Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nimfetka23

Yasmine - skutki uboczne!!!

Polecane posty

Gość asiaUSA
kazdy ma swoje zdanie i powinnien sie go trzymac...ja napisalam na tym forum o tym co mi sie stalo po braniu tabletek anty...branie tabletek jest kazdego indywidualna sprawa i nie kazdego musi to spotkac...ja przez tlen zdrowia nie stracilam, a przez tabletki (wystarczylo ponad 3 opakowania) juz sie zaczyna 4 tydzien jak nie chodze na prawa noge...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja chciałam napisać
ze to jest temat o SKUTKACH UBOCZNYCH i wkurzają mnie wpisy osob ktore ich nie mily i usiłują przekonać wszystkich ze pewne rzeczy to nie wina yasmin. otoz tak jest!!!!!!!!! bo przez yasmin przytyłam, miałam zmienne humory, plakałam bez powodu, czego sama nie rozumialam, miałam mdłości, zaparcia, wzdęcia, zerowe libido, suchość pochwy, bóle głowy. wiec nie wmawiajcie mi ze to nie przez yasmin, a jak nie macie skutkow ubocznych to się cieszcie, bo predzej czy później wyjdą. i szczerze mówiąc to sie cieszę ze ja się przekonałam o tym wcześniej!! zapraszam na ten topic za parę miesięcy jak dojdziecie do tego samego wniosku. !!!!!!!! i niech nie wpisują się osoby które biorą tabsy krócej niż 6mcy i nie mają skutków ubocznych.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ineska_pinezka
witam Was Dziewczyny! Biorę już 4 opakowanie tych tabsów i ... wcześniej nie zwracałam na to uwagi ale coraz częściej zauważyłam ze mam zmienne nastroje, płacze z byle powodu a dodatkowo zaczyna mi drętwieć noga i nie mam już tak wielkej ochoty na sex jak kiedys .... to jest straszne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot.m
to witaj w klubie;) trochę Cię zmartwię - nie licz ze minie;) ale mozesz brac magnez, vit b, moze zlagodzi objawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot.m
a ja juz nie biorę od 19 stycznia :) ale to fajne uczucie rzucic te tabletki po 2,5 roku :) i feel free :) myslalam ze bedzie zle jak odstawie - pryszcze jakies inne dolegliwosci, wlosy na twarzy;) ale jest ok. zobaczymy kiedy wroci okres i libido;) no i czy i kiedy spadnie waga troche;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez myslałam ze yasmin to rewelacyjne tabletki.Brałam je ok 7miesięcy i cieszę się ze je odstawiłam,bo to co tu czytam przeraza mnie. U mnie tez zaczęło się bolącymi nogami,częste zmęczenia,przyspieszone bicie serca a ostatnio nawet dochodziło do tego ze miałam problemy z oddychaniem...przestałam je brac ponad tydzien temu i zaczynam już widzieć że wszystko ulega poprawie.Dusznosci zniknęły całkowicie,nie mam tez juz problemów z sercem. Bolą mnie jeszcze troche nogi,ale mysle ze wszystko powoli się unormuje. Dobrze ze są takie tematy jak ten niech w koncu większosc dziewczyn przejzy na oczy ze te tabletki nie są tak rewelacyje jak wszyscy nas o tym zapewniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betka1988
Mam taki problem...Dzisiaj brałam 14 tabletkę yasminu...to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Codziennie od pierwszej tabletki krwawię lub plamię(ostatnio troszkę mniej), urosły mi piersi i trochę bolą...Czy to jest normalne? Dla mnie to jest naprawde spory problem bo jeżeli powiększą się jeszcze bardziej będę musiała zmienić miseczkę D na F...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniołeczek1983
witam!! mam ten sam problem,po yasminie urosly i bola mnie piersi!! czy to minie?? nie chce tak!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny... biore 6 opakowanie yasminu. Od jakiegoś miesiąca boli mnie krzyż i od wczoraj jeszcze chyba jajniki... w przerwie 7-dniowej strasznie bolała mnie głowa i przestała dopiero jak wziełam tabsa z nowego blistru... no i te moje humorki, raz wesoła a za chwilę wściekła jak osa i od jakiegoś tygodnia zdaża mi się popłakiwać bez powodu... w piątek ide do gina i jestem ciekawa co mi powie..................................................................... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot.m
