Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

_Puma_

Lady-Com i Pearly najlepsza antykoncepcja,czy ktos stosowal?

Polecane posty

Powodzenia, biel. Dziewzyny, zaczyna się okres jesennych przeziębień, czy to Wam bardzo dezorganizuje pomiary? Ja dziś miałam podwyższoną temperaturę, ale na szczęście jestem po skoku, więc mniejsza o to, ale w jakiś inny dzień to lipa, na bank dodatkowe czerwone światła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dziwo, u mnie mimo zapalenia gardła temperatury sięgają absolutnego dołu skali ;) Ale mam do Was inne pytanie: jak na razie mam zawsze skok 15/16, a owulację wg LC 14 dc, mimo krótkich i bardzo krótkich cykli (21-25 dni). Jak myślicie, kiedy mogę się spodziewać od LC więcej zielonych niż 5 na początku cyklu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) chcialam oznajmic iz bylam swieza wlascicielka baby comp i na samym poczatku uzytkowania zaszlam w ciaze :) urodzilam 11 sierpnia i jak tylko zakoncze polog wroce chyba do urzadzenia pisze chyba poniewaz juz nie chce wiecej dzieci wystarczy mi :p a boje sie czy urzadzenie by mnie nie zawiodlo panikara jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiająca się nad LC
patinka - przede wszystkim gratulacje:) Ja myślę, tzn...tak jak w nicku zastanawiam się nad LC lub pearly i myślę że po porodzie przez pierwszy rok (mniej więcej) życia dziecka raczej korzystałabym z innej antykoncepcji, z tej prostej przyczyny że sa nieprzespane noce, nie wiem jak urządzenie na to by zareagowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka26 - moglabyś napiać czy zaszłaś w ciążę, bo się kochaliście w czerwone/pomarańczowe dni, czy pomimo pokazywania przez LC zielonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiająca się nad LC
z tonu w jakim pisze patinka wychodzi raczej że ciąża była planowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale chcemy się upewnić ;) Był tu kiedyś na Kafe topik pod tytułem w rodzaju "Wpadki - jaki?". Niestety upadł, a szkoda, bo był konstruktywny (jak rzadko który tego typu). Z wypowiedzi, które padły, najczęściej przyczyną nieplanowanej ciąży było pójście na całość w dzień omyłkowo wzięty za niepłodny lub pójście na całość przy jednoczesnych przestawieniach hormonalnych (typu po porodzie). Nikt się nie przyznał np. do ciąży z pettingu, a takich obaw jest przecież na Kafe mnóstwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
myślę że tak jak przy npr trzeba przez pierwszych 6 cykli po porodzie bardzo uważać i uznać się za początkującą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka zaszła w planowana bo w tym czasie ja też się miałam starać az wkońcu przesunełam swoje starania na później :) Patinka gratuluję ja już na poczatku lutego też będę mamą :) A co do używania po ciąży to można zacząć używać dopiero po wystąpieniu pierwszej miesiączki więc jak tkoś zamierza karmić to ta miesiączka może pojawić się późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pamietam Patinkę tylko ona chyba celowała w chłopca a jest śliczna dziewczynka! A ja już 1 rok z LC i jest ok! Stosuję go jako pomoc przy NPR i daje mi dużo więcej pewności niż w czasach gdy stosowałam NPR wyłącznie na podstawie samoobserwacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tessa a dlaczego stosujesz akurat NPR? pytam, bo sama się zastanawiam nad Perly.....po hormonach nie mam ochoty na sex, gumek nie mogę ze względu na uczulenie a dzieci już nie planuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia - zaczęłam interesować się i później stosować NPR ze względów religijnych ale także zdrowotnych. Nigdy nie stosowałam tabletek bo wiem jaką ruinę robią z organizmem. Ogólnie wychodzę z założenia