Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
kali27

wczesna ciąża -dolegliwości

Polecane posty

mapeffka pozwolę sobie Ci odpowiedzieć;) Najpierw pobierają Ci krew do badania na wysokość cukru, jeśli wynik nie jest wysoki to dostajesz do wypicia kubeczek wody z glukozą(trzeba ją samemu kupić) i po dwóch godzinach znowu pobierają krew do badania. Radzę sobie kupić dodatkowo cytrynę, bo można ją sobie wcisnąć do tego kubeczka, a dzięki temu jakoś można to przełknąć. Sama woda z glukozą jest tak słodka, że szkoda gadać. Ja piłam to przez 10 minut i strasznie mnie mdliło. Okropność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha_24 ...tak na poważnie i "ostro" to wzięliśmy odkąd zamieszkaliśmy razem, bo wcześniej to owszem tez, ale "miłowanie" się 2-3 razy w miesiącu i to niekoniecznie w "te" dni to przecież nie staranie... chyba ;) wczoraj chodziłam jak struta i nawet M. zauważył, że nie uśmiecham się :( Niby wiem, że trzeba odpuścić i cieszyć się bliskością bez ograniczeń, ale cóż mam poradzić... nie umiem nie myśleć :( Aisha_24, a Wy ile czasu staraliście się?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja już po wizycie i tak--pecherzyk przez tydzień urósł odpowiednio a w srodeczku cialko żółte!wszystko odpowiada 5 tygodniowi,więc mam nadzieję że będzie dobrze!!!więc duza zmiana w ciagu 7 dni.oby tylko tak dalej było.następna wizyta za tydzień w piatek i wtedy to już powinno być slychac echo płodu.Mam nadzieję że dane mi a raczej nam będzie doświadczyć tego cudownego przeżycia,bo M i corcia byli ze mną!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola2812 moje gratulacje :) będę trzymać kciuki z całych sił za Ciebie żeby sie udało! Moja mała od wczoraj jakaś spokojna się zrobiła, zaczepiam ją ale ona tak delikatnie popuka a wcześniej to cały brzuch skakał razem z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbmb
Cześć, przeglądając przeróżne fora trafiłam tutaj i postanowiłam napisać. Ja też z tych co się starają; zaczynają właściwie. 18.12.2012 urodziłam w 28tc córeczkę Karolinkę (niestety uduszona pępowiną). Okres dostałam 20.01. Lekarz stwierdził, że fizycznie po ciąży nie ma już śladu a wszystkie badania wyszły dobre ale kazał czekać żeby dojść do siebie psychicznie. A ja chciałabym jak najszybciej zajść znów w ciążę. I dlatego mam pytanie do Karoli2812: w którym tc Ty straciłaś swoje dzieciątko? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam, ja po tej wizycie u diabetologa, karowa- hm....taśma:/ Po tej wizycie stwierdzam, że nie chce tam rodzić. Także na razie zostaję przy Orłowskim. Dieta oczywiscie, posiew na szybkiego, bylo nas tam 7, wyklad o glukometrze i diecie, jak przez 7 dni cukry nie beda idealne to insulina. Mam tego dosc, wg ich diety ktora stosuje od wczoraj od wieczora- cukry za wysokie, przy mojej byly juz prawie idealne, wystarczylo zwiekszyc posilek przed snem, ale wg nich?- za mało jem węglowodanów i czasem za małe posiłki...pewnie dlatego schudlam te 3kg. Juz nie wiem sama, badz tu madry....no nic, okaze sie niebawem czy bede sie po raz setny kłuć. boje się o Madzię jak cholera i o to, ze mi to dziadostwo zostanie po porodzie albo trafię do szpitala. Chcę już maj!!!!! Maalusia ja miałam prenatalne robione przez brzuch, czasem robią przez pochwę jak czegoś nie mogą dopatrzeć. Powodzenia! mapeffka no to tak: kupujesz glukoze- zlaezy jaka masz do zrobienia 50 albo 75g, rozpuszczaja ja w kubeczku, ale wczesniej pobieraja Ci cukier na czczo, ja niemialam wynikow i tak musialam dalej pic itd. Wypijasz, jak dla mnie nie bylo az takie bardzo straszne, czasem pozwalaja cytryne a czasem nie, zalezy w ktorej