Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milo

Praca w OVB - czy warto??plis

Polecane posty

Pozwolę sobie pominąć całą dysputę na temat OVB, OVB-entuzjastów, tych doświadczonych i tych \"świeżych\", oraz OVB-sceptyków - niezadowolonych klientów czy rozczarowanych byłych współpracowników. Każdy ma prawo do subiektywnej opinii, każdy znajdzie szereg argumentów żeby ją poprzeć. Ja bardzo sobie cenię moją obiektywną opinię, także na temat OVB. Jeśli miałbym się dołączyć do jakiejś myśli w tej dyskusji, to drodzy Państwo: proszę bez dychotomii. Świat nie jest czarny albo biały, ludzie nie są czarni albo biali, OVB nie jest czarne albo białe. Polecam pracę w firmie OVB wszystkim, którym odpowiada dokładnie ten styl pracy, takie obowiązki, taka hierarchia, takie a nie inne szefostwo, taka a nie inna droga awansu. A teraz do Pana/i piszącego przede mną, bo tu się chciałem zwrócić i odpowiedzieć na zarzuty o pseudospecjalistach czy pseudofachowcach w OVB. Czy student, który dopiero studiuje kierunek ekonomiczny albo wdraża się inną drogą w wiedzą związaną z rynkiem to specjalista finansowy? Jasne, że nie. Czy jest doradcą? Nie. Co to w ogóle znaczy, doradca finansowy? W naszym kraju ten zawód nie posiada licencji. Taką etykietę, w mojej ocenie, może sobie przypiąć każdy, kto sprzedaje produkty finansowe. Pani w banku też, nasz student też. Więc pracownicy OVB przynoszą hańbę temu tytułowi? Ale nasi jeszcze nie-wszechwiedzący studenci NIE zajmują się \"doradztwem\" albo, konkretnie mówiąc, zarządzaniem inwestycjami klienta. Od tego są fachowcy i to naprawdę fachowcy, osoby doskonale znający się na analizie rynkowej, które opracowywują rozwiązanie jedynie współprezentowane przez naszego studenta. Proszę nie oceniać reprezentantów OVB pod kątem dyplomu z ekonomii i znajomości rynku. Za nich, przynajmniej przez pierwsze kilka lat, część analityczną robią odpowiedni ludzie. OVB to akurat kompetenta firma pod tym względem. Pozdrawiam. A. J. M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rungagora
witam, miałam do czynienia z firmą OVB przez jakies 3 miesiące i zrezygnowałam. przede wszystkim własnie uderzył mnie w niej brak profesjonalizmu. studiuje na kierunku humanistycznym, w zwiazku z czym dowiedzialam sie, ze czeka mnie rekwalifikacja. dobrze, rozumiem. ale przez 3 miesiace jedyne szkolenia jakie sie odbywaly, dotyczyly komunikacji z klientem. w momencie, gdy zapytalam sie o wiedze z zakresu ekonomii, mój przelozony oznajmil mi, ze na moim miejscu nie zasmiecalby sobie tym glowy, bo najwazniejsze to zdobyc klienta. tylko, ze ja niestety nie potrafie zrozumiec tego, jak mozna isc do kogos i mowic mu, ze ma się najlepsze informacje na swiecie dot.rynku finansowego, a tak naprawde nie mając żadnych. nigdy w zyciu nie powierzylabym takim ludziom swoich oszczednosci! serdecznie pozdrawiam firme OVB i życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogłem się nadziwić, gdy przeczytałem post pani wyżej. Właściwie to mój poprzedni post miał być ostatnim, bo raczej zachęcam (tak życiowo:)) ludzi do przekonywania się na samym sobie o pewnych rzeczach, w tym przypadku o współpracy z OVB - wypowiedzi zawsze są tendencyjne, znajdzie się tyle samo za, co przeciw. Więc jedna tylko riposta i kasuję u siebie link do tego wątka. A więc do Pani o nicku \"rungagora\". Jestem bardzo zaskoczony pani argumentami, tym bardziej, że też jestem humanistą i na uczelni ekonomicznej nie studiuję. Co pani ma na myśli pisząc rekwalifikacja? Skreślanie wykształcenia czy studiowania na kierunku humanistycznym i zajmowanie się tylko finansami? Nie mogę tego pojąć. Dla mnie to naturalnie, że moja pasja i studia to wybrane nauki humanistyczne,a oprócz tego dokształcam się w kwestiach finansowych i ekonomicznych (to jest spory plus tej pracy - jakkolwiek będzie przebiegać moja współpraca z firmą, tej wiedzy nikt mi nie zabierze!), bo tych tematów dotyczy moja praca. Muszę je znać siłą rzeczy. Bardzo współczuję Pani przełożonego, który tak powiedział. Nie mogę w to uwierzyć. Ja od samego początku wiedziałem, że czeka