Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krakrakarkrakra

chce umiec zrobic szpagat!!!

Polecane posty

Gość Parkour
Ale wy dziewczyny macie łatwiej zrobic szpagat niz chłopacy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny
Trenuję od tygodnia, jestem już całkiem nieźle rozciągnięta. Staram się przygotowywać powoli, żeby nie nabawić się kontucji mięśni. Mam jednak jeden problem. Kiedy już próbuję robić szpagat mam problem z lewą nogą. Prawą wysuwam do przodu, lewą w tył. Tylko w momenice dużego rozsunięcia, lewa noga zgina mi sie trochę w kolanie i nie umiem dociągnąć się do ziemi, skutkiem czego do zrobienia szpagatu brakuje mi 10cm. Co zrobić, ale noga się wyprostowała? Tzn jakie wykonać ćwiczenia, aby bardziej się rozciągnąć i zrobic pełny szpagat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie pytanie, ćwicze juz od tygodnia, postepy duze, ćwiczenia podpatrzyłam z filmu \\\"w rytmie hip hopu 2\\\" jak sie rozciagaja na balecie, i dorbze mi idzie, tylko ze własnie troszke przegiełam i mnie boli lewe sciegno, co mam robic, jak sie rozciagam to coraz bardziej =( kiedy to przestanie i czy mam cwiczyc czy nie ? jak przestane cwiczyc to czy potem bede musiała znów od poczatku tyle pracy w to wkładac, bo 1h dziennie to dosc duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja zaniedbałam
przez naukę, nie mam totalnie czasu ćwiczyć, a było juz tak blisko. Nic, jak skończy się sesja, to zacznę na nowo i się na pewno uda, bo uparta jestem straszniei swoje osiągnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLGUNIA20
witam chciałam się was poradzic gdy biegam na wuefie i gdy dobiegam do jakiegoś celu nie moge ustabilizowac oddechy jest szybki stan trwa około 30 mniut co byście mi polecili w tej sprawie żeby oddech uspokoic czekam na odpowiedz podrawiam pa OLGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GimnatyczQa
Ja potrafie 2 rodzaje szpagatu turecki i poprzeczny lecz przyznam ze poprzeczny jest dla mnie latwiejszy.Oczywiscie ja sie nie wywyzszam bo ja od 5 lat trenuje gimn. art. [ m.in sznur [ turecki] szpagat poprzeczny swieca gwiazda mostek ze stania i z lezenia 3 rodzaje przewrotow itp.] Ja bardzo ciezko trenuje calymi dniami i polecam cwiczenie stopniowane czyli stajesz w rozkroku i trzymasz ta pozycje przez 1 min poitem wiekszy rozkrok znowu 1 min. itd. POZDRAWIAM I ZYCZE SUKCESU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parkour
Szpagat jest spoko ale najlepsze są salta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLGUNIA
czy ktos odpowie na to co napisałam poprzednio bardzo prosze czekam na odpowiedz pa OLGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cudowny
nie macie pojecia o szpagacie czeba si bardzo dugo rozciagac to trwa miesiacami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalunia szczecin
Ja szpagat nauczyłam się robić w jakiś tydzień...Może nawet troszke mniej. Po prostu postanowiłam, że zrobię to i tyle. Jestem lekko otyła. Może nie bardzo, ale mam lekką nadwagę, dlatego myślałam, że będzie mi ciężko, ale udało się. Teraz zrobię wszystko aby zrobić szpagat męski. to troszkę trudniejsze, ale dam radę. Wystarczy ćwiczyć często i wierzyć że się uda... Pamiętajcie- Uwierz, że się uda, bowiem wiara czyni cuda... To moje motto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej jestem Paulina
ja nie umiem szpagatu,prosze pomurzcie mi ja chodze na czirliderki i musze umieć szpagat!jak nie to wylece!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej jestem Paulina
pomóżcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia_wysportowna
ale ktory szpagat a zreszta z tym poprostu sie rozciagaj i przyciskaj a zrobisz :D moge ci podac wskazowki do innych figur jak naprzyklad focza szpagat w pionie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czita...
Hmmmm...siemka...ja szpagat umiałam praktycznie..od dziecinstwa....ale jak wiadomo mięśnie i scięgna z wiekiem sie robią mniej elastyczne i bardziej podatne na urazy,,od jakiegoś czasu zaczełam chodzić na tance nowoczesne..i tam sobie pomogłam ..ostra rozgrzewka...w 3 miesiące wyszczuplałam nabrała lepszej kondycji...i nowych motywacji..bo róch to zdrowie w kącu:) ale wracając do szpagatu...mi udało sie dojść do szpagatu po długiej przerwie po przeż rożciąganie najpierw górnych części ud..za kolankami...bardzo pomógł mi w tym..złota maść rozgrzewająca dla sportowcó.Ben-Gay naprawde nie jest droga bo około 17 zł.ale jest bardzo skuteczna..polecam też przy rzeźbieniu sylwetki...przy fitnesie...rozgrzewając mięsnie szybciej rożciągniemy nasze zastałe scięgienka..pamietajcie tylko nic na siel..bo nieźle można sobie zrobić krzywde...Papa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nne
a ja od 4 lat chodze na gimnastykę i umiem wszystko! szpagaty mostki ze stania foczki...i wiele innych 'rzeczy'..moja instruktorka mówi że mam talent do tańca klasycznego, a niedługo jade na takie fajne warsztaty..:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze się komus przyda, jak zrobic rózne rodzaje szpagatu i nie tylko zresztą, wprwawdzie po niemiecku, ale nieźle zilustrowane: http://www.ballettspass.de/ballettspass/kleinedehnfibel/seitspagatmithelfer/index.html i po włosku, ale też ilustrowane: http://www.balletto.net/trucchi.php?pagina=stretching1.html to są wprawdzie cwiczenia z praktyki baletowej, ale kto potrafi zrobic to lepiej od baletnic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość David Belle
