Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eju_nia

WYNAGRODZENIE....NIANKI.....ile płacić ????

Polecane posty

Gość koleżanka kolegi
Witam Opiekunka do dzieci w Katowicach doświadczona pracowała w żłobku. Więcej informacji na patryk.mocon@wp.pl Katowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy czy rodzice chcą pilnowaczki czy niani, która spędzając z dzieckiem większą częśc dnia bierze na siebie ogromna odpowiedzialnośc, nie tylko za jego bezpieczeństwo . Wiedza o rozwoju dziecka, stymulowaniu prawidłowego rozwoju na każdym etapie, zasad zdrowego odżywiania, udzielanie pierwszej, przedmedycznej pomocy to minimum dobrej opiekunki, nie musi mieć kierunkowego wykształcenia jedynie chęć dokształcania się korzystając z poradników, internetu. Z pewnością szanująca się niania nie weżmie na siebie dodatkowych obowiązków typu gotowanie dla całej rodziny, sprzątanie całego domu, prasowanie itp. Ona jest tylko dla dziecka, jemu całkowiceie poświęca czas. W czasie snu malucha posprząta po zabawie, przygotuje posiłek i co nieco naładuje akumulatory:) Jest ogromna rozbieznośc między stawkami w województwach, miastach, miasteczkach. Od 5 zl do min 15. Np. Wrocław min. 8-9 zł. Praktyczna jest forma wypłaty tygodniówki. Na samym wstępie należy uzgodnić zasady dot, urlopu, świąt, choroby niani, wolnych dni z "winy" rodziców. Dobra współpraca obu stron, miła atmosfera, jasne reguły to podstawa. Wszystko dla dobra dziecka. Częste zmiany opiekunek najbardziej krzywdzą dziecko. Dlatego to musza być przemyślane decyzje. A życie resztę samo skoryguje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania bliżniaków )**
zuzia123- brawo brawo wreście ktos napisał co to jest opieka nad dzieckiem i to nie tylko jak tu jedna z Pań napisała , czytanie gazety przez 2 godziny jak dziecko śpi , i ewentualnie układanie klocków czy puzzli ( i to za 6-7zł ) ale to mega mega odpowiedzialność , pracuje już 4 lata i jakoś co miesiąc kokosów nie dostaje ale starcza na opłaty i denerwuje mnie jak ktoś mi powie , (NIANIA a to super ,kawka na ławkę , ) niania z kilkuletnim doswiad - rok temu poprosiłam moich pracodawców o umowę z początku marudzili bo to sporo załatwienia jest , ale po negocjacjach i rozmowach zgodzili się , ( bardzo dobrze ,że wchodzi nowa umowa o opiece nad dziećmi do lat 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania bliżniaków )**
W dniu dzisiejszym po wakacyjnej przerwie zbiera się Sejm. Pod obrady trafi projekt ustawy przygotowanej w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej tzw. ustawa żłobkowa czyli Ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. W uzasadnieniu projektu czytamy, że celem proponowanej ustawy jest przede wszystkim: "tworzenie warunków dla rozwoju zróżnicowanych form opieki nad małymi dziećmi i poprawa standardów funkcjonowania placówek opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, wsparcie rodziców zarówno w planach prokreacyjnych jak i w procesie wychowywania dzieci. Proponowane rozwiązania mają również na celu umożliwienie rodzicom i opiekunom dzieci podjęcia aktywności zawodowej" Cele szczegółowe to: a) poprawa dostępu do wczesnej edukacji, co znacząco podwyższy jakość kapitału ludzkiego i w przyszłości przełoży się na wyższą stopę wzrostu gospodarczego, b) promocja równości rodzinnej i zawodowej między kobietą i mężczyzną, c) zapewnienie opieki większej liczbie dzieci przełoży się na szybszy powrót kobiet na rynek pracy i wzrost ich aktywności zawodowej, d) większa aktywność zawodowa kobiet oznacza lepszą sytuację dochodową ich gospodarstw domowych i co za tym idzie, ograniczenie skali ubóstwa. Zajrzyjmy zatem do projektu ustawy. W artykule 2 proponowanej ustawy czytamy: Opieka nad dziećmi w wieku do lat 3 może być