mnie mnóstwo wiedzy do przyswojenia i byłem do tego bardzo zachęcany. Szkolenia, konferencje, prasa, wiedza własna. Inną sprawą jest to, że po trzech miesiącach pani obowiązki jak się domyślam zamykały się na reprezentowaniu firmy. Na tym etapie pracownik się kształci, ale nie zajmuje się jeszcze doradztwem sensu stricte, bo nie ma do tego wiedzy. To można osiągnąć po kilku latach dopiero. Finanse nie są moim \"konikiem\". To temat, który po prostu traktuję tylko zawodowo a nie jako pasję (studia). Ale, jak każdy młody człowiek, chłonę jak gąbka i cieszę się jak mogę zapoznać się z czymś czego nie znam. Moje pozytywne podejście :). Polecam i życzę Pani pracy w tych tematach, które Pani lubi i studiowała, które pokrywają się z Pani pasjami - to oczywiście najlepsze rozwiązanie, ale nie zawsze możliwe! Takie życie. Pozdrawiam i żegnam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STASZEK PASIEKA
JA W OVB JESTEM BOSSEM, CZĘSE TĄ FIRMĄ, JESTEM NAJLEPSZY W POLSCE, A MOŻE NAWET W EUROPIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poldeusz
Witam, to oczywiste, ze ta pseudofirma oszukuje ludzi, a jej pracownicy maja juz tak sprane kalafiory, ze nie zdaja sobie z tego sprawy jaka ponosza odpowiedzialnosc. Najbardziej optymistyczny scenariusz brzmi, ze pewnego dnia znikna BOSSOWIE jak ten powyzej, a rybki pozostana z masakrycznymi dlugami do splacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość r.g.
Witam, od 4 lat jestem klientem firmy OVB i chciałbym zaprzeczyć informacjom przeciwko tej właśnie firmie. Dzięki ludziom tam pracującym potrafiłem zainwestować właściwie swoje pieniądze, czego nie moglem zrobić przy współpracy z innymi firmami działającymi w tej branży. Owszem na pewno zdarzają sie "czarne owce" również w OVB, i sam słyszałem o nieuczciwych pracownikach, ale osoby te są wyrzucane z pracy (i według mnie to właśnie takie osoby pisząc to wszystko, próbują popsuć wizerunek OVB). Osoby tak działające można znaleźć w każdej firmie. Gdy się usłyszy że strażak podpalał, albo policjant jechał pod wpływem alkoholu, to znaczy że cała straż/ policja jest nieuczciwa???!!! Wiem że firma ta działa przede wszystkim z etyką, czego nie można powiedzieć o innych firmach tego typu ,no i nie sprzedają swoich produktów i to też jest bardzo ważne. Na co jeszcze mogę zwrócić uwagę, to chyba to że firma OVB podzielona jest na różne dyrekcje i na dużo swoich siedzib.Więc pewnie nie wszystkie z biur działa identycznie i może sie znaleźć nie uczciwe. Ja jestem klientem biura w Bytomiu i szczerze polecam ludzi tam pracujących.Dla mnie nie ma lepszej firmy zajmującej sie doradztwem finansowym , a korzystałem z usług bardzo wielu.. A teraz apel to czytających - ufacie osobie która na forum potrafi oczernić kogoś, ale boi sie podać przynajmniej nazwiska ?? Takich ludzi jest wszędzie pełno i trzeba słowa ich brać z dużym dystansem!! Robert Gorgoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BORT
Zgadzam sie w 100 % z Panem Robertem. Sam osobiście nie korzystam z usług tej firmy (ponieważ jestem studentem, i ciężko u mnie możliwością inwestowania;) ) , ale mój ojciec jest klientem OVB z siedzibą właśnie w Bytomiu i szczerze chwali sobie pomoc tych ludzi !!! Szukasz pomocy w doradztwie finansowym, to lepiej trafić nie możesz jak tylko OVB. A tak w ogóle to wpiszcie sobie w wyszukiwarce jakąkolwiek inną firmę doradztwa finansowego np. expander, open finance itp, a wiecie co znajdziecie na ich temat? Że są: "oszustami", "pseudo doradcami" , "patrzą tylko w swoje portfele", itd.... Więc co? - to znaczy że niema w Polsce żadnej takiej uczciwej i porządnej firmy? Właśnie że są takie firmy , ale wszystkie te zarzuty piszą głównie różni nieuczciwi pracownicy wyrzuceni z danej firmy , chcąc zniechęcić ich przyszłych klientów. Moja rodzina stawia na OVB, ponieważ zawiedli sie na pomocy innych firm doradztwa działających w Katowicach i okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FERA
