Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
endorfinkaa

Makijaż permanentny - doświadczenia

Polecane posty

Gość nieni
W jednym dniu robiłam oczy( kreska donla i górna) oraz usta z wypełnieniem.Oczy bolały bardzo, natomiast usta da się wytrzymać,ale to zależy od progu bólu danego człowieka.W dniu zabiegu usta wyglądały nieciekawie i były bardzo przekrwione i napuchniete, natomiast oczy trochę zaczerwienione i bolały tylko przy dotyku.Na drugi dzień po przebudzeniu było odwrotnie usta ok, chociaż tez czerwone i troche napuchnięte,ale oczy KOSZMAR!! górna powieka napuchnieta i w konciku oka opuchlina jak cholera...wyglądało okropnie.... Na drugi dzień było juz lepiej...oko nadal opuchnięte ,, jakbym sie nie wyspała , a usta bez zmian....Zobaczymy po jakim czasie bedzie dobrze ...postaram sie napisać kolejne dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
Nieni będzie dobrze , spokojnie poczekaj;) na efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maikka85
No nie wiem czy powinno się tak tylko czekać na efekt i nie wiem czy to takie normale.. Ja robię kreski na powiece dolnej i górnej od jakiś 5 lat ( co rok odświeżam makijaż, aby kreska była widoczna) i NIGDY nie zdarzyło się, żebym jakkolwiek napuchła czy coś. Po zabiegu wsiadam do auta i wracam do domu. Może lekki wałeczek zaraz po zabiegu na górnej powiece, ale bez przesady. Mimo, że jestem straszną alergiczką, mam dużą skłonność do siniaków itd. Myślę, że zależy to od osoby która wykonuje zabieg, od sprzętu i barwników. Mojej koleżance z pracy kosmetyczka uszkodziła rogówkę przy zabiegu! Na takich rzeczach nie ma co oszczędzać bo to w końcu oko.. I dla mnie opuchlizna utrzymująca się, a nawet postępująca po kilku dniach by jednak zaniepokoiła. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta LTL
Często się zdarza , że po przebudzeniu rano oczy przez zastój limfy wyglądają na bardziej opuchnięte, jeśli zabieg robiony był dzień wcześniej. Zazwyczaj po godzinie dwóch kiedy już jesteśmy na nogach" grawitacja i krążenie rozproszą część nagromadzonej limfy i powieka się rozluźnia. Duże znaczenie ma tu fakt czy klientka ma wskazania, żeby smarować powiekę kremem lub maścią wskazaną przez linergistkę czy ma zakaz smarowania czymkolwiek. Jeśli ma się goić na sucho to mini strupek , który zaciąga skórkę wzdłuż powieki, potrafi ściągnąć tak mocno delikatną skórkę na powiece, że automatycznie wprowadza zastój limfy i obrzmienie utrzymuje się dłużej niż cała rekonwalescencja przy stosowaniu kremów. Znaczenie ma także długość kreski, grubość kreski. Oczywiście zgadzam się z poprzednią wypowiedzią, że sprzęt i ręka mają znaczenie największe. Ale mimo zachowania wszelkich procedur w wykonaniu najwyższej jakości usługi, zdarzają się osoby, które mają większy obrzęk niż tylko efekt spłakanych oczu. Natomiast zawsze trzeba obserwować czy nie towarzyszy temu dodatkowy świąt , zaczerwienienie o nieokreślonej etiologii lub nie towarzyszy temu alergia . Jeśli poza powieką puchnie twarz to na pewno dzieje się coś złego ;( Dwa dni opuchlizny , do dwóch i pół w skrajnych przypadkach może się zdarzyć bez negatywnych konsekwencji. Problemem jest kiedy klientka nadmiernie panikuje w takich sytuacjach i podejmuje działania na własną rękę. Robi okłady , rozmiękcza strupki i potem brakuje pigmentu w naskórku. A to skutkuje dodatkowymi korektami. Ale wiadomo są i takie panie , które nic na własną rękę nie robiły, a zgłoszą , że pigment i tak słabo się przyjął. Tak też się zdarza. Każdy klient może być odrębnym przypadkiem na ;coś tam" Jestem za tym, żeby raczej wyciszyć u klientki rosnące emocje do czasu wygojenia, ponieważ pierwszy zabieg mp jakiejkolwiek partii skóry , zawsze podnosi poziom niepotrzebnego podniecenia . Ile jest takich przypadków, że kobieta wręcz zdenerwowana kładzie się na fotel: bo strach, bo opowieści koleżanek, bo czy się uda, czy będzie ładnie itp. A potem leży i pyta czy to już