Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość ania1977
witam czy zna ktoś dobrą maść na blizny???proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammmik
Polecam 'Cepan' - niedroga i dobra maść. Trzeba być systematycznym i cierpliwym, żeby zauważyć efekty ale warto. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cepn
niestety smierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomilaa
Hej ;) Miał ktoś z Was usuwane znamię typu plamy kawy z mlekiem? Mało jest o tym informacji w internecie dlatego tutaj pytam. Może ktoś z Was wiec coś na ten temat. Jak można to usunąć, jaką metodę najlepiej wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolitaa20
Witam. Wczoraj usunęłam laserem 4 znamiona na twarzy. Mam czarne punkciki w miejscach, gdzie znajdowały się pieprzyki. Mam pytanie: po ilu dniach zeszły wam strupki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po przerwie. Wczoraj 06.02. odbył się mój wyczekany zabieg usunięcia znamienia na lewej piersi. Znamię było na wysokości brodawki, nie wypukłe wielkości 50 groszy. Zabieg trwał ok 1 godziny i polegał na jego wycięciu i przebadaniu histopatologicznie. Nie będę ukrywać - przed wszystkim bałam się jak to będzie bo znamę było na piersi która jest miejscem wrżliwym na ból. Wbrew moim obawom wszystko poszło gładko i wyglądało tak: po przebraniu w specjalną koszulę wprowadzono mnie na salę zabiegową gdzie położyłam się na specjalnym łóżku zabiegowym, dwie pielęgniarki mnie przygotowywały - okryły prześcieradłami ( zostawiły tylko pierś odkrytą), po chwili weszła chirurg plastyk i zaczeło się. Napierw zdezynfekowała skórę ze znamieniem, dała mi w pierś 4 znieczulenia, potem obrysowała znamię by wyciąć je według tej lini. Gdy znamię wycięła zaszyła ranę założyła dren i opatrunek. O wszystkim co robiła mi mówiła co było dla mnie istotne bo przez te prześcieradła którymi mnie okryto nic ne widziałam a należę do tych co chcą wiedzieć i widzię co się dzieję. Jeżeli chodzi o ból to jedyne co czułam to były ukłucia przy znieczuleniu - czulam wtedu uklucia iglą i pieczenie. Przy wycinaniu znamienia czułam ciągnięcie skóry ale to nie był ból oraz czułam mokrość na piersi i ramieniu pownie była to krew i obmywała to. Szycie też była bezbolesne a założyła mi ok. 17 szwów. W przyszły poniedziałek mam wizytę kontrolną to może ściągniemy te szwy. Czeka mnie jeszcze jeden taki zabieg bo na tej samej piersi mam jeszcze jedno znamię ale już się nie boję bo wiem jak to jest, oby tylko histopatologia była pomylna. Pozdrawiam wszystkich i zachęcam niezdecydowanych i bojących się bólu. TO NIE BOLI :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pięknie proszę
o pomoc - konkretnie. Czy ktoś z was usuwał pieprzyki laserem co2 w Krakowie w jakiejs klinice i może ją polecić? Są adresy klinik we Wrocławiu, Warszawie Poznaniu, Katowicach... od kilku dni ślęczę nad forami starając się znaleźć klinikę w Krakowie z dobrą opinią. PROSZĘ. MAM Z TRYLIARD PIEPRZYKÓW NA SAMEJ TWARZY, CHCĘ USUNĄĆ CHOĆ KILKA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
witam usuwałam znamię u dr. Pawła Szymańskiego w klinice jolly med na ul.Rokosowskiej w Warszawie i polecam to dobry lekarz ładnie mi usunął znamię dosyć duże około 5 mm koło nosa i ładnie się zagoiło blizna linijna oczywiście jest bo zawsze zostaje ale to dobry lekarz polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzunia
Plama soczewicowata czy ktoś to ma?Tak to nazwał dermatolog na wizycie i wysłal mnie do chirurga onkologa i tu sie zaczyna.Pani doktor popatrzyla i skierowała do następnego onkologa chirurga zeby zrobil biopsje do badań histopatologicznych a pozniej pomysli jak wroci wynik co zrobic.Na pytanie czy to boli powiedziala to panią znieczuli naklei plaster do zagojenia .Poza tym ,ze byla mila nic konkretnego sie nie dowiedzialam.W styczniu bylam na profilaktycznym badaniu piersi u innej pani onkolog pokazalam jej tą plamke/na nosie-+jasnobrązowa-łuszcząca sie czasem/ i przyjrzała sie tej mojej plamce i powiedziala ze to nic grożnego dermatolog sobie z tym poradzi np.wymrażając.Będąc u dermatologa wspomnialam o wizycie w styczniu ale niestety zero komentarza tylko skierowanie do innego onkologa chirurga z konkretnym wskazaniem do kogo.Sądzilam ze dzis wyjde od onkologa z jakimis większymi informacjami .Nie wiem co zrobic szukac pomocy u innego dermatologa?? Boje sie tej biopsji moze ktos ma doświadczenie i cos doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska22