organizowana w formie żłobka lub klubu dziecięcego, a także sprawowana przez dziennego opiekuna oraz nianię. W ramach opieki realizowane są funkcje: opiekuńcza, wychowawcza oraz edukacyjna. Opieką może być objęte dziecko w wieku do lat 3. Do żłobka może trafić dziecko po ukończeniu 20 tygodnia życia (czyli w praktyce zaraz po upływie okresu urlopu macierzyńskiego), w klubie dziecięcym będą mogły przebywać dzieci po ukończeniu pierwszego roku życia. Żłobki oraz kluby dziecięce będą mogły tworzyćgminy, osoby fizyczne oraz osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. W każdym żłobku dziecki muszą mieć zapewnioną opiekę przez 10 godzin dziennie, w klubach - przez 5. Żłobki i kluby dziecięce będą działały na podstawie statutów, ich pracę będą regulowały regulaminy. Ustawa określa również wymagania stawiane kadrze pedagogicznej, do ustawy ma zostać wydane rozporządzenie regulujące wymagania lokalowe i sanitarne dotyczące żłobków i klubów dziecięcych. Zgodnie z ustawą prowadzenie żłobka lub klubu dziecięcego będzie wymagało wpisu do specjalnego rejestru. Kim ma być dzienny opiekun? Zgodnie z założeniami ustawy dziennym opiekunem jest osoba fizyczna zatrudniana przez gminę na podstawie umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego stosuje się przepisy dotyczące zlecenia. Osoba taka będzie mogła sprawować opiekę nad dziećmi powyżej 20 tygodnia życia, w liczbie maksymalnie 5. Dziennym opiekunem może być osoba, która: 1) daje rękojmię należytego sprawowania opieki nad dziećmi; 2) nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie została jej zawieszona ani ograniczona; 3) wypełnia obowiązek alimentacyjny, w przypadku gdy taki obowiązek został nałożony na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd; 4) posiada warunki lokalowe zapewniające bezpieczną opiekę nad dzieckiem; 5) odbyła: a) 160-godzinne szkolenie z zakresu: pedagogiki wczesnodziecięcej, edukacji małego dziecka lub psychologii dziecięcej oraz z zakresu udzielania dziecku pierwszej pomocy, albo b) 40-godzinne szkolenie uzupełniające, Każdy opiekun ma podlegać obowiązkowym badaniom sanitarno-epidemiologicznym oraz posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Niania Nianią jest osoba fizyczna sprawująca opiekę nad dziećmi na podstawie umowy, o świadczenie usług, do której zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, zwanej dalej „umową uaktywniającą. Umowę uaktywniającą będą mogli zawrzeć z nianią rodzice dziecka. Umowa będzie musiała przybrać formę pisemną. Niania pracująca na podstawie takiej umowy będzie miała odprowadzane składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe oraz zdrowotne. Ile będą wynosiły opłaty? Zgodnie z założeniami projektu w żłobkach, klubach i u dziennych opiekunów tworzonych przez gminy wysokość opłat będzie regulowała uchwała rady gminy. Rada gminy będzie również władna do uchwalenia częściowego lub całkowitego zwolnienia z opłat. Prowadzący żłobki i kluby będą mogli otrzymać dotacje celowe na każde dziecko. Ustawa ma wejść w życie po upływie trzech miesięcy od daty jej ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania bliżniaków )**
JAK LEGALNIE ZATRUDNIĆ NIANIE ????? Nianie, opiekunki czy pomoce domowe często pracują w tzw. szarej strefie. Otrzymują umówioną stawkę za swoją pracę, umowa wiążąca strony jest tylko ustna, co miesiąc pieniądze wypłacane są „do ręki. Ani niania, ani osoba ją zatrudniająca nie odprowadzają podatków, niania nie ma również opłacanych składek na ubezpieczenie społeczne, a w konsekwencji nie odkłada na swoją przyszłą emeryturę. Legalne zatrudnienie niani sprawia jednak jeszcze wiele problemów. Jakie są zatem legalne sposoby zatrudnienia niani lub opiekunki do dziecka? Nianię można zatrudnić: 1. na umowę o