Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość re ni

Kawiarenka dla pań w średnim wieku.

Polecane posty

Re-ni ja Was budzę bo muszę wstawać raniutko. Jak nie muszę to też śpię do 10. Ale jutro to mi pewnie mąż nie da pospać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SERNIK Z BRZOSKWINIAMI I BEZĄ NA KRUCHE CIASTO: 25dag mąki-5dag wiorkow kokosowych- 3 zoltka ugotowane na twardo - surowe zoltko - 5 dag cukru - 15 dag masla - 3 lyzki smietany - lyzeczka proszku do pieczenia - sol NA MASE SEROWA 0,5 kg mielonego twarogu - 20 dag cukru - 4 jaja - puszka brzoskwin- torebka budyniu waniliowego NA BEZE KOKOSOWA 4 bialka - 20 dag cukru - 10 dag wiorkow kokosowych WYKONANIE Make polaczyc z proszkiem do pieczenia i szczypta soli. Posiekac z pokrojonym na platki maslem Dodac wiorki kokosowe,ugotowane zoltkaprzetarte przez sito, surowe zoltko,cukier, smietane. Skladniki polaczyc nozem, szybko zagniescciasto. Uformowac w kule zawinac i chlodzic w lodowce przez 30 minut Zoltka utrzec z cukrem, a nastepnie z dodawanym po lyzce serem. Wymieszac z proszkiem budyniowym i ubitymi na piane bialkami. Brzoskwinie osaczyc, pokroicna czastki, dodac do masy. Tortownice natluscic i obsypac wiorkami, wylozyc ciastem, formujac wysokie brzegi i napelnic masa serowa. Piec 40 min. Przygotowac beze: bialka ubic z cukrem na piane, wymieszac z wiorkami kokosowymi. Beze wylozyc na podpieczony sernik. Piec 20 minut. SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety to przepis ktorego ja nigdy nie zrealizowalam, ale czesto robi go moja przyjaciolka. Mnie smakuje wysmienicie chociaz zloszcze sie ze za duzo nie moge zjesc bo 1 porcja to 320 kcal. Ale zebyscie widzialy jak sie delektuje tym jednym kawalkiem...psiapsiolka mowi ze mam mine jak kot glaskany po brzuszku. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpionka mi tez dzis brakuje. Zawsze gdy chcialam sobie zrobic przerwe w pracy bo mozg mi juz nie pracowal to wchodzilam na nasze forum i bylam pewna ze spotkam tu Skorpionka. Jej zabawne opowiesci czy riposty na nasze wypowiedzi zawsze poprawialy mi nastroj. Skorpionnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn kiedy wrocisz 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuuuuuuuuuuuuuu 😭 gdzie wszystkie jestescie!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wdowcie rozumie ze muska piorka przed przyjazdem meza, ale co z reszta Sredniaczek? Czyzby piekna pogoda wygonila was od komputera?! Jesli tak to milego spacerku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko bez ścierki proszę...:) Nie kazy ma tak dobrze jak wy mile panie. Ostatnio zapracowany jestem i to mocno a poza tym dochodzą inne zajecia. A tam to po prostu zajrzalem do starych znajomych. Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropka, ja jestem, właśnie drukowałam sobie Twój przepis na sernik. Lubię serniki i często piekę i zbieram przepisy, tak że każdy wypiek jest inny. Wieczorem zadziałam jak którys pojawi sie wdomu, bo niestety moja reka nie jest jeszcze w pełni sprawna i czasami do niektórych prac potrzebuję pomocy. Nie, nie wieczorem, wychodzę, upieke w niedzielę dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik z rosą .....13dkg,margaryny .....2 jajka .....2 łyżeczki proszku .....40 dkg, mąki .....15 dkg. cukru Zagnieść ciasto i wyłożyć na blachę /duża blacha,taka co jedna się miesci w piekarniku./ .....1 kg. sera .....1 szklanka cukru .....5 żółtek .....1 budyń śmietankowy .....1 szklanka mleka .....2 łyżki oleju Żółtka utrzeć z cukrem,dodać olej,zmielony ser,budyń wymieszany z mlekiem,wszystko to wymieszać mikserem./to wydaje się zbyt rzedkie, takie ma być/ Wylać na ciasto i piec ok.50 min./200-220/ ...Z białek i 5-u łyżek cukru pudru ubić pianę,wyłożyć na sernik i piec jeszcze 20 min, tak by białka lekko się przyrumieniły,powstaną wtedy takie ciemne krople zwane rosą Pozdrawiam będę wieczoremmiłego po południa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernikz rosą znam nazywam go rosacz. Moja żona robi znakomity. Możęę jaki s inny przepisik bardziej egzotyczny.....:)Biała Wdowo no i gdzie jesteś z tą ścierką??