Witajcie...w listopadzie minionego roku mialam usuwane laserowo znamie komorkowe z policzka (okragle, koloru kawa z mlekiem) niestety znamie jest na tyle glebokie, ze laserowy zabieg nic nie dal i musze poddac sie chirurgicznemu usunieciu. Lekarz powiedzial,ze nastepnego dnia zdejmie mi nitke i kolejnego potraktuje miejsce fraxelem. Czy ktos w podobny sposob mial usuwane znamie? Fraxel bedzie zastosowany po to aby nie bylo blizny? Bylam tak zestresowana ta wizyta,ze nie dopytalam o wszystko lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Państwo, drobne dolegliwości, takie jak wrastający paznokieć, brodawki czy niegojące się rany, mogą być na co dzień bardzo uciążliwe. Jednak wielu z nas uważa, że takie schorzenia są na tyle nieistotne i niegroźne dla naszego zdrowia, że nie warto iść z nimi do lekarza. Nie powinniśmy ich jednak lekceważyć. Nie zwlekajmy z wizytą w gabinecie chirurga tym bardziej, że takiej porady można zasięgnąć zupełnie bezpłatnie. Wystarczy posiadać ważne skierowanie od lekarza rodzinnego i znaleźć specjalistyczny gabinet chirurgiczny, który ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli nie wiemy, czy nasze schorzenie jest poważne, najpierw porozmawiajmy z lekarzem rodzinnym. On zdecyduje, czy powinniśmy udać się do specjalistycznej poradni chirurgicznej. Zespół poznańskiego szpitala Med Polonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość centrakperk
oj ja też mam sporo znamion, które pasowałoby mi usunąć, ale trochę się boję. Chciałam was zapytać, czy znacie Polmedic z Radomia ?? Jeśli tak to bardzo proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska22
Ja znam, bo akurat z Radomia jestem :) Tak jak napisalam wyzej... moja przygoda z usunieciem znamienia jeszcze trwa, ale doktor jest bardzo sympatyczny, takze bez obaw :) Ja wybieram sie po swietach na chirurgiczne usuniecie, zobaczymy jak to wyjdzie - troche sie boje, bo to jednak policzek, ale miejmy nadzieje,ze efekt koncowy mnie nie zawiedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu28
Witam wszystkich w poniedzialek mialam usunietego tzw pieprzyka ,który był nad górna wargą.Miałam go ścietego i został wysłany na badanie a reszta zostala wypalona prądem,i tak chcialam sie zapytac po jakim czasie odpadnie mi strópek i czy tą metodą blizna ładnie i szybko sie goi .Pozdrawiam i oczekuje odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grala
martynka737 jeśli jesteś zadowolona z zabiegu to podaj mi proszę namiary na tą klinikę i powiedz czy potrzebowałaś jakieś skierowanie i jak długo czekałaś na zabieg, Będę bardzo wdzięczna, szukam czegoś sprawdzonego a takich klinik jest dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pieprzykowa
Witajcie. Byłam dzisiaj w gabinecie Anawa na Piłsudskiego w Łodzi na usuwaniu znamion metodą elektrokoagulacji. Kilka dni temu szukałam info jak wygląda zabieg, ale niewiele znalazłam, dlatego piszę, może komuś się przyda ;) Mam bardzo dużo pieprzyków i już od dawna myślałam o usunięciu kilku wystających (chyba włókniaków), bo były akurat w takich miejscach, że często się zadzierały. Zabieg wyglądał tak: pani dermatolog zbadała mi wszystkie wskazane zmiany. Te wybrane znieczulono miejscowo (sekunda "bólu" podczas wkłuci igły;) i właściwie po wszystkim, bo nie czułam nawet żadnego dotyku. Dermatolog "goli" taka mała końcówką pieprzyka do całkowitego spłycenia. Dźwięk i zapach podobny do borowania zęba, ale nic się nie czuje :) Cała wizyta trwa jakieś 15 minut. Zostaje kropka krwi po znamieniu, którą później trzeba posypywać Dermatolem. Usuwałam 5, jestem parę godzin po zabiegu i nic mnie nie boli, więc już myślę nad następnymi pieprzykami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doorcia02
syska 22 - też mam znamię koloru kawy z mlekiem na twarzy (od urodzenia). Byłam u dermatologa (w Gdańsku) z myślą usunięcia go laserem i pan na wstępie powiedział mi, że on tu nie pomoże, a zabieg chirurgiczny będzie bezpieczniejszy, ale zostawi dużą bliznę. Byłam podłamana, bo i tak źle i tak niedobrze. Jakich rozmiarów jest twoje znamię? Też masz je od urodzenia? Jakim laserem miałaś wykonywany zabieg? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska22
