Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakrakarkrakra

chce umiec zrobic szpagat!!!

Polecane posty

Gość Magdalena Maria
Do KKKKKKKK.... Foczka to figura gimnastyczna w czasei ktorej lezymy na brzuchu, odginamy glowe i kregoslup jak najbardziej do tylu i podnosimy stopy i do nich dotykamy ;) a ja w kwestii rozciągania polecam tę stronę: http://www.ballettspass.de/ballettspass/klei nedehnfibel/index.php Jest po niemiecku, ale sa wyraźne zdjęcia. i nie wolno robic nic na sile, tzreba wolno i dokładnie, czasem czekając dluzej na efekty... Ja już robię o jakieś 10 cm wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena Maria
Wybaczcie, ze mi sie część potworzyła - niechcący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paUlinaa
Ja umiem szpagat < meski i sznurek > i nauczylam sie go tak ze codziennie probowalam zrobic szpagati w koncu zzrobilam ale wiecie ja jestem bardzo chuda xD:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela11
ja już prawie umiem zrobic brakuje mi 11 centrymetrów trzeba bardzo dużo ćwiczyć jeden albo dwa miesiące zależy jak sie rozciągniesz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARCIARAAAAa
hej dziewczyny! ja sie nauczylam szpagatu.cwiczylam ok 3 miesiące i nie stosowalam tych cwiczen co w necie tylko swoje wymyslalam a tak jest najlepiej:) POZDRAWIAM:* jak by co to moje gg 12331205:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Demi Lovato
Jak zrobić szpagat? Ja mam niedługo konkurs taneczyny w szkole i chce na nim pokazać szapgat na koniec mojego tańcu! Moja koleżanka umię ale ja niee! Kiedyś umiałam dwa lata temu ale zapomniałam. Jestem wysportowana bo ciągle ćwiczę w domu do szapgatu ale nigdy mi się nie udaje brakuje mi normalnie półtora centymetra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka herbatka
Tsia ja dopiero trenuję od dwóch dni nawet pewnie nie można mieć postępów więc nie dziwię się że jeszcze nie ma ;-) Narazie jestem dobrej myśli.Szpagat poprostu MUSZĘ umieć i już! Chcę zabłysnąć na konkursie w mojej szkole. Niewiem ile jeszcze do niego czasu ale narazie nikt o tym nawet nie wspomniał. Do tego mam zamiar zdrowo się odżywiać jak dostane kieszonkowe bo niemam ani grosza! Ale za 2 dni będę mieć. Macie może jakieś propozycje? Jak coś to gg: 12112880

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajemnicza_gimstyczka
Ja umiem Ten i ten szpagat... Nauczyłam się go w wieku 5 lat.. Nie sprawiało mi to zadnego bolu... Ale Przestałam cwiczyc... I Teraz troche mnie jeszcze czasami boli.. a co do gwiazdy....i do mostka... uwazajcie...bo ja mialam polamaną rękę .. i prawie polamany kręgosłób Więc uwazajcie... To jest troche niebezpieczne szczegulnie dla tych co jeszcze do konca nie umią.. Ja dostawałam za to medale i zobaczcie mi sie nawet noga powineła... i dziewczyny nie zagładzajcie sie ... Jedzcie duzoo warzyw owocow... zebyscie były..w dobrej formie.. Szpagat ten jedna noga w przud druga w tył powinno wam zając jego nauka jakies 2 3 miesiące... a z tym drugim troche więcej ... Bo on jest trudniejszy... Co do kwiatu latosa ... To wystarczy umiec siedziec po turecku i miec rozciądniete mięsnie..:) Pzdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia7774
na początku po prostu byłam załamana bo nie umiałam szpagatu tureckiego lecz po 2 dniach patrze a tylko 10 cm mi brakuje do końca a mam tylko 11 lat znam dużo różnych ćwiczeń na szpagat więc możecie pisać na mój e-mail olcia7774@wp.pl lub na gg 7900594 zawsze jestem dostępna więc piszcie pomogę każdemu pozdrawiam ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia7774