Ja jak chodziłem do 4 klasy podstawówki to brakowało mi chyba 10-15cm. Ale ćwiczyłem bardzo długo a efektów nie było... teraz tego żałuje, ja znam taki sposób ale troche boli...: Siadasz na ziemi, kolana przyciągasz do siebie i rozkładasz je, prawo kolano w prawo a lewe w lewo i teraz naciskasz na kolana na MAKSA i tak przetrzymaj 10s, (zamiast samemu naciskać można poprość partnera żeby to zrobił) i tak kilka razy :D Drugi sposub uż ktoś mówił z tą drabiną... Ale można zamiast drabiny rozstawić 2 krzesła i czekać tak aż się rozciągniecie... :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość David Belle
Z ta systematyką to nie do końca, wystarczą 3 góra 4 treningi w tygodniu, trzeba dać się ścięgną i mięśnią zregenerować... Jak ktoś zna inne sposoby niech da znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zauważyłam
że mam lepsze efekty, gdy rozciągam sie co 2-3 dni, bo gdy robię to codziennie, to strasznie mnie boli, i nie umiem zrogić takiego roskroku, jak dzień wcześniej, a po wóch dniach, jest o wiele lepiej. Teraz brakuje mi max 5cm, więc jeszcze z tydzień dwa, i będzie idealnie i bez bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość David Belle
Ludzie pomóżcie mi !!! Wczoraj wziołem krzesło na kółkach i jedną noge na nim położyłem a drugą na fotelu i raz...!!! rozjechałem się, ale co mi z tego...???!!! biodra mi przeszkadzają tzw. kości mnie blokują POMOCY powiedziće co mam robić bo cholery dostane...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..Franceska..
Hej!!! Założyłam sie z Qmplem na poczatku ferii że do końca ferii zrobie szpagat. wiec ćwiczyłam i myślałam że sie wyrobie ale ferie kończą sie za tydz. a ja nieumiem NIC!!! :/ plz.niech ktoś mi poda ćwiczenia dzieki którym przez tydz. sie naucze szpagatu bo bd po mnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość David Belle
Przez tydzień się nie nauczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co Wy macie z tym szpagatem?! Do czego Wam to potrzebne? Tak dla siebie samych?:) Ja robię szpagat na luzie od podstawówki i jakoś mam to tak naturalnie, że aż nie wiem jakie Wam ćwiczenia polecić...Wszystkie typowo rozciągające, na zmianę na każdą nogę a z czasem chyba samo przyjdzie:) Ja bym chciała robić linkę, ale to chyba nieosiągalne:/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzyku...
Ćwicze od niedawna...jak się chce to da się zrobić wszystko, tylko chęci i treningi..zapewniam że postępy będą widoczne...owoli szpagat zaczyna mi wychodzic.. ćwicze dalej....Pozdro...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia=
Odp:dla krakrakarkrakra Zeby sie nauczyc szpagatu musisz sie rosciaga ale do takiego rozciagania sa ruzne cwiczenia. CWICZENIA. Musisz rozciagac obydwie nogi ja nie rozciagalam dwoch nug i teraz mam lewa noge bardziej rosciagniata. Rowniez musisz przyciskac krocze zeby ci sie udalo. Jaszpagat damski nauczylam sie w tydzien. Ameski w miesiac. ZEBY UTRZYMAC FORME. musisz sie co najmniej rozciagac codziennie po pol godziny. na tyle zobaczysz jezeli ci na tym zalezy to zrobisz to w mniej niz tydzien Pozdrawia Monia:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sportmenka
Umialam szpagat bo duzo sie rosciagalam na w-f najlepiej jest po bieganiu i w domu tez sie rosciagalam i zrobilam w 5 dniu bylam z siebie dumna a teraz nie chce mi sie cwiczyc jestem dobrze wysportowana ale trzymam w sobie lenia:):):):):)) mowie wam trzeba sie rosciagac i to jest moje postanowienie:):):):):)):):) musze teraz znowu zrobic trzymam za kazdego kciuki:;:):):):):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaPPP
Jak zrobic szpagat? pomozcie mi prosze!!!!! musze sie nauczyc pomozecie mi bede wdzieczna :):):):):) moze juz mam dziekowac????? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudiuniaaa
ja bardzo chciałabym się nauczyć szpagatu tylko ze nie wiem ktory wybrac... ktory idzie nauczyc sie szybciej?? prosze o wskazowki;) kiedys cwiczylam ale to tak dla siebie i nie wiedzialam ze sa jakies specjalne cwiczenia ktore wykonuje sie w odpowiedniej kolenjosci.... ale juz wiem:D:D:D czekam na wasze odpowiedzi;):):) chetnych prosze o przyslanie materialow na moj mail;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuu..
chciałabym umieć zrobić szpagad te wszystkie ćwiczenia co czytałam w książkach są do bani prosze wiem że jeśli tu piszecie to jesteśmy podobni chciałabym zabłysnąć szpagatem przed koleżankami prosze pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez musze sie nauczyc szpagatu!! chodze na tance towarzyskie i musze sie nauczyc jaKIES 3 SPOSOBY jak mozna sie najszybciej nauczyc tego najzwyklejszego szpagatu? jak sie rozciaga plagam piszcie na maila dorkac5@buziaczek.pl lub gg 3825685 jak ktos wie cos o tym bede wdzieczna!!!jak najszybciej blagammmm! mam malo czasu moje kolezanki juz umieja tylko ja nie! pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×