Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yasmin

prawda o odchudzaniu...opowiem wam moją historię-

Polecane posty

muszę dodać, że mój facet ćwiczy razem ze mną. może to yasmin zmotywuje Twojego! Nie wykonujemy tych samych ćwiczeń, On robi pompki, brzuszki te co ja, podnosi ciężarki - żeby mieć mocniejsze i większe hehe, mięśnie rąk. Gra w tenisa, więc Mu się przydadzą :-)Jestem z Niego dumna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uleńkaaa
Dziewczyny, czytam Was od dawna i też dbam o linię. Cwiczę ( szóstka weidera, hula hop, rower stacjonarny) , staram sie nie obżerać. Mam do Was pytanie, a zwłaszcza do tych z Was, które stosują twister. Zastanawam się nad jego kupnem. Czy twister jest skuteczny, czy można na nim wyszczuplić dolne partie ciala ( od brzucha)? Jak myślicie. I jeszcze jedno, czy osoby mające problemy z kolanami mogą na nim ćwiczyć ?? Pozdrawiam Was serdecznie , podziwiam za wytrwałość i życzę dalszych sukcesów w walce o piękne ciałko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :D aniseed znasz jakąś stronkę z propozycjami ćwiczeń na twisterze??? bo na razie mam pomysł aby to cudzo zakupić ale na ćwiczenia pomysła brak ;) yasmin fajnie, że się pojawiłaś, podaj numer strony z przepisem na swoją zupkę bo pewnie gdzieś pisałaś o niej, a ja przegapiłam :( z góry wdzieczność swą posyłam 🌻 ja zamierzam jutro zmierzyć się z pilates z shape\'a zalecają dwa razy w tygodniu na początek po dwie serie każdego ćwiczenia.... ale nie zamierzam rezygnować z rowerka-1h dziennie no i oczywiście 6W obowiązkowo ;) allle mam ambitny plan;) .... ciekawe czy podołam ;) no bo na pierwsze 4 tygodnie: we wtorki i czwartki pilates na rozgrzewkę, potem 1h rowerka ale już bez pół godz rozgrzewki tylko od razu 5min wolno/5min szybko i tak na zmianę przez calutką godzinę, a potem 6W, poza tym w pozostałe dni tygodnia jak do tej pory czyli 6W i 1h na rowerku no to do sierpnia to chyba kaloryfer będę miała na brzuchu zamiast tych dwóch fałd:classic_cool: :D a dlatego do sierpnia bo we wrześniu chcemy w końcu pojechać na prawdziwe wczasy gdzieś za granicę...hmmmm...:) jesteśmy ze sobą 13 lat, a byliśmy raz w życiu na wczasach-w podróży poślubnej :( a tak... tylko praca i praca...:( no to jest powód do schudnięcia nie???? :D spadam... miłego owocnego w ćwiczeniach dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie znam żadnych stron z ćwiczeniami na twisterze :) ja najnormalniej w świecie staje na tym lekko uginam nogi i krece w prawo i lewo, nie obracam się! ćwiczę już jakiś czas na zmiane z hula hop i widzę efekty, boczki jakby zmalały. a co do tych kolan to kurcze nie wiem, w zasadzie to jakbys tak 10 min poćwiczyła to chyba by Ci sie nic nie stało :) na twisterze w zasadzie żadnego ruchu kolanami sie nie wykonuje, wiec jak normalnie możesz stac to na twisterze też wytrzymasz :) yasmin, ja taką maseczke robię sobie z tym, że bez drożdży i zamiast cytryny dodaje grapefruita :D podaj mi przepis na tą z droższami to wypróbuje. swego czasu używałam nafty kosmetycznej ale już z niej zrezygnowałam. na włosy podobno b. dobry jest olejek kokosowy, włosy są po nim mięciutkie :) ja sobie wczoraj troche poćwiczyłąm i dzisiaj też poćwicze bo w zasadzie nie mam nic lepszego do roboty :( a jutro cały dzień na uczelni siędzę FUCK :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki,a ja dzis nie cwicze poniewaz chce skupic sie na wyganianiu cellulitu:Ppo cwiczeniach zazwyczaj nie mam juz sily na wszelakie masaze i wsmarowywanie przeroznych kremow wiec dzis sie