pracę (pracodawcami są rodzice) 2. na umowę zlecenie 3. niania może otworzyć własną firmę 4. niania może pracować w agencji oferującej usługi opiekunek Najpopularniejszym sposobem jest zatrudnianie opiekunki na umowę zlecenia. Ten sposób zatrudnienia jest korzystny zarówno dla rodziców dziecka jak i dla samej opiekunki. Problem wątpliwości co do przepisów podatkowych w kontekście rozliczania się z fiskusem w przypadku zawierania umowy zlecenia z nianią został poruszony przez posła Waldy Dzikowskiego w interpelacji nr 14508. Zgodnie z odpowiedzią podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów „W przypadku umów zlecenia zawieranych między osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej nie występuje płatnik. Przychody z tego tytułu zaliczane są do przychodów z tzw. innych źródeł. Z tych też względów osoba fizyczna (niania czy pomoc domowa) powinna całe przedmiotowe dochody wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym. Oznacza to, że w ciągu roku ani rodzice, ani opiekunka nie muszą odprowadzać żadnych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Natomiast po zakończeniu roku podatkowego, do 30 kwietnia roku następnego (czyli za rok 2010 do 30 kwietnia 2011 r.) opiekunka pracująca na umowę zlecenia musi złożyć zeznanie podatkowe wg. skali podatkowej 18% lub 32% i zapłacić podatek dochodowy. Niestety Resort Finansów nie odniósł się do rozbieżności pomiędzy przepisami podatkowymi, a ubezpieczeniowymi. Zgodnie z przepisami osoba zatrudniająca nianię mimo, iż jest zwolniona z obowiązku odprowadzania zaliczki na podatek dochodowy, ma obowiązek comiesięcznego wpłacania zaliczek na ubezpieczenie społeczne, jest bowiem płatnikiem ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania bliżniaków )**
Inne formy wychowania przedszkolnego Z dniem 1 września tego roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania, na podstawie którego można tworzyć małe placówki wychowania przedszkolnego. Zgodnie z przepisami wychowanie przedszkolne może być prowadzone w następujących formach: 1) punktach przedszkolnych, zwanych dalej "punktami", w których zajęcia są prowadzone przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący; 2) zespołach wychowania przedszkolnego, zwanych dalej "zespołami", w których zajęcia są prowadzone przez cały rok szkolny w niektóre dni tygodnia, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący. Zajęcia w punktach i zespołach mogą być prowadzone w grupach liczących od 3 do 25 dzieci. Minimalny dzienny wymiar godzin zajęć świadczonego w punkcie lub zespole nauczania, wychowania i opieki wynosi 3 godziny, a minimalny tygodniowy wymiar godzin tych zajęć wynosi: 1) w grupie liczącej od 3 do 15 dzieci - 12 godzin; 2) w grupie liczącej od 16 do 19 dzieci - 16 godzin; 3) w grupie liczącej od 20 do 25 dzieci - 20 godzin. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w placówkach wychowania pozaszkolnego mają następujące osoby, które ukończyły: 1) studia magisterskie na kierunku (specjalności) zgodnym z nauczanym przedmiotem lub prowadzonymi zajęciami oraz posiada przygotowanie pedagogiczne lub 2) studia magisterskie na kierunku (specjalności) innym niż wymieniony w pkt 1 i 2 i studia podyplomowe w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne. 3) ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności odpowiadającej nauczanemu przedmiotowi lub prowadzonym zajęciom, lub 4) ukończyła zakład kształcenia nauczycieli w specjalności innej niż wymieniona w pkt 2, a ponadto ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjik
londyn 45zl za godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjik 25
