Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prettyja

Jak samemu przekłuć pępek ??????

Polecane posty

Gość kolczyk w pepku
kolezanka mi przekuła z tydzien temu!!! pierwszy raz to komus robiła i wszystko wyszło extra!!! nic nie bolało przy kłuciu ani teraz nie boli, nie ropieje!! nic!!! wszystko ladnie sie goi!! potrzebujecie: igle z wenflonem 2.0 (pomaranczowy), wode utleniona do dezynfekcji, tribiotic, sol fizjologiczna :) to wszystko no i kolczyk oczywsicie :) a wiec tak : najpierw przecieramy pepek woda utleniona , kolczyk tez. w miejscach ktore beda klute rysujemy kropeczki ( odleglosc powinna wynosic jakies 1.5 cm) , jak ktos sie boi bolu ( ktorego praktycznie nie ma, przeklucie nic nie boli- jest raczej nieprzyjemne) ale jak ktos sie boi mozna przylozyc lod do pepka na 10 min. nastepnie naciagamy skore i kłujemy od dołu. ja zaslonilam twarz recznikiem zeby tego nie widziec :P nic niwe bolalo .. jednak okazalo sie ze kolezanka zle wyciagnela igle , przebila mi bez wenflonu ... myslalam ze spieprzyłysmy robote ale delikatnie wyciaglam igle i sama wsadzilam sobie kolczyk ( nic nie bolalo :) no a gdyby byl wenflon to wyciagamy igle skracamy ta ru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DaRuŃkA...
Hej dziewczyny mam 12 lat i w wtorek chce przebić sobie pępek i jeszcze moja najlepsza kumpela tylko sie zastanawiamy czy to mocno boli i jak wyglonda gojenie jak juz będziemy po to wszystko opisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DaRuŃkA...
Hej dziewczyny mam 12 lat i w wtorek chce przebić sobie pępek i jeszcze moja najlepsza kumpela tylko sie zastanawiamy czy to mocno boli i jak wyglonda gojenie jak juz będziemy po to wszystko opisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comelinness.
zamawiam z allegro, kupuje wenflon.. tylko nie wiem jaki, jak mam kolczyk 1,6 mm to chyba wenflon 2,0 albo 1,8 ? ;> hehe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość comelinness.
zastanawiam się czy szary wenflon czy pomaraczowy . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikuss
Wenflon(igła w komplecie ;p;p) od 2.0 do 2.2 i jedziesz, Nie, od razu normalny ;)) Powodzenia;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona P
hej. ja właśnie też sobie chciałam przekłóc pępek i chciałam się was zapytać gdy przekuje pępek to mogę wziąść takiego zwykłego kolczyka do ucha ( takzwane przekłówke, takimi jakimi przekłówa kosmetyczka uszy) ? . czy lepiej specjalny kolczyk do pępka? tylko jeszcze nie jestem pewna czy te kolczyki na allegro ( bo chce tam kupić ) zagoi mi się z nimi? bo jak czytałam u was to pisaliście żę muszą być srebne czy coś takiego? np ten kolczyk nadawał by się? http://www.allegro.pl/item877500203_kolczyki_kolczyk_do_pepka_ozdobny_motylek.html albo ten http://www.allegro.pl/item862051723_kolczyki_cyrkonia_swarovski_do_pepka_stal_motyl.html z góry dziękuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdausia
prettyja, weź zardzewiały drut i przebij se ryja hłe hłe hłe. Jesteś kompletną idiotką. Lepiej zgłoś się do lekarza ale psychiatry, póki jeszcze nie jest za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfaśna
beznadzieja hujowo to wyglądaa ile to bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfaśna
trzeba mieć igłę taką jak do zastrzyków kolczyk(najlepiej z wkręcikiem) wenflon jednorazowy pomarańczowy no i najlepiej przed przekłuciep przemyć kolczyk wodą utlenioną lub solą fiziologiczną nie przekłuwaj sama najlepiej idż do kolegi lub koleżanki która -ry się na tym zna mi robił brat rodzony i nic a nic nie bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kfaśna
trzeba mieć igłę taką jak do zastrzyków kolczyk(najlepiej z wkręcikiem) wenflon jednorazowy pomarańczowy no i najlepiej przed przekłuciep przemyć kolczyk wodą utlenioną lub solą fiziologiczną nie przekłuwaj sama najlepiej idż do kolegi lub koleżanki która -ry się na tym zna mi robił brat rodzony i nic a nic nie bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dAWaJ_nA_rInK
Powiem tak naprawdę nie którzy tu mają na bani ja też idę niedługo zdobić kolczyk i nie bój się o zakażenie .. będzie ok ja sobie i dla koleżanek przekuwałam uszy i było ok wiec z pępkiem też będzie wszystko dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta garbo
Rozumiem pytanie: "jak przekłuć sobie pępek?" w roku 2006. Ale dzisiaj? Kolczyk w pępku demonstruje się już chyba tylko w remizie na wiejskim weselu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuńkaaa
hej mam pytanie , czy to prawda że jak dziewczyna ma okres to nie powinna przekłuwać pępka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda52 GG 963072
