Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Ja sama mam dosyć nieciekawie wyglądającego pieprzyka na szyi ze strony prawej. Jednak - nie zmienia on swojego kształtu, koloru itp. tak więc wszystko jest w porządku. Na wszelki wypadek jednak znalazłam sobie lekarza chirurga -> doktora Kratochwila, który mógłby w razie czego przeprowadzić taki zabieg usunięcia pieprzyka ale wiem, że póki co bardzo liczy się sama obserwacja pieprzyka. Jeśli pojawi się coś niepokojącego powinno się szybko zareagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No same widzicie, że ze znamionami trzeba uważać i bez potrzeby nie radziłabym ich usuwania. Bo czasem może to tylko pogorszyć sprawę. Nie zmienia to faktu, że na znamiona trzeba ciągle uważać i mieć je pod stałą obserwacją. A oczywiscie jak piszecie - gdyby pojawiły się jakieś niepokojące zmiany to wtedy można umówić się do lekarza (np. tu - http://www.iqmedica.pl/usuwanie-znamion,57,3.html) i z nim to skonsultować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiullek bo i jak po zabiegu?
wszystko ok ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Las deszczowy
Tylko jak znamię zacznie się zmieniać to już może być za późno. Najważniejsza jest prewencja, jeśli dermatolog po badaniu dermatoskopem uzna, że znamię może przejść transformację nowotworową ( za jakiś czas- mogą to być nawet lata oczywiście), bo jego budowa jest zróżnicowana i nie wygląda za ładnie i jest tzw podejrzane to zawsze lepiej wyciąć póki jeszcze nic się z nim nie dzieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto odpowie, czy po wycieciu znamienia mozna sie opalac? Znamie przeciez mozna jakos schowac czy zakleic plastrem, bo jest zbyt niebezpiecznie wystawiac rane na dzialanie slonca, ale czy ogolnie mozna opalac reszte ciala, czy to bezpieczne..? Miesiac do urlopu, a tu musze usunac duze znamie na plecach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto odpowie, czy po wycieciu znamienia mozna sie opalac? Znamie(tzn. mam na mysli rane po wycieciu:) przeciez mozna jakos schowac czy zakleic plastrem, bo jest zbyt niebezpiecznie wystawiac rane na dzialanie slonca, ale czy ogolnie mozna opalac reszte ciala, czy to bezpieczne..? Miesiac do urlopu, a tu musze usunac duze znamie na plecach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
witam rany po wycięciu nie powinnaś opalać bo zostaną ci przebarwienia noś ją pod plastrem bo najlepiej znamiona usuwa się na jesieni bo słońce operuje wtedy slabiej tak ci powie każdy lekarz i nie pozostaną ci przebarwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedz Moje znamie jest dosc duze, kilka cm, jest zbyt niebezpieczne i w trybie pilnym do wyciecia. Ale slyszalam, ze w ogole nie mozna sie opalac po wycieciu znamienia, ale to chyba bzdura..? Nalezy jedynie oslonic rane, ale reszte ciala mozna wystawic na slonce? Jeszcze kilka dni do zabiegu, wiec nie moge na razie wypytac dokladnie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asik81
Witam wszystkich, w zeszłym roku usuwałam 2 znamiona u chirurga onkologa (przed zabiegiem obejrzała znamiona i od razu powiedziała że śmiało można usunąć bo są to zmiany brodawkowate)Jeden, według mojego myslenia pieprzyk, miałam na brzuchu po prawej stronie, był ciemno brązowy i z biegiem lat szybko się zmieniał, pojawił się od kropki jak byłam młodziutka, a potem zrobił się prawie 6mm pieprzyk lekko odstający i chropowaty w dotyku.Zaklejałam go podczas opalania ale jakoś budził moje obawy...Pojechałam właśnie z tym do chirurga onkologa a przy okazji na stole poprosiłam o wycięcie jeszcze jednego pod pepkiem na linii paska do bielizny(czasami zachaczałam i bolało).Dostałam znieczulenie miejscowe, bolało w momencie wstrzykiwania ale to tylko kilka sekund i potem było ok.Czuje się że ktoś naciąga ci skórę ale bólu i krwi nie