Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość TowerEng
Ja byłem dzisiaj u dr z usunięciem znamiona na twarzy, z tym że ja musiałem mieć usunięty a nie z powodów że mi się nie podobał lub coś tam. Został zamrożony azotem, przez godzinkę troche szczypało a później spoko z tym że musze teraz czekac aż sam odpadnie, ale to będzie kwestia kilku dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mic077
Witam. Czy ktoś usuwał znamiona metodą radiolase ?? czyli falami radiowymi ?? Bo właśnie się zastanaiam która metoda bedzie lepsza do usuniecia znamienia o srednicy ok 3mm na twarzy. Dodam ze laserem co2 usunełem w tamtym roku 10 znamion z ciała o roznej wielkości i jestem bardzo zadowolony.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibembs
moze dr Pawel Szymanski z Warszawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooo
A JA ODRADZAM USUWANIE DUŻYCH ZNAMION jesli nie wygladaja one bardzo brzydko. mialam usuwane takie chirurgicznie. NIC PRZYJEMNEGO. po znieczuleniu czulam sie zle. znieczulenie bolesne. trzeba zmieniac waciki ktore przywieraja. tydzien dyskonfortu. sciaganie szwow tez boli. ogolnie jak nie trzeba to nie ma co sie decydowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataliaska
Czy do usuwania znamion trzeba mieć obowiązkowo szczepienia przeciwko żółtaczce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Miałam usuwane chirurgicznie znamie na twarzy, jedno 1 cm na nosie blisko oka i drugie 0,5 niedaleko ust. To na policzku jest już blade ale to na nosie dosyć czerwone. Usuwałem je w wawie u chirurga plastyka dr. Potockiego. Niczym sama nie przemywałam. Lekarz po zabiegu zrobił opatrunek, kazał nie ruszać i za 2 dni stawić sie na zmiane. Po 2 dniach zdjął mi część szwów, zasypał jakimś proszkiem, założył stendy, opatrunek (znowu mialam niczego sama nie ruszać) i po 5 dniach zdjął mi szwy. Po zdjęciu niczym nie przyklejałam, ani niczym specjalnym nie przemywałam, tylko zwykłą wodą, smarowałam 2 razy dziennie Alantanem plus zeby blizne nwilżać. Po 2,5 tyg. od zdjęcia szwów lekarz kazał smarować Dermatixem (jest dość drogi) i masować blizne 3 razy dziennie żeby była miekka i nie robiła się narośl. Musze przyznać że jest poprawa :) masowanie pomaga ale jeszcze przede mną długa droga :) Ogólnie blizna na nosie (bo nią się szczególnie marwie) jest dosyć spora (coś w kształcie połówki okrąglego lizaka z patyczkiem :) ) Nie dało się jej wyciąć normalnie bo nie starczyłoby mi skóry na zszycie i puściłby mi szwy, więc lekarz zastosował jakies przesunięcie skóry z policzka.. stąd cięcie jest spore. Wchodził w gre jeszcze przeszczep ale przeszczepiona skóra zawsze mialaby inny odcień. Także i jedno i drugie rozwiazanie nie było zbyt dobre. A wiadomo że na buzi to jednak to razi i pewnie każda z nas chciałaby żeby blizna była jak najmniej widoczna. Na razie staram się byc cierpliwa choć musze przyznać ze czasem już nerwy puszczają i myśle po co mi to było :) ale licze że z każdym dniem będzie coraz lepiej Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
witam mic77 ja miałam falami radiowymi usuwane i nie jestem zadowolona bo mi została dziura jak po kraterze a powiedz czy po laserze nie zostają zadne blizny prosze o odpowiedz z góry dziękuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mic077
Witam. Wiesz to podobno zależy od głebokości znamienia. Po laserze nie mam żadnych dziur. A blizny mam rożne, zależy w jakim miejscu. Na nogach mam najbardziej widoczne blizny , ale tam miałem dość głębokie i duże znamienia. Na klatce piersiowej mam prawie niewidoczne blizny.Dawno usuwałaś to znamię?? Może z czasem ci się ta dziura wyrówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
witam usuwałam znamię 22 września więc już 3 miesiące ale chyba już ta dziurka zostanie nie wiem czy może jakąś maścią smarowac może mi doradzisz bo po laserze słyszalam że żadnych śladów ani dziur nie ma tylko podobno robi sie strupek i odpada no i kosztuje to 300 zł a powiedz mi jak ci się na twarzy goiło dobrze bo ja mam na twarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mic077
A po radiowym usuwaniu nie miałaś strupka?? Myślalem ze to na tym samym polega co laser tylko ze zamiast swiatla są fale radiowe. Na twarzy jeszcze nic nie uwuwałem, bo sczerze boje się efektu i tego jak bede wygladał bez pieprzyków :D bo mam ich az 5:D wszystkich nie ma bata zebym usunał, ale chciałem tylko jeden najwiekszy. po laserze był strupek, pozniej czerwona plamka która z czasem przybrałą kolor skoropodobny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