Nie.! To nie prawda... za drugim razem jak przebijałam miałam okres.. minął już 2 tydzień po przekłuciu i jakoś żyję, wszystko ładnie się zagoiło. Smarowałam maścią żelową Tribiotyc..;) Pierwszy raz przebijałam w listopadzie tylko, że pewnego dnia w sklepie wypadła mi kuleczka od kolczyka [to był jakiś tydzień może 1,5 tyg. po przebiciu] no i zarósł mi.;l a 2 raz przebijałam po dokładnym zagojeniu 2 tyg. temu w środę no i przebijałam tzn. koleżanka mi to przebijała po 5 lekcji w szkole na 5 min. przerwie.xd Nic nie bolało, potem miałam jeszcze 2 lekcjee i siedziałam normalnie nawet nie bolało. xd Teraz koleżanka będzie mi język przekłuwać. x] PS. Do przebijania pępka potrzebny jest wenflon [dostępny w każdej aptece] Pomarańczowy (1.6 lub 2.0) BUziaki:* Pisać na gg podane na samej górze jeżeli chciałby się ktoś o coś dopytać.. Ja nie raz przebijałam pępek i wiem co i jak, więc możecie pytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi przebijała pępek kumpela ... Jeśli mam być szczera to nie bolało najlepiej iść do specjalisty ale jeśli się już zdecydujecie przebić same pępek to kupcie w aptece wenflon szary , jest najlepszy no i oczywiście nie zapominajcie umyć dobrze rąk itp ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghdfgfdgdg
zjebało cie chyba zeby samej przekuwać pepek! nie masz kasy zeby pojsc go kosmetyczki? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwoneczkaa
sluchajcie sama bym chciala sobie przbic pepek alesie boje. mozecie mi dokladnie napisac co potzrebuje aby sama sobie to zrobic ? moje 2 kolezanki same robily i niemaja zadnych z tym powiklan, wiec tez sie zdecydowalam. prosze napiszcie co potrzebuje i jak to zrobic ? z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaTiia
Zeby przebic pepek potrzebny jest weflon(można do kupić w aptece kosztyje około 3,4zł) o grubości 2.0 Trzyma się pepek i przekłuwa się weflonem z ta białą rurką potem sie wyciaga weflon zostaje rurka i przez tą rurke wkłada się kolczyka...!Najlepiej aby ktos Ci to robił a nie samemu...!Moze potem byc słabo ale to przejdzie...!Ja już dwa razy miałam kolczyka i za drugim razem zemdlałam ponieważ stałam a powinno sie siedziec...!Mam nadzieje że pomogłam..!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiamondBody
hej dziewczyny. ja ostatnio bardzo wiele myślalam o kolczyku w pepku. tylko mam pare pytań. czy do przekłucia koniecznie potrzebna jest igła a nie moze być kolczyk taki do uszu? i to bardzo boli? i czy leci krew z pępka? i gdybym poszła do specjalisty to potrzebna jest zgoda rodziców? bo ja za wszelką cene chce mieć kolczyk,ale rodzice mi nie pozwalają. Ojciec jest obojętny ale matka za żadne skarby się nie zgodzi. Nie pytałam się,ale to jest wiadome i wiem co by powiedziała.. no to tyle pytań. czekam na waszą odpowiedź z gory dziekuje i pozdrawiam;** xd Bye^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DiamondBody
I jeszcze zapomniałam dodać że mam 13lat no prawie 14..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynciiia
coo za bzduuryy tuu wypisujaa ... pewnie ze mozna przekłuć samemu i jest o wiele lepiej bo mniej stresu ... ja jak przekuwałam to mnie nic nie bolało jedynie lekkie ukucie jak wbijasz igłe ale to na serio nic prawie nie boli a potem juz tylko trzeba odkazić najlepiej przemyć po włozeniu kolczyka woda utleniona a potem posmarowac trybiotykiem albo oxycortem najszybciej sie goi. kolczyka praie wgl nie czuć takze nie ma sie czym martwić jak cos to piszcie na gg 2220897

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nAnuś
mi przebijała kumpla ; ] mialam go prawie rok . ale mialam za cieżki kolczyk i musialam go wyjąć. jutro ide po wenflon i sama bede przebijac pępek . Każdemu może wyjść krzywo więc dziewczyny nie sugerujcie sie tym, że np koleżanka zrobila sobie krzywo . moze wam wyjdzie prosto ; ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolla15
Ja wczoraj sama przekłułam pępek i nie było tak strasznie ;D . Trzeba kupić w aptece największą igłę chyba 12-stke , zagotować wode i wlać ukrop do szklanki , wziąć dwa waciki albo więcej tylko musi być jeden suchy i jeden w jakimś spirytusie lub wodzie utlenionej ja to zrobiłam z tonikiem mam nadzieje że to dobrze . Potem wziełam lód i schłodziłam porządnie pępek , ważne jest żeby zmierzyć kolczykiem gdzie powinna być dziura , igłe włożyłam w gorącą wode i przekłułam . trzeba igłą troche tak posuwać jak jest w pępku żeby była więkrz dziura . wyjmująć igłe włożyłam kolczyk . Oczywiście wcześniej trzeba wysterylizować igłę i kolczyk . Po włożeniu kolczyka trzeba przemyś wodą utlenioną lub spirytusem a potem posmarować taką maścią TRIBIOTIC ona kosztuje jedna saszetka 1,50 w aptece a igła kosztuje 10 gr . Powodzenia ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elizz.
