Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cacharelll

Mamy siedzące w domu z dziecmi

Polecane posty

Gość paulaaaaa23
Drogie mamy! Moze wy podrzucicie mi jakis sposob na to, zeby zachecic dziecko do jedzenia? Ta moja mala terrorystka nic procz cyca nie chce jesc. Owszem sa dni, kiedy ladnie wszystko zjada, ale rzadko sie takie zdarzaja. W krzeselku jesc nie chce, na kolanach tez nie, w chodaku mi ucieka, na czworaka zreszta tez. Probowalam ja przeglodzic, ale nie przynioslo to efektow. Zazwyczaj wymiekam i podaje jej cycka... Kurcze, taka brzydka pogoda a ja musze okna pomyc. Dzis wreszcie montujemy rolety i jest ku temu okazja, bo tak to zawsze odkladam to na potem. Nie chce mi sie... Wszystkim mamom zycze milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety nic mie poradze moja ma ladny apetyt i wlasciwie wszystko ladnie je rzadko sie zdarza ze odmawia jedzenia ale chetnie poslucham rad dziewczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O.. jestescie:D A do pomaranczy to powiem tylko tak: Co cie to obchodzi kto i od ktorej tu siedzi??? Moze siedziec ile tylko chce-nie twoj interes kochanie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulaaaaa23 nie zamartwiaj sie. Ja mysle, i stosuje zasade, ze dziecko samo sie nie przeglodzi. Je tyle ile potrzebuje. A im wiecej sie namawia, tym gorzej. A jesli dziecko nie skonczylo, nie powinno sie robic zlosliwych uwag, czy grozic pozbawieniem przyjemnosci bo nie zjadlo. Nie mozna zmuszac dziecka do jedzenia, ono ma prawo do niejedzenia. Zje kiedy bedzie glodne. Jesli odmawia zjedzenia glownych posilkow, trzeba zastanowic sie ile i co zjadlo miedzy nimi. Trzeba ograniczyc przekaski zwlaszcza te slodkie. A jesli obawiasz sie, ze dziecko je za malo to zapisuj przez conajmniej tydzien co i ile je. Prawie na pewno bedziesz zaskoczona jak dobrze w rzeczywistosci odzywia sie Twoje dziecko. Na pewno jedzenie posilku powinno odbywac w jednym miejscu-w krzeselku do karmienia. Zadnego ganiania za dzieckiem z talerzem w reku, czy wlaczanie bajek zeby zjadlo. Takie sa moje rady:) tala moj synek tez ma super apetycik, nie ma zadnych problemow z jedzeniem. Mial chwilowe zalamania okolo 1 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie to nie koniec swiata;) Ale wiem i rozumiem, ze paula sie martwi, ja tez tak mialam i dzisiaj sie z tego smieje jak mialam mysli ze moj synek schudnie bo np. nie do konca zjadl, no po prostu czarne mysli he he;) Ale pozniej sie tego oduczylam, i nie cisnieniowalam sie juz. Wytlumaczono mi, ze dziecko samo sie nie zaglodzi:) A i nadszedl czas, ze zaczal normalnie jesc. Choc zaznaczam, ze byly to tylko chwilowe zalamania apetytu, ale "tragedia" jak nie wiem... hi hi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zreszta... tala spojrzmy na nas doroslych... Czy nam zawsze chce sie jesc w tych samych ilosciach? Oczywiscie, ze nie. Czasami nam sie zwyczajnie nie chce jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulaaaaa23
Tak sie wlasnie pocieszam, ze jej to minie. A martwi mnie to, ze mala ostatnio malo na wadze przybiera. Ma 9 miesiecy i wazy 8,5. Czy to nie za malo? W czwartek chyba wybiore sie na jakas kontrole. Jak fajnie-mala spi, obiad gotowy, pranko zrobilam a teraz sie relaksuje. Tylko te cholerne okna... A wczoraj wyskoczylam na zakupy. Nic nie poprawia humoru lepiej niz jakis nowy ciuch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula wiedzialam, ze przesadzasz:D Kochana... Twoja corcia ma wage na 50 centylu wiec naprawde nie ma powodu do niepokoju, ale lekarzem nie jestem. Wiem tylko, ze waga Twojej Niuni jest jak najbardziej w normie. Ale jezeli wizyta u pediatry ma Cie uspokoic, to lepiej idz. Przestaniesz sie zamartwiac, malutka bedzie miec spokojna mame;) A ile Twoja corunia ma wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tala i tez swietny wynik:D Rowniez na 50 centylu. Wiec dziewczyny nie zamartwiac sie bo macie zdrowe dobrze rosnace dzieci. Gdyby byly zle odzywiane to na pewno waga bylaby np. na 3 centylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo Mamy! mój synek skończył 3 miesiące, waży 7 kg! i rosną mu zęby! pierwsze dwa, jestem przerażona, co za smok z niego wyrośnie! Lekarze zgodnie powtarzają że waga w górnej normie, a zęby... jedna pani doktor powiedziała że to jej 3 taki przypadek w karierze... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam takie dziecko co urodzilo sie z jednym zabkiem. A i znajomi maja synka ktory co miesiac mial jeden zab. Hi hi -ile miesiecy tyle zebow;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej yossrian:)jesli lekarz powiedzial ze to jest ok to nie powinnas sie martwic zreszta dzieci im wieksze tym mniej przybieraja na wadze tak mi sie wydaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulaaaaa23
