Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość michal17
Ja miałem już 2 raz wyrywane ( spod dziąsła) Wszystkim którzy nie wiedzą gdzie to zrobic polecam szpital dzieciątka Jezus w Warszawie n aul. Nowogrodzkiej.Za pierwszym razem 1 znieczulenie i wszystko poszło dobrze ( nie ma sie po co bac bólou bo przecież znieczulą) ale ogólnie ten zabieg to masakra dla mnie.Nic nie boli ale te uczucie rozrywania zęba na pół.No to to trzeba samemu przeżyc.Ale żyję??ŻYJE.wszystko jest dla ludzi i jest do przezycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal17
A już nie wspomnę o przemiłym personelu ( oprócz pani która siedz w recepcji :D)DLA PANÓW:Przy tym zabiegu asystują piękne studentki stomatologii,ogólnie wszystko jest przeprowadzone profesjonalnie.Najpierw trzeba sie zapisac pokazac pantomogram i chirurg ustali dogodny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grosik123
aaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stomatolog
Jak tak czytam to ręce załamuje!Kazda ekstrakcja zęba dlutowanie czy też samo wyrywanie jest nieprzyjemne.Dla samego dentysty a co dopiero pacjenta.To wszystko wiaże sie z naruszeniem okostnej i innych struktur zebowych wiec proces gojenia trochę trwa.Miałam wyrywana dolna siódemke i kiedy zeszlo znieczulenie to myslalam ze po scianach bede chodzic!Ale trzeba przetrwac ten niemiłosierny ból.No cóz szewc często w dziurawych butach chodzi!:)Czasem bardzo trzeba się wysilić zeby komuś ząb wyrwać...Im jest dłużej wyrywany tym wiecej struktur naruszamy niestety taka jest ta nasza anatomia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal17
OJ jak znieczulenie schodzi to rzeczywiście można chodzic po scianach (do tego stopnia że nie wiadomo co z sobą zrobic-czy zacząc biegac ze złości i bólu czy skakac czy sie oklepac po twarzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam to za sobą
Zależy jeszcze czy ząb ma w sobie rope bo jak ma to wey mocniej boli ... Ale jak jest dobry stomatolog to raz dwa i juz zeba nie ma :PP Więc nie warto sie przejmowac .!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spartek
W sobotę pozbyłam się dolnej ósemki .... Obiecywali mi że nigdy te zęby nie wyrosną a jednak. Na razie wyrosła jedna i już jej nie ma ... rosła w poprzek z dziwnie powykrzywianymi korzeniami. 1,5 godziny walki ... cięcie dłutowanie szycie Dzisiaj leci 3 doba od ... wyglądam jak chomik ... jade na ketonalu i jakimś antybiotyku ... czję się jakby walec po mnie przejechał ... Ale cieszę się że mam kłopot z głowy ... mam nadzieję że szybko się zagoi no i żadna inna 8 zgodnie z "obietnicami" juz nie wyjdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też miałam usuwaną ósemkę - nastraszyli mnie wszyscy okropnie, a tymczasem dłużej trwało wstrzykiwanie znieczulenia niż samo rwanie. zagoiło mi się bardzo szybko. Naprawdę mogę polecić gabinet i lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chmielu
Druga ósemka wyrwana :] Tak jak poprzednio - nic nie bolało :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam problem z moją 6. Jest bardzo zepsuta i dzisiaj mi się jeszcze ukruszyła, ledwo ją widać z dziąsła. Da się to usunoć tak żeby nie bolało, bo mnie teraz strasznie boli. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam problem z moją 6. Jest bardzo zepsuta i dzisiaj mi się jeszcze ukruszyła, ledwo ją widać z dziąsła. Da się to usunoć tak żeby nie bolało, bo mnie teraz strasznie boli. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Mam problem z moją 6. Jest bardzo zepsuta i dzisiaj mi się jeszcze ukruszyła, ledwo ją widać z dziąsła. Da się to usunoć tak żeby nie bolało, bo mnie teraz strasznie boli. Pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilooo
Witam wszystkich. dzisiaj byłam u dentysty wyrwać lewą dolną ósemkę. Samo wyrywanie nie bolało chociaż czułam ciągnięcie ale w końcu ząb wyszedł z dziąsła. Lekarz powiedział że tak wielkiej ósemki dawno nie widział i że będzie przeznaczona do nauki dla studentów. Teraz mam ogromny dół w dziąśle i boli mnie dość mocno :( . Chciałabym się zapytać jak długo to może się goić? Dodam że, ząb rósł zupełnie krzywo nachodząc na policzek. Cały czas czuję w ustach krew chociaż minęło już 6 godzin od wyrwania. Boję się cokolwiek zjeść czy wypić. Macie jakieś rady?? z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaasia
Hej. Ja wczoraj wyrwałam dolną ósemkę. Nic przyjemnego, ale trwało dosłownie 2 minuty. Teraz jestem opuchnięta i nie mogę otworzyć ust za szeroko. Mam tez dziwne uczucie bólu gardła, a raczej migdała. Czy to normalne??? 24 h po zabiegu przepłukałam usta szałwią, ale nie jestem pewna czy to dobrze.... czytałam na forum, że nie wolno płukać. Barti015 - nie czekaj, tylko idź do dentysty. Znieczulenia teraz tak działają, że nic nie poczujesz. Może być tylko gorzej po zabiegu, ale dostaniesz przeciwbólowe i będzie ok. NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie...od 5, moze nawet 6 lat probuje mi sie wykluc dolna ósemka...bez skutecznie, widać jej jedynie 3 mm... Co roku dostaje chyba jakiegoś stanu zapalnego, bo przez ponad tydzien napiernicza, ze brak slow. W tym roku bol prechodzi apogeum! Czy Waszym zdaniem powinnam udac sie najpierw do dentysty czy może od razu do chirurga szczekowego? Zauwazylam, ze zab ma chyba korzen w poliku, ogolnie od srodka wszystko jest spuchniete:/ Czy czekać az stan zapalny ustąpi i pozniej usowac? Czy isc z bolącą szczęką i migdałami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal17
TO NORMALNE że krwawi ( sączy się krew przez 24 h) Nie wolno też płukac aby nie odswieżac rany.Opuchlizna zupełnie zeszła mi po 9 dniach mniej więcej.Nie ma się czego bac ale zabieg nieprzyemny ( mi 8mki nie wystawały nawet na 1 mm.)BÓŁ JEST OSTATECZNYM WYZNACZNIKIEM TEGO ŻE NIE MOŻNA LEKCEWAŻYC PROBLEMU.TAKŻE SZYBKO LECIEC TRZEBA DO SPECJALISTÓW.Pozdrawiam wszystkich z tym samym problemem.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal17
LILOO mi chirurg mówiła żebym cwiczył sobie rozszerzanie szczęki.tzn. porozciagac ja tak żeby trochę zabolało.Poźniej jest o wiele łatwiej jeśc.(przynajmniej przeżuwac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale po co
w ogóle usuwać zęby mądrości, jeśli wcale nie bolą???? byłam u dentysty i zrobieniu rtg okazało się że mam zatrzymane zęby mądrości i należy je wyrwać... ale po co? jak mnie nie bolą i nigdy nie bolały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość właśnie mam
taki sam problem jak przedmówczyni. Po co je wyrywać jak nie bolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiullla87
witam wszystkich:) pisze pierwszy raz ale ostatnio czytalam tutaj wasze wypowiedzi bo wybieralam sie na wyrwanie Pana Mądrego;) bałam sie niesamowicie.. od dziecka sie boje dentystów ale czasem jak sie upre to ide i nawet bez znieczulenia borowanie wytrzymuje:)) o tym ze musze usunac ósemke wiem od okolo roku i zwlekalam wlasnie ze strachu przed szyciem i bólem nie tyle w czasie wyrywania co po minięciu dzialania znieczulenia...tydzien bylam na proszkach przeciwbolowych i wczoraj sie odwazylam odwiedzic dentyste:D poszlam do gabinetu prywatnego gdzie wczesniej mlodypan doktor juz naprawial mi ząbka:) i zagadywal mnie caly czas...byla jeszcze jakas pielegniarka i drugi doktor ktorzy mi trzymali glowe bo mialam jakies dlugowanie robione i glowa mi latala na wszystkie strony:D smiechowo bylo bardzo kochani doktorki opowieadali sobie dowcipy mowili cos do mnie ja sie smialam i oni tez zanosili sie smiechem:DD no i w koncu doktorek wzial takie szczypczyki i powiedzial ze porusza ząbkiem na boki...i tak sobie ruszal az w koncu go wyciagnal:)ja nic nie czulam tylko jak tego zęba zobaczylam to mnie zmuloło i opuscila mnie odwaa:(( słabo mi sie troche zrobilo i w szoku bylam:S ale nawet sama do domu tramwajem wrocilam:)) takze kochani nie taki diabel straszny jak go maluja:!!!!!! warto dbac o ząbki i leczyć je u dentysty bo pozniej mozecie miec takie problemy o jakich wam sie nie snilo:(( dodam jeszcze ze jako dziecko chyba raz w tyg chodzilam do ortodonty (państwowego)bo mam generalnie troche krzywy zgryz i robili mi jakies aparaciki takie tymczasowe ktore na noc nosilam i w ciagu dnia bo rodzicow nie bylo stac na stale aparaty...i tam lekarki mi zribily krzywde na cale zycie kazaly mi usowac zdrobe mleczaki bo ich zdaniem bede miec zęby