jest to? że nie jest źle, że myślała, że gorzej, że tylko nieprzyjemnie ale nie jest to ból. Bywa i tak , że klientka potwierdza, owszem poród to nie jest ale do relaksu to nie należy;) Cieszy się jednak, że to robi raz na jakiś czas, a potem spokój. Złe doświadczenia, złe wykonanie to wszytko też owszem się zdarza. Jak w każdej dziedzinie życia. O czym można tu na forum poczytać od czasu do czasu. Wracając do powieki ja np. każę smarować, bo nie ma tego efektu ściągnięcia powieki i silnego przepracowania powieki ale są linergistki , które smarować nie każą, bo uważają, że lepiej barwnik przyjmuje się na sucho. Każdy ma swój rytm pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xenusia
Dziękuję tym, którzy mi starali się odpowiedzieć. Będę trzymała się dotychczasowej linergistki, bo "oczy" zrobiła mi super - prawie nic nie odczułam, a efekt równo po roku - wciąż rewelacja! Uspokoiłam się nieco z tymi ustami i całowaniem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIkaRusałka
Witam wszystkie czy któraś może doradzić kogoś w Poznaniu???????? ale najlepiej tak z własnego doświadczenia proszę !!!! Potrzebuje cudne brewki i kresczki. pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bank BGŻ
Polecam panią Liera , na stronie www.instytut.liera.pl jest galeria i cennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warszawianka 2
NikaRusałka p. Alicja Modrzyk - mam od niej brwi i usta. :-) wg jest świetna znajdziesz ją w Salonie Estetique blisko Malty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No_Logo
NikaRusalka _________Super babeczka jest w Monalisie na Marcelińskiej, miałam remont brwi spierniczonych przez jedną z poprzedniczek. hihihi te obietywne wpisy!!! nie wiem jak sie nazywa ale znajdziesz u nich w gabinecie. doskonała ręka i rysunek jak chcesz więcej to na maila priv to poszukam samarkanda333@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A kogo polecanie
A kogo polecacie w Kaliszu? Chce zrobić sobie brwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małe pytanko mam
Mam naturalnie czarne brwi :o a włosy- blond :o 😠 rozjasniam brwii, ale chce zrobić je permanentnie, co polcecie w Katowicach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonkaKKKK
Witam. Mam pytanie gdzie dostane ksiazke profesora Holgera Hoffmanna z zakresu makijażu permanentnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiazka obawiam sie nie jest juz do kupienia. Ja ja mam , jest gruba i zwiera mnostwo tresci zbednej. Mysle, ze na szkoleniu dobrym o tym wszystim ucza. Oczywiscie nie twierdze, ze jest złą książką. Ciekawa, moze tak, ale nic zaskakujacego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitaredd
dziewczyny Kochane mam erdeczna prosbe, czy moglaby Ktoras z Was podac linka gdzie moge pobrac deklaracje, ktora klientka powinna podpisac przed zabiegiem (makijaz permanentny) bo za chiny nie moge znalezc w necie nicccccccccccc. z gory dziekuje i pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitaredd
i jeszcze pozwole sobie zapytac akolor :) jakie preparaty stosujesz do znieczulenia klientek? na szkoleniu uzywalam ''lignocainum'' i masc ''emla'' ......ale to nic nie daje :/ z gory dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znieczulenia stosuje robione specjalnie przez farmaceutę, na receptę wypisana przez chirurga, do medycyny estetycznej. Do oka i w trakcie pracy stosuje na bazie tetrakainy, ściągam je z zagranicy. Lignokaina i emla nie sa skuteczne, a emli nie wolno stosowac do oka. To wazne. Moje oświadczenia napisał mi prawnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitaredd
no to sie troszke podlamalam co teraz poczac :( dziekuje serdecznie za info i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitaredd
a jesli moge spytac to do oka ma jakas konkretna nazwe, moge ja rowniez zamowic? szczerze to mam ogolnie problem ze zdobyciem ''znieczulacz'', poniewaz mieszkam w Wielkiej Brytanii. Zostaje jedynie ebay :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja droga spokojnie chetnie pomoge, poprosze tylko o emaila na priv i wszystko opowiem. To super, ze mieszkasz w W.B, masz latwosc zalatwienia znieczulen, ja musze sprowadzac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikitaredd
juz wyslalam Pani na maila wiadomosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarencia/
małe pytanko mam Jeżeli masz czarne brwi to raczej nic Ci nie da zrobienie jasnego permanentnego tak mi sie wydaje. Zawsze możesz zmienić kolor włosów :) Ja robiłam permanentny w Krakowie a mieszkam w Tarnowie. Poczytałam trochę forum i znalazłam parę salonów, podzwoniłam i się umówiłam. Załóż może nowy wątek dotyczący Katowic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabellalodz
witam.mialam robione przedwczoraj kreski gorne.nadal mam strasznie opuchniete powieki...kiedy to minie...wygladam jakbym tydzien plakala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabellalodz
jeszcze jedno...kiedy moge sie zaczac malowac,chodzi o tusz i jakis cien bo musze pracowac a jestem kosmetyczka a wygladam naprawde okropnie,powieki jak oponki,zaczerwienione,okropnie to wyglada.lingeristka mowila ze to pierwszy taki przypadek aby klientka podczas zabiegu tak puchla no i podobno barwnik bardzo ciezko wchodzil....siedzialam tam dwa razy wiecej niz normalnie.juz sie boje poprawki za dwa tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIKITAAAAA
Arabella a gdzie wykonywałąś? Ja szukam dobrej lingeristki z Lodzi, może polecisz mi swoją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arabellalodz
ja robilam na polnocnej 42 ,salon w szpitalu msw.jeszczenie wiem czy moge ci ja polecic bo nie wiem jaki bedzie efekt....narazie powieki opuchniete i strupki sie pojawily....zobaczymy co bedzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bernadetta/Maria/Rita
Witam ) Chciałabym sobie zrobić kreski na gurnej powiece :) i tu moja proźba z racji tego, że jestem niewidoma sama nie moge ocenić efektów pracy pań które zajmują się takim makijażem myśle o wykonaniu kresek w krakowie tylko gdzie? Prosze o pomoc w doradzeniu miejsca do którego powinnam się udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Szukam dobrego szkolenia z makijażu permanentnego, najlepiej na śląsku ale jeśli cena byłaby konkurencyjna to może być gdziekolwiek. Rozważam w tej chwili szkolenie w New Look, ale jest ono w sumie dość drogie a nie wiem czy będzie wymiernie lepsze od innych szkoleń, które potrafią być nawet o prawie połowę tańsze! Mój drugi pomysł to szkolenie w Bevelin, jest dużo tańsze i odbywa się na sprzęcie którego zakup rozważam. Co prawda to drugi koniec polski ale jest o tyle taniej, że i tak bym na tym zaoszczędziła. A może poleciłybyście jeszcze jakieś inne szkolenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DzKen dobry witam sie I ja;) czy I ja moglabym miec pytanko do Pani Akolor? Odnosnie znieczulenia? Pojawily sie ostatnio dosc frigid znieczulenia na Bazie18 procent. benzacoine" Dikladny Akkad to benzacoine18% teracaine5%Hydrochloride2% I jest to Gel. Czy uwaza Pani ,iz Moses to byc dobre znieczulenie na przerwany naskorek? I kolejne pytanie / co sadzicie kobietki o znieczuleniach typu Magic Gel? Tag45? ,ktore wart uzywac na przerwany naskorek? I dlaczego Emli , nie mozna stosowac na powieke? Co zatem na powieke przed przerwaniem naskorka? Mnie uczono na 5 proc Emli a nastepnie, lidocaine 5%( na otwarty naskorek) Czy stosujecie tez krople do oczu? Przpraszam ,ze az Tyle pytan... Dziekuje I pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arabella...szkoda,ze nie widzialas moich oczu po zabiegu;) to bylaw dopiero tragedia...a po 24 h nie moglam oczu otworzyc.. Mysle ze po 5/7 dniach bedziesz mogla lekki makeup zrobic;) ale poki co, naskorek zluszcza sie intensywnie( regeneracja) wiec nie obciazaj niczym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×