Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zyx...

Szewska lejkowata klatka...

Polecane posty

Gość tomek123
A ile za taka operacje sie placi jest ona platna???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek123
Bo ja mam zapadnięty lewy mięsień na klatce piersiowej ;/ I jest mi glupio sciagac koszulke nawet przy kumplach bo oni do konca nie wiedza ze mam zapadniete... jakie najlepsze sa cwiczenia na takak wade???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek123
tylko w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek123
ma ktoś jeszcze taką wade jak ja??? zapadnięty lewy mięsień piersiowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mój syn będzie miał operację metodą Nussa w klinice we Wrocławiu na Grabiszyńskiej. Operował będzie dr Leonidas Gakis, czy ktoś zna lekarza? Proszę o opinię. pozdroawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek z Warszawy
Ja mam i jakoś z tego nie robię afery. Jestem lekko przypakowany i masywny a teraz chodzę na siłke. Mam 23 lata i powiem szczerze, że dopiero teraz czytam, że ludzie przez to maja kompleksy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcxyz
Ja też mam i uważam to za naturalną sprawę. Ostatnio zaważyłem, że wśród mężczyzn to teraz "popularna" sprawa. Trzeba z tym żyć a przecież to nie jest jakieś kalectwo. Należy przybrać na masie i dużo ćwiczyć na siłowny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do belmondaa
widac ze nie wiesz tak naprawde nic o mostku i operacjach.. po pierwsze .. jakie otwieranie pacjenta i wkladanie płytek ?? gadasz glupoty.. metoda nussa jest najlepsza, poczytajcie o niej bo juz nie chce mi sie pisac w kolko tego samego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja i tak polecam nuss a malo blizn i super efekty plytke mam juz w sobie dwa lata i fajnie to wyglada za okolo 8 miesiecy mam termin operacji a moze raczej zabiegu podczas ktorego wyciagna mi plytke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhfjmlkjlk
gratuluje :D ja juz jestem po wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinka15
Hej... Mam 15 lat i lekarz mi powiedział, że gdy byłam mała miałam krzywicę klatki piersiowej. Teraz mam zapadniętą klatkę piersiową po prawej stronie. Czuję się z tym bardzo źle. Moje piersi bardzo się przez to różnią. Czy można coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam
mialam operacje metoda nussa, jesli jakies pytania hejkaa1@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, słuchajcie mam problem, może ktoś też miał ten sam problem co ja, proszę o pomoc. Mam 19 lat, operację miałem wykonywaną 2 lata temu w ZABRZU , metodą Niussa. Po tych dwoch latach widac dalej deformacje, jednak jest ona częsciowo mniejsza niż przed operacją. Na konsultacji lekraz powiedział mi że nie moga już niczego z tym zrobić. I ma tutaj pytanie: czy da sie to jeszcze skorygowac jakoś?? czuje się nadal żle z tym mimo strasznego bolu fizycznego jak i psychicznego pozdrawiam Mateusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czxxcz
Witaj! Oczywiście, że można to naprawić. Miałem operację metodą Ravitcha, o wiele lepszą i wygodniejszą, jednak ze względu na potrzebe najnowocześniejszego sprzętu wykonuje się ją w niewielu szpitalach w Polsce, ale m.in w Krakowskiej Klinice Jana Pawła II. Leżałem w szpitalu m.in z takimi osobami jak Ty, tzn po metodzie Nussa którą wykonano w innych szpitalach, tacy pacjenci bardzo często byli niezadowoleni, doskwierał im bardzo silny ból, a deformacja wcale nie znikła, i w tej właśnie klinice "poprawiali" poi tej metodzie Nussa.. i robili tak jak ma być... Jeżeli masz jakieś pytania odezwij sie na maila czxxcz@wp.pl chętnie Cie odpowiem co i jak. A do wszystkich którzy zamierzają się zoperować, wierzcie że warto jechać na drugi koniec Polski do szpitala gdzie wykonuje się tą operację metodą Ravitcha... jest to o wiele lepsza pewniejsza i mniej powikłaniowa metoda. Po 6 dniach od operacji wychodzimy ze szpitala, a po 2-3 miesiącach jesteśmy już w pełni sprawni. Do tego po około roku- półtorej, znika blizna. Zapominamy że kiedykolwiek byliśmy operowani. Metoda nussa jest bardzo niepewną metodą, często zdarzają się powikłania, trzeba operować kilka razy, jest bardzo bolesne, wymaga częstych kontroli. Osobiście polecam metodę RAVITCHA. Wykonują ją m.in właśnie w KRAKOWIE w KLINICE im JANA PAWŁA II na oddziale Chirurgii Klatki Piersiowej... znają się na rzeczy. Nie do opisania co potrafią robić... gdy w innych szpitalach pacjenci praktycznie nie mają szans, trafiają tam... i wychodzą...zdrowi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eli215
witam,moj synek ma rok i dwa miesiące i diagnoze szewskiej klatki,czy robią operacje w takim wieku czy mam czekać aż dorośnie i będzie miał kompleksy bo ortopeda mi powiedziała że operacje zazwyczaj robi się jak dziecko skończy 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oldziunia
Haha, Belmond, czy jakoś tak, coś Ci chyba nie tego. Mi sam chirurg mówił, że teraz Ravitchem nikt nie operuje, teraz jest metoda Nuss'a. A skoro Tobie blizna zniknęła, może Ci dali te 'rozpuszczalne' szwy? Ale blizna i tak zawsze jest! Nawet, jeśli ma 1mm. ZAWSZE! Też mam szewską klatkę, ćwiczyłam od pierwszej klasy podstawówki (jestem w 2gim.) i w sumie nic nie dało. Jakoś się przyzwyczaiłam, ale teraz zastanawiam się nad operacją. Dopiero z jednej wróciłam (nerek), ale dobra. Czy ta operacja metodą N. jest niegroźna, daje zadowalające efekty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belmond
Zgadza się, prawie nigdzie się jej nie wykonuje, dobrze Ci lekarz powiedział, szkoda jednak że nie powiedział CI dlaczego:) A mianowicie... z tego względu że takiej operacji nie zrobi byle kto, muszą być to najlepsi specjaliści, do tej operacji jest też potrzebny najnowocześniejszy sprzęt, taki jest m.in w Klinice Jana Pawła II w Krakowie, oraz w klinice w Poznaniu. Metoda jest o wiele lepsza, wygodniejsza. Jedna operacja i jest po wszystkim... a po Nussie wiadomo, często potrzebne są kilkukrotne operacje. Gdy leżałem w szpitalu w Krakowie, leżało wiele osób które poprawiane były po NUSSIE bo efekty były gorsze niż przed operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilborne
Witam. Mam ustalony termin operacji na klatke piersiowa metoda Nussa ale jak czytam fora to wiekszośc ludzi po takiej operacji nie jest zadowolona z rezultatów. Nie wiem czy poddawac sie takiej operacji jak nic z tego nie wyjdzie. Może powinienem zdecydowac sie na operacje metoda RAVITCHA. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamillllll
Witam. Mam ustalony termin operacji na klatke piersiowa metoda Nussa ale jak czytam fora to wiekszośc ludzi po takiej operacji nie jest zadowolona z rezultatów. Nie wiem czy poddawac sie takiej operacji jak nic z tego nie wyjdzie. Może powinienem zdecydowac sie na operacje metoda RAVITCHA. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam ustalony termin operacji na klatke piersiowa metoda Nussa ale jak czytam fora to wiekszośc ludzi po takiej operacji nie jest zadowolona z rezultatów. Nie wiem czy poddawac sie takiej operacji jak nic z tego nie wyjdzie. Może powinienem zdecydowac sie na operacje metoda RAVITCHA. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam ustalony termin operacji na klatke piersiowa metoda Nussa ale jak czytam fora to wiekszośc ludzi po takiej operacji nie jest zadowolona z rezultatów. Nie wiem czy poddawac sie takiej operacji jak nic z tego nie wyjdzie. Może powinienem zdecydowac sie na operacje metoda RAVITCHA. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monisia050
Hej ja mam miec operacje w przyszłym tygodniu w poznaniu bo mam klatke szewska i bym chetnie porozmawiała z taka osoba co to przeszla bo ja sie strasznie boje najbardziej bolu i tego ze nie bede mogła cwiczyc na wf o to moje gadu i bym była wdzieczna jesli ktos by sie odezwał i mi powiedział jak to wszystko przebiega 6136946