LUDZIE PRZEJZYJCIE NA OCZY!!!!! UFACIE LUDZIOM O NICKU NP.QUMEN,MILO I INNI ?? A KIM ONI SA?? - MOZNA WIERZYC TEMU ZE PRACOWALI TAM, ZE SA KLIENTAMI, ZE SLYSZELI O TEJ FIRMIE? NIE UFAJCIE TEMU CO PISZA NA FORACH!!! TU KAZDY MOZE NAPISAC CO MYSLI CO I TAK NIKT O NIM SIE NIE DOWIE. A NAJLATWIEJ I NAJCHETNIEJ JEST PISAC CHCAC SPAPRAC O KIMS OPINIE ALBO ZASZKODZIC KOMUS. WYRZUCILI JEDNEGO ALBO DRUGIEGO A TERAZ CI BRUDZA PAPIERY SWOJEJ BYLEJ FIRMIE. TAK JEST NA CALYM SWIECIE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rungagora
z firmy OVB odeszlam sama, bo jak juz napisalam powyzej, nie podobał mi sie sysytem szkolen. Zgadzam sie z Panem, ktory odnosl sie do mojego komentarza- takim dorada czlowiek nie stanie sie w tydz, potrzeba na to wiele czasu. ale prosze mi powiedziec skad mam czerpac wiedze na tematy ekonomiczne? nie bylam w stanie zapisac sie na takie studia, chocby ze wzgledu na to, ze az w takim stopniu temat ten mnie nie pasjonuje! :) gdybym jednakze sama chciala zdobywac wiedze na ten temat, kto mialby mi w tym pomoc, skoro przelozona ma to gdzies i stawia na zdobywanie klienta?? jest to moizm zdaniem bez sensu. a slowa "rekwalifikacja" uzyla własnie ona, kiedy zadzwonilam do tej Pani po raz pierwszy. nastawilam sie na pochlanianie mnostwa informacji zwiazanych z finansami i wiedzialam ze czeka mnie dluga i ciezka droga, a co mnie spotkalo? nie pisze tutaj po to, aby jednoznacznie stwierdzic, ze firme polecam lub stanowczo odradzam- to Panstwo ocenicie sami. podaje tylko pewne fakty, ktore maja na celu uzmyslowic, jakimi tak naprawde ludzmi sa doradcy, czy tez raczej menedżerzy (tak kazano mi mówic, bo doradca kojarzy sie z czyms nieobiektywnym :) w tej firmie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mar_ta
ludzie! bo Wy to byscie chcieli miec wszystko podane na tacy, a to w zyciu tak łatwo nie ma. trzeba zaryzykowac i samemu sie przekonac czy warto. przez pol roku mozesz traktowac ta prace jako dodatkowa takze nie musi to byc Twoje jedyne zrodlo utrzymania. spodoba sie, sprawdzisz sie dzialaj dalej, jak nie trudno , trzeba szukac dalej czegos dla siebie. przede wszystkim nic na sile!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy Sącz
Praca w Ovb. Coz moge wam powiedziec, pracowalem w Ovb troszku i terazwiem ze pracuja tam osoby ktore nie spotkaly na swojej drodze lepszej firmy, jesli chodzi o doradztwo finansowe. Nie chodzi o to czy pracujaosoby wyksztalcone czy nie, ale pracuja tam osoby ktore nie maja zielonego pojecia na temat rynku finansowego i nie wiedza wogole co sprzedaja. to jest najgorsze. Na rynku finansowym przedstawia sie klientowi zjakikch mozliwosci moze korzystac, jednak z wieakszosci nie moze przez Ovb. mowi sie ile jest bankow, itd, a naprawde nie ma mozliwosci klientowi zaproponowac. Zadna firma ktora podaje sie za niezalezne doradztwo finansowe nie podaje na swojej stronie internetowej vnazw firm ktore poleca. Nastgronie ovb tak jednak jest. Jesli wiezycie ze te firmy ktore poleca Ovb wszystkie sa najlepsze, to pewsno wiezycie w Mikolaja i zajączka wielkanocnego. Przykladowo Ofe ktore ovb poleca z firmy Aegon bylo najgosze w zeszlym roku, tak ze to samo swiadczy o sobie. Pewno nie wiele ludzi wie, ale Ovb prawie juz nie ma, facet ktory to zalozym sprzedal ta firme Euro Finanz Service ktore ma prawie wszystkie udzialy. sorki ze pisze moze z bledamik ale jestem juz dlugo w Niemczech i troche zapomnialem jezyka polskiego. pozdrawoiam was wszystkich serdecznie i naprawde uwazajcie na Ovb by w pozniejszym czasie nie miec bardzo zlych na was klientow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy czytam opinie na temat OVB jestem troche zdziwiona. Nie wiem jak jest w innych oddzialach tej firmy, ale przykladowo u mnie uczono nas, ze klient ma byc zadowolony. Nie na zasadzie obiecywania mu zyskow w ciagu roku, wiekszych niz moze kiedykolwiek zobaczyc... W koncu to nie ma byc zapewniona wygrana w lotku tylko inwestycje. Czesto kiedy przedstawiamy sam produkt, zanizamy mozliwe oprocentowanie, np. srednia w ciagu roku utrzymywala sie na wysokosci 16-20 % a my przedstawiamy to w zakresie 10% przewidywanych zyskow, najzwyczajniej po to, zeby nie obiecywac zlotych gor. Sama