Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

Zimowe starania 2005

Polecane posty

Reniu, co to sie u ciebie dzialo?? Jak sie czujesz? Sabinko, nie zazdroszcze ci takich niespokojnych nocy :O U nas nadal bez zmian pod wzgledem spania. Probuje juz wszystkie mozliwe kombinacje piersi i butelki o roznych porach dnia i nocy i Linka sie budzi nadal po 24 co 2-3 godziny. Tak sie zastanawiam czy jest mozliwe, ze mleko matki jest zbyt malo kaloryczne, mimo ze jest go wystarczajaco duzo? Moja mama stale mi powtarza, ze jak ona karmila piersia mojego brata, to musiala dokarmiac butla, bo mimo sporej ilosci pokarmu on caly czas plakal, ze glodny. Czy np. anemia matki moze wplynac na jakosc mleka? A moze to tylko kwestia czestszego lub dluzszego karmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucyjko, nie ma czegoś takiego jak niepełnowartościowe mleko! szukając kiedyś materiałów do pracy magisterskiej trafiłam na wyniki badań, w których jasno stało, że nawet skrajnie niedożywione matki w krajach trzeciego świata miały pełnowartościowe mleko, jeśli mleko jest, to jest ono ok! organizm matki nawet swoim własnym kosztem wyprodukuje to, co najlepsze dla dziecka! problemem może być albo za mała \"produkcja\" albo zbyt krótkie karmienie jednorazowo z jednej piersi! pamiętaj, że pierwsze, co wypływa z piersi zaraz po przystawieniu dziecka to bardziej napój niż jedzenie! i teraz dwie opcje tłumaczące nocne budzenie się linki: a) jest za sucho i chce jej się pić, b) za szybko przestaje ssać, zanim pobudzi wypływ najtłustszego i najbardziej (i na dłużej) sycącego mleka ;) u maćka podejrzewam, to pierwsze ;) zaraz zbieram się do warszawy zobaczyć marysię :) reniolku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiu, dziekuje ekspercie 👄 🌼 Ja podejrzewam u Linki i pierwsze i drugie. U nas sucho, przez to ten nos ciezko wykurowac. A po drugie Ona usypia przy cycu, leniwa jest, nie chce ssac jak mleko leci powoli. No i godzinne karmienie w nocy co 3 godziny mnie wykancza. Tak bylo zanim wprowadzilismy butle w nocy. Ona ciamkala cyca min. 45 min. Jak ja za bardzo rozbudzilam, to potem nie chciala zasnac. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laski ale jaja!!! \"Ania urodziła się o 15:03, waży 4070. Miałam cesarkę bo mała się źle ustawila.Pozdrawiamy, szczęśliwi rodzice.\" Juuhuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Reniu gratuluję jako pierwsza i strasznie się cieszę, że wszystko jest dobrze!!!!!!! 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 🌼👄🌼 :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale numer :D:D:D jaka duża dziewczynka :D:D:D RENIU GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!! Misiaczkowa wysłała mi smsa kiedy jechałam autem i normalnie sie poryczałam i rozmazałam ze szczęscia :D:D:D:D nareszcie!!!! ❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻 ❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻 RENIU STRASZNIE SIE CIESZE! I TAK NA PRAWDE BAłAM SIE RAZEM Z TOBą DO KONCA!!! I TERAZ NARESZCIE MOGE TO NAPISAC! BO JUZ NIE MUSIMY SIE BAC!!! JEJUUU ZNOWU RYCZE!!! ALE TO ZE SZCZESCIA!!!! IDE SIE UPIć WINEM WASZE ZDROWIE MOJE DZIELNE DZIEWCZYNY!!! śWIAT JEST PIEKNY!!!!!!!!! i życie jest piękne!