tym zajme nardzo dokladnie:Dtaka ladna pogoda dzis ze lece na spacerek najpierw z kolega potem z moim misiem:)a wieczorem u mnie w Bialymstoku jest jakis festyn pewnie tez sie wybiore choc nie przepadam za Reni Jusis to i tak nie mam lepszych planow wiec przejde sie zobacze i poslucham jak spiewa;)3majcie sie dzielnie laseczki lato coraz blizej:)papapapa buziaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie przeraza to, że lato coraz bliżej :( nienawidzę lata z całych sił :( niestety... yasmin jak ja Ci zazdroszczę tego basenu, ja bym z checią poszła ale po 1. obrzydliwie sie wstydze, po 2. woda chlorowana na mnie źle działa :( do sauny też bym poszła, ale u mnie nie ma gdzie :( tak to jest jak sie na prowincji mieszka. dobra spadam do lasu pospacerować troszke :) buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poćwiczyłam :-), stwierdziłam, że samo 8 minAbs nie wystarczy, dołaczyłam te ćwiczenia do tych co wykonywałam wcześniej, teraz jest dobrze. Może w przypływie nudy poćwiczę na orbitreku. Mam problem z dobraniem jedzenia, więc ja yasmin też proszę, o stronke z przepisem na zupkę, mam ochotę na duuużo warzyw :-) Dziewczymy, co to jest 6W? nefretete - podołasz, musisz! Ja też mam w planie w końcu jakiś wyjazd. Jestem w związku 7 lat, a na wczasach byliśmy tylko raz (ja przez tydzień) i to na dodatek z rodzicami. W tym roku musimy wyjechać, no a ja muszę mieć super figurkę! Na basen też bym sobie poszła, mam nadzieję, że wkrótce będę wygladać tak, że się odważę, na razie to nierealne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 W to aerobiczna 6 weidera :) opisy ćwiczeń znajdziesz na forum w tym dziale albo Fitness. ja właśnie mam pytanie do ćwiczących 6 W: chodzi mi o te powtorzenia, jeśli pisze 6 powtorzeń to robicie je na 1 nogę? czy to 6 powtorzeń tyczy sie obu bóg, czyli na jedna wypadałoby 3 powtórzenia? jesli chodzi o to ćw nr 6 to opuszczacie te nogi po każdym spinaniu brzucha, czy ciagle trzymacie je w górze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wrocilam ze spaceru i jestem tak ,,ulazona,,ze mam dosc:)3 godziny non stop chodzilam stopy mnie bola....a teraz sobie posiedze nareszcie:P,dziewczyny ja kompletnie nie rozumiem waszego podejscia....jesli chcecie schudnac to basen,woda swietnie wyciaga wszelakie tluszcze...co to za podejscie ze nie pojde bo sie wstydze??basen to nie rewia mody,chodzi sie tam aby schudnac poprawic kondycje itp,tak bardzo obchodzi was zdanie obych ludzi??nieraz chodzilam na basen(teraz nie moge bo mam chore nerki:()i nawet mi przez mysl nie przeszlo aby rezygnowac z plywania z powodu faldek tu i owdzie...nie badzcie smieszne kobietki...buzka dal was:)papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki!!! od razu wklejam dla neferetete przepis na zupkę warzywną. Oto on: Do ok. 2 litrów wody wrzuć 80 dag pokrojonych w paski filetów z piersi kurczaka (bez skóry),gotój ok. 15 min. Dodaj ząbek czosnku podsmażony na łyżeczce oleju i pokrojone warzywa: 35 dag marchwi, 50 dag brokułu, 50 dag cukinii, 40 dag fasolki szparagowej, 30 dag papryki. Gotuj ok. 10 min. Przypraw do smaku solą,pieprzem i świeżą bazylią. Podane składniki wystarcza na 5-6 porcji. anised- ja tą maseczkę stosuję właśnie z drożdzami, słyszałam ze swietnie działają na włosy, w ogóle się nie plączą i super się roczesują. Napiszę Ci mniej więcej przepis na tą maskę: 2 łyżki nafty kosmetycznej z dodatkiem olejku rycynowego (można taką kupic w aptece, nie trzeba wtedy osobno dodawac olejku), 2 żółtka jaja, sok z cytryny- ja daję 2 duże łyżki