Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiecznie śpiąca królewna

NISKIE CIŚNIENIE !!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość olla...
czesc, mam tak samo. Jak przychodze z pracy to od razu ide spac. Spie tak 2 - 3 godz., potem pije kawe i czuje sie dobrze. Chodze spac ok. 12 - 1 w nocy i ramo nie moge sie obudzic. Mam tez zimne stopy tylko zamiast bólu głowy to bola mnie oczy :( ostatnio zauwazylam tez pojawiajace sie zyly, tylko moze to od tabletek anty. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam problemy z cisnieniem:( jestem cisnieniowcem, o czym dowiedzialam sie z jakies pol roku temu:( bol glowy byl nie do zniesienia:/ cisnienie mi podskoczylo do 160/110;/ glowa tak bolala ze masakra, a serce myslalam ze mi wyskoczy;/ jak narazie to mierze sobie cisnienie i jest lekko podwyzszone i glowa czesto boli, ale taki bol jakby cos chcialo z tej mojej glowy wyjsc;/ i takie klucie czuje:( a jak sobie pomagam? lekarz mi przepisal ketonal, ale to bardzo silny lek, tylko za zgoda lekarza mozna go brac, bardzo pomaga przy mocnych bolach glowy, czasem nawet za bardzo ze boje sie ze zemdleje czy cos;/ i jak taka pogoda jest, teraz lato to juz wogole koszmar:( caly czas mi sie spac chce, a jak glowa boli to juz wogole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora
Ja również zawsze miałam niskie ciśnienie. Całe życie jestem śpiąca, zmęczona i nie do życia. Od jakiś paru miesięcy boli mnie głowa. Często się zastanawiam czy to moje niskie ciśnienie nie jest spowodowane chorobą tarczycy, Czy ktoś z was przerabiał ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicka
Co wspólnego ma niskie ciśnienie z żylakami? Bardzo się tym martwię, bo cisnienie mam srednio 80/58 i często wystają mi żyły na rękach i łydkach. Czy to może mieć coś wspólnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vańka
heeelppppppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amy18
Ja mam prawie ciągle 90/60, niestety jak wszystkie kobiety w rodzinie. Przy pobieraniu krwi na badania pielęgniarki stwierdziły że napewno mam anemię, po czym sie okazało że badania mam idealnie w porządku (jak zwykle), żadnej anemii, tylko mam to głupie ciśnienie 90/60. Ręce i nogi mam zimne niemal ciągle, głowa mnie boli, chwilami jestem taka zmęczona że myśle że sie przewrócę albo zemdleję...koszmar. Na mnie trochę działają cukierki z kawą, potem herbatka i ćwiczenia. Wszyscy mnie pocieszają że powinnam sie cieszyć bo nie będe miała zawału ani tego typu chorób, a ja bym chciała mieć normalne ciśnienie i nie zasypiać ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arwil
ja mam 74/56, mam zawroty głowy i blada jak ściana łażę, kawa czy coś w tym rodzaju też mi nic nie daje, chyba się przejdę do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbabbka
witajcie. właśnie moje niskie ciśnienie skłoniło mnie, żeby szukać ratunku w internecie. szukam cud-rady, ale takiej nie ma:( dzisiaj mam właśnie taki dzień, kiedy czuję, że wyparowała ze mnie cała energia, śpię z otwartymi oczyma. to koszmar - chcesz coś zrobić, a nie możesz. człowiek wiecznie jest otępiały, mniej lub bardziej. głupio to wygląda w otoczeniu - inni mają powód do wyciągania pochopnych wniosków, i to jest przykre. przydałoby się regularnie uprawiać jakiś sport, mieć zawsze pod ręką słone paluszki itd. to pisanie też już mnie zmęczyło. a chciałabym jeszcze popisać;) padam. czuję się jakby parę nocy z rzędu nie spała i była po jakimś extra wysiłku. pozdrawiam towarzyszki (i towarzyszy) niedoli. trzymajmy się. mocno. żeby nie upaść;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsxs
Napisze zaraz przepis na nalewke z rozmarynu i lawendy tylko musze poszukac. Krople coffeinowe nawet pomagaja. Ja bralam 1 lyzeczke cukru i zalewalam15- 20 kroplami coffeinowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaptuś
Hej, ja od trzech dni mam problem ze swoim organizmem- obudziłam się i byłam senna, czułam się słabo i obolale.Ciśnienie wynosiło 73/24 czy jakoś tak... Potem wypiłam kawę i podniosło się,ale,że po kawie mam się gorzej, zaczęłam się trząść,ale to normalne... Mimo to dalej byłam słaba, w ośrodku dostałam kroplówkę z minerałami,ale nic :/ Potem jak coś zjadłam było lepiej,ale na wieczór znów byłam ospała.Do tegocały czas zawracało mi się w głowie i sama głowa też mnie bolała...To samo przez drugi dzień i niestety dziś to samo- na chwilę mijało jak zjadłam,ale ogólnie cały czas nie mam się zbyt dobrze, do tego ta głowa i zaburzenia widzenia, zawroty głowy...Co to może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łączenie tematów_______
niskie cisnienie 16:44 fthghjg jest tu ktos, kto ma tak jak ja, z natury, bardzo niskie cisnienie? jak sobie z tym radzicie? co robicie, by sie poczuc lepiej, gdy wybitnie wam sie daje we znaki? i gdy kawa nie pomaga, bo ile jej mozna pic.... (choc ja pije jedna, dwie dziennie tylko, by nie wyplukac sobie magnezu, itp)...... wpisujcie sie, chetnie pogadam 16:51 niebieskooookaa22 słyszałam, ze herbata yerba mate pobudza dłużej i że ejst zdrowsza od kawy może spróbuj 16:53 paulka9888 Ja mam niskie ciśnienie. Pije 2-3 kawy dziennie a magnez łykam w tabletkach. Nie wiem jak sobie z tym radzić. U mnie najgorzej jest na zmianę pogody, a także popołudniami. Nie mogę się skupić, zasypiam. 16:55 ewelait Cześć ja mam niskie ciśnienie i to strasznie ! nie piję kawy , bo skończyłam z tym nałogiem . Natomiast strasznie mnie męczy to ciśnienie. Jakie masz objawy ? bo mnie bolą oczy, opadają powieki, jestem strasznie zmęczona , jakoś tak mi dziwnie ściska mózg, nie mogę przez to normalnie funkcjonować, wszystko robie na siłę, ciężko jest mi się uczyć! 16:55 jagoda z koziej wolki Tez tak mam I tez sobie nie radze kawa, magnez, napoje energetyzujace...wszystko na nic. Sama chetnie sie dowiem, czy macie jakies sprawdzone sposoby 16:58 ewelait Też zażywałam magnez i jeszcze takie inne tabletki ale nie pamiętam jak one się nazywały to mi pomogły tak mi sie wydaje ale teraz szukałam opakowania ale chyba wyrzuciłam. pije herbatę zieloną , a jak się uczyłam do sesji to piłam plusz activ 17:00 ewelait Też red bull i nic to wszystko nie daje , nawet ćwiczyłam , ale żadnych efektów. Już nie pamiętam kiedy byłam taka wyraźna , szybko myśląca bo to spowalnia moja reakcję i myślenie . 17:01 jagoda z koziej wolki Ja kiedys bralam chyba bodymax (?) ale tez psu na bude sie zdal 17:02 NiskaCi Ja też mam niskie ciśnienie - wczoraj 89/40 a potem 130 na 43. Piję kawę, choć nie lubię, czarną herbatę i ogólnie duuużo wody. Poza tym staram się rozruszać, kiedy łapie mnie śpiączka. 17:03 jagoda z koziej wolki Jest jedna rzecz, ktora mi nieco pomaga, ale na to nie mam specjalnie czasu. Wycieczka rowerowa, nie za dluga, ale intensywna 17:05 NiskaCi Zgadzam się - rower to jest to - dotlenia organizm, a to mnie pobudza. 17:13 paulka9888 ja mam 90/50 po 3 kawach... po rowerze chce mi sie spac jeszcze bardziej 17:15 krystyna03c Ja tez mam niskie cisnienie.Takze ciagle czuje sie spiaca i czesto bola mnie oczy a powieki sie zamykaja.... Kawy pic nie moge,bo potem mam za duzego kopa(cala sie trzese i tyle)herbata i red bull tez odpada,bo powoduja bol glowy....Magnez w porzadku,jednak trudno mi sie zebrac do tego zeby go regularnie przyjmowac,zawsze zapominam Takze jestem ciekawa jak sobie z tym radzicie.Ruch,rzeczywiscie,swietny sposob,jednak nie zawsze mozna i nie zawsze sie chce... Do tego przy wzroscie 167 waze 46kg,czuje sie jak taki paralita a nie silna kobitka Pozdrawiam! 17:19 ona500 Ja mam 100/64 a mam 17 lat... :/ Ale mój ojciec też tak ma więc ja to niestety odziedziczyłam. 