Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

12356456 jeśli chcesz niedrogo, a nawet za darmo to idź do swojego lekarza POZ żeby dał Ci skierowanie do poradni chirurgii plastycznej. Tam Cię obejrzą i doradzą co z tym zrobić. Wszystko bez wydatków! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam kilka znamion których chciałabym się pozbyć. Zapisałam się nawet do dr Kratochwila we Wrocławiu, który jest specjalistą w dziedzinie chirurgii plastycznej. Dowiedziałam się , że taki zabieg polega na chirurgicznym wycięciu zmiany wraz z niewielkim fragmentem zdrowej skóry. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym, ambulatoryjnie. Co ważne wycięty preparat badany jest przez histo-patologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
witam ja mam pytanie czy ktoś usuwał znamię u dr.obrockiego w JJOLLY-MED W WARSZAWIE bo będę w czerwcu miała usuwane znamię z twarzy i nie wiem jak on wycina jeśli ktoś wie to proszę o odpowiedz albo proszę o namiary jakiegoś dobrego lekarza na nfz.Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszop.sa
kwas hialuronowy, robi to dr Zdzitowiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, wczoraj miałam usuwane znamie na głowie u chirurga za darmo w przychodni. od urodzenia miałam "przyjaciela", podobno moja mama jak była ze mna w ciazy to złapała przeziebienie i dostałam go w prezencie. zawsze mi przeszkadzał gdy byłam u fryzjera, zawsze kobitki go zaczepiały i troche to bolało. był dosc duzy, mój maz mowi ze był obrzydliwy. 1,5cm na 1,5cm tak około, lekko wypukły, brazowy i wyrastały z niego włosy. chirurg go wyciał w 20 min razem z 0,5cm skóra i tłuszczykiem ,po wczesniejszym znieczuleniu, teraz mam głowe zszyta i połatana. w poniedziałek ide na zdjecie szwów. znamie oczywiscie poszło na badanie, co to było ,wiec teraz czekam i zastanawiam sie czy dobrze zrobiłam usuwajac go. teraz czuje jak mi sie naciaga skóra, prawie jak lifting :) nie moge sie mocno smiac ani robic zbyt gwałtownych ruchów głowa bo wszystko czuje. mam małe 1,5roczne dziecko, ktore koniecznie chce mamie zdjac opatrunek z głowy wiec mecze sie jeszcze z nim :) nie myslałam wiele o zabiegu przed nim, ale teraz uwazam ze bardzo szybko zostałam załatwiona ale tez nie myslałam ze bede miała taki dyskomfort po zabiegu :( no ale mam nadzieje ze do wesela sie zagoi i bedzoe wszystko ok. mam jeszcze pare znamion na plecach, brzuchu i biuscie ale z nimi poczekam do jesieni :) pozdrawiam , musiałam sie wygadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! mam 14 lat i duże brązowe znamię (5cm)mniej więcej bardzo wysoko na lewym udzie.tak mnie to krępuje że mogę zapomnieć o ładnym bikini z normalnymi majtkami :( chciałabym je usunąć ale nie wiem jak i co a w dodatku mama pewnie się nie zgodzi:(co mam robić!!?? pomurzcie mi bardzo proszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc mój problem jest następujący.Mam duże znamię na twarzy po prawej stronie na skroni.Kiedyś chciałam to usunąć jedni mówili ze to ryzykowne ze na skroni to sie boją ruszać a drudzy chcieli wyciąć ale ja sie bałam. zawsze zakrywam to znamie włosami ale ile mozna;/....usunęłabym ale się boję.U lekarza dermatologa mogę się zapytać o tego typu znamie?poprostu na badanie czy wszystko jest w pożądku z tym znamieniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj ja też mam ten sam problem. Słyszałam o maściach ale prawdę mówiąc zastanawiam się nad jakimś zabiegiem chirurgicznym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evlilia
Witam. W piątek 03.06. byłam u dermatologa z uczuleniem. Gdy lekarka mnie zobaczyła uwagę zwróciła na znamiona na lewej piersi i zaczęla mnie oglądac. Na miejscu usunęła mi dwa na plecach - dziś po tygodniu od usunięcia mam strupki i wyglada to dobrze. Na te na piersi dermatolog wypisała skierowanie do hirurga. Dziś byłam u hirurga, który zapisał mnie na zabieg na 17.10 br., kazał zrobić morfologię aptt i zaszczepić się przeciw żóltaczce. Znamiona na piersi mam od dzieciństwa, dawniej oczywiście były mniejsze. Chciałabym je usunąć obawiam się tylko tego, że są na piersi. W dniu zabiegu mam zdjąć całą biżuterię bo z tego co zrozumiałam będe mić usuwane pod napięciem. Czy ktoś miał stosowaną tą metodę i czy też musiał szczepić się przeciw żółtaczce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do ewilla witam a jaką metodą miałaś usuwane te znamiona na plecach chirurgicznie czy laserowo i czy ci pozostał jakiś duży ślad czy może miałaś usuwane za pomocą elektrokoagulacji jak możesz to odpisz.Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znamiona na plecach były inne niż te co mam na piersi. Były wypukłe bez obwódki tzn pieprzyka. Przed zabiegiem ściągałam kolczyki łańcuszek z szyi a dermatolog pytała czy nie mam rozrusznika w sercu. W czasie zabiegu trzymałam metalową blaszkę a ona usuwała znamiona i było czuć palone ciało wiec raczej była to metoda z wypalaniem. Na znamiona na piersi mówiła ze nie może usunąć bo są duże i że trzeba je zbadać. Dziś u chirurga gdy zapisywano mnie na zabieg to lekarka mówiła ze mam pościągać biżuterię i jak tak czytam różne materiały o znamionach to boję się czy metoda którą chce zastosować ta chirurg jest właściwa. Przecież jak wypali mi te znamiona to nie zbada ich złośliwości histopatologicznie bo znamię ulegnie zniszczeniu. Inaczej jest przy wycięciu-tak miała robione moja koleżanka i pamętam że oczekiwała na wynik który był pomyślny. Martwi mnie to i muszę się uspokoić konsultując to z kimś kto miał podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś usuwał znamię w Bytomskim Centrum Medycznym Silesiana w Zabrzu ul. Szybowa 2a, u specjalisty chirurgii plastycznej Danuty Pawlik-Knapik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tututu....
Ja miałam znamiona wypalane laserowo oraz wycinane, przy znieczuleniu. Po roku nie zeszło całkowicie, na ramieniu mam taki ślad odstający, ale jest i tak lepiej niż było, zwłaszcza, że to już był poziom rakotwórczy (zrobiłam badania). Na piersi mi już prawie zniknęło, przy pępku też, tylko na ramieniu odstaje i widać, że coś jeszcze jest, ale wydaje mi się, że to zniknie. Byłam prywatnie, nie bolało, warto. Miałam pieprzyki w miejscach, które na co dzień były pocierane i podrażniane. Co dziwne ten pieprzyk, który był najbardziej "podrażniany" nie był rakotwórczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jnkjkkn
Hej moje dziecko po odpadnieciu kikuta pepowinowinowego ma problemy z wychadzocym bezbolesnym czyms z pepka ,ale mniejsza o to,lekarz dal recepte na ,,flamaster,, który wysusza,wypala brodawki i pieprzyki.. Nie wiedzialam,ze takie cudo istnieje!! Wyglada to jak korektor,i jest proste w uzyciu,trzeba uwazac zeby sie nie dotkanac w zdrowa skore. Ja mam w intymnym miejscy pieprzyka-lub brodawke sama nie wiem do jakiej kategorii sie zalicza to znamie ale zmaierzam uzyc tego flamastra do wysuszenia tego znamienialzrobi sie czarne a potem odpadnie :).dodam ,ze nie mieszkam w PL i nie wiem czy takie cos jest dostepne w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiiullek
W poniedziałek będę miała wycinany pieprzyk na prawym policzku, jest duży więc strasznie się boje. Odkładałam to już od paru lat, aż w końcu postanowiłam to zrobić. Im mniej czasu do zabiegu tym bardziej jestem przerażona. Czytałam różne opinie m.in. że boli tylko znieczulenie , ale to i tak mnie nie uspokaja. Może ktoś był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się
znieczulenie to tylko chwilka, takie ukłucie, potem zabieg 15 minut nic nie boli, głowa do góry i nie bój sie bo nie ma czego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do tutu witam czy po laserowym usuwaniu znamienia pozostał ci dołek w skórze czy ci się ladnie zagoiło czy nie ma czerwonych śladow i czy kolor skory się wyrownał ogólne jaki efekt jest po laserze a jaki po chirurgicznym usunięciu jak możesz to odpisz.Z gory dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiiullek
Dziękuje za odpowiedź, trochę się uspokoiłam :) Mam jeszcze jedno pytanie- czy któraś z was dostała "głupiego jasia" przed zabiegiem? Chirurg kiedyś mówił mi, że jak będę chciała to dostane, ale nie wiem jak to będzie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja droga do usunięcia znamion zaczęła się od wizyty u dermatologa. Poszłam z wysypką a dermatolog zwróciła uwagę na moje znamiona i oglądała je przez dermatoskop. Dała mi skierowanie do chirurga plastyka i jestem już umówiona na zabieg. Znam osoby które usuwały znamiona na plecach, pod pachą, na dekoldzie. Moje znamiona są na piersi i jak mam je usuwać to zaczęłam"żyć" tą sprawą. Pewna osoba napisała mi na forum dyskusyjnym że o usuwanie znamion powinien decydować onkolog. Czy ktoś konsultował decyzę usunięcia znamienia z onkologiem? Proszę o komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sassetka