i pół małej kostki drożdży. Rozmieszaj na papkę i nakładaj na włoski. Ja trzymam z reguły godzinkę.:-) Jak tam dziewczynki pogoda u Was? u mnie w Szczecinie przepięknie świeci słoneczko!!! właśnie wróciłam ze spaceru, zjadłam sobie troszeczkę ryby po grecku ale coś dalej jestem głodna. Jutro do pracy, tak się zastanawiam czy przypadkiem nie wziąć sobie wolnego na jutro i na piątek.....ale chyba jednak jakos pójdę do tegj pracy a wolne wezme sobie na poniedziałek, z reguły przecież to poniedziałki są najgorsze!:-) A własnie dziewczyny....jak ten PILATES na dvd co był dołączony do Shape\'a? fajne cwiczonka czy takie typowe dla początkujących? bo tak się zastanawiałam....polecacie?? ja szukam czegoś co dałoby mi nieźle w kość:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha.......dziewczyny podaję wam cwiczenie na szybkie wymodelowanie brzucha...jest dość wyczerpujące ale daje efekty:-) połóżcie się na plecy, złapcie się czegoś z tyłu za waszą głową, najlepiej nóg od stołu. Nie odrywając tułowia od ziemi podnosimy wyprostowane nogi i opuszczamy nie dotykając ziemi. I znowu podnosimy....i opuszczamy. Ćwiczenie modeluje naraz mięsień prosty brzucha i skośne. Nieźle daje w kość a cwicząc to cwiczenie mozemy sprawdzić jak silne mamy mięśnie brzucha:-) im niżej jestesmy w stanie opuścić nogi tym silniejsze mamy mięśnie. ja robię 30 powtórzeń dziennie. Uf.....nie jest z moimi mięśniami w takim razie tak źle skoro mój facet wymięka przy 10;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ :D jestem po ćwiczonkach :)jednak dziś już zrobiłam te ćwiczenia z dvd PILATES...;) nie wytrzymałam :P nie robiąc wszystkich powtórzeń tylko po 3 jako rozgrzewkę :) yasmin dzięki za przepis 👄, trudno mi powiedzieć czy są PILATES rzeczywiście tylko dla początkujących :O powtórzeń jest sporo...;) we wtorek już zrobię całość bo bardzo mi sie podobały :P to może cos wiecej będę w stanie powiedzieć :) kuleczko masz rację z tym basenem :( ale ja też niestety muszę sie przynać...też mam kompleks, który mnie blokuje...:( aniseed 6 powtórzeń na jedną nogę, czyli w ćwiczeniu 1 i 3 oraz 5 w sumie po dwanaście :) Asia no to bierzemy się ostro do roboty ;) ach :D po ćwiczeniach, wykąpana, nabalsamowana :D uwielbiam to :D pa pa 🌻 ps podaję swój przepis na śniadaniową sałatkę :) pokrojona sałata lodowa garść pokrojonych zielonych oliwek pokrojona wędzona nóżka kurczaka garść łuskanego słonecznika garść łuśkanych pestek dyni przyprawa do sałatek Knor wymieszać zjeść z grzankami razowego pieczywa bądź chrupkiego pyyyyycha i malutko kalorii :D;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasmin zaraz wypróbuje to Twoje ćw, kiedys to ćwiczyłam, ciekawe ile tym razem wytrzymam, ale myśle, że cienki boluś jestem :( przypomnialo mi sie fajne ćwiczenie na tyłek, babka na aerobiku nam je pokazywała, ćwiczy się we dwie osoby:) osoba ćwicząca lezy na brzuchu, a druga siedzi jej na tyłku, osoba ćwicząca spina tyłek ile razy może. Ja to ćwicze z moją mama i na jeden raz mogę tylko 100 razy zrobić [bo mam za ciężka jest :(], odpoczywam chwilkę i znowu robie 100 :) można podłożyć pod biodra jakiś kocyk, czy ręcznik, ja podkłądam własne dłonie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wy tu prawicie o odchudzających przepisach na jakies sałatki a ja wlasnie przed chwilką wyjęłam z piekarnika przepyszne ciasteczko:-) wynalazłam jakis przepis na internecie i postanowiłam zaszaleć. Bardzo proste do zrobienia, z mnóstwem owoców, ja dałam brzoskwinie, morele i bananki. Niestety baaaaardzo kaloryczne:-( Upiekłam je z myślą o moim facecie, hm.........i jego brzuszku chyba:-) :-) ale co tam.........ostatnio włącza mi się jakis nerwus i odgrywam się często na nim więc postanowiłam mu to wynagrodzić. A teraz leży do góry brzuchem z wielgachnym usmiechem na ustach;-)A niech ma!;-) Kurcze zjadłam 4 kawałki.....dobre wyszło a myslałam że będzie KUPA:-) no cóż.........teraz chyba trzeba by było wybrać się na jakiś spacerek plus cwiczonka później...