NO WITAM PO USUWANIU FALAMI RADIOWYMI MIAŁAM STRUPEK KTÓRY NIECHCACY ZDRAPAŁAM I MOŻE DLATEGO POZOSTAŁ MI TEN ŚLAD NAMOCZYŁAM GO NIECHCĄCY ZDRAPALAM NAJPIERW ZASYPYWAŁAM ALANTANEM JAK MI KAZAŁA CHIRURG NO A POTEM ZDRAPAŁAM I MAM ŚLAD TERAZ ZDECYDUJĘ SIĘ NA LASER JEDNAK A TY MOŻE USUWAŁEŚ W WARSZAWIE MOŻE PODALBYŚ MI ADRES JAKIEJŚ DOBREJ KLINIKI BĘDĘ WDZIĘCZNA.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mic077
niestety ja usuwałem w Wieliczce koło Krakowa wiec nie mogę pomoc. Z tego co mi pani chirurg powiedziała ostatnio to wywnioskowałem ze radiochiurgicznie jest ponoć lepiej gdyż fale radiowe sa delikatniejsze od lasera i nie uczulają na swiatła miejsca po zabiegu. Gdyż po laserze trzeba bardzo dlugo chroinić skore przed promieniowaniem UV bo mogą wystapić przebarwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzca
hmm a nie u dr Pawla Szymanskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TowerEng Ja byłem dzisiaj u dr z usunięciem znamiona na twarzy, z tym że ja musiałem mieć usunięty a nie z powodów że mi się nie podobał lub coś tam. Został zamrożony azotem, przez godzinkę troche szczypało a później spoko z tym że musze teraz czekac aż sam odpadnie, ale to będzie kwestia kilku dni! Jestem w szoku ze zamrażanie trwało godzinę! U mnie tylko 5-7minut i może dlatego mi nie odpadły same. Wszystko co prawda było według opisu,strupki,sączenie i tak dalej strupki odpadły a pieprzyki zostały. Teraz to co zostało usunęłam chirurgicznie i jest lepiej a reszta została wysłana do badania histopatologicznego i nie ukrywam ze teraz sie trochę boje mimo tego ze gdyby odpadło samo to nic bym nie wiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po zabiegu dzis...
witam, ja mialam dzis usuwane znamie na twarzy, krecha na cm i 3 szwy... hmm... myslalam ze bedzie straszniej a jest luzik ;) mam nadzieje ze rana sie ladnie zagoi i nie bedzie blizn... czy moge np smarowac moja rane trybiotikiem? masc na takie rozne uszkodzenia i wogole.. czy wogole mam czyms to smarowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkim 2 tyg temu usunełem znamie barwnikowe wypukłe na twarzy ok 3mm. Zabieg był wykonywany laserem CO2. Powstała dziurka dość głeboka i po 1 dniu pojawil sie strupek, ktory odpadl po tygodniu. W tym miejscu widoczne jest miejszy dołeczek, podobno ma sie splycic. Ma blizne stosuje masc Dermatix z nadzieja ze tydzien po tygodniu bedzie lepiej :). Zabieg Warszawa 150 zl + Alantan do zasypywania ranki Trzymajcie sie ciepło. nie bójcie sie usuwac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza571
mam do was pytanie mam bardzo dużo płaskich piepszy na twarzy i chciala bym je usunąc tylko boje się że to jest rakotwurcze i może mi się coś stać prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak pójdziesz do dermatologa to on Ci odpowie na pytanie ale myślę ze co najwyzej powie ze wyglądają"podejrzanie"a nie czy maja komórki nowotworowe bo to tylko po badanie histopatologicznym można się dowiedzieć. Ja jak byłam ze swoim pieprzykiem to najpierw chciałam skierowanie na badanie ultrafioletem-żeby wykluczyć komórki nowotworowe przed usuwaniem pieprzyka.Pan doktor jak tylko zobaczył to stwierdził ze to zwykły włókniak i można go od razu wymrozić .Pomimo ze bardzo się bałam błędnej diagnozy ,uspokoił mnie ze gdyby miał choć cień wątpliwości to by nie ruszył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 28
hej ja dzisiaj mialam usuwane znamiona z twarzy jeden z nosa dokładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitalianka
mnie też czeka w tym roku usuwanie znamoin...ehh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia1990
Dzis byłam usunąć znamię ..czekałam4 dni od momenty zapisania:) było to płaskie owalne i jednokolorowe. Od dzieciństwa to miałam. strasznie sie bałam czytając te wszystkie wypowiedzi ale zawsze mogłam zrezygnować. Lekarka na moje pytanie o badaniu histopatologicznym powiedziała, że zdecydowanie nie trzeba, nie groźne ale lepiej usunąć żeby w przyszłości nic nie było od słońca na tym. Zabieg laserowy nie boli ale ze strachu chciałam znieczulenie. Ukłucie komara a zaś tylko laser chwilka i gotowe u mnie ok 1,5 minuty trwało, straszny smród spalenizny bólu żadnego. Kontrolę mam za 4 tygodnie:). Lekarka powiedziała, że się ładnie zagoi beż blizny:) Koszt 150 zł:) więc bardzo tanio. Wielkość znamienia ok 5 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez usłyszałam od dermatologa-nie ma się czego bać,nic nie trzeba badać,to zwykły włókniak,można usunąć od reki.... Kiedy zgodziłam się na wymrażanie a nie odpadło to co odpaść miało poszłam do innego lekarza który usunął mi ta resztę skalpelem i oddal do badania histopatologicznego bo wyglądało mu to podejrzanie. Jeden lekarz tak,drugi inaczej a ja teraz siedzę,czekam na wynik i mam stresa jak diabli.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia1990