ja pracuje jakos niania niedaleko Londynu mam dwojke chlopcow bez sprzatania (sprzataczka przychodzi 2 razy w tygodniu) bez gotowania (przygotowuje tylko proste posilki dla dzieciaczkow) dostaje 45 zl na godzine bez podatkow i zawracania glowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddxa
za godzine 45 zł piekna płaca , ale dobrze że podkreśliłaś Londyn a nie Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich rodziców ,pisze aby sie podzielic moim zdaniem .Od ponad 2 lat sama pracuje jako niania,podchodze do tej pracy bardzo poważnie ,z każdym dzieckiem ktorym sie opiekowałam budowałam wzajemny szacunek,duzo rozmawialam i do dzis mam super kontakt z nimi .Za swoja prace u mnie w domu pobieram 600 zl plus jedzenie dla dziecka(bardzo czesto wygladalo to tak ze rodzice po prostu przynosili na przykład okolo 1,5-d0 2 kg mieska ,jakies owoce,jagurty a reszta byla z moim wkładem i byłam bardzo zadowolona, dla dziecka gotowałam to co lubi i nic nigdy mi nie zastapi tego uśmiechu dziecka kiedy otwierałam im rano drzwi . Wszystkim mamą radze na prawdę poznac nianie ,sama interweniowałam na placu zabaw,kiedy widziałam młodą nianie kiedy uderzyła malucha(ze względu na spacery na placu zabaw zna sie dzieci i ich rodziców), ja zareagowałam ale nie wiem czy inni by tak samo zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eelina72
Moja młodsza siostra z warszawy jest dyplomowaną położną i opiekuje się dziećmi zawodowo(w instytucie) i prywatnie stawka za godzinę 15 zł a za noc od300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym chciała 10 zł
za godzinę ale tylko w rejonie mojego osiedla. Warszawa-Bródno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miriam46
ja sie zaopiekuje dzieciaczkiem OPOLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola z Sobótki
Ile bierze opiekunka która zajmuje sie 2 dzieci i to jeszcze w nocnych godz.?Od 16-1w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, jestem zainteresowana pracą, najlepiej Warszawa/Tarczyn/Raszyn/Janki ewentualnie Grójec. Posiadam ponad roczne doświadczenie z dziećmi,(opieka oraz animacja) jestem młodą energiczną osobą. Bardzo zależy mi na podjęciu pracy:) Dyspozycyjna od zaraz. Może być z zamieszkaniem. Wszystko do uzgodnienia. Kontakt: isabel_ig@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o m g !
ja swego czasu opiekowałam sie 4 letnią dziewczynką ,był to rok 2007 , 7 zł /h ,teraz sama korzystam z opiekunki ,płace jej za dwójkę dzieci ( jedno tylko przywozi i zawozi do szkoły, druie 3 l) 10 zł /h , kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10zł/h to już całkiem dobra stawka. Praca z dziećmi nie jest łatwa, uważam iż wymaga godnego wynagrodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popkornaduha
Zaopiekuję się u siebie w domu dzieckiem lub dziećmi w wieku do 3 lat. Miasto Gołdap (na Podlasiu), gdzie powietrze jest czyste i słychać śpiew ptaków a nie szum samochodów. W programie język angielski lub rosyjski, zajęcia plastyczne. Doświadczenia mam, pracowałam w Podkowie Leśnej około Warszawy, za 10 zł za h. Ani ja ani mąż nie palimy papierosy, nie pijemy alkoholu. Kuchnia wegetariańska (jeśli zajdzie potrzeba gotowania). Kwota i godziny pracy do omówienia. tel. 513 997 789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Lukaszka
[zgłoś do usunięcia]rozsądna Większość piszących panienek powinna się bardzo ale to bardzo mocno puknąć w głowę. Kto płaci opiekunce 3000 zł?????????? Za co?????????? Może te studentki łaskawie zrozumieją, że pieniądze im się nie należą ale TRZEBA NA NIE ZAPRACOWAĆ. Jak same będą miały dzieci to może przybędzie im rozumu i przestaną wydawać cudze pieniądze!!!!! 10 zł za godzinę opieki za patrzenie jak dziecko śpi np. 3 godz. dziennie to jakaś paranoja. Opieka 5-8 zl/godz. jest całkiem rozsądna. 