Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

hej! Ja usuwalam 4duze pieprzyki nozem elektrycznym,mowil ze blizn nie bedzie widac tylko wazne jest zebym ich narazie nie opalala (chodzilo głównie o opalanie w solarium). Tylko kurde,te blizny to takie plamki ciemne :( mam nadzieje ze zbledną,nie wiem czy smarować czymś może czy nie? Słyszałam,że noscar fajnie rozjaśnia blizny,może zaopatrze się w ten krem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doorcia02
syska22 - dziękuję za odpowiedź. Niestety moje znamię jest troszkę większych, dużo większych rozmiarów... ;/ Mogłabyś podać swojego maila, co byśmy bardziej szczegółowo wymieniły się doświadczeniami? Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska22
bardzo prosze, pisz smialo syysolek19@o2.pl ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiek565
Hej:) W PT miałam usunięte znamię, założono mi opatrunek i kazano przyjść w pon. No właśnie a ja nie dopytałam się jak ma do tego czasu dbać o tą ranę. Początkowo zrozumiałam to tak, że do pon mam cały czas ten sam opatrunek co założyła mi go pielęgniarka po zabiegu, a teraz jak czytam okazuje się, że trzeba zmieniać opatrunek codzinnie. nie wiem co robić, czy faktycznie go zminiać/ wstrzymać się? nie chce żeby jakś infekcja mi się wdała, z drugiej str nie chce podrażnić tam nic? Proszę odp:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet secret
Moja znajoma jak miała usuwane znamię chirurgicznie. To każdego wieczora przez tydzień chyba zmieniała opatrunek i dezynfekowała rankę octeniseptem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet secret
Dziewczyny napiszcie jak przebiegał u Was proces gojenia się ranki po laserze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ciemny pieprzyk na brodzie, odstajacy.... :( czy zna ktoś moze dobrego specjaliste w Łodzi ?? BARDZO PROSZĘ o pomoc pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet secret
Ja miałam usuwane znamię u dra Pawlikowskiego. Z tego co mi wiadomo przyjmuje w Łodzi i Warszawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sweet secret a masz może jakis kontakt do niego ? jakie koszta poniosłaś? bede baardzo wdzięczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry jestem prawie w 6 mcu ciązy mam takie 2 pieprzyki które mnie niepokoją . opalałam się w solarium raz w tygodniu czasami 2 razy po 12 -15 min od opalania wyszły mi takie 2 pieprzyki nie wiem sama od kiedy jej mam dopiero zwróciłam uwagę od kiedy jestem w ciązy jeden ma średnice 4.5 mm w środku ma inny kolor ciemniejszy brąz drugi 3,5 mm jest w kształcie trójkąta i ma nie równe brzegi jak patrzyłam na zdjęcia to mam go od 3 lat byłam u onkologa kazał mi je obserwować i ze mam przyjść jak urodzę Jestem straszną panikarą wiec poszłam do drugiego on mi też powiedział zebym sie nie martwiła Nie wiem sama co o tym myśleć w piątek jestem umówiona na usunięcie ich ale tez mam obawy co do usuwania znamion w ciązy czytałam art. ze kobieta usunęła pieprzyk i zachorowała na raka i nie przeżyła porodu :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjjrh
Usuwanie nie ma nic wspolnego z rowojem raka, raka nie da sie obudzic porzez usuniecie pieprzyka czy inne takie bzdury, byla juz o tym tu mowa wiele razy! Umrzec to mozna przez to, ze sie pieprzyk rozwinie w czerniaka! A co do usuwania laserowego w ciazy, to przed zabiegiem lekarz sie mnie pytal czy w ciazy nie jestem, wiec wydaje mi sie ze to niemozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze kobietom w ciąży robią zabiegi chirurgiczne z nieczuleniem miejscowym boję się tylko powikłań i oczywiście ze to coś poważnego boję się strasznie jutrzejszej wizyty aż płakać mi się chce ale 2 lekarzy powiedziało zebym nic z tym nie robiła onkolog i chirurg onkolog boję się bo mam dopiero 29 lat to jest moje pierwsze dziecko i mam też poważnie chorego męża :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet secret
niestety nie mam do niego kontaktu. Jest w Internecie podane gdzie przyjmuje itd. Ja niestety w Łodzi nie usuwałam więc nie wiem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska22
czy moze ktos gdzies wrzucic badz wyslac mi na maila: syysolek19@o2.pl jak wyglada blizna po chirurgicznym usunieciu znamienia ? nie chce tych zdjec z neta, chce zobaczyc fotki tych, ktorzy maja to juz za soba. Moze to rozwieje moje watpliwosci i zdecyduje sie na usuniecie znamienia z polika, bo boje sie tej blizny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PannaCotta
syska czyli wolisz mniec znamie niz mala blizne?? jak duze masz to znamie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PannaCotta
sluchajcie a co znacza jak peprzyk ... wlukniak jakis odrasta? Usuwalam w pazdziernikku i znow mi urusl ;( czy to znaczy ze zabieg zostal zle zrobiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska22
Panna Cotta mam znamie wielkosci ziela angielskiego, tyle ze oczywiscie plaskie :) jestem juz po zabiegu laserowym - niestety bezskutecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja mysle ze blizna bedzie miejsza, a jak zadbasz o nia to ebdzie praktycznie niewidoczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syska22
lekarz stwierdzil, ze na 2 dzien po zdjeciu nitki usunie blizne fraxelem, nie za szybko? troche mnie to niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakało
Mam tysiące pieprzyków na ciele. Część z nich usunęłam chirurgicznie z badaniem histopatolog. Część - na twarzy - chirurgicznie, ale bez szwów, takie zcięcie. Niestety mam skłonność do bliznowców, więc zaprzestałam... Sporo laserem CO2 w CTL na Jaracza we Wrocławiu. Niestety koszt 1 szt. to 150 zł. Super tym laserem, małe ślady czerwone, które po mniej więcej 2 mcach zniknęły. W ub. piątek usuwałam w Herbabecie na Zwycięskiej z grupona. Inny rodzaj lasera, pieprzyki są usmażone, mają odpaść za jakiś czas. Nie za bardzo mi się ten sposób podoba i chyba raczej więcej nie będę w ten sposób usuwała. Jakoś to wydaje mi się najmniej bezpieczne, chociaż jak wiadomo, laser w ogóle nie za bardzo jest bezpieczny. Kto we Wrocławiu usuwał za w miarę rozsądną cenę? Mi to najbardziej chyba odpowiadałoby to ścinanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Skoro pieprzyków jest dużo to może warto pofatygować się do kliniki do Poznania? W Naszym gabinecie usuwamy zarówno znamiona jak i pieprzyki, włókniaki i brodawki laserem CO2. Plus jest taki, że po zabiegu laserowym jest mniejsze prawdopodobieństwo do powstania bliznowców, ponadto ewentualne ślady blizn są malutkie. Czasami bliznowce ostrzykuje się specjalnym preparatem i wówczas gdy się wygładzą stosuje się laser. http://www.botokspoznan.pl/usuwanie-brodawek.html I jeżeli jest dużo znamion na cena jest zdecydowanie niższa. Wiadomo, że jeżeli ktoś przychodzi z jedną brodawką to jest to kwota 150 zł, natomiast czasem np. 50 zł/sztukę, a czasem znacznie niej jeżeli jest ich rzeczywiście dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie ile
w warszawie biora od punku laserem co2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na policzku
ja mialam na policzku okrutnie brzydkiego, odstajacego pieprza. dziwie sie, ze nic z nim wczesniej nie zrobilam, ale chyba dlatego, ze kiedys mi nie przeszkadzal, a czasami wydawal mi sie nawet ok. ale juz od dwoch, czy trzech miesiecy maialm obsesje na jego punkcie. byl wielki i odstajacy. i tak, wyobrazalam sobie, ze kazdy sie na niego gapi. teraz juz wiem, ze urody mi nie dodawal. i jeszcze takie cos mi sie zrobilo w kaciku ust, taka kulka urosla. z niej czasami wyrastal wlosek. tego juz nie moglam zniesc. wczoraj oba swinstwa zostaly usuniete laserem. mieszkam za granica. znalazlam sobie jakas "klinike" w necie, blisko i z przystepnymi cenami. niby udalam sie tam na gratis konsultacje, a powiedziano mi, ze moga mi je od razu usunac. zgodzilam sie. laserem i bez dodatkowego znieczulenia, bo powiedzieli, ze to az tak nie boli i nie bolalo. dostalam tylko zel - aloe vera gelly, ktorym mam te dwa miejsca smarowac. moge tez odkazac dodatkowo, ale nie zadna woda utleniona, tylko czyms podobnym. plaster nosze i nie. na razie i tak jestem w domu. mam nadzieje, ze sie z lekka zagoi zanim z domu wyjde. ten pieprz na policzku byl duzy, wiec bez blizny sie pewnie nie obedzie, ale lepsza ta blizna, niz pieprz czarownicy! to tyle ode mnie w temacie. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakim laserem
konkretnie robilas? tym co2? bo rodzajow laserow jest cala masa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na policzku
tak, laserem CO2. pewnie, gdyby te znamiona byly podejrzane, to by mi ich od razu nie usuneli. ale czytalam topik, to wiem, ze sa rozne zdania na ten temat. ja sie zdecydowalam usunac je od razu i bez innych tam badan. ja mialam cos takiego, jak ta pani w czerwonej szmince. z tym, ze na policzku. wklejam linka, na dole sa zdjecia. http://www.medivita.net/index.php?action=o_co2 zapomnialam napisac, ze najpierw przykladali mi na chwile lod do znamienia, zeby mniej bolalo, ale to tak nie boli. wiec mam przemywac przez jakies 7 - 10 dni srodkiem odkazajacym i przyklejac plaster. w domu go nie przyklejam. na noc tylko. ten zel, ktory dostalam ma wspomagac renowacje naskorka. tez mam go 7 - 10 dni stosowac. potem przez pol roku przynajnmniej SPF20 uzywac jak sie jest na sloncu. ale u mnie slonca jest raczej malo. tak, jesli ma sie wiele do usuniecia, to tanio to nie wychodzi, chyba, ze sie wynegocjuje cene. ja mam jeszcze jakies, ale te najbrzydsze juz usuniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na policzku
mialo byc regeneracje chyba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znamiona trzeba najpierw
dac do obejrzenia dermatologowi, a dopiero potem przy nich majstrowac. nie sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikakakakak02k
czy trzeba isc najpierw do internisty po skierowanie? czy każdy dermatolog moze cos takiego zbadac? mam znamie które raczej trzeba by bylo usuwac chirurgicznie. nie wiem do jakiego lekarza sie zglosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
trzeba iść do lekarza internisty albo dermatologa po skierowanie na usunięcie znamienia i wtedy iść do kliniki gdzie usuwają znamiona na nfz i tam usuną taka klinika jest w Warszawie w jolly med na lelechowskiej i rokosowskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margit67
Byłam tu rok temu usuwałam 5 znamion na twarzy i tylko po jednym mam maleńką bliznę . Wszystko usuwałam chirurgicznie. Jestem zadowolona i tylko żałuje, że tak długo z tym zwlekałam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×