żeby choć połowę z tego spalić:-) Dobrze że dzis tak mało zjadłam w ogóle przez cały dzień. Teraz to dopiero przydałby się basen!!! :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasmin zycie jest zbyt krótkie żeby rezygnować z przyjemności :) i tak laseczka jesteś wiec od 4 kawałków nic Ci nie będzie :) w ogołe to podaj mi przepis z checia wypróbuje tylko wezme jakieś inne owoce, nasze krajowe :P hehe tych Twoich ćwiczeń zrobiłam 20 :) więc jeszcze nie jest ze mna tak źle :P zaraz poćwicze to spinanie z mamą i spadam na spacerek :D trzymka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uf........właśnie zaliczyłam 2 godzinny spacerek:-) jak miło, pewnie będę lulała jak dziecko;-) anised podaję Ci przepis na ciasteczko;-) deser morelowy (taka nazwa ale owoce możesz dodać jakie chcesz) składniki: 1 duża puszka moreli w syropie 500g (albo innych owoców) 3 jaja 200g śmietanki słodkiej 30% 90g cukru pudru 100g mielonych migdałów garść płatków migdałowych masło do posmarowania formy zapach waniliowy 1. Morele starannie odsączyć z syropu. Formę do pieczenia, najlepiej taką, którą możemy podać potem na stół, smarujemy masłem. Układamy w niej ciasno morele stroną przeciętą do góry. 2. Jaja ubijamy widelcem w misce, jak na omlet. Dodajemy (cały czas ubijając) śmietankę, cukier puder, mielone migdały, zapach waniliowy. Masa powinna stać się gładka. Zalewamy nią morele w formie. 3. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na ok. 30 minut. Wyjmujemy wtedy, gdy masa jajeczna jest dobrze ścięta i przyrumieniona. 4. Na suchej patelni przyrumieniamy lekko płatki migdałowe i osypujemy nimi wierzch wyjętego deseru. Najlepiej podawać ciepłe;-) Ciasto jest naprawdę niezłe ale podejrzewam, że o wiele lepsze byłoby gdybym zamiast moreli i brzoskwiń dała same banany. Z tymi morelami to jakies takie bez smaku.A tam gdzie dałam bananki było naprawdę super;-) Jak pomyślę ze jutro do pracy to zaraz humor mi się psuje:-(naprawdę chyba wezmę sobie poniedziałek wolny:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki yasmin za przepis, powiem mamie żeby wypróbowała, bo ja nie nadaję się do kucharzenia w ogóle :D ja właśnei wróciłam ze spacerku, nałaziłam się no ale jak wróciłam to oczywiście od razu przed komp, FUCK muszę się oduczyć nagminnego siedzenia przy kompie, bo tyłek mi tylko rośnie :( buuuu teraz myju myju, radio i lulu a jutro uczelnia :( buuu zajęcia mam od 12 do 20 :( buuuuuuu wymiękne tam wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anised----to tak jak ja.............rzadko kiedy siedzę w kuchni a jak juz tam jestem to tylko po to zeby zrobić sobie coś do papu na szybko:-) ale dziś zrobiłam mega wyjątek i już....raz kiedyś można;-) jeszcze tylko muszę wynaleźć kilka fajnych przepisów takich typowo dietetycznych: jakieś sałatki, dania na obiad, lekkie przekąski. Jak macie coś takiego to zapodajcie przepis, chętnie skorzystam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit84
