Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

atrida

Dwudziestoparoletnie mamusie-jesteście tu? Zapraszam do rozmowy...

Polecane posty

Cześć kochane 🖐️ a co tu tak cicho?? Ja miałam dzis ciężki dzień pod wieloma względami (mąż, lekarz, elektrycy, miesiączka 😠 ) dobrze, że dzień się już kończy oby jutro było lepiej. Dzięki dziewczynki za ciepłe słowa o Kacpim, Ale powiem Wam szczerze, że jeszcze nie widziałam brzydkiego dziecka, wszystkie są śliczne (chyba, że mi się wszystkie podobają :P ) mam pytanie, czy planujecie jeszcze więcej dzieci? A jeśli tak to kiedy? Dobranoc 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie :) właśnie sie chwile wyspałam i niedługo będziemy kompać malucha... pępek niestety jeszcze nie odpadł i troche mnie to martwi... o to dopajanie to pytam bo raz dziennie po kąpieli mała dostaje butelke... jest strasznym głodomorkiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn to późno kapiesz Aurorkę. Ja robie to zazwyczaj około 20 i o 20.30 mały zasypia, tym sposobem oszczędzam czas. A pępkiem się nie przejmuj przemywaj i daj mu czas. Miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn pępkiem się nie martw, tak jak wcześniej pisałam mojej Dominice też późno odpadł(po 3tygodniach), chociaż smarowałam dokładnie. Kasika ja planuje więcej dzieci. Kiedy?, myśle że najwcześniej za dwa lata.A jak u Ciebie? Planujesz dla Kacperka siostrzyczke lub braciszka? Spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... Kiara>> ty sie cc nie przejmuj... nie jest źle a może nawet lepiej niż naturalnie... tak mi sie teraz wydaje bo próbowałam urodzić naturalnie ale sie nie udało... na początku wszystko szło dobrze... tylko skurcze bolały jak cholera... jak stwierdziłam że już nie wytrzymam tak boli i chce znieczulenie to sie okazało ze jest pełne rozwarcie i na znieczulenie zapóźno...ale położna pocieszyła mnie ze to potrwa jeszcze tylko do pół godzinki...niestety trwało znacznie dłużej a ja tylko krążyłam między piłką a fotelem.. Aurora była za wysoko i nie chciała sie obniżyć... wody odeszły zielone i wkońcu lekarz zdecydował że zrobi cc.. żeby nie zamęczyć mnie i małej...dali mi znieczulenie podpajęczynówkowe które nic a nic nie boli a działać zaczyna natychmiast... to dziwne uczucie o którym mówisz.. to jest po wyciągnęciu dziecka jak czujesz że żołądek opada na swoje miejsce... pozatym nie ma żadnego nieprzyjemnego uczucia bo nic sie nie czuje :)... jak wyciągneli małą to czułam że mi ja położyli na brzuchu.. potem ją zabrali i odrazu zaczeła krzyczeć :D..jak ją zbadali to mi pokazali malucha tylko i zawieźli ją do taty... a ja sobie leżałam a lekarz mnie zszywał... nawet sobie żarty robili że nie mają gdzie kiszek upchać.. :)trudny był drugi dzień jak mi kazli o 7 rano wstać i iść pod prysznic.. ale z każdym dniem było coraz lepiej... nie mówie że rana nie boli bo boli...ale dostajesz cały czas leki przeciwbólowe i da sie wytrzymać.. dzisiaj czuje sie już super i niedługo wogóle nie będe pamiętać o operacji... a blizna jest mała i w takim miejscu że w bikini można spokojnie sie pokazać :P także Kiara nic sie nie przejmuj bo najważniejsze żeby dziecko sie urodziło zdrowe a nie to jak sie urodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny staram sie tym pępkiem nie martwić sarujemy wietrzymy i mam nadzieje że odpadnie.... Kasika>> też sie staram kąpać małą około 20:30 ale jak sie akurat o tej porze obje ( bo tak krzyczy że nie da sie jej nie nakarmić, albo jak ja usne :) )to nam schodzi troche dłużej.... powiedzcie mi od kiedy ten pas albo majtki ściągające można zacząć nosić????? czy wasze maluszki miały