przychodni, ja pilam bez i dalam rade, troche niedobrze mi potem bylo, ale jak zwymiotujesz to badanie od nowa. Po h pierwszy raz pobrali krew do badania, po 2h drugi raz, wyniki na nastepny dzien. dodatkowo zrobilam sobie swoim glukometrem i wiedzialam od razu ze cukrzyca niestety jest:/ ksyntia no to 3mam kciuki, wiem jak to jest, nam się udało po 4 latach! aktualnie leci 27 tydzien i oby tak dalej! Staraj sie podchodzic do tego pozytywnie wtedy bedzie wam latwiej. karola no to kolos :)) super! No to zycze szybkiego uslyszenia serduszka:) mapeffka tez zaczepiam swoja core:P Raz ma tak ze jest bardziej ryuchliwa innym razem troche mniej, ale czuje ruchy co dzien wiec jest ok:) od 30tyg bede musiala je liczyc. Mondziula jak tam u Ciebie???? bbmb tez stracilam malucha, w 7tyg, w styczniu 2012, w sierpniu juz bylam w drugiej ciazy i teraz juz spora kobietka rosnie :))) Strasznie ci wspolczuje takiej straty, ja w podobnym czasie teraz jestem... A dlaczego zaczela sie akcja porodowa? wiadomo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie panie proszę o pomoc w odczytaniu wyniku beta hcg w piątek 08-02 B-HCG Totaal 55 U/L a z czwartku 14-02 B-HCG Tolaal 220 U/L czyli po siedmiu dniach czy to jest dobry przyrost czy nie z gory bardzo dziękuję za odpowiedz pozdrawiam wszystkie panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA AISHA U MNIE W PORZĄDKU MDŁOŚCI MINĘŁY SPANIE TEŻ. TYLE ŻE STARSZ CÓRECZKA CHODZI DO 1 KLASY I JĄ ZAPROWADZAM A MŁODSZA JESZCZE WE WÓZKI SIEDZI I CZASAMI NIE MAM SIŁY GO PCHAĆ :( A NIESTETY PRAWKA NIE MAM KURCZE NIE SŁUCHAŁAM MĘŻA HEHE JAK MNIE WYGANIAŁ :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbmb-ja poronilam w 8 tc,ale miałam pusty pecherzyk ciazowy czyli puste jajo płodowe.Ciaza zatrzymała się na 4 tc.ale zobacz dziś jestem dokladnie 2 miesiące po stracie i już jestem w 5 tc.i tym razem jest ok.mam nadzieję że tak będzie do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mondziula no przez ten snieg jeszcze gorzej, to nie daj się! :) a Ty juz 3 dzieciaczków super:))) calineczka przyrost powinien byc 66% w 48h, 100% w 72h z tego, co się oreintuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola no tak się mówi :))) że rośnie jak na drożdżach :))) i oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za opis badania, za kilka dni muszę wykonać, trochę się boję. Aisha ja teraz mam tak jak Ty ostatnio, mała ma jakieś "leniwe" dni a ja już mam głupie myśli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mapeffka nic się nie bój! Dawaj oczywiscie znac :) 3mam kciuki jak zawsze! Nie miej glupich mysli, po prostu jej sie nie chce:P tak jak nam czasami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha tak będę miala 3 dziecko. Pierwszą ciżę poroniłam jak miałm 21 lat 8 tydz ciąży zatrzyłamała sie na etapie 4 tygodnia. :( po roku urodziłam Julkę dziś ma już 8 lat :) 3 lata temu urodziłam Oliwkę :) a teraz znów w sierpniu :) :) boję się bo to 3 cesarka. 2 poprzednie były ze wzgędu na moje ciśnienie które pojawiło się przy porodzie dopiero i bali się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mondziula super mieć trójeczkę, tylko w tych czasach ciężko, przynajmniej w PL...bo widać co się dzieje! Wodzę moją cukrzycę za nos :P Wstałam o 7.30- na czczo 97 czyli o 7 za wysoko, więc co? Położyłam się na godzi i cukier 90 :) zobaczymy teraz po śniadaniu jak będzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dupa, po śniadaniu 142- tyle ile pozwolili- płatki owsiane z mlekiem...moze dlatego, ze mleko gotowane....i indeks glikemiczny wzrósł. jeja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) ja odpoczywam