pomagam w sprawach, ktore sa dla mnie praktycznie niedochodowe (zarabiam np. 12zl). Ludzie sa rozni, sadze ze wiele zalezy od kierownictwa, u nas jest ono naprawde doskonale i to oni ucza nas, ze jesli klient sie zawiedzie to jest to tylko nasza strata. W koncu przy zerowej reklamie funkcjonujemy tylko dzieki pozytywnych opiniach klientow. Dodatkowo... W firmie dziala bardzo ostra autoselekcja. Wiekszosc odpada w ciagu gora trzech miesiecy. Oczywiscie na spotkaniach sa mowy o wielkich mozliwosciach i szybkim awansie, ale nikt nie mowi ze to bedzie latwe. Zawsze trzeba przyjmowac wszystko z pewnym dystansem, a logiczne jest ze pracodawcy zalezy na tym, aby pracownik zaczynajac prace byl silnie zmotywowany. Mozna dobrze zarobic, ale trzeba wlozyc w to sporo pracy. Do kolezanki, ktorej opiekun powiedzial, ze nie ma co sobie zaprzatac glowy tematyka... Bez obrazy, ale ten czlowiek byl/jest nieodpowiedzialny i glupi:/ U nas regularnie sa organizowane szkolenia dodatkowe, na ktore przychodzi kazdy kto chce wiedziec wiecej niz wie bezposrednio o produktach, tak wiec w tygodniu mam srednio trzy szkolenia, czesto cztery. Jesli chodzi o ubezpieczenia... Mielismy ostatnio klientke, ktora bardzo chciala miec inne OFE bo wpakowali ja do najgorszego na rynku, ale wcale nie doradzalismy jej zmiany ( zwlaszcza, ze obecne ma ok. roku), przeciwnie, powiedzielismy wprost ze sie jej to nie oplaca, i zeby lepiej doczekala juz tych dwoch lat i wtedy spokojnie zmienila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy czytam opinie na temat OVB jestem troche zdziwiona. Nie wiem jak jest w innych oddzialach tej firmy, ale przykladowo u mnie uczono nas, ze klient ma byc zadowolony. Nie na zasadzie obiecywania mu zyskow w ciagu roku, wiekszych niz moze kiedykolwiek zobaczyc... W koncu to nie ma byc zapewniona wygrana w lotku tylko inwestycje. Czesto kiedy przedstawiamy sam produkt, zanizamy mozliwe oprocentowanie, np. srednia w ciagu roku utrzymywala sie na wysokosci 16-20 % a my przedstawiamy to w zakresie 10% przewidywanych zyskow, najzwyczajniej po to zeby nie obiecywac zlotych gor. Sama pomagam w sprawach, ktore sa dla mnie praktycznie niedochodowe (zarabiam np. 12zl). Ludzie sa rozni, sadze ze wiele zalezy od kierownictwa, u nas jest ono naprawde doskonale i to oni ucza nas, ze jesli klient sie zawiedzie to jest to tylko nasza strata. W koncu przy zerowej reklamie funkcjonujemy tylko dzieki pozytywnych opiniach klientow. Dodatkowo... W firmie dziala bardzo ostra autoselekcja. Wiekszosc odpada w ciagu gora trzech miesiecy. Oczywiscie na spotkaniach sa mowy o wielkich mozliwosciach i szybkim awansie, ale nikt nie mowi ze to bedzie latwe. Zawsze trzeba przyjmowac wszystko z pewnym dystansem, a logiczne jest ze pracodawcy zalezy na tym aby pracownik zaczynajac prace byl silnie zmotywowany. Mozna dobrze zarobic, ale trzeba wlozyc w to sporo pracy. Dla kolezanki, ktorej opiekun powiedzial, ze nie ma co sobie zaprzatac glowy tematyka... Bez obrazy, ale ten czlowiek byl/jest nieodpowiedzialny i glupi:/ U nas regularnie sa organizowane szkolenia dodatkowe, na ktore przychodzi kazdy kto chce wiedziec wiecej niz wie bezposrednio o produktach, tak wiec w tygodniu mam srednio trzy szkolenia, czesto cztery. Jesli chodzi o ubezpieczenia... Mielismy ostatnio klientke, ktora bardzo chcialaby miec inne OFE bo wpakowali ja do Pocztylionu, ale wcale nie doradzalismy jej zmiany ( zwlaszcza, ze ma go ok. roku), przeciwnie, powiedzielismy wprost ze sie jej to nie oplaca, i zeby lepiej doczekala juz tych dwoch lat i wtedy spokojnie zmienila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy czytam opinie na temat OVB jestem troche zdziwiona. Nie wiem jak jest w innych oddzialach tej firmy, ale przykladowo u mnie uczono nas, ze klient ma byc zadowolony. Nie na zasadzie obiecywania mu zyskow w ciagu roku, wiekszych niz moze kiedykolwiek zobaczyc... W koncu to nie ma byc zapewniona wygrana w lotku tylko inwestycje. Czesto kiedy przedstawiamy sam produkt, zanizamy mozliwe oprocentowanie, np. srednia w ciagu roku utrzymywala sie na wysokosci 