10 zł gdy dochodza dodatkowe obowiązki. Jeżeli którejś Pani Studentce się to nie podoba to zawsze może pójść do pracy jako kasjerkę do marketu i zarobić brutto 7z/godz co daje netto wo wypłaty 5-6zł czyli niecałe 1000zł/miesiąc. Takie są realia. Praca z dziećmi nie jest ciężka ale jest czystą przyjemnością, można odpocząć na spacerze z dzieckiem, poczytać gdy śpi, pobawić się klockami czy poukładać puzzle. Jeżeli któraś z opiekunek tego nie rozumie i liczą się dla niej tylko pieniądze to nie powinna zbliżać się w ogóle do dzieci i brać sie do ich wychowywania. Ciekawe. Chcą 3000/zł na miesiąc bo są urobione po pachy. To kiedy studiują i się uczą? Nie ma już takich stawek 1000 zł na miesiąc Jak wychowanie dzieci jest czysta przyjemnością to dla czego pani same nie wychowują dzieci a wracają do pracy? Ja też wcześniej kiedyś pracowałam jako opiekunka i 2,5 lata temu za opiekę nad jednym dzieckiem zarabiałam 2000 za 9 godzin dziennie bez dodatkowych prac czyli (gotowania sprzątania )Teraz sama mam dziecko i sama im się opiekuje a jak czasami potrzebuje pomocy to zatrudniam opiekunkę. Płace jej 15 zł za godzinę. "Kto płaci opiekunce 3000 zł?????????? Za co?????????? Może te studentki łaskawie zrozumieją, że pieniądze im się nie należą ale TRZEBA NA NIE ZAPRACOWAĆ. Jak same będą miały dzieci to może przybędzie im rozumu i przestaną wydawać cudze pieniądze!!!!! 10 zł za godzinę opieki za patrzenie jak dziecko śpi np. 3 godz. dziennie to jakaś paranoja. Opieka 5-8 zl/godz. jest całkiem " Do tego cytatu dopiszę że jak pani szkoda pieniędzy i żeby nikt nie musiał wydawać "cudze pieniędzy" to najlepiej zostać w domu i zająć się swoim dzieckiem samej!!! W tej chwile moja cioteczna siostra uczy się w Warszawie zaocznie i opiekuję się dwójką dzieci, bez dodatkowych obowiązków. (są to bliżniaki 6 miesięcy) I zarabia miesięcznie 3000 zł!!! Jak dwie osoby w rodzinie maja miesięczny dochód od 8000 i wyżej to stać ich. A nie łudżmy się są osoby które zarabiają o wiele więcej. Bo jak kogoś nie stać to tę nikogo nie zatrudnia!!! Tak że miłe pani lub dobre pieniadze za opiekę nad dzieckiem lub pozostanie w domu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Lukaszka
[zgłoś do usunięcia]rozsądna Większość piszących panienek powinna się bardzo ale to bardzo mocno puknąć w głowę. Kto płaci opiekunce 3000 zł?????????? Za co?????????? Może te studentki łaskawie zrozumieją, że pieniądze im się nie należą ale TRZEBA NA NIE ZAPRACOWAĆ. Jak same będą miały dzieci to może przybędzie im rozumu i przestaną wydawać cudze pieniądze!!!!! 10 zł za godzinę opieki za patrzenie jak dziecko śpi np. 3 godz. dziennie to jakaś paranoja. Opieka 5-8 zl/godz. jest całkiem rozsądna. 10 zł gdy dochodza dodatkowe obowiązki. Jeżeli którejś Pani Studentce się to nie podoba to zawsze może pójść do pracy jako kasjerkę do marketu i zarobić brutto 7z/godz co daje netto wo wypłaty 5-6zł czyli niecałe 1000zł/miesiąc. Takie są realia. Praca z dziećmi nie jest ciężka ale jest czystą przyjemnością, można odpocząć na spacerze z dzieckiem, poczytać gdy śpi, pobawić się klockami czy poukładać puzzle. Jeżeli któraś z opiekunek tego nie rozumie i liczą się dla niej tylko pieniądze to nie powinna zbliżać się w ogóle do dzieci i brać sie do ich wychowywania. Ciekawe. Chcą 3000/zł na miesiąc bo są urobione po pachy. To kiedy studiują i się uczą? Nie ma już takich stawek 1000 zł na miesiąc Jak wychowanie dzieci jest czysta przyjemnością to dla czego pani same nie wychowują dzieci a wracają do pracy? Ja też wcześniej kiedyś pracowałam jako opiekunka i 2,5 lata temu za opiekę nad jednym dzieckiem zarabiałam 2000 za 9 godzin dziennie bez dodatkowych prac czyli (gotowania sprzątania )Teraz sama mam dziecko i sama im się opiekuje a jak czasami potrzebuje pomocy to zatrudniam opiekunkę. Płace jej 15 zł za godzinę. "Kto płaci opiekunce 3000 zł?????????? Za co?????????? Może te studentki łaskawie zrozumieją, że pieniądze im się nie należą ale TRZEBA NA NIE ZAPRACOWAĆ. Jak same będą miały dzieci to może przybędzie im rozumu i przestaną wydawać cudze pieniądze!!!!! 