mnie tez tak samo glowa bolała, zaczelo sie to po ok 7mcach brania yasmin. i tak co miesiac. moja ginelokog i pozniej neurolog po konsultacji kazaly odstawic yasmin. to nie zarty z tym bolem. poczatkowo te bole byly jeszcze do zniesienia. u mnie zaczely sie w sierpniu, ale tych ze stycznia juz nie wytrzymalam i odstawilam. po odstawieniu bol sie urzymywal jeszcze troche,ale pozniej minal. tylko ze zadne proszki nie pomogly ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, żadne proszki nie pomagały a jak wziełam tabletke anty to po 0,5h przeszło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margot.m
powiedz o tym ginekologowi, skonsultuj się jak mozesz z neurologiem, ale pewnie powiedzą Ci to samo co mi - czyli odstawić jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dzwonić za 2 godz. do mojego gina i zobaczymy co powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaUSA
do wszystkich, ktore maja problemy spowodowane przez yasmine: Dziewczyny udajcie sie do normalnych lekarzy i poproscie o zbadanie krzepliwosci krwi (INR), bo ginekolodzy jak zwykle beda chcieli wcisnac inne anty... Ja co poniedzialek chodze na badanie krwi(mam zakrzepice przez yasmine)-serce mnie boli i wczoraj jak powiedzialam lekarce to zrobiono mi dziwne badanie (podlaczono kroplowke z dziwna ciecza i przeswietlono klatke piersiow i nogi)-chcieli spradzic czy skrzep nie zbliza sie w strone serca-dzieki Bogu badania wykazaly, ze jest nadal w prawej nodze i nie posuwa sie dalej.Wczoraj pochodzilam sobie troszku i dzis noga spuchnieta i czerwona -polozona wyzej.Boze czy ja bede kiedys wkoncu chodzic i zyc wkoncu normalnie? Dziewczyny zadbajcie o swoje zdrowie i nie dopuscie aby was spotkalo to co mnie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaUSA
Serdecznie dziekuje margot.m i dbaj o siebie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipp
dziewczyny, ja Yasmin bralam ponad rok i przepłaciłam to pobytem w szpitalu. Mialam bardzo silne bole głowy i drętwienia ciala. Cala moja rodzina sie przerazila. Odstawilam kilka m-cy temu, okres wrocil do normy (musialam znowu przyzwyczaic sie do bolesnosci), jedyne co, to zmienila mi sie cera, jest tłustsza, choc całe życie zanim zaczełam brać tabletki mialam cere suchą. Dzieki Bogu trafilam w porę na dobrego neurologa który mnie uświadomil, bo ginekolodzy nie wiazali mich problemow z tabletkami yasmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jaka była diagnoza tych bólow głowy? trzeba to jakoś leczyc czy samo normalnie przechodzi po odstawieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wam ja jade juz na dziewiątym blistrze i jak narzie odpukać wszystko ok niezwiodły mnie przy wpadce......to sa moje pierwsze w zyciu tabletki anty i nie narzekam!!!!!wrecz sobie chwale!!!! miałam straszne obfite miesiączki które zjawiały się kiedy chciały teraz mam równo po pięciu dniach od ostatniej pigółki!!!! poprawiła sie tez cera na wlosy nie narzekam!!! a przy pierwszym opakowaniu wystapilo krwawienie podczas stosunku ale lekarz powiedzial ze nie ktore kobiety tak maj i to ustepuje !!! rzeczywiscie ustepuje!!! w ulotce tez otym bylo napisane ze takie krwawienia moga sie pojawic!!!ogolnie polecam!!! ale wiadomo kazda z nas jest inna ma inny organizm na jedne działa to na inne tamto!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipp
do poprzedniczki- ja mialam podobnie jak zaczelam brac tabletki- też było super, ale zobaczysz za rok dwa...A co do bolów głowy to przeszly mi po odstawieniu. Diagnoza było -migrena z aurą prowokowana przez tabletki ant.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrroteczka
czesc Wam dziewczyny zaczęłam tydzien temu brać Yasmin po przerwie która trwała od września, wczesniej brałam je chyba poł roku. Byłam z nich bardzo zadowolona bo jeszcze wczesneij brałam logest-byłam opuchnięta i nabrzmiała.Przy Yasmin nie chciało mi sie tak jeść.jednyny skutek uboczny to taki ze przy poczatku opakowania tak raz w miesiącu zdarzały sie mdłosci w nocy które przechodziły po pół godziny. odstawiłam je we wrześniu, teraz znów zaczęłam brać ale jak czytam co wy tutaj piszecie to za miesiąc zmieniam na inne , moze cilest... Sama nie wiem co mam myslec moze te tabletki to sprawa indywidualna ,a moze po prostu dlatego nie miałam skutków ubocznych (az takich)bo nie brałam ich nigdy tak długo bez zadnej przerwy. mam nadzieje ze przez te ,,jeszcze 2 tygodnie brania nic mi sie nie stanie...:( 3majcie sie wszystkie schorowane przez te trucizne!!! wracajcie szybko do zdrowia!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskra22