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniu a ja juz byłam cały dzień cierpliwa i nic nie pisałam aby Cię nie denerwować a tu wchodzę i jest Ania - superowo :):):):):) Strasznie się cieszę - serdecznie gratuluję. Matko przebiła wagą mojego Bartusia ale dziewczynka jak się patrzy - buziaki dla Was i wracajcie do nas jak najszybciej :):):) Popłakałam sie również - ze szczęścia oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje !!!!!!!! Tak sie ciesze ze Ania jest juz na swiecie !!!! Buziaki dla rodziców i dzieciątka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogromniaste Gratulacje hura hura 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼 Jaka duza dziewczynka supcio Reniolku ale sie wzruszyłam tez bym za WaszEzdrówka sie napiła :D Cudowna wiadomosc A nia jest juz na świecie :D Asik czyn swoją powinnosc ,przepisuj Reniolka i Anie do trzeciej tabelki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELKA I NICK..........IMIĘ .....WIEK ...MIASTO......CYKL STARAŃ....TERMIN @ Asik25........Joanna......27...DolnyŚląsk......ze 100lat.........26.12 angela..........Pati........33.....DŚ................sta ranka zawieszone TABELKA II NICK..........IMIĘ .....WIEK ...MIASTO........TC.........TERMIN PORODU Fryzella26....Donata......27......Białystok.....23...... ........15.03.08 Naughty........Angela......23......Staffs.........24 ..............05.03. 08 TABELKA III NICK.......IMIĘ .....WIEK ...MIASTO........WAGA.........PŁEĆ.....DATA kocica_26....Jola........26........Piła.......3200.....H UBERCIK..14.10 poczwarka....Marcia...28.....centrum...............Danie l....17.11.06 jagula..........Ilona......31.....ok.Żywca...3150....Jag odka..ok.10.11 kicia 76........evelka....29/30.....BW...................?????.... ....?????? misiaczkowa...Martuśka...24.....ZG......2850....Lidecz ka....13.01.07 gruby miś....Katarzyna..32.....Pruszków...3030... Maciuś....30.04.07 sabcial.......Sabina........32.....Śląsk.........3700... Bartuś.....28.05.07 Lucyjka......Kasia.......30......K-ce.........2850 ..Linea.......11.10.07 Reniol.........Renia.......23.....Katowice....4070...Ania........29.11.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, skarbie, nie wyslalas mi przypadkiem wczesnej swiatecznej paczki z @??? Po 2 czystych tygodniach zaczelam plamic :O (????) Ja sie nie pogniewam za taki prezent, a ty bedziesz miec radosc na wigilie ;) 👄 Reniolku, nie moge sie doczekac twojego wpisu! Mam nadzieje, ze czujesz sie coraz lepiej po cc i wracasz do sil. Buziole dla Ani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjka- to nie ja:-( Niestety i swoje dane zaktualizowałam w tabelce:-( @ dzisiaj przyszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjka ja po 8 tygodniach od porodu dostałam okres a moja koleżanka po 6 tygodniach karmiąc piersią. Asik wystrzel ją do mnie @ - przyjmę jako stałego lokatora!!!! Jestem ciekawa jak Renia jak sie czuje i jak Ania - pierwsze chwile z maluszkiem są niesamowite - ale sie rozmarzyłam :) Miasiaczkwa co u Ciebie - ie ucz sie aż tak pilnie!!!! Bartuś śpi, Karolka tez mój mąż jeszcze w pracy - dziś Andrzejki a nie pamiętam kiedy ostatnio siedziałam w domu rok temu byłam nawet na zabawie w ciąży ;) Jestem zakochana w www.naszaklasa.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, wiem, ze przyszla do ciebie ta paskuda, widzialam tabelke, ale ta nastepna z 26.12 wyslij do mnie. Dostalam juz recepte na 3 opakowania cerazette, wiec @ mi sie przyda ;) bede wiedziala kiedy zaczac brac piguly :P Pytalam tez o mirene, ale w Norwegii nie zakladaja jej kobietom, ktore tylko raz rodzily. Ponoc wieksze ryzyko infekcji. Sabcial, o co chodzi z tym portalem naszaklasa? Weszlam na podanego przez ciebie linka, ale portal nie dzialal :( Jaka paskudna pogoda :( Szaro, ciemno, sypie sniegiem. SPAAAAAC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co się dzieje co taki spokój???? HOP HOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pogoda do d......, jest mi szaro i smutno :(:(:( Lucyjko jak Linka??? Brzuchatki jak się czujecie?????? Mam ochote gdzieś sie wyrwać na zakupy - kupic sobie coś fajnego, pójść do fryzjera - zmienić fryzurę. Mam już świątecznie - tylko choinki brak. Bartuś sie męczy bo zęby się przebijają bardzo go to męczy ciągle zagryza dolne usta - wszystko do buzi. Jest taki słodki, ze ciąglebym go całowała - jak płacze to fajnie wychodzi mu słowo - ma ma - tzn. ja chce chyba tak usłyszeć - hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Sabinko :) Bartus slodki nawet jak placze :D Ale biedny, ze go tak zabki mecza. 