Hey . nigdy nie radzę iść do kosmetyczki bo one nie mają wprawy . jak już ktoś bardzo chcę zrobić kolczyk w pępku a boi się zrobić samemu albo żeby koleżanka lub kolega mu zrobił radzę iść do studia . jeżeli sam ktoś chcę zrobić sobie kolczyk trzeba go dobrze zamrozić np lodem trzymać ok 10 min aż będzie twardy jak kamień , potem naciągnąć tyle skóry ile kto chce ,( kupić w aptece igłę z pomarańczowym welflonem bo jest najgrubsza i najlepsza ) przekłuć pępek tą igłą (koniecznie na igle ma być welflon) jak się przebije wyjąć igłę ( samą !!! ) poczekać z 10 s od przekłucia i w welflon włożyć kolczyk najlepiej ze stali chirurgicznej . na koniec dokładnie przemyć wodą utlenioną lub spirytusem . Potem radze przemywać pępek solą fizjologiczną lub Tribioticem czy jak to się tam zwie i ruszać kolczykiem jakieś 4 dni po przekłuciu żeby się nie zróśł ze skórą .po Ok 1 mies chodzenia z kolczykiem (jak się zagoi a goić się może do 6 mies ) można zmienić kolczyk . Jak ktoś chcę wiszący kolczyk to radzę włożyć dopiero 3 mies po przekłuciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniciaa
to proste ;D ja przekłułam pępek wenflonem,ponieważ tak jest bez boleśnie ;) po pierwsze należy przemyć miejsce przekłucia. po drugie naciągnąć skórę. po trzecie przemyć wenflon(igłę) i przekłuć najlepiej od góry ;) ja mam koczyk pół roku i nic mnie to nie bolało ;) kto ma pytania niech pisze na mój adres emaile ;) nie bójcie się ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkaaaaaa
hahaha stare i niemodne do was podobne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkaaaaaa
hahaha stare i niemodne do was podobne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka12
pępka nie przekłuwa się zwykłą igłą.Potrzebna jest do tego specjalna igła zwana wenflonem. Są różne wenflony trzeba przekłuwac tym grubym,bo inaczej nie wejdzie kolczyk jak przekłujesz igłą ;( przy przekłuwaniu należy naciągnąć skórę i przemyć miejsce przekłucia i igłę. Nie można wsadzić zwykłego kolczyka, przez 2 miesiące nie wolno go wyjmować ani zmieniac.przez 2 miesiące trzeba nosić kolczyk bez wisiorka najlepiej srebrny leczniczy, bo większosć kolczyków jest z niklu, a pod wpływem niklu może dojść do przerwania dziurki.;) Ja mam kolczyk 8 miesięcy i to było bez bolesne ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka12
pępka nie przekłuwa się zwykłą igłą.Potrzebna jest do tego specjalna igła zwana wenflonem. Są różne wenflony trzeba przekłuwac tym grubym,bo inaczej nie wejdzie kolczyk jak przekłujesz igłą ;( przy przekłuwaniu należy naciągnąć skórę i przemyć miejsce przekłucia i igłę. Nie można wsadzić zwykłego kolczyka, przez 2 miesiące nie wolno go wyjmować ani zmieniac.przez 2 miesiące trzeba nosić kolczyk bez wisiorka najlepiej srebrny leczniczy, bo większosć kolczyków jest z niklu, a pod wpływem niklu może dojść do przerwania dziurki.;) Ja mam kolczyk 8 miesięcy i to było bez bolesne ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×