Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość Do Margit-
gdzie usuwalas znamiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do Margit możes mi powiedzieć czy znamiona usuwałaś w warszawie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usunęłam pieprza
Dołączam do grona usuwających ;) Jakieś trzy miesiące temu usuwałam spory pieprzyk, no i wszystko ładnie się goiło. Jakiś czas temu zauważyłam jednak dwie wypukłości na bliźnie, zaczęłam się niepokoić, ale trafiłam na ten wątek i okazuje się że to normalne. Zaczęłam więc bardziej dbać, smarować, masować (bo już zapomniałam o zabiegu i od pewnego czasu niczym nie smarowałam) i jedna wypukłość zeszła. Ucieszyłam się, ale druga jeszcze została, trochę to rozdrapałam niechcący (ja nerwus jestem i drapię czasami), a teraz się ładnie wygładza i chyba żadnych wypukłości już nie będzie, hurra! Jeszcze plamka różowa została, ale nawet jak nie zniknie to i tak wolę to niż ten mój pieprz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg 24
witam usuwalam pieprzyk z nosa jakis tydz temu laserem Co2,zostal strupek.. wie ktos po swoich doswiadczeniu kiedy on z reguly odpada??? pozdro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usunęłam pieprza
Ja usuwałam "nożem" u onkologa, wycięty materiał był badany histopatologicznie. Wszystko super. Najbardziej bałam się znieczulenia, a ono w ogóle nie bolało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu28
Witam wszystkich Mam pewien problem z usuniętym znamieniem miałam jakieś 3 miesiące temu ściętego pieprzyka ,korzenie były wypalone prądem a na koniec był wymrożony.Po odpadnięciu strupka zrobila sie wypuklość i jest czerwona mimo ze smaruje ja kremem na blizny to nie chce zejsc,i na dodatek zauwazżlam ze na srodku blizny mam lekko brazowa plamke taka małą kropeczke.I czy ktos tak mial czy to moze byc odrastajacy pieprzyk a moze to jest taka blizna po scieciu ,bardzo prosze o opinie ponieważ nie mogę udać sie do lekarz .Czy jest ktos kto miał tak samo jak ja.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
Witam Margit gdzie usuwałaś znamiona może w Warszawie że nie masz blizn bo ja mam bliznę po usunięciu na twarzy linijną bliznę odpowiedz mi dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@lulu28 raczej wszystko powinno zniknąć, może to jakieś przebarwienie/naczynka. Mimo wszystko, w wolnej chwili lepiej chyba udać się do lekarza, żeby zobaczył co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im11x
Czesc Mialem niedawno usuniete laserowo kilka znamion po okolo 5mm srednicy. Juz przeszlo pare dni i szybko sie goi, tylko problem w tym w wypalonych miejscach widac taki maly ciemny punkt i sie zastanawiam co to jest? Czy to mozliwe, ze to pozostalosci tego znamiona, czy to tylko miejsce dluzej przypalone laserem? Czy znamion maja jakis korzen i doktor mogl tego nie zauwazyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczedna kobiteczkaa
hej kobietki ja tez mam na twarzy, na plecach i wogóle wszędzie mam pieprzyki i płaskie i odstające.....na warzy na pliczku ma płaski i na brodzie dokładnie na zgięciu brody i szyi (owal twarzy)mam odstający...chcę je usunąć bo wiem ze mi urody nie dodawają ani trochę :( ten odstający usunę na bank ale czy płaski się da i to na pliczku, boję sie ze będzie blizna.....ja długo się goi po zabiegu....poszła bym teraz ale w wrzesniu po 20 idę na wesle i chcę jako tako wyglądać a nie z plastrami i optrunkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yeddi
Na pewno nie usunęłabym niczego bez konsultacji z lekarzem! Raczej jest to zbyt delikatna i ryzykowana sprawa, żeby się porywać na jakieś zabiegi bez wcześniejszych badań. Rzeczywiście akcja "Badaj znamiona" ma miejsce i pewnie w jakimś tam stopniu zachęca ludzi do badania skóry, ale czy to wystarcza? Chyba trzeba mieć zakorzenioną w sobie potrzebę dbania o własne ciało. Ja niezależnie od akcji regularnie chodzę do dermatologa i wszystko kontroluję. Coś niecoś do poczytania: http://wizaz.pl/Pielegnacja/ABC-pielegnacji/Znamiona-pod-kontrola Trochę ku przestrodze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadsadsd
Mam do was pytanie jak to jest z tym usowaniem znamion ?? czy to prawda w 100% ze jak sie usonie znamie to sie przmieni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telefrenia
najlepiej skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu najpierw... no a potem wybrać dobrego specjalistę. w warszawie w lasermedzie zajmuje się tym dr Osuch, jeden z lepszych chirurgów w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki i koko
czy wy się szczepiliscie rzeciw zółtaczce przed usuwaniem znamion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadncyh szczepień nie było. Ja robiłam w warszawskim lasermedzie. Kolezanka w luxmed (ale byla niezadowolona bo babrało jej się długo) i też zadnych badan nie robiła. Mi ani za pierwszym ani za drugim razem nie kazali. Polecam mojego lekarza - zero śladu po wycięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Q3
Hej. Jestem 2 dzień po usunięciu 4 znamion i kolejne cztery są już wyznaczone do usunięcia. Tylko zastanawiam się czy robić to w NFZ, bo po tym zabiegu nie mam dobrych wrażeń :(. Chirurg który mi wycinał znamiona pracował bez przerwy, obskakując trzy pokoje w ciągu pracy, która dziennie z tego co mi wiadomo trwała 10-11h. pierwszy pokój do konsultacji, drugi do zdejmowania szwów, a trzeci pokój przeznaczenia ;|, czyli tam gdzie wszystko się kończy i zaczyna :|. Jak mnie wywołano na zabieg po 3,5h czekania,chirurg prowadził konsultację w pokoju obok, pielęgniarką przegotowała mnie do zabiegu, chirurg przyszedł zrobił swoje pożegnał się i przeszedł do pokoju obok na zdjęcie szwów, i tak koło się zataczało :\. Na pewno jest to osoba która pełni jakąś ważną misje w swojej świadomości, nie robi tego dla pieniędzy. Do czego zmierzam, czy taki lekarz nie powinien przekraczać norm pracy, przecież jego pomyłka może kosztować ludzkie zdrowie a tego nie da się od tak naprawić :|. Co do zabiegu to trochę bolało, a na pewno było wyczuwalne podcinanie znamienia.. ogólnie miałem 3 poważne lekko wypukłe znamienia i to one najbardziej bolały. Łącznie mam 13szwów, a są tak rozmieszczone: bark, biodro, lewa ręka, klatka piersiowa, że nie mogę spać :|. Każdy ruch jest klujący, tak jakby skalpel wchodził w ciało :o, może trochę dramatyzuje;0. Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt dlaczego nie dostałem L4?. Pracuję na magazynie i chirurga to w ogóle nie ruszyło powiedział, żebym ograniczał gwałtowne ruchy, dobre sobie...Może był już tak zmęczony, że nie potrafił racjonalnie myśleć?. Mój lekarz rodzinny u którego byłem po zabiegu, również był tym faktem zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy/ każda ma tu większy bądź mniejszy problem. Ja niestety większy. Nawet bardzo. Otóż od urodzenia mam myszkę na lewym policzku i w moim przypadku ratunkiem może być tylko zabieg chirurgiczny. Nie wiem jak się za to zabrać od czego zacząć. Może ktoś doradzi? Mieszkam w okolicach Krakowa. Myślę, że to czas żeby wreszcie coś z tym zrobić, bo utrudnia mi to życie. Mam 24 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neva22
Witam! Mój problem polega na wahaniu się co do usunięcia znamienia barwnikowego na twarzy w obrębie ust. Zabieg ma polegać na elektrochirurgicznym wycięciu znamienia tzw. gorącym nożem. Mam pytanie czy po takim usunięciu znamienia można zrobić badanie histopatologiczne czyli dać materiał do badania? Prosiłabym bardzo o odpowiedź do poniedziałku, ponieważ wtedy mam mieć usuwane znamię... . Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celestia...
