Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

atrida

Dwudziestoparoletnie mamusie-jesteście tu? Zapraszam do rozmowy...

Polecane posty

Cześć Dziewczyny:) Jeśli chodzi o temat smoczków to ja zaczełam używac jak mały skończył jakieś dwa miesiące. Był taki moment że tylko przy cycu wisiał i powiedziałam dość. Pierwszy smoczek miałam taki brzydki kauczukowy chicco za 10zł ale okazał sie strzałem w 10 bo mały od razu załapał i miałam w końcu świety spokój:) Poza tym ten chocco ma kształt przypominajacy sutek. I przeznaczony jest głównie dla niemowalczków. Potem jak mały podrósł to przeszłam na smoczki NUK i mały do tej pory je e głównie jak zasypia. Czasami mu włoże w ciągu dnia jak krzyczy na mnie bo ostatnio właśnie to sprawia mu najwiekszą frajde-krzyk. Ubaw nie z tej ziemi. U mnie w rodzinie jest chłopiec którego rodzice zdecydowali że nie będą dawać dziecku smoka-niestety smoka zastapił paluszkiem i w tej chwili jest zniekształcony:(. moim zdaniem porpostu w jakims momencie trzeba odstawić smoczka. Donn jesli chodzi o pogryzione brodawki to możesz kupić nakładki na sutki Avent albo innej firmy przynjamniej do czasu jak ci sie nie zagoją. A jesli chodzi o maść to najlepsze jest twoje mleczko:) wyciśnij kropelke i posmaruj nią sutek:). I wietrz cycusie. Wiem to smieszne bo i tak sie z cyckami praktycznie cały dzień na wierzchu chodzi ale spróbować nie zaszkodzi:). Zmykam na razie i rzycze miłego dnia dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamka>> mam te nakładki ale mała nie chce przez nie jeść.. mleczkiem też smaruje.. a bieganie z biustem na wierzchu to już normalka :P jaka u was pogoda bo u mnie co chwile pada i chyba znowu nie wyjdziemy na spacer :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja posluchalam wielu opinii na temat tego jaki smoczek i wiele mam polecalo NUK wiec taki kupilam, jest malutki i ksztaltem przypomina sutek , mam nadzieje ze sie sprawdzi:) a ja zastanawiam sie jak sobie dam rade juz jako mamusia...:) teraz mam tytle rzeczy do zrobienia ze ciezko czasem, a co dopiero jak bedzie maluszek w domu. Po urlopie macierzysnkim pojde na wychowawczy, teraz jestem na L4 wiec nie musze chodzic do pracy a i tak czuje sie czesto wykonczona. Chyba bardziej niz jak siedzialam w firmie..moze za duzo od siebie wymagam? Moze nie musi byc w domu wszystko zapiete na ostatni guzik..? ale wtedy czuje sie źle.. Jak Wy sobie radzicie z obowiazkami w domu? Jesli chodzi o meza to odpada, moj jest strasznym leniuszkiem, a poniewaz pracuje to nie bede od niego wymagac zeby robil jesczze cos w domu (i tak ciezko go do czegos zmusic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile jeśli chodzi o obowiązki w domu, to daje sobię radę. Dominika to bardzo absorbujące dziecko(jak każde). Pierwsze dni były trudne, ale potem było coraz łatwiej(jeśli chodzi o mnie). Teraz Dominika ma juz 3miesiące i potrafi dużo czasu spędzać w swoim łóżeczku np.wpatrujac się w karuzelke. Człowiek szybko wpada w trans obowiązków:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACPI KOŃCZY DZIS 4 MIESIĄCE Donn ja do tej pory pamietam ten ból, jak mały ssał mleko z krwią:( Brrrrrr Ale nie martw się niedługo piersi się zahartują i bedzie nawet nie bedziesz pamietała, że kiedys było źle. Mamka coś rzadko zaglądasz:(... Daffodile F-ka ma racje, dasz sobie ze wszystkim radę. Ja się na zapas nie martwiłam, dopiero jak urodziłam i zobaczyłam ile dzfzi wymaga pracy to się bałam, Ale jakos dalismy sobie radę i teraz jest dobrze U Ciebie też tak bedzie, KOBIETY SĄ NIEZNISZCZALNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Kasika ***brak mi czasu poprostu na częste zaglądanie. A jestem tak przemęczona że szok. Juz z tego przemęczenia to aż ciężko mi sie zasypia. W zasadzie to od dłuższego czas śpie po 2 -3 godz. Mój Alan zle spi w dzień źle w nocy i już sama nie wiem jakie jest tego powód. Normalnie jakis koszmar. Mam nadzieje że niedługo to się skończy bo jak długo można tak pociagnąć. Jutro prawdopodobnie jedziemy