Ciuszki nosi w rozmiarze 74. Wiem, ze moze troche to wszystko wyolbrzymiam. Ale tak siedze caly czas sama i chyba szukam sobie powodow do zmartwien. Na dodatek nakreca mnie moja mama- strrraszna z niej panikara :) Oooo, dosyc leniuchowania. Moja ksiezniczka juz mnie wola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie tala, po 1 roku zycia juz mniej przybieraja na wadze. Najbardziej intensywnie dziecko przybiera na wadze do 1 urodzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babcie juz tak maja moja mama i tesciowa nie wytrzymaja jesli mala czegos akurat nie wcina i wiecznie cos jej daja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u nas jest tak, ze smiejemy sie ze moj synek ma zmutowana babcie;) Ha ha! A to dlatego, ze babcia nie robi na przekor, np. nie daje po kryjomu slodyczy tak jak robia przewaznie babcie. Gdy synek ma kare to nawet gdy ja pyta czy wlaczy mu bajke to konsekwentnie mowi mu ze nie moze mu wlaczyc i on daje sobie spkoj. Moja mama robi tak by np. nie podwazac mojego autorytetu. To bardzo wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej ze moje dziecko ma Slodki Dzien, czyli je slodycze raz w tygodniu:) Kinder slodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ty mieszkasz z mama to tez inna sprawa moja mala babcie widuje 2 razy w miesiacu babcia to zapracowana kobieta ale tez nie wciska slodyczy bardziej owoce z ogrodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie , my mieszkamy w kilkurodzinnym domu. Nie w jednym mieszkaniu, ale jak sie mieszka w jednym domu tylko na innym pietrze to nie sposob sie nie widywac codziennie:) Moja mama tez jest aktywna zawodowo, nie jakas tam staruszka he he:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze moi rodzice sa mlodzi mama 48 lat a tata 47:)wlasciwie maja dzieci juz odchowane to teraz szaleja :)maja tylko dwie wnuczki wiec staraj sie czas rozlozyc miedzy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc🖐️ Moj synek mial 3 miesiace jak wyszedl mu pierwszy ząb a z kazdym kolejnym miesiacem wychodzil kolejny zab:) Na szczescie nie goraczkowal i nie marudzil.Tylko wolalabym zeby te zeby mleczne jemu tak szybko nie powychodzily bo majac 2lata strasznie sie zaczely psuc. Paulaaaaa23 jezeli chodzi o jedzenie to nie przejmuj sie.Z moim Błażejem bylo dokladnie tak samo.Majac 1,5roku potrafil nic nie zjesc, dokladnie nic ina nic byly moje proszenia i skakania nad nim zeby choc wcisnac jemu cos do jedzenia.mimo tego ze pil wtedy piers jescze to nawet probowalam mu nie dac jej caly dzien a on i tak nie chcial jesc.wkoncu zaczelam robic mu wszystkie badania bo on tez chudy jak szczypior jest bo balam sie moze jakas anemia czy cos,ale na szcescie pani doktor rozwiala moje watpliwosci i wyniki krwi i moczu tez nic nie wykazaly wszystko bylo w normie.wiec przestalam go zmuszac chcial to jadl nie to nie.I teraz jestem zadowolona bo je wszystko co mu dam,nomoze wszystkobo nie jada miesa doobiadunie wiemczemuwedlina parowki,kilbasa na cieplo mu smakuja a nie daj Boze zeby mial kotleta na talerzu czy kurczaka.juz probowalam w kazdej postaci mieso do obiadu i nie moge go skusic.trudno przyjdzie pora to sam sprobuje nic na sile. spadam robic obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulaaaaa23
Dziekuje wam wszystkim za rady. Chyba tez zrobie jej badanie krwi i moczu. Mam nadzieje, ze beda w porzadku a ja bede wtedy spokojniejsza. Bo poki co to jakies glupie mysli mnie nachodza. A obiadku znow nie zjadla... Za to przy cycu pierwsza stala... Znow jestem jakas przygnebiona. To chyba ta jesienna pogoda. Was nie dobija ten brak slonca? no chyba , ze u was swieci czasem? Bo u mnie to juz kilka dni jest tak szaro i mokro... Az nic sie nie chce. Okien oczywiscie znow nie pomylam, ale za to zrobilam porzadki w szafach z ciuchami. Alez Maja miala frajde! Ja ukladalam a ona rozrzucala. Ale ile sie przy tym nasmialysmy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paula nie przejmuj sie nic nie bedzie twojej corci jak napisala manska z jej blazejem no i moim kubusiem bylo identycznie ja karmilam Kube piersia 2 lata i tez caly dzien praktycznie zyl na piersi tez sie balam ale wszystko jest ok a musze przyznac ze Kuba dalej jest niejadkiem ale zrob jak radzi chyba eve pisz sobie co mala zjadla przez kilka dni a zobaczyz ze wcale tak malo nie je ja tez tak myslalam i okazalo sie ze kuba je calkiem sporo : witam nowa mame :)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×