cześć dziewczynki:) jestem właśnie po ćwiczeniach pilates dla początkujących i muszę wam przyznać że nie za bardzo mi one odpowiadaja jednak wolę 8 minutówki bo wolę bardziej energiczne ćwiczenia a te to takie zamulające robiąc je coraz bardziej chciało mi się spać:P chyba jednak wolę ćwiczenia z samej gazety shape niż z tej płyty dvd tak więc yasmin myślę że nie warto ich kupować bo jak ja wykonałam je praktycznie bez problemu (a ćwiczę dopiero 3 tydzień) to dla ciebie będzie to pestka a szkoda 12 złoty dobra idę się myć i spać bo wstaję o 5 papa trzymajcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margit- tak sobie właśnie pomyslałam ze to cwiczenia raczej dla początkujących i tak z początku się wahałam czy kupić tą gazetę...ale jednak zrezygnowałam. Wolę cwiczyć z płytek tych co mam- 8 min abs, cwiczenia z Tamee Lee itp. Dziś taki piękny dzień a ja w pracy siedzę.:-( Jeszcze tylko jutro....na szczęście...na poniedziałek juz sobie urlop załatwiłam.Tak jak mówiłam:-) Dziś robię sobie dzień małej głodówki:-) nie wzięłam do pracy sniadania bo ......zaspałam...ale w sumie dobrzes ię składa. Dziś zamierzam pić tylko ziółka, chcę się troszeczkę oczyścić. Może jak przyjdę do domu to zjem sobie pół miseczki mojej zupki warzywnej. I to będzie tyle. Osatnio znowu mam problemy z chodzeniem do kibelka:-( Trochę cierpię z tego powodu. Myślę ze to przez to wolne, jak chodziłam do pracy t jadłam o okreslonych ściśle godzinach, bardzo tego pilnowałam, a teraz przez te kilka dni wstawałam sobie po 11 i trochę mój organizm się rozregulował. Wydaje mi się że w tym może tkwić przyczyna. Mam nadzieję, że mi przejdzie.Bo trochę źle się czuję przez to:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! Chciałam się wypowiedzieć na temat ćwiczeń z shape (z płyty), uważam, że wcale nie są proste. Być może gdybym dzisiaj nie wykonywała tych z mojej książki i 8min Abs, byłoby mi łatwiej. Może mam już zmęczone mięśnie, zwłaszcza brzucha, tam właśnie pracuje brzuch, właściwie cały czas. Jutro spróbuję, je zrobić jako pierwsze. margit84 - \"kołyska\" naprawdę nie sprawiła Ci problemu? Jeden dzień przerwy dużo daje, mi jednak tak szkoda odpuszczać, potem męczą mnie wyrzuty sumienia :-( Mamy piekną pogodę we Wrocławiu. U mnie na tarasie 27 stopni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc sloneczka:Dco u was slychac??ja za 15 min zaczynam ostre cwiczonka:)glowa mnie boli,mimo to zmobilizowalam sie do cwiczen a nuz poprzez cwiczenia glowa przestanie bolec??:Ppotem tradycyjnie czeka mnie masaz i balsamy wyszczuplajace:)nio a potem to juz tylko blogi sen:)pozdrawiam was kobietki i mam nadzieje ze uda sie nam wszystkim wytrwac w dietkowaniu i cwiczeniach:) aniseed-kupilas juz orbitreka??;)papapa zla dzieffczyna-jak twoja glowka-juz nie boli??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit84
Asiu 2006 napisałam że ćwiczenia z pilatesem prawie nie sprawiły mi problemu :) zdarzały się takie które owszem były trudniejsze ale mi chodziło o to że dla yasmin nie byłyby pewnie dobre poniewasz ona już ćwiczy bardzo długo i bez sensu rzeby wydawała niepotrzebnie kasę a poza tym naprawdę wolę szybsze i bardziej energiczne ćwiczenia:) jeśli tobie odpowiadaja to ok ja tylko wyraziłam swoja opinię:) jestem taka padnięta po 14 godzinach pracy że wcale nie chce mi sie ćwiczyć:( ale postaram sie chociaż pojeździć na rowerku, w sumie to nie głupia myśl:P a więc idę pojeździć spokojnych snów kobietki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit84