że trzeba życ w zgodzie z naturą. LC kupiłam bo stosując samo NPR miałam taką niepewność czy dobrze interpretuję objawy. A teraz z LC robię również wykresik, robię obserwację i jestem naprawdę spokojna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia1987, myślę, że na początku stosowania BC, LC czy Pearly każdą z nas kusi, żeby - jak to napisała kiedyś Janeczkaa - "rozkminić" zasady działania urządzonka ;) A jak wiadomo, ono opiera się na metodzie termicznej, stąd (przynajmniej na fali początkowego entuzjazmu) to rysowanie dodatkowo wykresów i obserwacja śluzu. Ja tak jak Tessa, robię wykresy (tzn. wpisuję temp, wykresy same się robią). A kupiłam LC dlatego, że po tabsach tak jak Ty nie miałam kompletnie ochoty na seks, a z kolei gumek nie mieliśmy kiedy się nauczyć stosować. Tyle że to dopiero mój 3 cykl z LC, a ochota na seks i tak jeszcze nie wróciła :o, więc nie mogę się wypowiadać o skuteczności urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, melduję posłusznie, że od 4. cyklu dostaję szósty dzień zielony na początk gratis :D a siódmy do tego żółty. Ogólnie czerwonych było znowu tylko 10, czym jestem pozytywnie zaskoczona, bo wiem, że nie wszystkie dziewczyny mają takie dobre początki. Myślę, że ogólnie ta metoda najlepsza jest dla osób z regularnymi cyklami (wiem, Ameryki tym stwierdzeniem nie odkrywam ;) ) Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczkaa, mam tylko nadzieję, że nas wszystkich urządzenie nie zbiera do jednego kosza :o Tzn. rozumiem, że startujemy z domyślnymi danymi, ale... Ja mam 3 cykl z LC, czerwonych zawsze jest 11 i obowiązkowo żółte 6dc. Jeśli w 4 cyklu zaliczę te same rewelacje, co Ty (6 zielony), to zacznę mieć podejrzenia, że mamy do czynienia z kalkulatorem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssaczek
a czy zdarza się że LC daje zielone światło w dzień w którym pojawia się śluz o cechach płodnych ? Mam na myśli oczywiście czas przed owulacją. Co wtedy robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ssaczek - mi trudno Ci odpowiedzieć ponieważ mam krótkie cykle więc 5 dni okresu to zielone a od 6 dc pomarańcz lub od razu czerwone. Ja mam owulacje ok 12 dc więc przyjmując żywotność plemników w pierwszej fazie cyklu (czyli przed owulacją) to za bardzo nie poszaleję (niestety).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sssaczek --> u mnie za każdym razem, jak był śluz, to LC pokazywał czerwone. Tyle że u mnie, fakt, śluz występuje góra ze 2 dni w cyklu i jest go mało (o jego cechach też trudno mi się wypowiedzieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, RER, to jest własciwie kalkulator działający wg pewnego algorytmu i pewnie dostaniesz ten 6. dzień, ale pod warunkiem, że do tej pory wszystkie owulacje miałaś nie wczesniej niż 12. dnia. Bo to pozwala na bezpieczne dodanie tego dnia extra. Jeśli miałaś owulację wcześniej lub masz duży rozrzut między nimi, to pewnie urządzenie zostanie przy pięciu, żeby się asekurować. Trzeba tylko pamiętać, że zielone dni przed owulacją nie są nigdy na 100% pewne. Zawsze jest to tylko rodzaj prognozy (mimo że oparty na obserwacjach twojego organizmu), bo owulacja zawsze może się niespodziewanie przesunąć. Na "mur beton" pewne są tylko zielone po skoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczkaa, ja wiem, że jeśli chodzi o niepłodność przedowulacyjną, LC to taki sam kalkulator jak NPR. Zastanawiam się nawet, co konkretnie ma "wbudowane": Doringa, Rotzera czy jeszcze co innego? Wkurza mnie właśnie to, że to jest tak naprawdę PROGNOZA, a wyświetla się jak "absolutne" zielone. Swoją drogą jestem ciekawa, czy ciąże użytkowniczek LC i BC uzyskane na zielonych światłach było z tych zielonych