👄 buziaczek dla niego. A jaka fryzure chcesz sobie zrobic?? Eksperymentuje z Linka :P Wczoraj spala malo w dzien, dostala butle o 19.45 i 24. Spala do 4, potem cyc i spanko do 6, bo ja brzuszek meczyl. i znowu butla. Wlasnie sie obudzila. Gdyby nie przerwy na jedzenie, to spala jednym ciagiem od 20 do 9 ;) Dzisiaj sprobuje troszke wydluzyc przerwy miedzy karmieniami w dzien - do 4 godzin, moze to cos zmieni. Bo Linka glodomor chce jesc chocby co 2 godz. - butla czy piers, \"wsio rawno\". Byloby fajnie, gdyby spala raz 5 godz. Ale nie narzekam. Tylko, ze kazdy dzien inny i kazda noc troche tez :O A my dzisiaj jedziemy zrobic Lince zdjecie do paszportu :D :D :D W styczniu wybieram sie nareszcie do moich rodzicow pokazac wnuczke :D Juz sie nie moge doczekac! Babeczki, odzywac sie! Misiaczkowa!!! Matko zalozycielko trzeba sie pokazac na topiku ;) Brzuchatki jak samopoczucie??? Reniolku, czekamy na ciebie bardzo niecierpliwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyjko my wierne TOPIKOWICZKI - hihi :):):) Linka robi postępy. Bartuś ma już paszport bo może w przyszłym roku na jakieś zagraniczne wczasy pojedziemy - zobaczymy!!! Chciałabym fajna twarzową fryzurkę i zmianę teraz mam włosy do ramion z długa grzywką a chciałbym zrobić grzywkę i po stopniować, kolor chce sama nałożyć bo siwki wyłażą - blee - no cóż za 4 miesiące kończę 34 lata ale czuje se na 10 mniej - może to głupie ale tak jest ;) Misiaczkowa - nagana - no chyba, ze się uczysz pilnie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ciekawe kiedy Reniolek zrobi pierwszy wpis juz sie nie moge doczekac:D Sabcial a jaką bys chciała fryzurke jak chcesz to moge Ci doradzic tylko prześlij swoje zdjęcie :D Bartusia męczą ząbki niestety musi to przetrać:D Lucyjko zaczynasz sobie dobrze radzic oby tak dalej . Lucyjko nie wiedziałam ze dla takich maluszków robią zdjęcia do paszportu:D Moze bys przysłała pare swoich fotek i Linki bo juz dawno was nie widziałam . Moja Majka wierci sie brzuch tylko zmienia kształty i kopie szybko i nerwowo ma to mamusiu i po dziadkach. Zaraz wysle swojego brzuchacza i buzke bo tez zapomniałyscie jak wyglądam :D A gdzie reszta dziewczyn odzywajcie sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryzelko, brzusio ladny, kragly i zgrabniutki! :D Buzka tez ladna! Jak sie czujesz? Jestes na zwolnieniu? Co porabiasz w domu? Masz juz za soba jakies zakupy dla Majki? Naughty, a gdzie ty sie podziewasz? Ostatnio jakis dolek mialas, juz lepiej? U mnie powrot do 3 pobudek w nocy i problemow z brzuszkiem Linki :O 😭. Fotograf wczoraj zamkniety 😠 Jutro pojedziemy zalatwiac ten paszport. Ide sie polozyc na chwilke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryzelko, mamuska z Ciebie jak sie patrzy a brzusio piękne aż żal, ze już nie będe w ciąży \"choć ktoś mi ostatnio powiedział - nigdy nie mów nigdy\" ale to już nie na moje nerwy - mam już upragnioną dwójeczkę i wystarczy :) Prezenty na Mikołaja kupione????? My tylko dla dzieciaków bo jak my coś potrzebujemy to kupujemy, ewentualnie jakieś małe niespodzianki :) Mam sterte rzeczy do prasowania - bleeeeeeee Reniolku powolutku chyba zbierasz sie do wyjścia do domu - nie zapomnij o nas????? My tu czekamy na wieści co u Ciebie i Ani??