wiadomo jakiej nie ma:)Zaczeło się goić w drodze do domu bo strasznie swędziało:)po 7 dniach zdjęłam szwy i po wszystkim, nie piekło, nie bolało.Na brzuchu blizna jest troszkę szeroka ale wiadomo miejsce które jest w ciągłym ruchu, pod pepkiem została cieniutka linia.Wynik hisopatologiczny ok, zmiany barwnikowe.Nie żałuję i jak będę w Polsce palnuje kolejne 2 wyciąć w tym jeden nad ustami.Również kiedyś była to brązowa kropeczka a teraz po tylu latach jest wypukłe a kropeczka umieściła się w środku.Każdy zazdrości mi tego pieprzyka ale dla mnie to jest prawdziwa zmora, szczególnie, że pojawiaja się na nim włoski, które skrzetnie wycinam. Mam do Was pytanie...czy ktoś z Was wycinał kiedyś pieprzyk z okolicy ust i jeśli tak to u kogo i jak to wyglada po? bardzo boję się że bede wygladała jeszcze gorzej a blizna mi się rozciagnie i wykrzywi usta:( Pozdrawiam wszystkich i nie bójcie się...Lepiej dmuchać na zimne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam takiego problemu ale tez bym się przejmowała w takiej sytuacji. Samo usunięcie znamienia czy pieprzyka itp. nie jest niczym skomplikowanym, z resztą spójrzcie: http://www.chirurgia-plastyczna.info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=39 - duzo zależy jednak od tego jak zostaniemy zdiagnozowani. Nie zawsze przecież potrzebna jest interwencja chirurgiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeewa
A czy któraś z Was moze usuwała blizny potrądzikowe moze przy pomocy metody z osoczem bogatopłytkowym ? Ostatnio moja dermatolog wspominała mi o czymś takim.A moje blizny sa tak jak znamiona,wygladaja tak na twarzy ,szczegolnie na prawym policzku jakbym sie juz z takim urodziła ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmalwinaa
Witam wszystkich! Mam duże znamię, często nazywane plamą kawy z mlekiem. Chciałabym bardzo je usunąć. Wiem, że o działaniu chirurgicznym nie ma mowy, pozostaje mi tylko laser. Mam na oku dwa gabinety Epi Centrum Laser Clinic i Cosmea. Oba mieszczą się w Gdańsku. Czy ktoś z Was usuwał tam cokolwiek, badź słyszał coś na ich temat i może podzielić się swoimi doświadczeniami? Który Wy byście wybrali? Dziekuję za odpowiedzi i Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit45u
hgfffdsaryhk,nveetiln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit45u
mbvggjkj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit45u
jestem tu pierwszy raz,i tak jak wy usuwałam znamiona/aż 5 i wszystkie na twarzy/. Mam problem związany z plastrami , uczulają mnie.Zdjęłam je imam odsłonięte ranki.Nie wiem czy mogę tak zrobić.Jeśli ktoś miałten problem niech się wypowie. Jeszcze jedno jak długo czekałyście na wyniki z badań histopatologicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit45u
JEŚLI CHODZI O USUWANIE ZNAMION TO NALEŻY TO ZROBIĆ CHIRURGICZNIE, BO TAK JEST BEZPIECZNIE. TYLKO WTEDY ZACHOWUJEMY MATERIAŁ DO BADAŃ HISTOPATOLOGICZNYCH, A PROCES GOJENIA JEST PODOBNY.BOLĄ TYLKO ZASTRZYKI, I PO ZABIEGU BUZIA JEST LEKKO OPUCHNIĘTA.BOJĘ SIĘ TYLKO O WYNIKI BADAŃ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit45u
Chyba zrobiłam błąd, mam 4 blizny, paskudne blizny.Proces gojenia nie wygląda różowo.Wydaje mi się, że tworzy mi się stan zapalny,mimo częstego przemywania i smarowania maścią. Co robić, to jest twarz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit jeszcze wczoraj
miałaś ranki a dzis już blizny? :P hehe jak masz ranki to poczekaj aż wszystko się zagoi a potem aż blizny osiągną końcowy wygląd (jakię srok czy dwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmalwinaa
Witam! Ponawiam moje pytanie czy ktoś z Was usuwał znamię w gabinecie Cosmea albo Epi Centrum Laser Clinic w Gdańsku? Nie wiem, którą z nich wybrać! Proszę o pomoc przy wyborze! Pozdrawiam!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy ktoś badał znamiona skórne videodermatoskopem i może wie gdzie można przeprowadzić takie badanie w woj. śląskim. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tawrja