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Matko Boska znowu ta rozciągnięta strona mi wyszła,przyznaj się Buberku może to Twoja robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Re-ni bo znowu piszesz na starym loginie dlatego no i troche pewnie przez Buberka jako ze jedyny osobnik plci meskiej na tym topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem. Korzystam z okazji, że prezesa wywiało na świeże powietrze bo wieczorem chyba mi się nie ua Was odwiedzić. Jak ja bez Was wytrzymam. Będę męża wyganiać z pieskiem na spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buber - Ty się faktycznie nie proś bo ścierka czeka. Specjalnie ją moczę, żeby nabrała odpowieniej mocy. Nie zgadzam się na żadne podglądanie. Jak już wchodzisz to chociaż dzień dobry powiedz. To chyba nic nie kosztuje. A jak byś był uczciwy to i własną żonę byś przyciągnął do nas na kawę. A może Ty jesteś \"samotny w małżeństwie\" ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, nie straszcie Bubera tą ścierką. Pogłaskac go możecie, ścierka to nie argument. Nie bedzie Białej Wdowy ( niech nacieszy sie mężem), nie ma Skorpiona. Ale nic, musimy czekać az powrócą, a na razie miłego popołudnia i wieczoru, odezwę sie jutro z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała Wdowo...:) 1. Moja żona czasem czyta ale na pisanie namówić się nie da 2. Samotny w małżeństwie nie jestem występuje tam jako gośc specjalny;) 3. Ty chyba niezła laska jestes.....hmmm....:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Dziewczyny ja się z Wami na razie żegnam. Mąż zaraz będzie, więc się szykuję.Trzymajcie się!!! Będę za Wami tęsknić. Buber- no taką laską to ja nie jestem( jestem przy kości). Ale skoro mam drugiego męża to chyba pokraką też nie jestem. Dla wszystkich 👄 👄 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoooooooooooooooop hooooooooooooooooooooooop Tak tu pusto. Skorpiona zabraklo to sie cicho zrobilo. Reni dzieki wiesz za co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobranoc dziewczyny, kolorowych snow. 💤 Jaqodko , Wdowciu ...jak ja Wam zazdroszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....Kropciu dzięki że zwróciłaś uwagę na ten mój nick nieszczęsny.ja tego w ogóle nie zauważylam,nooo taką ofiarą losu byc to.....Najgorsze jest to że ja ciągle muszę o tym pamiętac żeby się nie pomylic. ....Wdowciu -powodzenia,samych miłych chwil Ci życzę ....Kalusia jaka ty dobra duszyczka jesteś,Buberek nie jest strachliwy,sam nam o tym powiedział. ....Jagqdusia -no coooo Ty owoce morza???za żadne skarby bym tego nie jadła,naprawdę to lubisz??? To Ty będziesz mogła o wiele dłużej cieszyć się mężem niż Wdowcia,dużo radości Ci życzę Zmykam i ja,dobrej nocy i miłych snów Kropciu i Ty się kiedyś doczekasz, bądz dobrej myśli - to nic nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż się kąpie a ja szybciutko do kompa. Dobrej nocy Wam życzę i kolorowych snów. Jagqudka - ja owoców morza do ust nie wezmę..... brrrrrr Kropeczko - ja wierzę, że i dla Ciebie zaświeci słońce i będziemy się cieszyć Twoim szczęściem. Cierpliwości. Re-ni - a gdzież Ty latasz całymi dniami. Nie ma Skorpionka i kto nam zamknie naszą kawiarenkę. Dbajcie o miły mastrój i zmieniajcie Kwiatkom wodę. Pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w pikny słoneczny poranek🌼🌼🌼🌼 ..Wpadłam na chwile bardzo sie śpiesze,chciałam sie przywitac miłego dnia,samych uśmiechów:classic_cool: - trzymajcie się Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie w sobotni ranek U mnie cieplo i slonecznie co powoduje ze wzbiera we mnie energia , ktora musze gdzies wyladowac. Postanowilam wiec ze umyje ze 2 okna, bo juz nie mozna przez nie patrzec takie sa zafajdane po zimie Zreszta malymi kroczkami trzeba sie wziasc za przedswiateczne pozadki takie w kazdym kacie z odsuwaniem mebli. Niektore z nas maja fajniejsze zajecia niz walka z paprochami heh Dzieki dziewczyny za wsparcie, bo czasami takowe jest mi potrzebne 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczka miłe gdzie sie pochowalyscie.....wiem ladna pogoda ,pewnie spacerki i zycie rodzinne. Tylko ja mam maly problem i nie mam z kim sie podzielic. Myslalam ze was tu zastane , atu pusto. Nie bede przeciez gadac z komputerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kropeczko 🖐️ U mnie niestety pada deszcz więc nici ze spaceru, chociaż z pieskiem i tak chodzimy. Piszę przez chwilę abyś nie była taka samotna w Naszej Kawiarence. Ale zaraz przychodzą moim rodzice i braciszek z rodzinką. A jutro odwiedzimy naszych młodych przyszłych rodziców czyli mojego bratanka i jego żonę bo my ich bardzo lubimy. Ciekawe gdzie się podziewa Re-ni i inne dziewczyny? Kala pewnie na działce z mężem. Na razie. Przesyłam na lepszy humorek parę 🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×