18:04 ata27 ZWYKLE MAM 90/NA 60 ale o dziwo czuje sie z tym dobrze . kiedy mam spadek mocy pomaga mi glukardiamid. pozdro 18:19 fthghjg oo, ladnie widze, ze nie jestem sama dziekuje za podzielenie sie swoimi doswiadczeniami! ja mam zwykle ok. 90/60, jednak czesto miewam (tak jak od dwoch dni...) o wiele nizsze cisnienie. wczoraj mialam badane, to w ogole byl problem ze zbadaniem ;] badajacy stwierdzil, ze w ogole nie mam 'pulsu', wiec chyba 'umarlam' juz na co dzien nie jest najgorzej, bo staram sie o aktywnosc i dobre odzywianie, dotelenienie. wiec jakos sobie radze z 'trupim' samopoczuciem. jednak sa okresy (nie wiem z czym zwiazane - ze zmiana pogody gwaltowna? z faza cyklu w jakiej akurat jestem? nie mam pojecia...), kiedy doslownie slaniam sie nogach, nie dam rady sie na niczym skupic i najchetniej to spalabym non-stop. w zimie mam problem z bardzo marznacymi stopami i dlonmi. zreszta, co ja pisze! ten problem potrafi sie nawet pojawic na plazy w sloncu to wlasnie w takich stanach, gdy cisnienie jest niziutkie... jeszcze jedna z zaobserwowanych przeze mnie spraw z tym zwiazanych to ta, ze kiedys po obudzeniu przez kilka dni czulam, jakbym miala 'odplyw' krwi w rekach..... straszne to bylo. na szczescie, to byl tylko ten kilkudniowy raz. pije kawe, ale ograniczam czesto do jednej, bo... niewiele mi daje :/ poza tym bardzo lubie herbate zielona i po niej chyba czuje sie lepiej. musze sprobowac yerbamate - jak ktos tu sugerowal. pomaga?? nie stosuje dopingu w postaci redbull, itd - bo mysle, ze maja podobne dzialanie jak kawa. poza tym ze wzgledu na wrazliwy zoladek nie moge takich rzeczy popijac. czy jest sens isc z tym problemem do lekarza? czy po prostu trzeba sie bie zaakceptowac takiego ? pozdrowineia dla Wszystkich!! 20:13 kymco tez mam ten problem..100/60 to max...jakos funkcjonuje,wypijam 1-2 kawy dziennie,ale to raczej tak z nawyku,bo nie dziala na mnie juz,lepiej mi robi zielona herbata.Moim problemem jest to,ze nie moge dlugo stac,zraz mam ucisk na glowie i robi mi sie slabo...to bardzo utrudnia mi funkcjonowanie.Czy tez tak ktoras z was ma ? 21:01 fthghjg hm, stac ja dlugo w jednej pozycji nie moge......... czy stoje, czy siedze dluzej - zasypiam po prostu. bez wzgledu na pore dnia czasem robi mi sie slabo. ale nigdy nie zemdlalam. co z tym robic?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fthghjg
no ja wlasnie mam tak samo od kilku dni...... nie wiem, to moze przez ta nagla zmiane pogody.... miewam naprzemiennie lepsze i gorsze okresy samopoczucia.... zwiazane, jak sie domyslam, z tym moim bardzo niskim cisnieniem........... nie wiem wciaz, jak sobie pomoc w tym najgorszym czasie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też jestem niskocisnieniowcem. Wszystkim cierpiącym na to samo polecam zajrzeć na te stronki, sama z nich skorzystałam: http://www.resmedica.pl/zdart5011.html http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51252,59096.html http://samozdrowie.interia.pl/zdrowie/profilaktyka/news?inf=535938 http://samozdrowie.interia.pl/zdrowie/slownik_zdrowia/news?inf=100028876&id=15 Wystarczy trochę poszperać w necie;) Trzymajcie się...wysoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niskocieśniowa
ja też mam niskie ciśnienie!!i na dodatek do bólu głowy dochodzą jeszcze wymioty!!!okropne są takie dni!ja już wiem kiedy mnie bedzie bolała głowa mam przed oczami takie mgiełki ,jak znikaja zaraz pojawia sie pulsujący ból głowy,jest nie do zniesienia!!za jakies pół godziny wymiotuje i znów za jakieś 15 min przestaje mnie głowa boleć, ja polecam GLUCARDIAMID są to takie tabletki do ssania 10szt.kosztuje ok 5-6zł mi pomagają trzymajcie sie wsztscy niskociśnieniowcy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 84/48
szukam podobnych do mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 84/48
chciałabym porozmawiać o diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 84/48
poza ciśnieniem mam tętno na poziomie 55 i temperaturę 35,2 TO NIE JEST ŻART

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 1985