10 zł za godzinę opieki za patrzenie jak dziecko śpi np. 3 godz. dziennie to jakaś paranoja. Opieka 5-8 zl/godz. jest całkiem " Do tego cytatu dopiszę że jak pani szkoda pieniędzy i żeby nikt nie musiał wydawać "cudze pieniędzy" to najlepiej zostać w domu i zająć się swoim dzieckiem samej!!! W tej chwile moja cioteczna siostra uczy się w Warszawie zaocznie i opiekuję się dwójką dzieci, bez dodatkowych obowiązków. (są to bliżniaki 6 miesięcy) I zarabia miesięcznie 3000 zł!!! Jak dwie osoby w rodzinie maja miesięczny dochód od 8000 i wyżej to stać ich. A nie łudżmy się są osoby które zarabiają o wiele więcej. Bo jak kogoś nie stać to tę nikogo nie zatrudnia!!! Tak że miłe pani lub dobre pieniadze za opiekę nad dzieckiem lub pozostanie w domu Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiek:)
Ja za granicą zarabiałam 2 tys;)miesiecznie;) jestem z tego bardzo szczęśliwa;P dla mnie tyle wystarczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angee
Szkoda że większość oburzonych internautek na tak małe sumy zapewne nie maja własnych dzieci... Kwestia opłaty dla niańki to sprawa bardzo indywidualna. Zgodzę się że są osoby płacące za opiekę ponad 1000zł czy nawet ponad 2000zł i oferowanie ze strony bogatego Państwa 4zł jest żenujące, a przecież widać kogo stać na taką pensję dla opiekunki. Jednak ile jest pań których nie stać aby dać opiekunce 10zł i jeśli nie muszą wracać do pracy to zostają z dzieckiem w domu do 3 roku życia ale znając realia naszego krają większość kobiet wraca to pracy po urlopie macierzyńskim kiedy kończą się pieniążki nie tylko dla tego że chce ale po prostu bo musi bo za jedną wypłatę trudno wyżywić siebie od1 do 1 a tym bardziej dziecko a raczej wszelkie dodatki. I ile taka kobieta ma dać opiekunce jak sama zarobi ledwie 900?? W takich przypadkach te 3,5 nie jest ze skąpstwa lecz z niemocy. Nie zmienia to faktu że skąpych bogaczy potępiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekunka
Byłam u dziecka 6-cio miesięcznego na godz. 10rano jako niania.Dałam sobie radę. Karmiłam ,przewijałam,nosiłam,zabawiałam.Po 3 godzinach poszłam z matką i dzieckiem do lekarza,do sklepów,apteki.Pilnowałam dziecka,całego ekwipunku,jak matka znikała załatwiać sprawy.Byłam z nimi do 15 godziny,ani słowa ,że mi zapłaci.Kazała przyjść następnego dnia o 9 godz. rano.Tego dnia w domu powiedziała mi,co mnie zaskoczyło, że będzie mi płacić co miesiąc,postawiłam wielkie oczy na te słowa . Zawsze jako Opiekunka u dziecka płacono mi co tydzień,nawet zdarzało się,że premie lub dodatek z okazji świąt.Wyjeżdżając na urlop na 2 tygodnie wcześniej dali mi 250 zł.urlopowego.Nie wytrzymałam i napisałam jej esemesa,że nie mówi o zapłacie za te 2 dni:9godz. i 10godz. Odpisała,że przy wypłacie za miesiąc mi wypłaci.Jest bezczelna,traktuje mnie jak NIEWOLNIKA ,dodała,niech p.przyjdzie w poniedziałek na 9 do Majki.Ta matka to " świnia" ,wydaje polecenia ,a nie prośby ,jak to tak się zaczyna nie będę do niej chodzić. Ma męża ,a nie stać ją na rzetelne płacenie ,jest cwaniaczką... .Czekałam na tę pracę u niej 2 miesiące ,odrzucałam inne propozycje .Miało być szybciej , ale wciąż coś wymyślała .Jest dla mnie obcą osobą , każe mi czekać cały miesiąc za wypłatą. Jak przyjdzie mi wypłacić należne mi pieniądze , to mnie nie wpuści. CO WY na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sporo niań się tu wypowiada... Jestem z Zabrza (śląskie). Potrzebuję opiekunki do 6-miesięcznego dziecka. Na dniach będę rozmawiać z Panią, która mieszka blisko