raczej odpoczywamy z mężem a Mała znowu fika ;) już nie mogę się doczekać czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aisha masz rację ciężko. Nie planowaliśmy narazie 3 dziecka ale tak wyszło byłam w szoku na początku. Ale cieszę sie bardzo byle było zdrowe. Jakoś damy rade wychowaliśmy dwóję wychowamy i trójkę :) hehe. Po Oliwce brałam tabletki żle sie czułam i odstawiłam miałam iśc po inne i nie mogłam dojść hehe. Dobrze że teraz jestem w ciąży bo później to naprawdę bym się bała w ty roku kończę 30 lat hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co powiedzie na imię Alicja? Albo Julita? Dzisiaj jakoś wzięło nas na rozmyślanie i stwierdziliśmy, że Maja fajne imię ale teraz to co 3 to Maja, później w przedszkolu albo w szkole będzie pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabkaa
hejka, Moja siostra ma Maye - 5 mies. Julita bardzo ładne. Zaglądam codziennie na forum i dalej sledze Wasze losy:) Mój synio ma już 10mies, czas leci :) Mały złościk i uparciuch:) Za nic spać nie chce, 20 razy wstaje w wyrku i musze go kłaść ponownie. Nózki jak patyczki, chudzinka tylko 8kg waży, zasówa na raczkach i stawia pierwsze kroki przy meblach:) Mam pytanie odnośnie tych cesarek, jak to w sumie jest, bo słyszałam, że nie można mieć za dużo... a ja własnie cesarkę miałam i boję się, że jakby coś kiedys to znów tak wyjdzie... a dodam, że chcę mieć 3/4 dzieciaczków:)) Aisha Ty biedulko, nawet w ciąży nie możesz sobie pofolgować z objadaniem się, gdzie brzuch i tak rośnie... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie się najbardziej podoba Zuzia albo Zosia albo Krysia. Myśle tez o Gabrysi :) ale i tak czuje ze będzie chłopiec bo nie mam żadnego pomysłu na imię. Kurcze zeby wszystko było ok. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabka witaj:) Super ze syńcio rosnie :) no u mnie cukry dalej skacza, nie moge wybrac zlotego srodka kurcze:/ mapeffka mnie dlugo trzymało imie Julita, ale w koncu została Madzia, i poki co tego sie trzymamy. Maja tez ladnie, ale dokladnie jak piszesz- teraz co druga to Maja...ciężki wybór, ja się kieruję przede wszysktim tym, żeby mała się potem dobrze z tym imieniem czuła:) Imiona typu Zosia Krysia tez mi gdzieś tam śmigały, ale męzowi się absolutnie nie podobały. Sabka moja ciocia ma 4 dzieci- kazde przez cc i jakos wszystko u niej ok :) Dwoje rok po roku, potem przerwa chyba 2 lata i znow dwoje rok po roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam kochane, że z imieniem to naprawdę problem, spać w nocy nie mogłam, obraziłam się na męża i tyle z tego :) Męża mama ma na imię Zuzanna i też nad nim myślimy. Małej się chyba Alicja podoba bo jak zaczynam myśleć o Alicji albo mówić Ala Alicja to mała się zaczyna intensywnie ruszać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tez jest coś w tym ze jak zobaczy się dziecko to wtedy jakieś imię bardziej pasuje. U mojego brata cała ciążę był Mikołaj a kiedy mały się urodził od razu został Antosiem :) także pewnie jak zawsze czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabkaa ja miałam dwie cesarki teraz czeka mnie trzecia. Według lekarzy można mieć 3 cesarki. Ja jak rodziłam drugą córeczke to mi powiedzieli że lepiej więcej dzieci nie. Ale wyszło jak wyszło i bedę miała 3 cesarkę. Moja gin powiedziała mi tylko że potem musze sie zabezpieczać. Znam też babką co miała 4 cesarki. Ale chodzi o to że co cesarka to ścianka macicy gdzie było cięcie jest coraz cieńsza. Po pierwszej cesarce bolało mnie długo i długo brałam leki przeciwbólowe po drugiej tylko 1 dobę sami mi dawali potem już nie chciałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×