na początku po prostu byłam załamana bo nie umiałam szpagatu tureckiego lecz po 2 dniach patrze a tylko 10 cm mi brakuje do końca a mam tylko 11 lat znam dużo różnych ćwiczeń na szpagat więc możecie pisać na mój e-mail olcia7774@wp.pl lub na gg 7900594 zawsze jestem dostępna więc piszcie pomogę każdemu pozdrawiam ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia7774
na początku po prostu byłam załamana bo nie umiałam szpagatu tureckiego lecz po 2 dniach patrze a tylko 10 cm mi brakuje do końca a mam tylko 11 lat znam dużo różnych ćwiczeń na szpagat więc możecie pisać na mój e-mail olcia7774@wp.pl lub na gg 7900594 zawsze jestem dostępna więc piszcie pomogę każdemu pozdrawiam ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyskamyska
ojej ja nawet nie pamietam kiedy i jak nauczylam sie robic rzeczy jak szpagat, gwiazda, mostek ze stania... ale chyba bylam jakos jeszcze przed podstwowka:) choc teraz nie robie nic zeby nadal to umiec, to w kazdej chwili potrafie, np osatatnio na weselu na koniec kankana orkiestra krzyknela to teraz szpagat, no i ja jedyna bęc i jest szpagat :D mozna rzecz: umiejetnosc na lata:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia7774
na początku po prostu byłam załamana bo nie umiałam szpagatu tureckiego lecz po 2 dniach patrze a tylko 10 cm mi brakuje do końca a mam tylko 11 lat znam dużo różnych ćwiczeń na szpagat więc możecie pisać na mój e-mail olcia7774@wp.pl lub na gg 7900594 zawsze jestem dostępna więc piszcie pomogę każdemu pozdrawiam ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyskamyska
ojej ja nawet nie pamietam kiedy i jak nauczylam sie robic rzeczy jak szpagat, gwiazda, mostek ze stania... ale chyba bylam jakos jeszcze przed podstwowka:) choc teraz nie robie nic zeby nadal to umiec, to w kazdej chwili potrafie, np osatatnio na weselu na koniec kankana orkiestra krzyknela to teraz szpagat, no i ja jedyna bęc i jest szpagat :D mozna rzecz: umiejetnosc na lata:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyskamyska
ojej ja nawet nie pamietam kiedy i jak nauczylam sie robic rzeczy jak szpagat, gwiazda, mostek ze stania... ale chyba bylam jakos jeszcze przed podstwowka:) choc teraz nie robie nic zeby nadal to umiec, to w kazdej chwili potrafie, np osatatnio na weselu na koniec kankana orkiestra krzyknela to teraz szpagat, no i ja jedyna bęc i jest szpagat :D mozna rzecz: umiejetnosc na lata:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia7774
na początku po prostu byłam załamana bo nie umiałam szpagatu tureckiego lecz po 2 dniach patrze a tylko 10 cm mi brakuje do końca a mam tylko 11 lat znam dużo różnych ćwiczeń na szpagat więc możecie pisać na mój e-mail olcia7774@wp.pl lub na gg 7900594 zawsze jestem dostępna więc piszcie pomogę każdemu pozdrawiam ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyćwiczona
Cześć nazywam się Klaudia.Chodzę do trzeciej klasy.Powiem wam na to ćwiczenia aby móc zrobić szpagat ROZGRZEWKA: Bieg w miejscu 30 sekund. 10 Pajacyków 30 sekund. Ruszamy w prawą i lewą stronę biodrami 1ĆWICZENIE Stój w miejscy i dotknij całymi dłońmi podłoża Siad prosty i próbuj głową dotknąć kolan 2ĆWICZENIE Max rozkrok i próbuj siąść Mam nadzieję że napewno z tymi ćwiczeniami się wam uda POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuchaXD
hej !!! Rosciagmam sie i chba brakuje mi gdzies tak morze 30, 20 cm !!! ;] Jak znaccie jakies fajne cwiczenia to piszcei do mnei na gg :P 10668584 Dzieki =*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwia077
Ja gdy jeszcze byłam młodsza i miałam 5-6 lat umiałam robic szpagat ale to zaniedbałam i teraz tego zaluje :( Teraz gdy mam 12 lat i chcę go sie nauczyc poprostu sie rozciagam pare razy dziennie i z dnia na dzien juz moge coraz wiecej :) poprostu potrzebne jest duzo pracy i na pewno sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuchaXD
Co wy robicei z eumiecie szpagaty ?! 10668584 Jak macei ochote mi pomuc to piszcei =D Dzieki i ozdrawiam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuchaxD
Co wy robicei z eumiecei szpagat ?! jak maccie ochote mi pomuc to napiszcei porosze =D 10668584 dzieki iPozdrawiam xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SuchaxD
Napisz ktos do mnei na gg 10668584 zeby mi pomuc ?! w szpagacie ?! Help !!!! w ile morzna sie szpagat nauczyc ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M_ati
1.ROZGRZEWKA - Stajesz w rozkroku, mniej więcej na szerokość barków. Wykonujesz krążenia biodrami w jedną i drugą stronę, kolanami i stawami skokowymi - Bieg w miejscu przez około 3 minuty wykonując naprzemiennie skip A i B. - 50 pajacyków - 20 przysiadów 2. ROZCIĄGANIE - Wykrok nogą ugiętą w kolanie (kolano ugięte pod kątem prostym) stopa nogi prostej położona prostopadle do podłoża (poduszką stopy dotykamy podłogi). Trzymamy ok. 20 sekund. - To samo druga noga. Powtarzamy 3 razy na każdą nogę. - To samo z tą różnicą, że noga prosta jest teraz skręcona i stopa opiera się na wewnętrznej części. - 10 przysiadów - stajesz w lekkim rozkroku, wyciągasz ręce do góry i robisz skłony w bok. Ważne jest, aby nie pochylać się do przodu ani do tyłu. - stajesz w szerokim rozkroku, pochylasz tułów do przodu opierając dłonie na podłodze. Wyciągasz proste ręce jak najdalej do przodu i jednocześnie pchasz biodra do tyłu. (nie garb się!). - Siądź na ziemi, złącz stopy razem, kolana na zewnątrz, dociskaj kolana w kierunku podłogi, trzymaj ok.15 sekund -siad Podkański i robimy skłony do nóg - 20 przysiadów - Przechodzimy do ćwiczenia prowadzącego do szpagatu bocznego, spokojnie rozjeżdżasz nogi na boki. Napinasz mięśnie tak jakbyś chciał zwęzić nogi trzymamy 20 sekund. - Stajemy w szerokim rozkroku i robimy skłony do nóg, później staramy się dotknąć podłogi łokciem - Teraz rozjeżdżasz nogi maksymalnie na bok Kiedy już poczujesz maksymalny naciąg trzymamy ok. 15 sekund -wszystkie następne ćwiczenia poprzedzamy rozluźnieniem nóg (kręcenie biodrami, kolanami, i stawami skokowymi. każde ćwiczenie wykonujemy 3x razy 3. ROZLUŹNIENIE - Krążenia biodrami, kolanami i stawami skokowymi. - Wykonuj teraz spokojne krążenia uniesioną i zgiętą w kolanie nogą zataczając krąg od wewnątrz do zewnątrz ( na bok). To samo druga noga. - Uspokój oddech, myśl o rozciągniętych ścięgnach i mięśniach, bo tylko świadomość prowadzi do efektów! - Nastaw się pokonanie kolejnych barier na następnym treningu, bądź systematyczny, cierpliwy i myśl pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Wiesz ja chodze Na cheerliders I Umie SZpagat Ale to wcześniej nie było takie łatwe a teraz wszystko idzie mi dobrze umie szpagad damski meski salto mostek gwaizde poziomke i wiele innych... nigdy niepróbuje na chamca bo se zerwiesz mięśnia i nawet chodzić nie bede umiałaPzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Wiesz ja chodze Na cheerliders I Umie SZpagat Ale to wcześniej nie było takie łatwe a teraz wszystko idzie mi dobrze umie szpagad damski meski salto mostek gwaizde poziomke i wiele innych... nigdy niepróbuje na chamca bo se zerwiesz mięśnia i nawet chodzić nie bede umiałaPzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania22lata
Ja mam 22lata. Zawsze byłam wysportowaną osobą i przez 9 lat systematycznego pływania na basenie. właśnie drugi dzień się rozciągam. Jak myślicie czy w moim wieku idzie nauczyć się szpagatu i jak szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ania22lata
Myślę, że tak, przy dość intensywnym ćwiczeniu do tego wieku powinno Ci pójść sprawnie robienie szpagatu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ania22lata
Myślę, że tak, przy dość intensywnym ćwiczeniu do tego wieku powinno Ci pójść sprawnie robienie szpagatu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×