a sory za błędy ortograficzne ostatnio mi się lekko mózg lasuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) przyczłapałam powiedzieć wam tylko dobranoc :) zrobiłam rowerek 1h i szósty dzień 6W i powiem tyle: dzis pierwszy raz 6W poszła mi jak z płatka :) strasznie mnie to zmotywowało bo choć nie widzę jeszcze efektów wizualnych ale juz widzę efekt wzmocnienia siły i wytrzymałości moich mięśni :D dobranoc kochane 👄❤️🌻 ps yasmin🌻 ten przepis na ciasteczko przyprawił mnie o ślinotok :P i ten stan chyba będzie się tak utrzymywał dopóki go nie zrobię i nie pożrę ;)... a co tam, że kaloryczny :) raz się żyje nie??? :classic_cool: dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wrocilam z uczelni do chaty na 21 i jestem padnięta :( nie mam siły na ćwiczenia :( ale się zmusze, chociaż te podstawowe zrobie. jak sobie dzisiaj oglądałam rano brzuszek to już mi się ładnie mięśnie rysują, no jakbym tak ten tłuszczol spaliła to byłoby tak pięknie :D kuleczka->orbitrek się licytuję, zobaczymy co będzie :) buźka... p.s. ja ten placuszek robie w sobotę, znaczy się nie ja - mama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki! u mnie chyba tez ze zdrówkiem nienajlepiej:-( od tego wbiegania po schodach i ciągłego cwiczenia nawaliło mi kolano w lewej nodze:-( kuleję. Coś mi strzeliło i wygląda to tak jakby kość wyskoczyła czy coś bo jakos to dziwnie wygląda:-( I strasznie boli!!!!!:-( w ogóle nie mogę chodzić. Mój chłopak oglądał to wczoraj i boi się żeby nie skonczyło się na wizycie u chirurga ortopedy. mam nadzieję ze to jakies lekkie przeciążenie ale kurde to tak boli ze całą noc prawie przewalałam się z boku na bok i uwazałam zeby przypadkiem nie zginać nogi bo chyba bym pogryzła pościel. Jestem zła i jest mi smutno bo teraz jest tak piękna pogoda ze tylko na spacerki bym chodziła sobie a ja ledwo mogę zrobić 2 kroki:-( Dziś ledwo doczłapałam się na przystanek autobusowy zeby dojechać do pracy. Zawsze musi się coś przytrafić w najmniej odpowiednim momencie! zła------trzymam za Ciebie kciuki...mam nadzieję ze z Twoją główeczką będzie wszystko oki i przestanie boleć.Idź czym prędzej do lekarza. Jak będziesz coś wiedziała od razu daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Yasmin i inne dziewczyny Teraz ja opowiem o mojej przygodzie z odchudzaniem Zawsze miałam kompleksy( 160 cm i 57 kg). Nie wygladalam co prawda tak zle, ale mialam dosc masywne uda. Nie umialam racjonalnie sie odzywiac, glodowalam, potem obzarstwa- o malo co nie wpadlam w bulimie. mieszkalam z rodzicami , ktorzy lubili sobie podjesc, wiec mialam utrudnioną sprawe. Po paru latach zaszłam w ciąże. Przytylam 25 kg choc w prawidlowej ciazy powinno sie przytyc nie wiecej niz 10 kg.Po ciazy wazylam 67 kg i w tym momencie dostalam tak silnej woli, ze postanowilam schudnac.Kupilam przypadkowo ksiazke Montignaca\" Jesc, aby schudnac\".Dieta ta nie polega na glodowaniu tylko jedzeniu duzo, ale tylko wyznaczonych produktow.Trzeba unikac cukru w kazdej postaci I nie laczeyc tluszczow z weglowodanami( wyjatek stanowia te ponizel 35 Ig). Tu nie liczymiy kalorii tylko sprawdzamy ich wartosc w indeksie glikemicznych. Moj przykladowy jadlospis Rano jem pomarancze, kiwi i jablko po pol godzinie(po owocach trzeba odczekac) jem platki owsiane(nie zadne nestle,bo maja cukier tylko takie zwykle) do nich wrzucam suszone morele,sliwki,suszone gruszki. Potem jem jeszcze 3 kawalki chleba Mestermacher pelnoziarnistego z chudym twarogiem i dzemem z fruktozą. okolo 10 jem jogurt z otrebami,pije sok warzywny lub marchewkowy marvit, gotuje rybke na parze i warzywa , do tego ryz brazowy ok 14 jem obiad czyli miesko z kurczaka albo indyka,warzywa- oczywiscie nie jest tak codzinnie- robie sobie tez