Witam, dużo się naczytałam tych Waszych przerażonych wypowiedzi. Ja biorę Yasmin od lat dwóch i jest tak sobie... Drętwienia mam częste, ale miałam tak już wcześniej, bóle głowy normalka, bo cierpię na regularne migreny, rozdrażnienie tak samo - nikt nie jest wesoły 24h na dobę. Pomyślcie o tym samym. A jeżeli chodzi o plamienia, to owszem byly, na początku. Macie napisane na opakowaniu nawet, że wystąpią, ponieważ wasz cykl miesiączkowy się reguluje, przy każdych tabletkach jest tak samo. Jeżeli chodzi o wagę, to powiem Wam wręcz odwrotnie, w ciągu ostatniego pół roku przytyłam 8 kg, ale dlatego, że rzuciłam palenie, ale Yasmin nie pomogły mi schudnąć wcale a wcale. Powiem Wam tak - każdy organizm inaczej reaguje i jescze jedno. Jeżeli te tabletki byłyby takie szkodliwe, to wycofali by je w ogóle z produkcji, a nie tylko z Niemczech, tak mi się wydaje. A poza tym Schering to bardzo znana i dobra firma, zajmująca się głównie kobiecymi lekami, moja mama ma plasterki z tej firmy na objawy menopauzy (od innego ginekologa!)$, więc chyba tak źle nie jest. Ja nie wierzę w te śmierci, a jeśli nawet to nie miały widocznie zrobionych konkretnych badań. Każdy lek to śmieć, pełno w nim chemikaliów, ale mimo wszystko go bierzemy, Apapy i inne świnstwa - tutaj jest tak samo. Ja mam tylko nadzieję, że będę miała zdrowe dzieci kiedyś, a resztę mam gdzieś. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym się Was poradzić ... od pewnego czasu zaczęły mnie strasznie boleć nogi tak jakbym miała zakwasy ( choc nie uprawiam żadnego sportu) czasem ból pojawia sie w udach ., czasem w łydkach , przy chodzeniu , staniu , czasem nawet nie daje usnąć. czy to może być spowodowane braniem własnie tych tabletek? czy to może swiadczyć o zakrzepicy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek 19
Jak najszybciej zadzwon do gina i powiedz mu o tym.Może to swiadcczyc o zakrzepicy.Mnie tez tak nogi bolały i kiedy zadzwoniłam i powiedzialam o tym kazał mi natychmiast odstawic tabletki.Mimo ze nie biore ich juz ponad tydzien nogi jeszcze mnie bolą.Ale mam nadzieje ze wszystko sie jakos unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko .....aaaa
DARUJCIE SOBIE TE WPISY ZE NAM NIBY NIC NIE JEST KURCZE JAK WAM PASUJą TO OK!! ALE MNIE TO WKURZA JAK WG WAS KAZDY OBJAW JEST NORMALNY. MOZE ZEROWE LIBIDO TEZ??? JAK TY MIALAS MIGRENY, TO NIE ZNACZY ZE KAZDY JE MIAL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matko .....aaaa
TO BYLO DO TEJ ISKIERY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaUSA
do ineska-pinezka : ja mialam takie same objawy i mam zakrzepice 4tydzien w lozku i tydzien w szpitalu...jak najszybciej idz do lekarza i popros o zbadanie krzepliwosci krwi (INR)tylko nie ginekologa....ja co poniedzialek mam badnie INR i biore COUMADIN 6mg aby zapobiegac zakrzepicy by nie przeniosla sie na druga noge a najgorsze to aby nie dostala sie do serca bo wtedy to pojde pod ziemie.... to jest bardzo powazna sprawa i nie lekcewarz tego....jak trafilam 4 tyg temu na pogotowie to mi powiedzieli, ze 2-3 dni i nie bylo by mnie na tym swiecie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie jutro ide na to badanie, bo troche zaniepokoił mnie wpis asiUsa, lepiej nie lekceważyc tych objawow. zobaczmy co pokaza wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hipopp
ja o tych tabletkach mam jak najgorsze zdANIE, UWAżAM że zbyt wiele kobiet ma po nich różne jazdy. Zbyt wiele... sama jestem jedną z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iskierki
jezeli uwazasz ze przytycie 8 kg po rzuceniu palenia to normalne .... hmm spoko, to ja juz n ic nie komentuję. za 10 lat okaze się jakie yasmin jest na prawdę .... a ty wierz koncernom farmaceutycznym ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×