nachodzące jeden na drugi i jakies wędzidełko mi chcialy przecinac i jak sie okazalo to gówno prawda bo mama w końcu prywatnie mnie do lekarza zaprowadzila i nie musialam ani wyrywac zdrowych zębowi nie przecinac tez nie musialam:DD teraz nie mam co prawda idealnego zgryzu ale ząbki mam proste i nie nachodza na siebie:) wracając do wyrwanej ósemki to jestem na antybiotyku i ketanolu:S boli mnie cala prawa strona buzi mam problem z polykaniem sliny bo gardlo boli i to dziąsło i język...ale ból jest do wytrzymania:)))ide spac bo slaba jestem po tych lekach:( trzymajcie sie moi drodzy!!!Walczcie o swoje ząbki:)))pozdrawiam was cieplutko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1986
Hej czytam te wasze opowieści i widze,że i tak ja mam chyba gorzej.Muszę wyrwać 2 ośemki na dole , które się psują i które nie wszyszły w całości.Lekarz powiedział że musi to zrobić na znieczuleniu ogólnym.Wszyszłam od niego w cięzkim szoku.Był ktoś w podobnej sytuacji.Zabieg mam wyznaczony na 8 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poolin
Hej wszystkim, Właśnie godzine temu wróciłam od chirurga szczękowego. Wyrywałam nieszczęsną ósemkę :( niestety musze przyznać, że strachu to miałam co nie miara trzęsłam sie, słabo mi było...ale nic nie czułam oczywiscie :) takze szyte dziąsło 4 szwy.. Ale dziewczyny :( mówię Wam, jaki teraz sie zacznie ból.. :( juz to czuję..MASAKRA.Chyba ze ejst ktos w stanie to wytrzymać.. ja nie znosze bólu...a ten policzek, ta kość są całe obolałe ;/ taka prawda. ( prywatnie chirurg szczękowy - 150zł) plus leki za 50zł :) Pozdrawiam i powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wróciłem od dentysty godzinę temu, zeszło się 45min, bo 8. była schowana, więc było dłutowanie, mam założone szwy ale ile to nie wiem. Problemów z zębami nie miałem nigdy, wyrwałem tego zęba bo chcę założyć sobie aparat, a dodam że 2 lata temu usuwałem też 9. bo nawet taka wyrosła, ale tamta była prosta do usunięcia. Gorzej z tym dzisiaj, boję się że spuchnę i będzie bolało. Mam antybiotyk Duomox, krew ciągle leci. Mimo to jestem dobrej myśli, a jestem lżejszy o 250zł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klawi89
Wczoraj popołudniu pozbyłam się dwóch górnych ósemek i muszę przyznać, że zabieg był krótki, bezbolesny i teraz nawet nic mnie nei boli, ale moje ósemki były zdrowe i w pełni wyrżnięte, a musiałam je wyrwać ze względu na aparat. Myślę, że dużo zależy od dentysty, przypuszcam że jakbym trafiła na gorszego specjalistę też bym się zwijała z bólu albo napuchła. Za dwie górne zapłaciłam 280 zł. A dolne mnie czekają u chirurga i to już chyba będzie mniej bezbolesna historia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osemka bez zszycia
Czytam większość postów i widzę, że większość osób miała jednak ósemki wyrywane u chirurga, a po zabiegu miały zakładane szwy. Ja natomiast miałam wyrywaną ósemkę u dentystki , bez wcześniejszych zdjęć, widzeń, ot tak od razu, a po całym zabiegu nie zostaly mi założone szwy. Mam dlatego teraz wątpliwość odnośnie gojenia się tej olbrzymiej dziury. Ile to może potrwać i czy pokarm, który w jakiś sposób się tam dostanie nie spowoduje żadnych komplikacji. Dodam że jest to dolna ósemka, więc prawdopodobieństwo, ze jakieś szczątki jedzenia mogą się tam dostać jest dość duże. Proszę o jakieś porady. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ;)) No niestety mnie czeka wyrwanie 8-mki, 8i tak się zastanawiam, czy mogą mnie uśpić podczas zabiegu? Moj narzeczony miał 2 lata temu usuwaną przez chirurga i niezbyt miło wspomina, 2,5 godziny na fotelu!! Proszę o odpowiedz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewencja
ja musze wyrwać zęby usemki a tak sie boje ze szok może ktoś z was wybiera sie do akademi w gdańsku na wyrwanie mozemy pojechac razem byśmysie troche podtrzymywali na duchu dziewczyny prosze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewencja
tez bym chciała byc uśpiona nienawidze siedziec na fotelu a tak bym chociaż niewiedziała co sie dzieje,ale jak niema innego wyscia to musze prubowac normalnie,lepiej terz niz za puzno ale strach!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×