Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

To, że była, to widać po skoku temperatury, jeśli go nie ma, prawdopodobnie cykl bezowulacyjny. Ja sobie zaczęłam robić wykresy w excelu i graficznie pieknie to widać - prawa strona jest wyżej niż lewa, bezxowulacyjny wykres jest "płaski". A z tą płcią, no cóż... trudno powiedzieć, ale poczytaj sobie ogólnie o planowaniu płci, wielu osobą się to sprawdziło, niejeden lekarz twierdzi to samo, naprawdę trudno mi powiedzieć, co z BC i ich "odwróconą" koncepcją, też niby mają badania potwierdzające swoją tezę, ale nie wiem, jakie jest jej uzasadnienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goslawac
Janeczkaa - czyli Twoi znajomi też chcieli dziewczynkę i wyszedł chłopak? dobrze rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska ja...
Dobra może wy się na tym znacie. Stosuję naturalne metody planowania rodziny ale myślałam żeby czymś się dodatkowo wspomóc no i jakiś czas temu koleżanka z którą nie mam już kontaktu powiedziała mi że jest taki mały komputerek co bada poziom hormonów raz na 2-3 dni z moczu i jest bardzo skuteczny. Wiem że lady-com działa na podstawie mierzenia temperatury. Czy któraś z was spotkała się z takim urządzeniem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goslawac
Aha czyli prawdopodobnie jakby się zdali na BC to mieli by dziewczynkę :/ przynajmniej według BC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulina 24
A hormony w moczu bada persona ale ona ma tylko 94 % skuteczności no i paski na miesiąc kosztuja 50 zł więc w gruncie rzeczy się nie opłaca. Co do płci to róznie bywa moi znajomi przedwczoraj mi wyjawili ze mieli monitoring cyklu i dokładnie w owulacje według lekarza się kochali i co urodziła im sie dziewczynka. więc to teza na potwierdzenie BC ale i tak wydaje mi się że w wiekszości jest to przypadek. bo wystarczy ze owulacja opóźni się lub przyspieszy 24 h co czesto się zdarza i z planowania nici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goslawac
no właśnie..., jak to mówi mój mąż - to loteria jest niestety. Co mnie w sumie pociesza, bo wcześniej miałam myśli, że może nie powinnam była tak zawierzyć maszynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie obojętnie co będzie byle by było zdrowe płeć nie gra roli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzik mam ustawiony na 6.45 czy jesli przebudze sie wczesniej np.o 6 musze mierzyc temp? czesto mam tak ze wybudze sie przewracam na drugi bok i spie dalej :)) czy w takiej sytuacji trzeba mierzyc temp odrazu? w prognozach mialam zielone swiatelka ale nic z tego nie bedzie. Prognozy prognozami a zycie swoje :)) Chyba w pierwszym cyklu z baby comp nie ma co liczyc na zielone? Jak to u Was wygladało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zwykle sie budze przed budzikiem i jesli do budzika zostaje mniej niz trzy godziny, to mierze temerature. Gdzies wyczytalam o tych trzech godzinach snu i sie tego trzymam. szczegolnie, ze nie mam pewnosci, ze za chwile zasne. Co do zielonych - to ja w pierwszym pelnym mierzonym cylku mialam na poczatku 5 i po owulacji 10, wiec szanse sa;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszym cyklu miałam b. dużo zielonych, aż się zdziwiłam, ale teraz w drugim raz nieopatrznie zmierzyłam sobie temperature, gdy miałam podwyższoną (nie zdawałam sobbie z tego sprawy i nie popatrzyłam na wyświetlacz) w ok. 8. dniu i później spadła a następnie zaczął się skok i pearly chyba tego nie wychwicił, bo narazie mam 18 dzień i wciąż żółte :/ Też tak miewacie czy to to tak ze względu na to, że urządzenie się uczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dzsiaj 21 dzien cyklu temperatura mi skoczyla do 36.5 a baby comp pyta czy mam @!? Nie za szybko, moze to przez to ze temp jest tak wysoka? Swiatelko jest pomaranczowe. To moj drugi cykl po odstawieniu tablet, pierwszy z BC. Cykle mam rozregolowane. Pierwszy @ po odstawieniu tablet dostalam dopiero po 45 dniach!!! Teraz zapewne tez nie bedzie ksiazkowo. ehhhh :( moje pomiary wygladaja tak 1do5 dnia cylku brak pomiarow 6/ 36.14 7/ 36.22 8/brak pomiaru bylam w podrozy cala noc 9/36.28 10/ 36.08 11/36.12 12/36.12 13/36.30 14/36.37 15/36.20 16/36.10 17/36.10 18/36.12 19/36.22 20/36.43 21/36.50 BC pyta o @ wogole sie na tym nie znam nie wiem czy owulacja byla , kiedy. czarna magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, ja też dopiero się o tym uczę, ale wg. mnie nie było owulacji. Powinien być skok o conajmniej 0,2 w stosunku do kilku poprzednich dni i wyzsza temperatura powinna się utrzymywać. Owulacja jest przed samym skokiem, zaś przed okresem temperatura spada, stąd też zapewne pytanie BC. Może spróbuj nanieść te watości na wykres, to zobaczysz, że u Ciebie zamiast "schodków" jest płaska linia. Możesz skorzystać z programu do robienia takich wykresów, bodaj na stronie 28dni.