nad morze do rodziny Alka i szczerze mówiąc troche się obawiam bo to nie to samo co dom. Tu wszystko mam pod ręką a tam niestety nie. Nie wiem jak szkrab zniesie podróz bo to w końcu 500 hk. A już najbardziej obawiam się tego że bardziej sie zmecze niż w domu:(. No ale może panikuje i nie będzie tak źle a małemu przyda się troche morskiego powietrza może w końcu zacznie dobrze spac:). Daffodile***jesli chodzi o obowiązki w domu to chyba wiecej czasu miałam na początku. Poza tym duzo zalezy od tatusia. Mój niestety z przykrościa stwierdzam że mało sie w domu udziela. Dla mnie to duzy problem:(. Wynagradza mi to jednak śmiech, gaworzenie i usmiechanie sie tego mojego brzdąca:). Wszystko da się przeżyć ale czasami przydałoby sie wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) dzisiaj byłyśmy z Aurorą na kontroli bo skończyła 4 tygodnie.. witaminy d3 nie dostałyśmy bo doktor powiedziała że to sie zleca indywidualnie że ciemiączko małe i słońce na dworze... za to dostałyśmy witaminke E i C w kropelkach.. jeszcze pani dokor stwierdziła że mała zezuje!!! i że jak tak dalej będzie to trzeba zrobić badnanie dna oka ... aaaa i że jedno oczko ma mniejsze ???? nie wiem gdzie ona to wypatrzyła.. ale podobno jej dzici też tak miały... i jeszcze najważniejsze.. Aurorka waży 4050kg przytyła 700g przez 2 tygodnie... fajnie bo troche sie martwiłam że mleczka mam za mało.... mi mąż bardzo pomaga... robi zakupy sprząta wstawał w nocy i robił butelki jak dokarmialiśmy małą na początku.. aż sie nie spodziewałam że tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ja tez ostatnio nie mialam czasu zeby tutaj zajrzec, wczesniej bylam na urlopie, a teraz jak wrocilam do pracy to mam taki nawal roboty ze ledwo ze wszystkim zdazam, do tego przez ten czas jak mnie nie bylo nazbieralo mi sie w domu wiele rzeczy do zrobienia i tak jakos nawet nie mialam czasu zeby wlaczyc komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamka Moj Patryk pierwszy raz przebyl dluga podróz okolo 400km jak mial 3 miesiace. I powiem Ci ze z przerwami na karmienie to caly czas spal, wlasciwie to budzil sie wtedy tylko jak sie zatrzymywalismy na postoj. Moze u Ciebie bedzie podobnie, moj makluch jak tylko wsiadzie do samochodu to zaraz zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn Ja tez zauwazylam ze mojemu synkowi czasami ucieka lewe oczko, jak bylam z nim na kontroli u okulisty to babka mi powiedziala ze w pierszym roku zycia zezowanie u niektorych dzieci jest zupelnie naturalne, gdyby pozniej to sie utrzymywalo, to wtedy juz trzeba cos w tej sprawie robic. Wiec chyba nie masz sie czym przejmowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze piszecie o tym zezowaniu bo moja mama mniestresuje ze moj maly tez robi zeza i nie wiedzialam co z tym zrobic ale chyba tez przejde sie z nim dolekarza zeby odpukac i tfutfutfu nic sie nie okazalo bo dostane nerwicy od tech przypadlosci w wychowywaniu dzieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! jak widac w stopce mam 25 lat i 2,5 letniego synka. jestem w 27 tyg ciazy:) jeszcze nie jestem nabierzaco co do tego o czym piszecie ale chetnie sie dolacze:) widze tu rowniesz krakowianki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK IMIĘ I WIEK IMIĘ I WIEK DZIECKA MIASTO ______________________________________________________ mafda............Magda 22............Filipek 7 miesięcy............Dębica f-ka..............Ewa 23...............Dominika 3miesiące.........Jelenia Góra Mamka...........Magda 26............Alan 4 miesiące...............Warszawa donn.............Kaśka 27.............Aurorka...2tygodnie.........Kraków sen nocy........Gosia21..............Oliwka 11,5 miesięcy........Jawor Tynka78.........Justyna 27..........Patryk 8 miesięcy............Brodnica Kasika1..........Kasia 21.............Kacperek 3,5 miesiąca.......Rzeszów kiara 21.........Agnieszka 21.........jeszcze czekam.............Zabrze to tylko ja......