Nie wiem akurat jak jest z tym wysyłaniem do badania, ale wiem, że znajoma ma pieprzyk koło nosa i ma Jej go usunąć chirurg plastyk. To ważne żeby twarzą zajął się odpowiedni specjalista, wkońcu to najładniejsza część ciała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neva22
Witam drogie panie! Bardzo dziękuję wam za odpowiedź :) ale pomimo wszystko mam jeszcze dylemat bo chirurg chce usunąć w całości znamię z tkanką zdrową i założyć szwy..... . A dermatolog chce usunąć znamię nożem elektrochirurgicznym?? chirurg powiedział ze każde znamię powinno być usuwane skalpelem wraz ze zdrową tkanką.. Sama już w końcu nie wiem co mam zrobić, może któraś z was mogłaby mi jeszcze coś polecić?? Będę wdzięczna. Pozdrawiam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhb
Witam Powiedzcie jak to jest z tym usowaniem czy to jest 100% bezpieczne bo roznie sa opinie na temat uswania znaminia barwnikowych ze po usonieciu sie przemieni ?? czy ktos tutaj jest po usowaniu i ile lat juz po ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość francuski_piesek
jeśli chodzi o usuwanie znamion to na pewno trzeba dokładnie się zastanowić nad tym, gdzie się wybrać. Moim zdaniem najważniejszym kryterium wyboru powinien być lekarz. Bo od niego wiele zależy, łącznie z tym, że to on wybierze metodę, jaka będzie dla nas najlepsza. A jeśli chodzi o takich dobrych lekarzy moim zdaniem do nich należy dr Osuch, jest dokładny, rzetelny i dobry, w tym co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VarV
W piątek miałam usuwany pieprzyk w Bydgoszczy, w onkologii. Poniżej łokcia, lewa ręka. Pobolewa, najgorsze jest to, że ręka mi cały czas pulsuje. To normalne? Nie podobało mi się też to, że jakieś papiery dali mi do podpisania na minutę przed wykonaniem wycięcia, gdy już byłam goła i nie miałam okularów, a trzeba było się podpisać. Nie wiem w gruncie rzeczy, co podpisałam, pielęgniarka powiedziała mi, że to jest zgoda na operację i to wszystko. Nawet nie wiem, czy wzięli mi ten pieprzyk do sprawdzenia? Na razie czekam na zdjęcie szwów i raz zmieniłam opatrunek. Mam 3 szwy, wokół całej rany jest zasinienie, obrzęk i ciągle mam uczucie mrówek w okolicy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjgnm
VarV miałam usuwany pieprzyk jakieś 13 mies. temu i również miałam obrzęk w koło rany, w sumie to całe czoło miałam spuchnięte. Usuwałam go chirurgicznie w szpitalu i brali go na badanie histopatologiczne, sądzę, że w Twoim przypadku też tak będzie, tym bardziej, że usuwałaś na onkologii. Chyba przy usuwaniu na NFZ zawsze wycinek jest badany, bo nie są to zabiegi kosmetyczne, tylko właśnie po to by sprawdzić czy znamię nie jest niebezpieczne. Co do rany, to długo po usunięciu pieprzyka odczuwałam w jej okolicy mrowienie i jakby odrętwienie skóry, ale to normalne, bo wraz ze skórą zostały usunięte nerwy i również one musiały się zregenerować (tak mówił lekarz). Co do zasinienia to miałam przy ranie kreskę, która wydawała się prawie czarna (nawet bałam się czy to nie martwica), ale to był zwykły siniak, który się po jakimś czasie wchłonął, więc to chyba normalne. Jeśli masz wątpliwości to najlepiej wypytaj lekarza, kiedy będziesz na ściąganiu szwów. I nic się nie martw, moja blizna ma 15 mm ( pieprzyk o śr. 8-9 mm, miałam 6 szwów) i znajduje się na czole, a jest praktycznie nie widoczna, a też strasznie panikowałam po usunięciu. Teraz tylko żałuję, że zdecydowałam się na to tak późno :). pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VarV
Dziękuję za info, dzisiaj idę do zdjęcia szwów :) Mrowienie pozostało, ale rana się nie paprze - zobaczymy, co mi powiedzą po zdjęciu szwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamilaa
ja usuwałam pieprzyk na karku, a wyglądał paskudnie - była to niemal brodawka... powiększała się i już troszkę odstawała. Zdecydowałam się coś z tym zrobić, ale chciałam mieć pewność, wiec szukałam lekarza chirurga-onkologa - wiadomo! Szukalam dlugo bo zależało mi by znaleźć najlepsza osobę, która się zna! wybrałam DErmamed we Wrocku i szczerze ciesze się ze mam to wycięcie za soba - szwy 2 tygodnie, badanie histo za mną - na szczęście wszystko okej, blizna pięknie się zagoiła i jestem w końcu zadowolona! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basikkkkkk
hej wszystkim !!! jakies 3 tyg. temu usunęłam pieprzyk (włókniak dokładnie ,średnica ok 5mm) laserem CO2 , po tyg strupek odpadł ale zaczerwienienie zostało.... nie wygląda to za pięknie, od poczatku smaruję to miejsce tylko kremem z wysokim fltrem (50spf) Mam wobec tego pytanko czy jest moze ktos na forum kto miał podobna sytuację i orientuje się czy to jest normalne i kiedy mi to zblednie/ albo zniknie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Czy jest tu na forum osoba, która usuwała znamię u dr Dymitruka w Białymstoku? Jak ktoś miał u niego robiony zabieg to proszę odezwijcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×