tez mam niskie cisnienie, do tego bole głowy, niedotlenienie lewej połkuli mozgowej czy cos takiego. cały dzien bym spała, kawa mi nie pomaga tzn. jak pije sobie taka cieplutka pachnaca kawusie to jeszcze bardziej mnie to rozleniwia i juz na pewno marzy mi sie tylko łóżko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to dobrze wiedzieć, że nie jest się samym :) Okropne to jest to wieczne zmęczenie, senność w ciągu dnia, a u mnie jeszcze problemy z zasypianiem. Jak jestem na nogach wieczorem to się słaniam, a jak się położę to nie mogą zasnąć. Za to rano to najchętniej w ogóle bym nie wstawała. U mnie najgorzej jest na zajęciach, które często miewam od rana do wieczora(studia zaoczne), pod koniec dnia jestem nieprzytomna, potwornie zmęczona, a najgorsze jest to, że to zmęczenie wyraźnie odbija się na mojej twarzy, zwłaszcza oczach. Gdy wracam sobie pociągiem z uczelni obserwuję innych studentów też wracających z zajęć, tylko, że oni w przeciwieństwie do mnie prowadzą ożywione dyskusje, śmieją się, umawiają na piwo i imprezy, a ja myślę tylko o tym, żeby jak najszybciej się położyć do łóżka:O . Przez to cholerstwo życie mi przecieka między palcami, czuję się staro. Jak pójdę na jakąś imprezę to po 2 godzinach mam kompletnie dość, więc rezygnuję z tego typu rozrywek, bo wiem, że jedyne czego tam doświadczę to zmęczenie i wstyd, że w wieku 24 lat czuję się jak staruszka. Przepraszam, że przynudzam, ale czuję, że jestem wśród swoich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiorowa
Witam, ja cciałam dzisiaj oddać krew honorowo i mnie zdyskwalifikowały deiw rzeczy: a)za cienkie żyły b)niskie ciśnienie które po dwóch kawach wynosiło 90 na 60. Czy ja mam niskie ciśnienie czy niedociśnienie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że nie jestem sama:) Ktoś kto nie ma tego problemu może niestety myśleć że symuluję czy coś. Mój facet się wścieka i dziwi że mi się już o 21szej oczy zamykają i że potrzebuję przynajmniej 7 godź snu żeby jako tako funkcjonować w ciągu dnia. Ale tak właśnie jest: na każdej imprezie zawsze zaczynam ziewać jako pierwsza i jako pierwsza idę do domu gdy inny dopiero się rozkręcają, przy czym zawsze czuję się tak zmęczona jakbym rowy kopała. Nie zarywam nocy, nie pracuję fizycznie, ale rano ciężko mi się obudzić, a w weekendy śpię do południa, po 13 godzin. W ciągu dnia zasypiam na siedząco, kawa nie pomaga, nieraz piłam kawę i prosto szłam spać. Nikt tego nie rozumie, ludzie sądzą pewnie że jestem leniwa czy coś:( A tak nie jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mabne
Witajcie. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Niskociśnieniowców i nie tylko. Na ogół moje ciśnienie to 95/60, ale czasem jest niższe, a czasem wyższe. Często marznę i to jest najgorsze, bo uwielbiam ciepełko. Dla mnie cały czas mogło by być lato i upały. Często rano nie chce mi się wstawać, ale nie jest to kłopotliwe, bo na szczęście dzieci mam dorosłe i nie muszę wstawać na siłę. Nie piję kawy i nie jest mi ona potrzebna. W dzień nie jestem senna i świetnie funkcjonuję. Nie jest źle. Życzę optymizmu i energii życiowej. Całuski. Trzymajcie się ciepło. Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konstanz
mam 26lat i cisnienie 90/60 Rano ciężko mi wstac,w dzień chodzę senna i mam problemy z koncentracją.Mam mówi,że powinnam pic kawę ale jej nie lubię,po prostu mi nie smakuje a czasem nawet boli mnie po niej brzuch! ostatnio wyczytałam,że oprócz kofeiny ciśnienie podnosi....cynamon! Tak,to nie żart. Pisało,żeby dodawac go w malutkich ilościach do niektórych potraw i do herbaty,czy jogurtu. Warto spróbowac! Tak w jesienny wieczór zrobic sobie zapiekany ryż z jabłkami i cynamonem! Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mabne