Juz ktoś o tym wspominał,ale ja równiez moge polecic zabieg z osoczem bogatopłytkowym.Własnie dzięki zabiegowi Proteal udało sie pozbyc mi skutecznie i małych znamion jak równiez wszelkich blizn potradzikowych.Dla mnie to był jedyny i skuteczny zabieg własnei na taka niedoskonałośc skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit45
18 dni temu usuwałam pieprzyki, szwy mam ściągnięte, ranki zabliźnione, ale policzek jest ciągle opuchnięty, czy tao normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit45
Jeśli ktoś miał podobny problem z obrzękiem po usunięci znamienia proszę aby powiedzial co robić. Lekarz który mi to wykonywał jest na wakacjach.Nie mam tego z kim skonsultować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wollasa
kwasem hialuronowym usuniesz np u dr Zdzitowieckiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość portalu
witajcie.w maju udałam się do dermatologa z pieprzykiem na podeszwie stopy.przestraszyłam się,że to może być coś groźnego,ale uspokoiła mnie,że to zwykłe znamię barwnikowe,na dodatek nie drażnione podczas chodzenia,ponieważ znajduje się w miejscu,gdzie stopa nie styka się z podłożem.powiedziała,że dla świętego spokoju powinnam je usunąć,chociaż nie jest to konieczne.zapomniałam o tym skierowaniu,bo nadszedł czas sesji i dopiero teraz sobie przypomniałam.znamię się nie zmienia,ale postanowiłam,że jednak je usunę.i niestety nie wiem jak to wygląda.oczywiście chcę usunąć je chirurgicznie żeby zostało potem zbadane.jest malutkie-ma 1 może 2 mm średnicy.jak będzie wyglądało usunięcie,ile trwa gojenie w takim miejscu,czy jest się unieruchomionym?jaki jest czas oczekiwania na wynik badania?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotika
Zastanawiam się czy usuwanie znamion jest podobne do usuwania pieprzyków czy blizn, te drugie z tego co się oreintowałam to można usunąć laserem. Natomiast jeśli chodzi o znamiona to w tej warszawskiej iq medica mają w oddzielnym dziale takie zabiegi. Ponoć szybko można się ich pozbyć, a blizny prawie nie są widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgo123
Czy ktoś z was usuwał znamię ze skrzydełka nosa.Dowiedziałam się od lekarza,że wycięcie takiego znamienia pozostawia bliznę podobną do tej po tzw. zajęczej wardze. Jestem przerażona - chcesz usunąć pieprzyka,a wycinają ci połowę nosa ? Może koś z was przeszedł taką operację, zna lekarza który może taki zabieg wykonać, aby blizna była jak najmniejsza, może jakiś przeszczep ?. Bardzo proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość L.
A ja chciałam się dowiedzieć , czy można gdzies usunąć laserowo zmiany barwnikowe (łagodne pieprzyki) i jaki to koszt ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
witam czy może mi ktoś podać adres kliniki gdzie ładnie usuwają znamiona laserowo w Warszawie będę wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ostatnimi czasy nasunęła mi się myśl usunięcia znamienia "Myszki" . Ma ona wymiary 10X5 cm, umiejscowiona jest na prawym pośladku. Żyłam z nią 23 lata, lecz od jakiś 3 lat od czasu do czasu sączy się z niej krew bądź też ropa. Po dłuższym siedzeniu lub w zakładaniu obcisłych spodni pojawiają się wokół niej tzw. wrzody z ropą które pękają. Staram się jak najbardziej ograniczać jakiekolwiek "przesiedzenie" jej ale problem wciąż wraca. Zastanawiające jest to że jakąś część życia miałam z nią spokój no prócz względów estetycznych. Zna ktoś morze dobrego dermatologa w rejonach Katowic bądź już chirurga plastyka. Wiem że zdania są podzielone czy wycinać czy nie, ale ja się strasznie z tym męczę. Może jest tu ktoś kto miał podobny problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×