16-20 % a my przedstawiamy to w zakresie 10% przewidywanych zyskow, najzwyczajniej po to zeby nie obiecywac zlotych gor. Sama pomagam w sprawach, ktore sa dla mnie praktycznie niedochodowe (zarabiam np. 12zl). Ludzie sa rozni, sadze ze wiele zalezy od kierownictwa, u nas jest ono naprawde doskonale i to oni ucza nas, ze jesli klient sie zawiedzie to jest to tylko nasza strata. W koncu przy zerowej reklamie funkcjonujemy tylko dzieki pozytywnych opiniach klientow. Dodatkowo... W firmie dziala bardzo ostra autoselekcja. Wiekszosc odpada w ciagu gora trzech miesiecy. Oczywiscie na spotkaniach sa mowy o wielkich mozliwosciach i szybkim awansie, ale nikt nie mowi ze to bedzie latwe. Zawsze trzeba przyjmowac wszystko z pewnym dystansem, a logiczne jest ze pracodawcy zalezy na tym aby pracownik zaczynajac prace byl silnie zmotywowany. Mozna dobrze zarobic, ale trzeba wlozyc w to sporo pracy. Dla kolezanki, ktorej opiekun powiedzial, ze nie ma co sobie zaprzatac glowy tematyka... Bez obrazy, ale ten czlowiek byl/jest nieodpowiedzialny i glupi:/ U nas regularnie sa organizowane szkolenia dodatkowe, na ktore przychodzi kazdy kto chce wiedziec wiecej niz wie bezposrednio o produktach, tak wiec w tygodniu mam srednio trzy szkolenia, czesto cztery. Jesli chodzi o ubezpieczenia... Mielismy ostatnio klientke, ktora bardzo chcialaby miec inne OFE bo wpakowali ja do Pocztylionu, ale wcale nie doradzalismy jej zmiany ( zwlaszcza, ze ma go ok. roku), przeciwnie, powiedzielismy wprost ze sie jej to nie oplaca, i zeby lepiej doczekala juz tych dwoch lat i wtedy spokojnie zmienila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigant2015
Dzierlatka,tak jak pozostali wierzysz w to co ci mowia. Masz wierzyc bo własnie na tobie zarabiaja krocie. Ryba sie psuje jak to sie mowi od głowy.Mowie ci ze szkoda czasu, szkoda kasy i zaangazowania.Sa układy i układziki i niełatwo sobie pewne rzeczy załatwic.A zobaczysz to kiedy przyjdzie czas, kiedy juz wystarczajaco sie narobisz i dasz zarobic innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara_
Pracuje w OVB z odziałem w Krakowie juz rok czasu, jestem studentką trzeciego roku handlu zagranicznego. Jezeli ktoś z was patrzy tylko na kasę nie zagrzeje długo u nas miejsca, bo dla nas najwazniejsze jest zadowolenie naszych klientów a potem nasze wynagrodzenie. (Nigdzie lepiej nie zarobicie) Jezeli idziesz do klienta z myslą jak go oskubać on to wyczuje szybciej niz myslisz, Ty naprawde musisz stwierdzić jak mogę mu pomóc i czego on ode mnie oczekuje, jezeli sam nie zaszczepisz u siebie takiego myslenie nie wróże kariery w tej firmie. Doprawdy bawią mnie wpisy ze Ovb to oszusci, widocznie sam okazałeś sie oszustem dlatego podziękowali ci za wspólprace, a pozatym jezeli za wszelką cenę chcesz uzyskać GST nie patrząc na to jakich ludzi sobie dobierasz to nie dziwie sie ze wielu osobom sie w bardzo krótkim czasie cała grupa się rozpada. Do bycia kierownikiem i odpowiedzialnosci , która za tym idzie tez trzeba dorosnąć. Jesli chcesz zdobyć uznanie innych ludzi, naprawde pomagać,poznać prawdziwych przyjaciól i dobre znajomosci a przy okazji zarabiać sto kroć wiecej niz twoi znajomi zapieprzając w MC donald to ZAPRASZAM.. To co jest najwazniejsze: Ja nie wiem czy OVB to dobra firma bo jest na całym swiecie ale wiem ze zajebisty zespół z którym ja pracuje to naprawde uczciwi ludzie. I przedewszystkim na to zwróćcie uwagę, z kim pracujecie, jeśli sie okaże, że to są uczciwi ludzie, nigdy nie napiszecie ze OVB to oszuści albo zlodzieje. Pozdrawiam wszystkich uczciwych OVB-owców.. LARA,, jeśli miałby ktos jakies pytania słuze pomocą o to mój mail Angelina_182@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lara_
