potem łączyłam ze sobą te kawałki stopionym woskiem w różnych kolorach w różne kształty i wykorzystywałam do tworzenia innych ozdóbek. Odkryłam też fajny sposób na efektowne lampiony, szklankę kub inne przezroczyste naczynie można owinąć koronką, efekt piorunujący:) jak coś uklecę to prześlę fotki oczywiście:) A może ma ktoś przerabia ciuszki we własnym zakresie? Szukam natchnienia w tej materii, będę wdzięczna za jakieś pomysły. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauluska
ja umiem zrobic sciade z dlugopisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just151
Hey mam prożbe co mam zrobic by mój pokój był przytulny prosze o rady ;) Z góry dziekuje =-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MRK
co mozesz zrobic? proste: na przykład namalować sobie cos na scianie, tj. np. kwiat czy jakies drzewo. A przedewszystkim jeszeli chcesz zeby byl on przytulny musi miec cieple kolory: czerwien, pomarancz. A i ja bardzo bym prosila o jakies foty na maila rocznych rzeczy ktore zrobilyscie. A wiecie moze czy jest taka mozloiwosc przemalowania mebli z niebieskiego koloru na np. pomarancz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia0603
Hmm przytulny pokój, ciepłe barwy to dobry pomysł, ja bym sobie jakieś fajne zasłonki strzeliła w pomarańczu lub czerwieni, dobry efekt dają też poduszki uszyte z "futrzanych" pluszowych materiałów, można w ciucholandach za grosze kupić, zależy co kto lubi :P. Co do zmiany koloru mebli np z niebieskiego na pomarańcz, jeśli ma być tanim kosztem to można np okleić je samoprzylepną okleiną albo dobrze kryjące są farby firmy FUBBER z tym że strasznie drogie, zawsze też można zeskrobać stary kolor i położyć jakiś inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hermenegilldap
Słuchajcie bardzo potrzebuje kreatywnych pomysłow na cos bardzo oryginalnego ale zarazem bardzo bardzo fajnego .. chce moim 2 psiapsiołom zrobić prezencik ... taki ( coś z niczego xd) moze jakąś bransoletkę tylko nie z koralików taką plecioną lub może breloczek ... pomozcie dajcie jakieś ciekawe pomysły ... prooooosze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrk
hej niunia0603 myslisz ze taki stary lakier z mabli da sie zeskrobac? Bo wiesz to jest jeszcze takie polakierowane niby co nie? A co to jest ta okleina? Mozesz wyjasnic?bYLABYM CI BARDZO WDZIECZNA.:) A co do tych bransoletek to prosze oto stronka jak uplesc takie wlasnie bransoletki z muliny: http://www.dasia.pl/jak3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia0603
Mariko widzisz nie wiedziałam co tam te Twoje meble mają na sobie:P Stary lakier to rzeczywiście nie lada gratka, da sie to zerwać np papierem ściernym albo szlifierką ale to będzie moim zdaniem za dużo zabawy, zajedziesz sie na śmierć. W Twoim przypadku ta okleina to świetny pomysł, ja w sumie nigdy nie korzystałam z tego ale moi znajomi odnowili sobie tak meble w kuchni, mówię Ci rewelacja. A co do okleiny to kupuje się ją w sklepach z tapetami, sprzedają to na rolki, to jest taki samoprzylepny papier, można sobie wybrać wzór, potem tylko przycinasz i przyklejasz na meble jak naklejki:) zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc żeby równo nakleić ale moim zdaniem nie ma w tym żadnej filozofii :P co do cen to nie jestem zorientowana ale wydaje mi się że to niedroga inwestycja, tylko powierzchnia musi być równa, jak gdzieś masz pęknięcia albo wybrzuszenia to trzeba będzie podrównać papierem ściermym ale to jeśli już to punktowo. Daj potem znać co tam udało Ci się wymodzić:) Pozdrawiam! P.S. Fajne pomysły na prezenciki dla psiapsiółek www.cafeart.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MRK
Hej niunia 0603 dziekuje za informacje i z pewnoscia o tym pomysle. A masz moze jakies fajne foty tego co zrobilas?moglabys przeslac??:) proosze;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bilibord
Czesc, mam problem z helikopterkiem :PP O z tym http://allegro.pl/item416525918_helikopter_swan_dragonfly_gigant_za_88_70.html Ta czesc calkiem u gory to jest balans , nie mam go zlamal sie przy upadku. Bez tego nie mozna sie uniesc w gory tylko sie kreci w kolko. Takiego balansu raczej nie dostane w polsce a jesli to np na allegro ale przesylki duzo kosztuja. Silnika tez nie mam juz w nim , co moge zrobic zeby mozna bylo jeszcze czerpac jakas zabawe , albo korzysci. z gory dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niunia0603
do Bilibordu... Wiesz, jestem kobietą i jakoś niebardzo mam pomysł jak pomóc Twojemu helikopterkowi:( Obejrzałam go sobie na allegro i mówiąc szczerze wygląda dość krucho konstrukcyjnie, delikatne urządzenie, skoro tego elementu balansującego nie da się w żaden sposób dopasować czy dokleić, szkoda Ci kasy na przesyłki to ja bym sobie odpuściła naprawianie czegokolwiek, postaw sobie na półce i ciesz oczy wspominając piękne chwile kiedy jeszcze mógł latać:P Ewentualnie jeżeli naprawdę Ci bardzo zależy na tym aby jeszce kiedyś wzbił się w powietrze to skontaktuj się ze sprzedającym, może ma jakieś wadliwe uszkodzone egzemplarze które chciałby sprzedać za grosze a Tobie mógłby tym pomóc. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×