Witam, dzięki Konstanz za radę z informacją o cynamonie. Nigdy o tym nie słyszałam, ale spróbuję. Zaraz zmierzę ciśnienie, później zjem trochę cynamonu i ponownie zmierzę. O wynikach napiszę. Jeśli chodzi o cynamon, to kiedyś gdzieś czytałam, że leczy on owsiki, ale nie wiem czy to prawda. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mabne
Witam ponownie, i już po doświadczeniu z cynamonem. Przed zjedzeniem łyżeczki cynamonu z ryżem (zimnym z lodówki, bo akurat leżał tam ugotowany od 2 dni), miałam ciśnienie 94/58, a po 25 minutach ciśnienie wynosiło 109/62. Nie wiem czy to cynamon podniósł ciśnienie, czy po prostu sam posiłek. Z wiarą, że to jednak cynamon, życzę "cynamonowych wariacji" w kuchni. Całuski dla NIEDOSPANYCH, ZASPANYCH, SENNYCH, NIEZDOLNYCH do życia i INNYCH PIĘKNOŚCI. Pa. Do poklikania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tameta
ja dzis mialam taki atak bólu głowy że myślałam że nie przeżyje. od ponad roku mam takie napady, dlugo szukalam przyczyny i teraz coraz bardiej mysle ze to niedocisnienie. jestem bardzo szczupla (46kg przy 168cm), trudno jest nawet mi zmierzyc cisnienie bo moja ręka jest tak chuda, że za mała dla rękawa. w trakcie tych ataków puls spada mi ponizej 50. ze swoimi bólami bylam i u okulisty i u laryngologa na zatoki, niby wszytko w porzadku, teraz ide do neurlogoa z rtg karku, zobaczymy. na codzien jestem wg wiekszosc leniwa ;) - moge spac dluuugo, jest mi ciagle zimno, stopy i dlonie to lody, no i ciagle takie male stany depresyjne, i nic nie chce mi sie robic... ciekawostka dla niskocisnieniowcow - na swoj bol glowy biore ibuprom zatoki, i pomaga dosc szybko - ok 40min, poszperalam w necie i pseudoefedryna, czyli skladnik na zatoki, podwyzsza cisnienie, ja zaczelam brac to bo myslalam ze mam chore zatoki, a zwykle paracetamole nie dzialaly. bylam pewna wiec ze pseudoefedryna dziala na zatoki, ale prawdopodnobie podwyzszala mi cisnienie i dlatego glowa przestaje bolec. w kazdym razie szukam dalej co moze mi pomoc, bo naprade momentami jest ciezko. pozdrowienia dla niskocisnienowcow!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_z_niskim
kochani, też mam podobny problem... podobno pomaga wszystko co obkurcza naczynia, z tego co sie orientuje, i co czytałam to: SÓL, wszystko co słone i zawierające sól - jedzcie, a z rana zimny prysznic i w ogóle lekkie zimno i ruch, nie przegżewanie sie! no i kawa ale też nie dla wszystkich więc z tym to ostrożnie!!! lepiej bardziej naturalne metody obkurczania naczyń, a co za tym idzie - zwiększenie ciśnienienia krwi, tak czy inaczej piszcie na moj adres: fehu@vp.pl , ogólnie... jeżeli macie lepsze rady albo problemy z sercem itp... ja mam skierowanie na echo serca wiec jak coś będę mogła pomóc to życzę radą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia31
Witam! Mam niskie ciśnienie 90/60 ale jest i niższe nawet i 60/40, cały czas jest mi zimno i chce mi się spac, do tego doszły teraz zawroty głowy i zaóważyłam problemy z sercem. problemy z sercem polegają na tym że czasem mam wrażenie jakby mi się zatrzymywało na chwile w momencie robi mi się niedobrze i za chwile wszystko przechodzi. po wypiciu kawy dostaje trzesiawki całego organizmu a serce wali mi jak oszalałe dlatego tez nie pije wcale kawy. prosze pomóżcie bo nie wiem co mam robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 20-latka
hejka witam wsrod niskocisnieniowcow , ja zawsze maialam cisnienie niskie i nigdymi to nie przeszkadzalo do pewnego czasu przyznam szczrze ze nie wiedzialam ze zimne stopy i dlonie moga miec zwiazek z cisnieniem! teraz juz wszystko jasne bole glowy ,ciągla sennosc(ale tez czesto problem z zasypianiem) zawroty ,problemy z koncentracja , a dlonie to mam tak zimne czesto ze trudno mi wogole palcami ruszac/nie umiem sobie poradzic z ich ogrzaniem ,nic nie pomaga /kawy nie moge pic bo moj zoladek jej nie toleruje ja juz sama nie wiem jak sie wzmocnic jak sobie pomoc , z tym chyba trzeba nauczyc sie zyc poprostu...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×