przed owulacją - ale niestety w raportach nie widzę takiego rozróżnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie, jestem poczatkujacą uzytkowniczka pearly, czy ktos wie co zrobić gdy ma się pierszy okres a pearly tego nie widzi? z góry dziekuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sreberko, pewnie już doczytałaś w instrukcji. Ale ogólnie @ wprowadza się po przejściu na poziom temperatur i przytrzymaniu dużego przycisku przy dacie, która nas interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszytkich użytkowników, ja równiez jestem początkujaca z Pearly, u mnie z kolei (nie wiem dlaczego, być moze byłam zaspana i potwierdziłam niechcacy miesiączkę:( ) pojawił się znaczek "M" przy jednej z dat, nie wiem czy tak Pearly oznacza miesiączkę bo jeszcze nie miałam miesiaczki - posiadam pearly około 2 tygodnie, w kazdym razie pearly przestała pytać o miesiączkę, byla bym wdzięczna za informację czy tak oznaczona jest miesiaczka i jezeli tak to czy można ten znaczek jakoś usunąć, niestety przeczytalam instrukcje i nie moge znaleźć żadnej informacji na temat takiego wypadku:/ byla bym wdzięczna za podpowiedź, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pearly, na LC można usunąć M, ale tylko 3 dni wstecz. Z instrukcji LC (nie wiem, czy tak samo jest dla Pearly): Zaczynając od poziomu czasu 1. wciśnij okrągły przycisk raz 2. cofnij się przyciskiem minus do daty, gdzie chcesz poprawić dane o M 4. przytrzymaj okrągły przycisk przez 5 sekund - pojawi się migające M 5. Naciśnij przycisk minus - M powinno zniknąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz ja mam pytanie... LC statystyki cyklu - dlaczego jako ilość zapamiętanych cykli pokazuje mi CO:04, gdy mój bieżący cykl to dopiero TRZECI z LC? Piszą w instrukcji, że to w "liczbach całkowitych", więc zrozumiałabym, gdybym była już na początku czwartego cyklu i urządzenie go liczyło - ale tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmalaya
Ja bym to sprawdziła z producentem, bo wygląda dziwnie. U mnie ujmuje w statystyce tylko skończone cykle, a i to dopiero po kilku dniach od rozpoczecia kolejnego. Mi za to po jednym dziwnym, bardzo krótkim i bezowulacyjnym cyklu BC skrócił liczbę zielonych światełek na pczątku do 5 :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniłam. Dowiedziałam się po pierwsze, że bieżący cykl JEST ujmowany w statystykach (? odwrotnie niż u Ciebie, Himalaya?). A po drugie, wychodzi na to, że możliwe, iż urządzenie liczy obecne (końcowe) dni mojego trzeciego cyklu już jako czwarty cykl (bo faktycznie cały czas podpowiada już miesiączkę, a cykl jest "nienormalnie" długi jak na moją średnią). Może winny jest ten myk z przełączaniem cykli wtedy, kiedy LC uzna za stosowne? Zaczekam do nowego cyklu i wtedy ponownie sprawdzę te statystyki. Co do skrótu do 5 - no cóż, Himalaya, ja mam od początku i cały czas tylko 5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe, co Ci powiedzieli. Jak można ujmować w statystykach nieskończony cykl? Jak można wtedy określić czy cykl był np bezowulacyjny, czy owulacja jeszcze nie wystąpiła. I jak długa była faza lutealna? U mnie w przeciwieństwie do tego co pani od producenta twierdzi pokazuje jedynie skończone cykle, co wg mnie ma sens. Mam 4 skończone cykle i pokazuje C0:04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff, źle to sformułowałam: średnie są wyliczane z cykli zakończonych, więc w tym sensie statystyki są na podstawie zakończonych tylko. Ale sama liczba cykli podobno pokazuje już z bieżącym... nullka, pocieszyłaś mnie, bo masz identyczną sytuację - u mnie też pokazuje w "liczniku cykli" już jeden do przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×