doorcia02 moje znamie jest identyczne - kawa z mlekiem. Jak bylam mlodsza mialam to byl to niewielki pieprzyk...dopiero z czasem sie powiekszyl. Moje znamie jest hmm..takiej wielkosci jak ziele angielskie (tyle,ze oczywiscie plaskie). Zabieg laserowy nic nie dal (nie wiem jakiego lasera podczas pierwswzej wizyty uzyl lekarz, podczas drugiej uzyl fraxela)...tzn. jest ono teraz troszke jasniejsze niz bylo, ale nadal jest, dlatego trzeba wyciac. Po swietach wybieram sie na konsultacje do lekarza, wypytac czy blizna bedzie duza i czy rzeczywiscie zniknie po fraxelu. A Twoje znamie jakiej jest wielkosci? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet secret
hej dziewczynki ja miałam wczoraj usuwany pieprzyk laserem. wszystko szybko poszło. Znamię było wielkości 0,5 mm na twarzy. Teraz czekam aż mi się zagoi Pan Dr powiedział że do 2 tyg. Mam jednak pytanie czy któraś z was również miała usuwany podobny pieprzyk??? i jak przebiegało gojenie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska22
JA...w listopadzie minionego roku mialam usuwane laserowo znamie komorkowe z policzka (okragle, koloru kawa z mlekiem) niestety znamie jest na tyle glebokie, ze laserowy zabieg nic nie dal i musze poddac sie chirurgicznemu usunieciu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredotkaaaaaaa
Usuwałam dzisiaj 3 pieprzyki (w tym dwa na twarzy) laserem we Wrocławiu (firma Herbabet, ul. Zwycięska 14E/4). Ponadto usuwałam jedno pęknięte naczynko pod okiem i brodawkę na karku. Naczynko od razu po zabiegu zniknęło, nie ma w ogóle po nim śladu. Jeśli chodzi o pieprzyk i kurzajkę to za jakiś czas mają odpaść same. Zabieg nie powiem, był bolesny, ale chyba warto. Przekonam się za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet secret
do syska22 yyy to nie bardzo... a jakiej wielkości było Twoje znamię ?? I jak przebiegał proces gojenia?? w środku dziurki po zabiegu było jakieś coś czarne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska22
sweet....moje znamie bylo (i wlasciwie wciaz jest) koloru kawa z mlekiem, wielkosci ziela ang. 0 oczywiscie plaskie. poddalam sie usunieciu laserowemu - zrobil sie strup, ktory po tygodniu odpadl, nastepnie byla wizyta kontrolna polaczona z fraxelem - tez to nic nie dalo...zabieg fraxelem bylo powtorzony jeszcze 2krotnie i na ostatniej wizycie lekarz stwierdzil, ze tzeba usunac znamie chirurgicznie ( a nastepnie laserem powstala blizne) poniewaz jest ono glebokie o czym moga swiadczyc wciaz wyrastajace wloski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet secret
W takim razie życzę Ci powodzenia w pozbyciu się tego znamienia!!! U mnie mija 4 dzień i robi się delikatnie strupek.... mam nadzieję że wszystko będzie dobrze i nie zostanie żaden ślad po tym pieprzyku ..... chociaż martwię się tym że do końca nie został wypalony i odrośnie ;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu28
Witam miesiac temu mialam scietego a nastepnie wypalonego prądem pieprzyka,wynik badania był ok ale zostala mi dosc widoczna blizna wiec lekarz postanowił ja wymrozic no i mam pytanko poniewaz jestem juz po wymrozeniu a blizna jest jeszcze wieksza niz była,zrobiła sie czerwona a w koło niej mam napuchnieta skóre ,czy taki stan rzeczy jest normalny po tym zabiegu? Ewentualnie czy sa jakiesc masci aby zmiejszyc ta blizne poniewaz mam ja centralnie na twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasasa
Skoro po wypalaniu zostają takie brzydkie blizny, to czemu nie decydujecie się na zabieg chirurgiczny? Po nim blizna z pewnością będzie mniejszych rozmiarów, bo zostaje tylko cieniutka, prawie nie widoczna kreseczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet secret
Z tego co wiem to ogólnie jest przyjete że po laserze jest mniejszy ślad. Jednak są pewne przypadki gdy laserowe usuwanie znamienia zostawia większą bliznę, gdyż np. lekarz do końca nie wypalił pieprzyka .... Tak myślę . U mnie już mija 5 dzień od usunięcia znamienia leserem. jest strupek koloru brązowego, wczoraj sączyło mi się coś z tego strupka, ale wydaje mi się że to normalne. Mam nadzieję że trafiłam na profesjonalnego lekarza i wypalił mi to do końca !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet secret
do lulu 28 Jeżeli uważasz że faktycznie robi się coś z tym nie tak to musisz iśc koniecznie do lekarza który robił Ci ten zabieg. Jeżeli chodzi o maści na blizny to wiem że np. cepan jest dobra i tania ;) Jednak można ją stosowac po całkowitym wygojeniu ranki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu28
dziekuje no pewnie sie przejde do lekarza i sie przynajmniej upewnie czy to sie goi prawidlowo pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×