Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eju_nia

WYNAGRODZENIE....NIANKI.....ile płacić ????

Polecane posty

Gość wredna matka
Opiekunka dostaje tyle na ile się zgodzi :) Jak każdy w tym kraju. Gadki o wyzysku i inne takie są po prostu śmieszne. Zwłaszcza drogie Panie, że zazwyczaj pracujecie "na czarno" i nikt i nic za Wami się nie ujmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was serdecznie ;) Od półtora roku opiekuję się dzieckiem (21 miesięcy). opieka trwa ok. 9 h dziennie (od pon. do piatku). NIe mam stawki godzinowej, tylko miesięczną. na miesiąc dostaję 850 złotych (przy czym jak potrzebuję wolne, to dostaję raczej bez problemu i nie mam osciąganych za to żadnych pieniędzy). Za nadgodziny mam płacone dodatkowo 6zł/h. Dodam, że jestem z Poznania. Jak uważacie, czy powinnam prosić o podwyżkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimniania
Kinga ja za opieke nad 4 miesiecznym dzieckiem za ok 8h dziennie, do tego tez nie mam problemu z wolonym itp mam 1700zl, jestem z okolic wwy. U nas za taka opieke biora i 2000tys, a rodzice sie na to widzocznie zgadzaja bo przyjeli mnie odrazu bez gadki ze za duzo itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za godzinę dostawałam 8zł i opiekowałam się czteroletnim chłopcem. Były dni gdy musiałam zostać dłużej niż 8h to np następnego dnia wychodziłam wcześniej (tylko dlatego, że tata małego był właścicielem firmy i mógł jeździć do pracy lub nie). 8 zł to dobra suma ale do mnie także należało gotowanie i sprzątanie. Nie wspominam dobrze rodziców bo rano mówili, że wrócą później i mam zrobić obiad tylko małemu. A gdy wracali wielkie pretensje, że nie ma dla nich:| głupią ze mnie robili. A dzieckiem zająć się nie umieli bo jak to możliwe, że czteroletni chłopiec nie wie, że sisia się na stojąco?<WoW>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soooooniaaaaa
Oj Marta skoro Ty uważasz,że 8 zł to jest dobra stawka to weidzę,że dziewczyno nie masz pojęcia ile wynosi dobra placa. Niestey,ale przez takie jak TY,które pracują za grosze w naszym kraju z płacami jest tak jak jest..........żałosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w grójcu w mazowieckim i opiekunce płacimy miesięczną stawkę 1300 zł za opiekę nad dwójką dzieci, 9h dziennie, bez gotowania, sprzątania i tym podobnych rzeczy. nigdy nie zalegamy z wypłatą i nigdy się nie spóźniamy, a za dodatkowe godziny ustalone wczesniej rozliczamy się osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgroza............
nie wyobrażam sobie pracować za minimum 10 zł za godzine.Dziwię się bardzo,że niektóre z was zgadzają się na pracę za śmieszne nieskie pieniądze.Dziewczyny-jak można pracować za 8 zł na godzinę.Czy nie potraficie się szanować??NO chyba,że odwalacie swoją robotę siedząc z dzieckiem przez te 8 godzin przed telewizorem. ja jestem opikunką małego kochanego 2 letniego brzdąca.Rodzice dziecka przyjmując mnie do pracy 1,5 roku temu na początek zaproponowali mi właśnie 10 zł za godzinę opieki nad ich dzieckiem.Jednakże po miesiącu podwyższyli mi stawkę o 2 zł do tego zaproponowali mi abym spożywała posiłki z małym,czyli do tego dochodzził też obiad.Nie było mowy o sprzątaniu,bądż prasowaniu.Stricte opieka i edukacja małego wchodziły i wchodzą nadal w grę.Dziś po przeliczeniu mam za godzinę pracy prawie 15 zł i uważam,że jest to odpowiednia kwota.Pomimo tego osoba mnie zatrudniająca powiedziała mi,że z chęcią zapłaciłaby mi więcej gdyby sama lepiej zarabiała. Dlatego nie rozumiem rodziców ,którzy zarabiają naprawdę duże pieniądze,a oszczędzają na swoich dzieciach płacą ich nianim grosze. To świadczy o tym,że chyba nie zależy im na odpowiedniej opiece nad ich dzieckiem. Niestety nie może być tanio i dobrze.Albo jest tanio,albo jest drożej i dobrze..Niech rodzice którzy mają nianie za małe pieniądze nie ludzą się,że ich dziecko jest w odpowiednich rękach.Niania mało zarabiająca nigdy nie da odpowiedniej czułości dziecku,nie poświci mu całego czasu,nie będzie się wysilała o edukację małego.Do tego będzie sfrustrowana ,a to prędzej czy póżniej odbije się w końcu na dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuje u super rodzinki i do tej pory zajmowałam się dziewczynką a druga chodziła do szkoły . teraz moja podopieczna też poszła do przedszkola a ja nadal jestem z nimi zajmuje sie domem i odbieram dziewczynki ze szkoły i z przedszkola dodatkowo sprzatam i gotuje i cała reszta obowiazkow. Czasami po 14 godzin ale czasami po 6 godzin. zarabiam 1500 zł i w związku tym mam pytanie czy to za mało czy za dużo??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heyguys!!!!