zlecone jakieś badania po pierwszej wizycie u lekarza?? bo my mamy zrobić morfologie i bilirubine..pójdziemy chyba w czwartek a w przyszłym tyg do lekarza bo mała będzie miała już miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamuski🌻:) u mnie zostalo 14 dni na suwaczku , strasznie mi sie dluzy! mam nadzieje ze bedzie tak jak piszecie i dam sobie ze wszystkim rade:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Donn my po wyjsciu ze szpitala tez mieliśmy zrobić morfologie i bilirubine (mały miał żółtaczkę) oprócz tego wizyta u neonatologa (kontrola) i za 6 tygodni u ortopedy (rutynowe badanie). F-ka ja tez chciałabym miec jeszcze dziecko, ale najwcześniej za dwa lata. Chcemy wreszcie byc na swoim. Daffodile wiem, że ci się dłuży, ja rodziłam jako jedna z ostatnich z naszego topicu i juz mnie skręcało jak kolejne dziewczyny rodziły a ja nic. Masz juz 38t.c teraz wszystko może się zdażyć. Czekamy na nowego dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Daffodile ten ostatni miesiąc też mi się dłużył, ale jeszcze troszke i już maleństwo będzie przy Tobie:) Kasika teraz swój czas poświęcam Dominisi:):) Na braciszka lub siostrzyczkę troszkę musi poczekać:) Miłego Dnia Dziewczyny😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynyy:) U mnie dzisaij słonecznie:). Może pójdziemy z małym na spacerek. Mój mały własnie zaczał jeść kaszki i tak mu zasmakowały że aż uszy mu sie trzęsą jak je. Wciaga tak że aż strach dać więcej:). Mały głodomór. Dzisiaj w nocy spał mi 5 i pół godzinki. Prawie rekord ale i tak sie nie wyspałam bo kręcił sie tak okrutnie że sie budziałam cały czas i albo go po piliczku głaskałam albo mu smoka do buzi wkładałam. W nastepnym tygodniu mamy jechac nad morze -mam nadzieje że dzielnie zniesie podróz no i pobyt. Donn *** ja tak mniej wiecej po miesiąc zaczęłam nosić majtki uciskające. Rana mnie jeszcze bolała ale mimo to zakładałam te majtochy:). Zresztą rana ciągnie mnie jeszcze do tej pory. Mój mały miał robioną morfologie w szpitalu no i pobierana krew na bilirubine. Przez tą bilirubine musielismy troszke dłużej zostać w szpitalu bo musiał byc naświetalny. A jakie badania miał zalecane-mój mały musiał mieć prześwitlenie brzuszka bo okazało sie że ma powiekszone kilichy w lewej nerce no i ma taką myszke na nodze którą powinien skontrolować chirurg onkolog. Poza tym to zalecona była kontrola u ortopedy ale to to standard. f-ka jeśli chodzi o dzieci kolejne to ja baaaardzobym chciała mieć jeszcze córeczke. Jesli chodzi o czas no to mysle że jeszcze przed 30 no i nie chciałabym żeby była zbyt duża róznica wieku. Troszke sie boje kolejnego dziecka tzn. nie dziecka a ciązy i porodu no i komplikacji. Napewno przy 2 ciazy bedę mądrzejsza jesli chodzi o wybór ginekologa:). Miłego dnia ziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM:) czy te majtki sciągające dają rzeczywiscie jakieś widoczne efekty? mnie sie faktycznie strasznie dluzy i martwie sie ze przenosze, ale z drugiej strony mam czas zeby nacieszyc sie brzuszkiem i kopniaczkami:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Ja juz w domku, ale mam jeszcze pare dni urlopu i w sobote slub szwagra i odwieczny problem w co sie ubrac. Donn ja zaczelam nosic majtki sciagakace 6 tygodni po porodzie, wtedy wedlug fachowcow konczy sie ten caly polog i macica wraca do wymiarow sprzed ciazy. Mi one raczej pomogly, tylko ze u mnie okres wracania do mojej wagi przed ciaza jeszcze trwa, (na dzien dzisiejszy zostalo mi jeszcze trzy kilo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bym chciala miec drugie dziecko (chociaz zaraz po porodzie mowilam wszystkim ze nigdy