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Lucyjkoa ja jestem na zwolnieniu do 15 grudnia,w domu dostaje \'zajoba\' ale staram sie cos robic duzo sprzątam i gotuje . Czasami jezdze do miasta bo chcem jakies prezenty kupic i kupiłam juz dla tesciowej i dla Jacka czyli męza a Dla niego kupiłam taką fajną ksiązke z płytą DVD na której jest nagrany fimik trzygodzinny o pielęgnacji i rozwoju dziecka \"Co nieco o rozwoju dziecka\" Paweł Zawitkowski.Mam nadzieje ze sie ucieszy tylko niewiem czy taką ksiązke mozna dac na prezent gwiazdkowy jak myslicie? Osatnio zaczynam sie troche gorezj czuc Majka mi nózki wkłada w pęcherz albo uciska bolesnie i cięzko mi chodzic,a musze miec duzo siły bo w pracy przed świętami bedzie duzy ruch i bede musiała latac szybciutko :D Dla Majeczki jeszcze nic nie mam bo boje sie zapeszyc ale od stycznia zaczynamy , w koncu 10 grudnia zaczynam trzeci trymestr ale zleciało :D Teraz pewnie bedzie juz mi cięzej ,a jak u was było doswiadczone mamusie? Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fryzelko kochana będzie ciężej nie ukrywam a już w 9 miesiacu będziesz marzyć o urodzeniu dziecka - choć będziesz się bała ale potem z dnia na dzień znów będzie lepiej. Kocham Zawitowskiego jest świetny /przystojny też ;)/ ale jego porady są nieocenione - taki prezent jest superowy :) Nie wiem co sie porobiło ale smutno mi, że jakoś pouciekały laseczki - co sie dzieje????????????????? Przecież musimy przetrwać jest tak super - hallloooooooo!!!!!!!!!!! Mój maluszek śpi a ja jestem w nim zakochana a tak sie bałam czy go pokocham miłością tak silną jak do córci i tak jest są dla mnie oboje najważniejsi na świecie - ich szczęście moim :) Świata nie widzę poza nimi. Ciesz sie już na święta jak nigdy - chce zobaczyć radość na ich twarzyczkach - choć Bartuś jeszcze nie rozumie za dużo ale wszystko go fascynuje a prezenty upatrzone muszą być ruchome, gadające i świecące. Karolcia chce oczywiście BARBI to ten etap i książkę o origami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo!! Jezdem już jezdem :D Sorki zalatna byłam strasznie :o Sabcialku, jak ten czas leci, dopiero Bartuś się rodził, a tu już zębole idą :D Polecam Dentinox, u nas się super sprawdza na ząbale :) Fryzleko, cudny brzuszek, tak na dziewczynkę, jak popatrzyłam na twłj, to mój wygladał prawie identycznie :) I mama jaka promienna :D Tak trzymać i proszę na zwolnienia nie narzekać ;) U nas idzie 5 ząb, postępów jako takich wielkich ni ma, więc nie ma się czym chwalić ;) Za to kuszą nas przyejciele sywestrem, tyle że moi rodzice idą na impreze i musiałabym zostawić ją z babcią, nie wiem czy ona da sobie radę z Lidką, znaczy ja małą położę i uśpię, ona będzie musiala dać butlę około 12. Kusiii strasznie, aż skręca z chcenia ;) No i jeszcze jedne mały argumencik, bo ten sylwek kosztuje 230 od pary :o Ałłłl. Bo dziś zadzwionił koleś z firmy, ktora nam dach robiła, miało wyjść 3 tysiącee a wyszło 5 :o No i musieliśmy od teściowej pożyczać :o Kuuurffaa. Tak więc troszkę cinko z kasiorą, ale może jakoś się uzbiera. Mąż jest tak sobie przekonany, a ja wiem, że nawet jak posłycham się go, to w noc sylwestrową będzie mi okropnie przykro :( I cóż poradzić? CGdzie się Asik bunkruje, chyba jednak postawnowiła odpoczą od nas :( a ja się tak martwię, czy ona chce psychicznie odpocząć, czy ma takiego dolka, że nie ma chęci nawet pisać :( U mnie w szkole fajnie, ale wkurzyli mnie bo zrobili zjad tydzień po tygodniu Tak się nie robi :o Duuużo rzeczy się dowiaduję, wiele to okropne historie, ale mam nadzieję, że jakoś się z tym otrzaskam, bo bez tego nie będę mogła pracować z dziećmi. Psycha by mi siadała. Tylko jak nie reagować emocjonalnie jak np. wykrywa się molestowanie czy znęcanie się rodzica nad dzieckiem. Jeszzce tego nie rozumiem. Angela zapracowana, ale zdrowie dopisuje i wsio ok :) To ja zmykam jak coś mi się przypomni to napiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×