ja płace w naturze i jest zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 7latki
Dziewczyny, ile zapłacić studentce za opiekę nad 7 latką 1-2 w tygodniu po 2-3 godziny? Zawożę ją do jej domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość było miło
10-15 zl za godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytanko_00058
To ja mam pytanie. Ile powinna zarobic opkunka do 5 mies. dziecka. Praca 5 dni w tyg. od 6 30 do 15. Czy pensja miesieczna, czy liczone za godzine ?? Moze ktos mi pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozsądna
Większość piszących panienek powinna się bardzo ale to bardzo mocno puknąć w głowę. Kto płaci opiekunce 3000 zł?????????? Za co?????????? Może te studentki łaskawie zrozumieją, że pieniądze im się nie należą ale TRZEBA NA NIE ZAPRACOWAĆ. Jak same będą miały dzieci to może przybędzie im rozumu i przestaną wydawać cudze pieniądze!!!!! 10 zł za godzinę opieki za patrzenie jak dziecko śpi np. 3 godz. dziennie to jakaś paranoja. Opieka 5-8 zl/godz. jest całkiem rozsądna. 10 zł gdy dochodza dodatkowe obowiązki. Jeżeli którejś Pani Studentce się to nie podoba to zawsze może pójść do pracy jako kasjerkę do marketu i zarobić brutto 7z/godz co daje netto wo wypłaty 5-6zł czyli niecałe 1000zł/miesiąc. Takie są realia. Praca z dziećmi nie jest ciężka ale jest czystą przyjemnością, można odpocząć na spacerze z dzieckiem, poczytać gdy śpi, pobawić się klockami czy poukładać puzzle. Jeżeli któraś z opiekunek tego nie rozumie i liczą się dla niej tylko pieniądze to nie powinna zbliżać się w ogóle do dzieci i brać sie do ich wychowywania. Ciekawe. Chcą 3000/zł na miesiąc bo są urobione po pachy. To kiedy studiują i się uczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekunka bielsko biala
Jak dałam ogloszenie ,ze moge dac 500-600 zł za 8 godzin w bielsku duzo pan było . I mam takowa-fajna Wiec co miasto to inaczej w biurach zarobki tez 1200 1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrzak
Hej. Dostałam propozycję pracy w Bangkoku. 3 synów, jakies porządki, gotowanie mieszkanie z rodziną i wyżywienie też u nich (pewnie to co ugotuję ;) ) Żona Pana nie jest Polką i zależy mu na polskiej opiekunce. Pytanie: ile powinnam oczekiwać? Mam wykształcenie wyższe, jesli chodzi o doświadczenie z dziećmi to "rodzinne" - rodzeństwo, siostrzenica. Dzieci w szkole od 7:30-15. Ale w między czasie dochodzą te obowiązki domowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam niani
szukam niani w średnim wieku, do pilnowania dziecka od godz 9.00 do 16.30 góra w poniedziałki i piątki...dziecko ma 5 msc,zapłace ok 6 zł za godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukam niani
szukam niani w średnim wieku do dziecka 5 msc,w pon i piątki od godz 9.00 do góra 16.30,mogę dać ok 6 zł za godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skad
pani jeest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYlWKA
Witam dziewczyny ja pracuje jako niania do dwójki dzieci w wieku 4 lat i 7 mam stała pensję 1400 zł sprzątam gotuje i takie tam drobne prace ale jedno jest ważne w mojej pracy przychodzę do nich codziennie ale na dwie trzy godzinki ugotuje ogarnę mieszkanko i zmykam do do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SYlWKA
Witam dziewczyny ja pracuje jako niania do dwójki dzieci w wieku 4 lat i 7 mam stała pensję 1400 zł sprzątam gotuje i takie tam drobne prace ale jedno jest ważne w mojej pracy przychodzę do nich codziennie ale na dwie trzy godzinki ugotuje ogarnę mieszkanko i zmykam do domku jeśli dzieci sa chore to wtedy z nimi siedze po osiem i pół godziny więc na pensję nie ma co narzekac ,dodatkowo mam sprzatanie u trzech pań i jescze pilnuje innych dzieci okazjonalnie czyli w piatki i w soboty wtedy kiedy rodzice chca wyjść np na imprezke tu mam płatne od 150 200 zł za wieczór ale rodzice wracaja na noc do domu czyli około 23 24 godziny .Jestem z okolic Góry Kalwarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyzia123