Gdzie kolwiek sie zatrudnicie zawsze bedziecie tylko tymi pionkami, to nigdy nie bedzie wasza firma , moze jak bedziecie zapieprzać 10 lat i lizać dupe szefowi to was mianuje jakims tam kierownikiem pewnego odziału. Ta firma stwarza wam możliwosci których nie da wam nikt, pozwala załozyć wlasny biznes i tylko od was zalezy czy kiedys zostaniecie najmlodszymi dyrektorami krajowymi w polsce, czy polecicie z hukiem i bedziecie z zemsty wypisywać tutaj takie bzdury. Zeby założyć wlasną działalnosc trzeba miec pomysł i filozofie firmy, tutaj dostajecie juz ten pomysł i system pracy który ma kazda firma, wystarczy to wykorzystać !! Pozatym zmienmy myslenie ludzi w polsce którzy ciągle myslą ze zadba o nich panstwo a potem przechodząc na emeryture zapieprzają w tesco z cieżkimi pudlami albo marzną z ulotkami, żeby związać koniec z koncem. Nas to tez czeka jesli nie pomyslimy i nie uswiadomimy innych ze warto jest zainwestować w swoją przyszlosc bo ona naprewno kiedys nadejdzie. Tym wlasnie zajumjemy sie My, zmieniamy swiadomosci ludzi, uswiadamiamy ich ze warto, a nie przekonujemy albo zmuszamy. Od tego są agenciki którymi My nie jestesmy. ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY.. !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale hardcore
bylam na rozmowie w tym calym ovb, skonczylam ekonomie, mam juz doswiadczenie w finanasach,ale ad meritum-w zainteresowaniach wpisalam ,ze interesuje sie rynkiem kapitałowym ,pan prowadzący rozmowę nie miał za bardzo pojecia co to jest,mieszał sie i plątał.jednak najzabawniejsze w tym wszystkim jest to,ze do mnie nie oddzwonił.Zastanawiałam sie dlaczego, ponieważ po rozmowach odnosnie powazaniejszych stanowisk zazwyczaj decyzja była na tak, a tutaj milczenie . Chyba niestety w trakcie rozmowy wykazałam sie samodzielnym myśleniem , czy w ogole myśleniem ,a to nie jest mile widziane w akwizycji, bo na tym praca w tej firmie polega. Wiem do znajomych ,ze w ovb przyjmują wszystkich-mimimalne wymagania co do wyksztalcenia-wystarczy srednie ( ! ) ,nie trzeba mieć zadnego doświadczenia w finansach,wiec jak dla mnie wszystko jest oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobby
OVB w samej idei jest bardzo dobra, awanse i zarobki to prawda, wszystkie obietnice co do zarabiania i reszty to czysta prawda. Wszystko jest super tylko jedno nie jest. TO LUDZIE budują opinie o OVB, każdy z osobna i wszyscy razem. I to jest najgorsze, że w Polsce 90% ludzi to cwaniaki i krętacze dlatego też OVB na tym cierpi. Są w OVB pracownicy, co gówno się znają na tym co robią, wciskają każdemu po kolei to samo nie mówiąc nawet co to jest. Ale są fachowcy i prawdziwi profesjonaliści, do których ludzie BŁAGAJĄ się umówić... to wszystko zależy od każdego współpracownika, na szczęście w mojej strukturze (najlepsza struktura w Europie w tym roku) krętaczy, błaznów i cwaniaczków od razu się wywala na zbity pysk bez możliwości powrotu a ludzie na stanowiskach kierowniczych na prawdę dużo wiedzą o finansach. Wszystko zależy od ludzi... to jedyny minus OVB. Czy warto? Oczywiście, że warto, ja po 5 miesiącach sprawdziłem wszystkie aspekty uczciwości w moim biurze i wtedy zacząłem polecać to rodzinie, sam z korzystałem i jestem pewien, że dobrze zrobiłem. Przyjdź, zobacz i sam oceń a nie czytaj opinie ludzi, którzy gówno o tym wiedzą i sami się nakręcają nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bobby
A tak apropo Pani przede mną, to spotkałaś się po prostu z jakimś gówniarzem, ja w tym miesiącu spośród 15 osób przyjąłem 2 i właśnie tylko dlatego, że miały własne zdanie, dużą pewność siebie i były trochę "zwariowane", z takimi ludźmi się najlepiej pracuję i sami osiągają najlepsze wyniki, ale jak już powiedziałem, nie każdy w OVB wie co to jest doradztwo finansowe, ale kiedyś się to zmieni, bo w Polsce dopiero się OVB wprowadza i nie jest na takim poziomie jak np. w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenny251