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klata
witam Miałem operacje 12 sierpnia . Metoda nuss'a (płytka). Operacja odbyła się w Krakowie przez dr. Kryste . Po 7 dniu pojechałem do domu . Jak ktoś chce dowiedzieć sie więcej piszcie mati6176@op.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iinnyy
Witam Właśnie tworzę forum o klatkach lejkowatych i kurzych. http://lejkowata.ugu.pl/index.php Mam zamiar w najbliższym czasie kupić hosting jak i domenę lecz na razie poszukuję moderatorów i osób które podzielą się wrażeniami z zabiegów. Pozdrawiam iinnyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belmonda
Witam. Byłem operowany na szewską klatkę metodą Ravitcha, o wiele lepszą i mniej inwazyjną, a przedewszystkim mniej bolesną niż metodą Nussa. Jeżeli chcecie o coś zapytać, jakieś informacje na temat operacji, szewskiej klatki itd. to proszę pisać na maila czxxcz@wp.pl obecnie od kilku lat zajmuję się badaniem szewskich klatek, chętnie podzielę się informacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia03089
Cześć, 6 września byłam operowana metodą nussa i czuje się nadal fatalnie na dodatek te gorączki. czy jakaś dziewczyna miała tą operacje i mogła by mi powiedzieć o swoich dolegliwościach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goral123
Witam w kwietniu 2010 miałem operację klatki lejkowatej metodą o której tu nikt nie pisał nawet w necie nie ma tzn.Miałem na zewnątrz drabinkę fibaka z na której zamontowane była tak jakby śruba od której odchodziły do wewnątrz mostka dwa druty nosiłem 4 miesiące efekty średnio leżałem 2 tygodnie w szpitalu zwykle leży się tydzień lecz podczas operacji miałem przebite płuco jeśli ktoś z tym się spotkał niech odpisze pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny21
Witam, ja miałem operacje metodą nussa dokładnie miesiąc temu. Nadal jeszcze boli choc to nic w porównaniu do tego co było. Gorączka to przez pewien okres norma szczególnie jezeli zbiera się płyn pomiedzy płucami a przeponą. U mnie zebrało się jej tyle ze musieli nakłówac i sciagac. Mój problem polega na tym: Od razu po operacji miałem idealną klatke a teraz po tym miesiącu jak te pręty troche się już ułożyły zapadła sie delikatnie i nie wyglada juz tak jak powinna. Czy ktoś kto z was miał tak po operacji ?? i czy potem wraca to do normy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×