Witam! Ja nie wiem , czy osoby które pisza ze 6 zł dla niani badz osiem to jest dużo zdaja sobie sprawe , ze jeżeli ktos chce miec nianie na pełen etat! Musi jej zapłacic dużo wiecej???! Opiekunka też sie musi utrzymac ! Nie bedzie pracowac za darmo! Jezeli uwazacie ,ze zaproponujecie jej 1000 a ona ma skakac w góre ze szczecia ! ''Bo przeciez w supermarkecie sie milion razy bardziej naharuje i dostanie 1200 zł!- i niech sie cieszyz '' . Ok płaccie jej tyle ale przy tym zarejstrujcie Ja! Zobaczymy ile wtedy wam wyjdzie! Nie szanujecie nian! Niania też pracowanik ! I jak pracuje na pełen etat to normlana praca! Przy czym baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo odpowiedzialana i absorbująca! Sklepowa moze zle wydac reszty albo popsuc kase! A dziecko?! niania jest odpowiedzialna za jego bezpieczenstwo , czasem nawet zycie. Musi włozyc wiele serca żeby go wychowac ! I czesto przebywa znim dłuzej niz rodzice! A wy mi tu piszecie ze 6 zł to dłuzo???! to jakies kpiny! Czy Ty droga mamo , chciałabys pracowac za 6 zł na h ? Ja jestem opiekunka dostaje 10 zł na h nie długo konczy mi sie umowa i jestem umowiona z nastepna kobieta która poszukuje niani . Moja stawka wynosi 11 zł/ h. Bo na prawde za darmo nie bede pracowac! Wiem jak to brzmi ale to jest praca jak każda inna. Bow iem ile wysiłku trzeba włozyc w wychowanie takiego smyka! I tak sobie myśle , że jak mamy naczytaja sie takich głupot na taemat płący niań nto nie daj boże kiedys ktos mi zaproponuje podobna stawke! Dlaczego mam zarabiac pobniżej średniej krajowej jeżeli wykonuje tak odpowiedzialna prace? To jakis absurd! Jestem studentka psychologi! Mam referencje z dwóch domów! Znam biegle niemiecki. Mam ukonczny kurs pierwszej pomocy! Wiele nian jest wykształconych . Są nienie i '' nienie''. Chcecie komus oddac dziecko za 7 zł? zastanówcie sie czemu tyle bierze?! A jak planujecie wydac 800-1000 zł na nianie proponuje wam odadc maleństwo do żłobka! Tam bedzie z innymi 10 maluszkami ktrymi zajmuje sie jedna badz dwie panie. I maluszki w jednym momencie płacza . robia kupe, chca jesc ! Tam na pewno maja swietna opieke! moim zdaniem 10 zł to minimum do przedyskutowania! Bo nie sadze , zeby ktos kompetentnu zgodził sie pracowac z ataka stawke. A jesli nawet , drogie mamy zastanówcie sie czy na tyle zasługuje. Bo opiekunka też musi kupic jedzenie , opłacic samochodód , czynsz , szkołe , telefon ! Chcecie miec darmowa opieke poproscie babcie a i im powinniscie zawsze sypnac troche grosza bo poswiecaja w duzej mierze swój wolny czass chociaz nie maja takiego obowiazku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyzia123
Ja nie wiem . Chcecie miec dobrego pracownika to mu płaccie tak jakbyscie sami chcieli dostwac ! I jeżeli wolicie wybrac pania która sie ledwo rusza i nie ma juz cierpliwoacsi albo jakos rozszalała nastolatka '' bo zaoszczedzice'' . Wy zaoszczedzicie. Ale wasze dziecko na tym nie skorzysta! NIkt w tych czasach nie pracuje za darmo . A na pewno nikt za takie pieniadze nei wykonuje odpowiedzielnej pracy! B jak dziecku cos sie stanie to jak nic bede miałą wyrok!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja wam coś wyznam
ja ma 8 zł na godz POZNAŃ miesięcznie wychodzi od 1000-1200 zależy ile godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanna
Zgadzam sie z zuza.ja mam 15zl za godzine w 50 tys miasteczku.Pilnuje 3 letniego brzdaca codziennie po 9 godz-weekendy wolne za prace w nocy lyb w weekendy dostaje 20zl za godz.Czasami praosza mnie o popilnowanie wlasnie w sobote wieczorem lub niedziele sasiedzi moich pracodawcow miesiecznie zarobie ok.3000zl dziewczyny nie dajcie sie wykorzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania z kilkuletnim doswiad
a czy ktoś pamięta że opiekunka tak jak każdy pracownik musi się ubezpieczyć, jeśli traktuje to jako zawód musi opłacać składki do ZUS-u, jak wy nianie sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanna
Wlasniue to jest to,ze niania nie ma ubezpieczenia ja sama sie ubezpieczam w firmie u znajomych i z tych pieniedzy place sobie ZUS:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niania z kilkuletnim stażem
no i po opłaceniu ubezpieczenia nie wiele zostaje, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozsądna!! puknij się w ten głupi czerep! pewnie, że wolę iść posiedzieć na dupie na kasę, dodtkowo poruszać się wykładając towar na półki! przynajmniej nie podcieram tyłka obsranemu wyjącemu gówniarzowi i liczy mi się to do mojej emerytury, lat pracy! bo nie wiem czy kur.a wiesz? ale jak rodzice zatrudniają nianię na czarno to składek nie płacą i olewają skarbówkę co jest zresztą karalne!!! 15 zł/h to minimum głupia krowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×