Ja w OVB pracuję od pół roku i jestem strasznie zadowolona. Jeśli się pracuje max 20 godzin w miesiącu i dostaje prowizję w takiej wysokości ja na pełnym etacie handlowca w pewnej krakowskiej firmie w której pracowałam gdzie był codzienny opr. Pracuję pod dyrekcją w Bytomiu i muszę powiedzieć, że jest to jedna z lepiej działających dyrekcji w kraju jeżeli chodzi o szkolenia. Za szkolenia nie płacimy nic pierwszą opłatę jaką wniosłam to była opłata związana z licencją KNF. No chyba, że są to szkolenia wyjazdowe wtedy trzeba zapłacić za nocleg. Na ostatnim szkoleniu mieliśmy przyjemność gościć pana Marka Zubera który dość precyzyjnie przedstawiał nam rynek kapitałowo-finansowy od kuchni. Jestem po studiach wyższych po AE po kierunku inwestycje, ale też wszystkiego nie wiem. I wypowiedzi niektórych osób powyżej o niekompetencji doradców są nie na miejscu, popatrz na siebie jakim jesteś specjalistą- pracujesz w mc\'donaldzie co sprzedajesz żarcie no to powinieneś być co najmniej specjalistą od żywienia.I to dotyczy tak samo naszych doradców u nas doradcy nie przygotowują sami programów robi to ktoś inny, ktoś kto się na tym zna. Poza tym jestem przeciwna zatrudnianiu w OVB osób bez podstawowej wiedzy o finansach, bo z nimi jest najwięcej problemów i najczęściej odchodzą. Niech szukają sobie innej pracy - NA ETACIE!!! Moja rada dla wszystkich chcących pracować w OVB 1) Nie byłeś nigdy handlowcem muszącym wyjąć do klienta - nie zaczynaj pracy spalisz się. 2) Nie masz wiedzy na temat finansów - nie idź na rozmowę kwalifikacyjną 3) Nie masz dyscypliny i samozaparcia i szybko poddajesz się z byle powodu - nie nadajesz się do tej pracy Jeśli nie spełniasz ostatniego z tych warunków powyżej nie nadajesz się na jakiegokolwiek handlowca w jakiejkolwiek firmie to jest podstawa bycia handlowcem. Jeśli spełniasz te warunki to śmiało możesz pracować dla OVB bo lepszej kasy nigdzie indziej nie zarobisz. Wszędzie trzeba pracować i to ciężko,a jak się nie chce pracować tylko plotkować i pierdz.. w stołek to zachęcam do złożenia podania o przyjęcie do pracy do Urzędu Miasta w Mysłowicach!!!! A jeżeli ktoś mówi o praniu mózgu to chyba nigdy nie pracował w firmie o nazwie BALIC TIME to jest pranie mózgu!!! OVB jest najnormalniejszą na świecie firmą doradczą i nie jest dla każdego bo tak się nie da, wtedy inne firmy na rynku nie miały by prawa bytu a OVB byłoby monopolistą. Dla wszystkich chcących podjąć pracę w OVB możecie próbować,ale jeśli wam się ta praca nie spodoba to poszukajcie raczej przyczyny ogólnego niezadowolenia w sobie a nie w firmie widocznie nie jest waszym przeznaczeniem bycie doradcą - NIE KAŻDY NADAJE SIĘ DO TEJ PRACY- i nie wypisujcie tych wszystkich bzdur na forum bo psujecie jej wizerunek. Jeszcze jedna rada dla osób chętnych do pracy w OVB dowiedźcie się wcześniej z jaką strukturą macie do czynienia nie wszystkie są dobre też jak wszędzie zdarzają się czarne owce. Pozdrawiam i życzę wszystkim chętnym powodzenia i dużo samozaparcia Jenny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konrado
na rozmowe kwalifikacyjna polecacie jakos szczegolnie sie przygotowac? :) co myslicie o dzialaniu ovb w warszawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość im mniej wiesz tym lepiej
bo takich tam szukaja :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"OVB prawie nie ma\" .....w 2006 roku weszli na giełdę jako spółka finansowa z potężnym kapitałem a jeden z drugim mówi ze firmy nie ma. Jeśli jesteś z konkurencji ,przyznaj sie a nie oczerniaj firmy.To własnie TY pewnie sprzedajesz barachło a etyka konkurencji w Twoim mniemaniu nie ma podstaw bytu. Pierwszy punkt: nie krytykuj konkurencji.Powiedz lepiej swoje zalety i tym przekonaj klienta a nie krytykujac konkurencje. Gdyby nie konkurencja może nie pracowałbyś w innej firmie niż OVB.To konkurencja sprawia ,że rynek się rozwija.Powstaja nowe pomysły,trendy. A jeśli nie dorosłeś jeden z drugim do tego rynku to siedż cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostry
Pracujesz sobie oszukujac ludzi :) ściemniajac im ze zarobia na produktach oferowanych przez OVB gore pieniedzy przy minimalnym ryzyku straty ( a ryzyko jest wyskokie). Idac po schodkach piramidki :) majac od kazdego produktu prowizje i od kazdego swojego podwladnego... dlatego tak zachcecasz do tej pracy bo myslisz tylko o sobie :) - bo zeby awanasowac trzeba miec odpowiednia ilosc osob pod soba. Tak wiec jesli jestes dobrym sciemniaczem i umiesz wciskac kit ludziom i nic z tego sobie nie robisz... moranlnie cie to nierusza ("zmienimy twoje myslenie") to sie sprawdzisz w tej pracy :) Nie musisz posiadac odpowiedniego wyksztalcenia zeby to robic - bo przeciez to zwykla akwizycja - liczy sie tutaj dobra sciema ktora zacheci klijenta do kupna produktu, wiedza finasowa niema tu nic do rzeczy :), zapytaj kierownika jakie ma wyksztalcenie :D - jesli bedzie mial srednie to juz bedzie dobrze :) Liczy sie piekny wyglad.... ktory ma wzbudzic na klijenie zaufanie ze sie znasz i ze warto ci zaufac :). Firma jakby mogla to by ciebie sprzedala za 5 zł :) Tak wiec wszelkie tutaj bajki pisane jaka to uczciwa firma dbajaca o swoich klijentow to sciema..... Pracowalem tam pare lat wiec wiem o czym mowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy 15
Konrado powiedz ze masz srednie wykształcenie i nie byłes karany:P) To powinno wystarczyc. Oczywiscie i z karalnoscia by przeszło i z nizszym wykszałceniem tez jakby było trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość search
Myślę, że każdy rozpoczynając "romans" z ovb wierzy, że to wielka miłość. Po pewnym czasie spadają różowe okularki. Okazuje się, że kochanek jest tylko stręczycielem, który czerpie największe korzyści z naszej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrinaaa
OVB - jak najbardziej polecam jesli oczywiscie sie dostaniesz i zdasz egzmain to juz jest maly sukces dla Ciebie robienie analiz a pozneij doradztw to sama przyjemnosc a i zaorbki nizle, dzieki 10 podpisanym umowom kupilam sobie auto a teraz odkladam na mieszkanie;) praca swietna a klienci moi to znajomi moich znajomych - zadowolonych klientow. polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość funaki
nie pracowalem w tej firmie natomist slyszalem o niej...i powiem szczerze ze jestem nia zaineresowany gdyz to jest obrot pieniadza ...nalezy zainteresowac klienta, mysle ze najlepsze efekty sa mowiac prawde a w jaki sposob to od tego sa szkolenia ...uwazam ze jesli ktos ma doswiadczenie zyciowe zainteresuje sie tym i bedzie dazyl do celu to osiagnie sukces i tylko tacy ludzie osiagaja tam sukces ...w zyciu raz lepiej raz gorzej ale przeszkody nalezy omijac i czasami gdy odbijemy sie od dna o wiele szybciej wznosimy sie w gore ... ja uwazam ze nalezy sprobowac...to nie grzech- a noz odkryjesz swoje prawdziwe powolanie ...gdyz wiem ze moja osoba to charakter czlowieka komunikatywnego ktory ludzi kontakt z ludzmi potrafi sie sprzedac oraz takze zaopiekowac sie czlowiekiem ..poswiecajac sie mu ...nalezy tylko sie naprawde w to zaangazowac i korzystac ze swoich talentow... kazda praca ma plusy i minusy ale nie kazda moze dac zadowolenie i nie w kazdej pracy mozesz sie czuc jak ryba w wodzie... ja stawiam na OVB jesli ktos uwaza inaczej to nikt nie zabrania sprobowania np. w dziale budownictwa...lecz to jest glowny problem ze kazdy sie boi podjac czegos zbyt wiele analizujac i widzac same minusy- nie sprobujesz ,nie zaryzykujesz,nie zaangazujesz sie w to, nie polubisz tego co robisz to sie nie dowiesz i nie rozwiniesz kariery ...a z tego co widze to nie dosc ze ciekawa praca to i dobrze platna ...wybor nalezy do was ...co chcielibyscie robic w zyciu-odpowiedzcie sobie sami ...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepsi9
WItam Odrazu przyznam że pracuje w firmie konkurencyjnej do OVB i mam pytanie do \"Doradców z OVB\", dlaczego już spotykam 5 klinta, ktory kiedyś był obsługiwany przez OVB, i spotkanie kączy sie płaczem, wszyscy z tych klientów posiadali polisy, o ktorych nic nie wiedzielei w sumie, bo uważali ze po 2 latach mogą wypłacić pieniądze, a tu okazuje sie że mają polisę na 20 lat. Sory ale gdzie tu moralność i etyka. Mam pytanie czy Wy nie macie naprawde czegoś, z o wiele krótszym horyzontem czasowym?? 2 sprawa patrze na dywesyfikacje portela inwestycyjnego tej osoby i co widze,, hhmmm jego brak!!! Jakie Wy wogóle rynki posiadacie w swej ofercie?? Macie jakies w swej ofercie Fundusze inwestycji alternatywncych typu Hedgingu, surowcowe?? Nie wspominam już o rynkach, takich jak Rosja, Indie???? Nie sztuką jest dywersyfikacja portfela tylko na nasze Polskie fundusze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×