wiecej nie chce tego jeszcze raz przezywac) i tez sie zastanawiam jaka powinna byc miedzy nimi maksymalna roznica wieku. Moj maz chcialby aby bylo maksymalnie 3 - 4 lata roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile Dla mnie oczekiwanie na porod zwlaszcza w ostatnich dniach bylo dosc stresujace. Zastanawialam sie czy jak juz nadejdzie ten moment, to czy bede wiedziala ze to wlasnie to. A potem nagle obudzilam sie w srodku nocy, poczulam skurcze i juz wiedzialam ze w koncu sie zaczelo. Jeszcze masz troche czasu wiec sie dobrze wyspij, bo potem to juz tylko spanie na raty, bo noworodki maja bardzo malutkie zoladki. A jesli chodzi o zajmowanie sie noworodkiem, to ja tez bylam pelna obaw ze nie bede wiedziala co i jak robic, ale to wszystko z chwila pojawienia sie dziecka jakos samo przychodzi i poprostu caly ten strach mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika1 Ogladalam zdjecia twojego synka, tak patrzac na zdjecia wydaje sie ze jest o wiele starszy, pewnie niezly gagatek z niego wyrosnie. Masz racje male dzieci sa urocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki witam:) U nas slicznie, wyprałam i mam chwilkę. Myśle, żeby wybrać sie wreszcie do fryzjera bo wygladam jak 100 nieszczęść ale tak mi sie nie chce i kurcze nie ma kiedy. Może jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poszlam do fryzjera w poniedzialek i zamiast 5 cm to babka skrocila mi jakies 15 cm...:( troche sie zdenerwowalam, bo zapuszczam wlosy..byly juz do pasa:( ehhh u mnie kolejny dzien spokoju jesli chodzi o brzuszek, tzn maly sie bardzo wierci, wypycha dupcie i nożk:D ale nic nie boli, zadnych oznak zblizającego sie porodu:( Jak specają wakacje Wasze maluszki? Ja planuje wyjazd w przyszlym roku nad morze:)Mamy calą Polske do przejechania, ale Olafek bedzie mial juz prawie rok,mam nadzieję ze dobrze zniesie podróż.. Smiesznie tak cieszyc sie czyms co ma nastąpic w przyszlym roku, ale ja tak dawno nie mialam wakacji...w zeszlym roku byly przygotowania do slubu, w tym roku ciąza... Pozdrawiam🌻:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasika zerknelam na Twoj suwaczek-Kacperek (śliczniutki) jest mniej wiecej w wieku mojego malego siostrzenca:) Jaki rozmiar nosi Twoj synek? jestem ciekawa jak szybko maluszki rosna. A Ty skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile ja jestem z Rzeszowa, a właściwie z jego okolic.Pytałam skąd jesteś bo pisałaś, ze nad morze jedziesz przez cała Polskę to podobnie jak ja. :) Kacperek nosi rozmiar 74 mniej wiecej, bo rózna jest numeracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny Ja tez w zeszlym tygodniu bylam u fryzjera, mialam zniszczone koncowki od ciaglego rozjasniania i chcialam cos z tym zrobic, babka mnie obciela bardzo krotko, na poczatkuku jak sie zobaczylam, to bylam w lekkim szoku, ale teraz juz mi sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku nie planowalam zadnych wakacji, chce poczekac az maly troche podrosnie, zeby chociaz juz chodzil (poza tym jakis czas temu ukradi nam samochod i dopoki nie kupimy sobie nastepnego, to mamy ograniczone mozliwosci podrozowania). Jednak musze powiedziec ze moj Patryk juz troche kilometrow przejechal, bo moi rodzice mieszkaja w miejscowosci polozonej o 400 km ode mnie i czesto do nich jezdzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny! My raczej w tym roku nie wybierzemy sie na wakację, ale w przyszłym koniecznie.Odpoczynek naszej trójce się należy. Dziewczyny piszecie o wizycie u fryzjera, może ja też się wybiorę:) Myśle że przydałaby mi się jakaś zmiana. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×