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro temp przed @ spada to dlaczego BC pyta o okres w momencie gdy jest najwyzsza w cakym cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też dosc wcześnie zaczął pytać o @ Ja zakładam, że się uczy i po prostu mówię, że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez tak mysle zreszta nie ma co swirowac :)) to dopiero pierwszy cykl ( brak kilku pomiarow tez robi swoje). Jak sie bralo 100 lat tabletki nie ma co liczyc na regolarnosc i ksiazkowe cykle. Dziekuje za pomoc ps. troche ten temat zdycha..juz nikt tu chyba nie zaglada a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virtualia --> postaram się, żeby temat nie zdechł ;) Dziś właśnie kupiłam Lady Compa i zdecydowanie potrzebuję wsparcia w postaci tego topiku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle że myślałam, że zacznę mierzyć temp już jutro (w 4 dc) - a licząc 24 h ładowania, mogę zacząć dopiero w poniedziałek, czyli 5 dc. Lady Comp to mój (a właściwie nasz) wydatek przedślubny, niestety zakupiłam go na tyle późno, że na ślub jak nic pokaże same żółte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakt, pyta o @ wcześnie, natomiat u mnie pojawia się on tego dnia, w którym tempeatura nagle jest nizsza. A tymczasem u Ciebie, skoro już drugi dzień masz tak podwyzszoną temp., to może jednak była owu i jak się tempertatura utrzyma, to może jednak będą zielone. No chyba, że urządzenie jest bardzo zapobiegliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys RER wazne bys zaczela mierzyc nie pozniej niz 6 dnia cyklu. Jest szansa ze LC wychwyci jeszcze owulacje....tak mi napisali z firmy LC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Watek przycichł wakacyjnie :P użytkowniczki korzystają z wiedzy dostarczanej przez lC/pearly w praktyce :P Temp. można sobie wklepać na www.fertilityfriend.com za darmo. program na stronie tez pokazuje owulacje, ale ja mu za bardzo nie wierze, wole ufac pearly. Prosty w obsłudze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oryental, jako nastolatka próbowałam mierzyć temp i robić wykresy - internetu jeszcze nie było, tabelki rysowałam w Corelu, a termometry były rtęciowe. Nie pamiętam, żeby był z tego jakiś pożytek i żeby dało się toto zinterpretować (teraz nie sprawdzę, bo wyrzuciłam te zapiski). Dlatego stwierdziłam, że jeśli w ogóle chcę zdecydować się na metody naturalne, to maksymalnie wpomagane ;) LC oznacza dla mnie po pierwsze wyeliminowanie human error (interpretacja!), a po drugie prognozowanie na podstawie danych (matematyka - możesz na nią liczyć). Oczywiście, zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, może to już było, ale chciałabym się upewnić, jak mam rozumieć instrukcję "umieść termometr bokiem pod językiem". Że tak się wyrażę, w płaszczyźnie urządzenia? Tzn. łuk sensora ma "leżeć", a nie tworzyć most? Znalazłam filmik http://www.highonhealth.org/what-is-the-ladycomp-and-how-does-it-work/, na którym dziewczyna wkłada sensor "mostkiem". No więc jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś RER ja wkladam dokladnie odwrotnie niz ta dziewczyna , tak jak to okreslilas ( łuk) nie wiem czy dobrze bo sama mialam problem ze zinterpretowaniem instrukcji. Swoja droga mogli zalaczyc jakis rysunek jak to ma wygladac. Najlepiej bedzie do nich napisac i podac w zalaczniku ten film, odpisza na 100% rozwiewajac nasze watpliwosci. ps.zrobie to jutro...jak nie zapomne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
virtualia, zadzwoniłam na infolinię - dowiedziałam się, że najważniejsze, to wkładać sensor zawsze tak samo. I generalnie rekomendują raczej "bokiem", tzn. w płaszczyźnie urządzenia. Fakt, że przydałaby się jakaś ilustracja w instrukcji! Teraz natomiast mam nowy problem: w czasie mierzenia nie patrzyłam na temp ani na lampkę, bo wyczytałam, że mogę to sprawdzić w każdej chwili później. Próbowałam więc później zgodnie z instrukcją i... zgłupiałam. Otóż: kiedy wcisnęłam okrągły przycisk, pokazała się godzina, potem zgodnie z instrukcją dwa razy krótko +, pokazały się jakieś dziwne cyfry typu 20:10, a dopiero po następnym wciśnięciu coś się pokazało i zaświeciło w lampkach. Ale nie wiem, czy to stan na dziś, czy prognoza na dzień następny?? Bo migają mi naraz dwie lampki: czerwona i pomarańczowa... Rozumiem, że migająca czerwona oznacza prawdopodobną owulację, ale jestem w 5 dc i nawet biorąc pod uwagę, że mam krótkie cykle, to chyba przesada... No a dlaczego miga pomarańczowa? virtualia, czy mogłabyś mi krok po kroku opisać, jak się to robi - ten odczyt? Będę Ci bardzo wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też nie przeszłaś na poziom temperatur aby na niego przejśc i zobaczyć jaką masz dzisiaj lampke oraz prognoze na kolejne dni musisz: Raz nacisnąć okragły przycisk pojawi się godzina, potem znowu krótko okragły przycisk i pojawi Ci się temperatura na zmianę z dniem cyklu oraz lampka. i teraz jak naciśniesz plusik to pojawi ci się prognoza na jutro jeszcze raz plusik na pojutrze itp. Fajnie że jest nas coraz więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×