Żaneta 21...........Michaś i Kubuś 13 miesięcy..Elbląg cytrynka79.....Anka 27.............Dawidek 1 miesiąc.............Warszawa A gu gu...........Iza 27..............Zosia 7 miesięcy................Warszawa AANNKKAA........Ania21..............Izunia 7miesięcy...............Chełm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny Znajoma fajnie, że do nas dołączyłaś. Pozdrawiam \"stare\" znajome. Poztaram sie napisać cos wreszcie wieczorem. aaa byłam wreszcie u tego fryzjera:) Koleżanka dała mi wczoraj karton ubranek, kurcze teraz to mój mały bedzie co chwila przebierany:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troch emusze zaktualizowac tabelke u nas nic nowego siedzimy sami zmalym tata na wyjezdzdzie, maly juz spi ja mam isc do kapieli al sie jakos zebrac nie moge pozdrawiam wszystkie dzieciaczki i mamusie mafda.............Magda 22............Filipek 9 miesięcy............Dębica f-ka...............Ewa 23................Dominika3miesiące.........Jelenia Góra Mamka...........Magda 26.............Alan 4 miesiące.........Warszawa donn.............Kaśka 27..............Aurorka...2tygodnie.......Kraków sen nocy........Gosia21...............Oliwka 11,5 miesięcy......Jawor Tynka78.........Justyna 27...........Patryk 8 miesięcy.........Brodnica Kasika1..........Kasia 21...............Kacperek 3,5 miesiąca...Rzeszów kiara 21.........Agnieszka 21..........jeszcze czekam............Zabrze to tylko ja.......Żaneta 21............Michaś i Kubuś 13 miesięcy..Elbląg cytrynka79.....Anka 27...............Dawidek 1 miesiąc.......Warszawa Agugu............Iza27..................Zosia7miesięcy..........Warszawa AANNKKAA.........Ania21...............Izunia 7miesięcy..............Chełm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny jak ja lubie sobote, chociaz akurat dzisiejsza byla dosc zapracowana, wlasciwie to teraz mam dopiero czas zeby odpoczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie:) we wtorek mija mi termin a ja dalej 2w1 i nic nie zapowiada zeby cos sie zmienilo😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile u mnie tez sie nie zapowiadalo nic wczesniej, a nagle akurat w tytm dniu co mialam termin, obudzily mnie w noocy skurcze i juz wiedzialam ze sie zaczelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Daffodile podobno dobry seks przyspiesza poród:) u mnie sie udalao- hihihi- urodzilam okolo 1,5 tyg wczesniej:) znajoma miala termin na jakas niedziele(niepamietam juz daty) w piatek byla w pracy, w sobote zrobili sobie spacer a w niedziele urodzila:D Ja bede miec planowana(przez lekarza) cesarke miedzy 38 a 39 tygodniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja codziennie spaceruje, duzo sprzatm i sie nie oszczedzam, tylko na seksy nie bardzo mam ochote hehe no nic mam nadzieje ze i na mnie przyjdzie pora;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daffodile tylko uważaj, żeby się nie przeciązyć, żeby sie łożysko nie odkleiło. A seksik i ja polecam:) Zreszta nie ma co przyspieszać, lepiej się wyspij na zapas, a co ma byc to i tak bedzie.❤️ A chodzisz na ktg? I jak wyszło ostatnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim kobitkom. Pamiętacie mnie jeszcze ??właśnie wróciłam z działki troszkę poczytałam ale nie dam rady nic więcej napisać odezwę się jutro > Dawidek urósł śmieje się gaworzy i karmimy piersią:) Pozdrawiam i do usłyszenia pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej na KTG mam sie zglosic pojutrze jutro mam termin porodu ale cos nie czuje zeby sie ruszylo w sumie termin wg usg mam na 2-4 wrzesnia, wiec moze maly chce ten tydzien jesczze posiedziec w brzuszku..? zauwazylam ze sie juz bardzo slabo rusza, co chwile sprawdzam czy wszystko ok klepiac go po pupie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko okres spoznia sie juz 5 dni nadal mam lekki bol piersi i brzusio czasami zaboli jutro robie tescik trzymac kciuki!!! Wyskoczyla mi straszna opryszczka i obawiam sie ze to jakas choroba a nie ciaza a co wy o tym myslicie? Pomozcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×