Asiiullek- ja jestem straszną panikarą-miewam ataki paniki- a spokojnie dałam radę w czasie zabiegu i głupia byłam, że się tak nakręcałam przed zabiegiem- bo nie było warto! Usuwałam znamię na nodze, zastrzyk- jak ukłucie komara- zapiekło może przez 2 sek- depilacja nóg jest 100 razy bardziej bolesna ;) Leżałam sobie i nic a nic nie czułam jak mi chirurg wycinał- nawet nie czułam dotyku he he, ani ucisku. Lekarz plotkował sobie ze mną na różne tematy i zanim się spostrzegłam już kazał zejść ze stołu! Luz jak wizyta u fryzjera! Serio, nie ma co się bać i wydziwiać z głupimi jasiami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sassetka
evlilia- o usunięciu znamion może decydować onkolog jeśli do niego akurat wybierzemy się na wizytę w sprawie znamion, ale głównie decyduje lekarz dermatolog. Bo to on jest lekarzem od zmian skórnych. A usuwa się znamiona nie tylko podejrzane, ale też ze względów estetycznych jak i profilaktycznie. Warto też wybrać dermatologa , który specjalizuje się w badaniu dermatoskopowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radio79
Witam. Od zawsze mam takiego guzka na głowie okrągły, ok 1x1cm i wysoki na ok pół cm. Ma na sobie brązową plamkę i kilka włosków. Zaczynam powoli łysieć i za jakiś czas zakole dosięgnie to miejsce. Wygląda to ohydnie. Myślę o usunięciu tego u dr Kanasa w Krakowie. A teraz pytanie: jak będzie po usunięciu? Czy będę miał łysą dziurę na głowie? Jak długo nosi się opatrunek? Nie wyobrażam sobie chodzenia do pracy w czapeczce a urlopu nie będę tyle miał. Czy przed zabiegiem będę się musiał ostrzyc na krótko? No a potem jak myje się głowę z opatrunkiem? No i czy można zrobić zabieg bez wcześniejszych konsultacji - na pierwszej wizycie? Tyle pytań i wątpliwości że przez ostatnie 10 lat nie mogę się zabrać za to. Czy ktoś może mi pomóc zanim pójdę do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sassetka
radio79- zawsze musi być pierwsza wizyta konsultacyjna, by wiedzieć z czym masz do czynienia- czy to znamię, tłuszczak, włókniak. Chyba, że akurat lekarz konsultujący będzie tym samym co wykonuje zabieg, ale najczęściej są to dwie oddzielne wizyty. Na pewno będzie trzeba ogolić miejsce w którym zmiana będzie wycinana. Szwy można moczyć dopiero po kilku dniach, więc z myciem głowy będzie trzeba się wstrzymać przynajmniej na 3-4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiiullek
Dzięki Sassetka, mam nadzieje , że twoje słowa się potwierdzą i rzeczywiście nie będzie się czego bać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sassetka
Asiiullek-będzie ok! Mówi Ci to największa panikara świata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się wcześniej nie konsultowałm. Zdecydowana byłam pozbyć się narośli od razu, tak czy tak. Opinia lekarza że moje znamię nie jest groźne tej tecyzji nie zmieniło. Oczywiście wycinek został zbadany. Do RADIO Myślę że jak się blizna nie rozejdzie, to na owłosionej skórze nie będzie łysego miejsca tylko taka kreseczka. Moja blizna (na twarzy) najpierw miała kształt "H" a teraz jest prawie niewidoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniecha3891
witam ja też mam do usunięcia przynajmniej dwa jeden jest taki odstający na plecach a drugi jest podobny do zdjęć z czerniakami na ręce nie zmienia sie wielkość ani kolor ale radzą żeby usuwać troche się boje bo dużo przebywam na słońcu i jak to mowią nie ruszaj g.... nie bedzie ś...... ale może się zdecyduję słyszałąm w radiu że najlepszą porą na usuwanie jest wczesna wiosna lub pora jesień/zima. a czy ktoś był w częstochowie w centrum medycznym suliga???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam ponownie u chirurga plastyka który ma usuwać mi znamiona na piersi. Za pierwszym razem zapomniałam zapytać o metodę wykonania zabiegu i musiałam to wyjaśnić, bo jestem osobą co chce wiedzieć co ją czeka. Lekarka powiedziała że znamię wytnie z marginesem zdrowej skóry, będą szwy a wycięte znamię będzie zbadane histopatologicznie. To co usłyszałam uspokoiło mnie bo wcześniej mogłm się tylko domyślać metody a zależy mi na badaniu histopatologicznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onidoss
kwas hialuronowy, robi to np dr Zdzitowiecki z Gdańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×