skibiki to napisz zas jak tam wyniki:) oby wszystko ok. Ja napisze jak mi sie zagoi jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shootbb
Mam pytanie, czy ktoś może mi polecić dermatologa który ma wg was największe doświadczenie w badaniu/ocenianiu znamion barwnikowych na skórze. I czy może ktoś się wypowiedzieć na temat ich usuwania u A. Dmitruka, a może znacie lepszego specjalistę. Z gory dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shootbb
No tak z tego wszystkiego zapomniałam napisać że mieszkam w Białymstoku, i specjaliści z tego rejonu najbardziej mnie interesują :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Odebrałam wyniki,wszystko w porządku,pieprzyki nie są groźne :-) A tyle stresu było..... oj Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusiunia1990
Skibiki To na szczęście ten od skalpela się nie znał:) niepotrzebnie straszył.. jak pewien nie był. Tak masz usunięte, a przez tego jakbyś pierw poszła byś nie usunęła pewnie. A jak Ci się goi? ja mam jeszcze polowe strupka (minął tydzień) bo wcześniej 2 razy mi odpadł w nocy;/. Teraz wokół strupka mam różową skórę ale to zejdzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, ja się cieszę z tego, ze są takie osoby, jak wy, które się na taki zabieg zdecydowały. Ja kiedyś poszłam do pani doktor po poradę odnośnie mojego pieprzyka. Wyraziłam wątpliwość, odnośnie tego, ze jak się wytnie zmianę tego typu, a jest to zmiana złośliwa, to potem może się taka zmiana przerzucać. Wiecie co i ona w tym momencie ręce załamała. Powiedziała, ze takie przeświadczenie panuje wśród ludzi i dlatego boja się wycinać znamiona, a taka jest prawda, że jeżeli zmiana tego typu jest złośliwa, to lekarze w szpitalach od razu zalecają wycięcie, żeby właśnie nie b6yło przerzutów. Oczywiscie musi taki zabieg robić wprawiona ręka, ale to jest oczywiste, więc nie będę się nad tym roztkliwiać. Jeżeli chcecie, to mogę wam podać namiary na panią doktor, u której ja byłam. Dobra specjalistka, pracuje w Krakowie. Jakbyście chciały, to piszcie na maila lupusik31@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusiunia1990 U mnie tez został tylko maleńki strupek i jestem w końcu szczęśliwa ze to zrobiłam .czekam teraz na lato na słonce 1 raz w życiu opale sobie plecy!!! :-) Ze względów oczywistych zawsze unikałam słońca bo takich znamion nie należny wystawiać na promienie słoneczne a teraz tylko krem z wysokim filtrem i..... witaj słoneczko hehehe A jeżeli chodzi o usuwanie znamion złośliwych to faktycznie się je usuwa dla bezpieczeństwa! To prawda ale ciężko jest zdecydować sie z własnej woli na zafundowanie sobie nowotworu,żaden lekarz nie da pewności ze zmiana nie zacznie się "uzlosliwiac" bo przed usunięciem sa to tzw."nowotwory uśpione" a później kto wie.... Napisze Wam tylko historie z mojej rodziny.Kobieta miała pieprzyk na ramieniu,brązowy,odstający na 1 rzut oka taki sam jak mój.Zahaczyła bodajże ramiączkiem od stanika,poleciała krew....Poszła usunąć,po badaniu histop.okazało się ze to czerniak,wycieli węzły chłonne pod pachami,dostała chemie i było ok.Cały czas była pod kontrola lekarza.Po 3 latach przerzuty do mózgu po roku zmarła!!! :-( Dlatego pchnęło mnie to usunięcia badziewia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusiunia1990
Kraina czarow- moze lepiej iść usunąć dla bezpieczeństwa? wycinają z marginesem więc razem z niebezpiecznym obszarem. Lepiej teraz niż by kiedyś miało być za późno. Ja się bałam, że podrażnię biżuterią i z powodów estetycznych. Miałam to zrobić w gimnazjum ale się bałam. Teraz w wieku przeszło 20 lat się zdecydowałam i się cieszę jak chole r a :DDD Skibiki0 Strupek mi odpadł gdyż zahaczyłam kołdrą ale i tak w połowie był odklejony. Teraz mam leciutko różową kropkę. Blednie z godziny na godzine:D nawet nie mam "wgłębienia w skórze". Minął tydzień i 3 dni:D Gdyby mi 3 razy nie pdpadł już pewnie by nie było śladu. :D:D:D:D:D:D:D:D:D Ja opalałam się ale na pieprzyka kladłam krem:) teraz już nie będę musiała:DDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×