spagetti lub nalesniki(tylko wedlug przepisu Montignaca) Potem jem jeszcze kolacje np kiszona kupuste,ryz z sosem,jogurt naturalny albo jogobella light Nie jestem glodna a co najwazniejsze nie mam ochoty na slodkie! Ta dieta reguluje pozion cukru w wyniku czego nie ma sie ochoty na slodycze! Tylko trzeb ajej przestrzegac. Dla poczatkujacych najlepsza jest ksiazka, bo dieta na poczatek moze wydawac sie skomplikowana. Jestem siedem miesiecy po porodzie i waze obecnie 50 kg.czyli 17 kg zgubilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadja-------jestem pod wrazeniem!!!!! :-) gratuluję i chylę czoła!!! to super wynik. Czytałam dużo o różnych dietach, ja w sumie nie byłam na zadnej konkretnej. Po prostu odstawiłam słodycze i jadłam 3 razy mniej niz przed dietą:-) i to pomogło. Ni o czywiście plus cwiczenia. A Ty cwiczyłaś? czy byłaś tylko na dietce? ostatnio czytałam dość ciekawy artykuł w gazecie. To był jakis wywiad z dietetykiem. Pisało, że najlepiej łączyć własnie dietę z cwiczeniami, wtedy najszybciej o efekty i .......piękną sylwetkę bo sama dieta niestety nie zadba o jędrność naszej skóry, o sam jej wygląd. Mojej mamy znajoma była na diecie cambridge, schudła 30 kg, wynik jest porazający......no i jej wygląd tez. Kobieta jest nie do poznania, taka szczupła....ale jednak jej ciało pozostawia wiele do zyczenia. Skóra stała się obwisła, pojawiły się worki pod oczami.... Co prawda jeżdziła na rowerku ale była tak osłabiona ze pojeżdziła 10 minut i dalej nie dawała rady. Dlatego ja uwazam ze ruch w diecie jest najwazniejszy. Ja dziś trochę ubolewam bo zapomniałam sniadania do pracy. Nie wyrobiłam się rano i teraz troszkę głoduję. No ale trudno. Mam ze sobą ziółka, po nich jakoś tak mniej jesc się chce:-) Wiecie co? ciasto mojej roboty stoi sobie w kuchni, trochę kusi.......ale nie ruszam go:-) je go tylko mój facet, choć chyba powinno być na odwrót;-) ;-) nie chcę aby w moim menu ponownie zagościły słodycze. Raz na jakis czas mogę sobie pozwolić.......ale nie codziennie. Nie warto. Czytałam tez ze takie batoniki z muesli czy z miodem są najbardziej zdradliwe bo mają mnóstwo cukru i tylko nam się wydaje ze są zdrowe.Najlepiej zaspokoic wtedy głód jakimś owocem (pomarańcza, mandarynki )albo..........batonem typowym dla sportowców które mozna kupić w sklepie ze zdrową zywnością lub w sklepach dla sportowców.Ponoć nie są az tak rewelacyjne w smaku jak Mars czy Snickers ale na pewno nie mają tyle kalorii. A ja tam wolę unikać jakichkolwiek batonów chociaz przyznaję ze czasami mam ochotę coś takiego schrupać:-) Hm......czy takie płatki owsiane dobre są? bo ja na sniadanie jem sobie zupke mleczną z kulkami;-) ale jak byłam ostatnio na zakupach to widziałam takie płatki ale...........zwątpiłam zeby kupić bo nie wiem jak smakują. Jadła któraś z was?? Czytałam tez że sniadanie powinno być najobfitszym i najbardziej bogatym w składniki mineralne posiłkiem w ciągu dnia. Może miec nawet do 450kcal. I absolutnie ie nalezy go pomijać. Pomijać możemy kolację albo zjeść wtedy coś naprawdę lekkostrawnego co nie obciąży nam żołądka, jakiś jogurt, owoc a nawet ....gotowane mięsko. Ja ostatnio polubiłam chlebekWasa z twarożkiem.....takim familijnym do naleśników:-) to jest dobry sposób na to jak chce się czegoś słodkiego. Wystarczy takim twarożkiem lekko smyrnąć kromkę chlebka Wasa i się podelektować.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadja-------podaj przepis na takie naleśniki czy spagetti, z chęcią bym skorzystałą;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×