mnie (dotrze na piechotę w parę minut). Potrzebowałabym jej od poniedz. do piątku od 6:00 do 16:00 ale bardzo często w domu ktoś jej wcześniej - tak ok. 15:00 i wtedy konczy wcześniej. Ponadto co drugi tydzień narzeczony ma nocki i wtedy od godz, 12:00 albo 13:00 a czasem i wcześniej przejmuje małą. Chciałabym zaproponować 700zł. Uważacie, że to uczciwa cena? acha - jeśli będę miała wolne i sama zajmę się dzieckiem a ograniczy się to do max. 4 dni w miesiącu to nadal płacę 700zł a jeśli będę np. tydzień lub dwa z córką to dopiero wówczas pomniejszam wypłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwazam ze powinnas zaplacic za godziny a nie za miesiac bo z tego co napisalas sama dokladnie nie wiesz ile tych godzin bedzie. Raz tak raz tak... wiadomo zawsze sie jakas znajdzie i sie zgodzi ale jak sie okaze ze wyjdzie tak ze codziennie bedzie siedziec po 8h, to pomysli troche zacznie przeliczac i zooreintuje sie strasznie malo to sie szybko zwinie a ty bedziesz szukac znowu ja place 6zl za godzinne i mysle ze to minimalna uczciwa stawka. Mniej bym juz nie dala bo czulabym sie z tym glupio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate_moss_jest_tylko_jedna
Ja dostaje 16zl za godz w warszawie i jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lazar
lazar Jesteś typem niewolnicy, żeby za tak śmieszne pieniądze zachrzaniać. Toż to wstyd tak się nie szanować. Ceńcie się, wtedy i Was docenią. Opiekunka, która zajmuje się dzieckiem, karmi, kładzie spać, przebiera, przewija powinna dostawać najmniej 400zł, a to i tak, jak na obecne czasy bardzo mało, w sumie to 500zł. I jedzenie od rodziców. Nie liczę dojazdów, a preznety to indywidualna sprawa. Każdy umawia się na tyle na ile go stać, ale obrażać opiekunkę 300zł też nie wolno. Tyle to było jakieś 7-8 lat temu to najniższą stawką, więc z racji na wieczne podwyżki wiecie do kogo możecie mieć pretensje? To Tusk przestaje dbać o społeczeństwo, o rodzinę. Chce polikwidować wszelkie udogodnienia dla rodzin. Dla niego najlpeij, żeby Polacy opuścili Polskę, a nasze miejsce zajęli ruscy putinowscy lub Niemcy. Wykształcenie w opiece nad dzieckiem nie jest konieczne. Albo chcesz opiekę - nianię albo opiekuno-nauczyciela, a wtedy stawka 1000zł netto i wzwyż. A jak ze sprzątanie i gotowaniem obiadów, to niejako służąco-guwrnantko-niania, to myślę, że tak za 1200zł najmniej. To jest rozsądne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoshka
Ja opiekuję się dwoma dwuletnimi dziewczynkami za 6zł/h. Siedzę z nimi 5 dni w tygodniu czasem 8 godzin, czasem 10, zdarza się i 13. Przeważnie to 10-11 godz. Nie muszę prać, sprzątać, gotować. Z początku było super: czułam się jak w domu, wolno mi było czytać, oglądać tv, korzystać z lodówki, nawet spać z dziećmi podczas drzemki. Teraz, gdy dziewczynki podrosły i zaczęły przeżywać bunt, każdego dnia czekam na ostatnią godzinę pracy jak na zbawienie. Wykańczają mnie do tego stopnia, że pod koniec dnia jest mi wszystko obojętne, czy wchodzą na stół, czy rozrzucają zabawki po całym mieszkaniu, czy się biją nawzajem, etc (oczywiście nie zaniedbuję ich bezpieczeństwa). Czy inne nianie, które tu zaglądają, też tak mają? Też Was nerwowo wykańczają rozpieszczone przez rodziców dwulatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka
witam ja obecnie pilnuje dziecko placono mi 500zł za 14 dni miałam stawkę 35 zl za dzień niewazne czy pilnowałam 5 czy 8 lub 10 godz dziś mój szef stwierdził ze nie moze mi tyle płacic bo od wrzesnia jego żona pracuje 5 dni w tygodniu i bym za duzo zarobiła wychodziłoby mi 770 zł zapytał ile bym chciała za godzine .mam pytanie ile zarabia opiekunka na godz w słupsku dziękuję za odpowiedz Maluch ma obecnie 1,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×