Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Czarna_kawa

WYRYWANIE ZĘBA... MĄDROŚCI

Polecane posty

Gość edyyyyyyyytttaaa
I jeszcze jedno ,jak bym miala jeszcze raz wybierac ,to nie poszlabym ,w sumie to bylo z zaskoczenia .Weszlam na strone takiego gabinetu w Bytomiu ,zadzwonilam tam i powiedziala pani ,ze dzis jest akurat chirurg i moge przyjechac.To byla godz. 13sta a o 16 stej juz bylo po osemce ,ale nie mialam szyte ,teraz biore zastrzyki p/bolowe i antybiotyk w zastrzyku i czuje sie jakby mnie samochod potracil doslownie ,potracil mnie kiedys i inentycznie sie czuje ,nie dosc ,ze mnie boli glowa ,dziaslo ,to jeszcze tylek i nogi :/ Ludzie jestem chyba nienormalna ,ze tak polecialam z miejsca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niefajnie
Witam, ja mialam wyrywaną górna 6 - 5 dni temu. Rzeczywiscie dzięki znieczuleniu nie czułam bólu, chociaż korzeń mialam taki duży, że dentysta, chłop jak się patrzy, musiał się sporo namocować, żeby wyciągnąć tego zęba i to bylo bardzo nieprzyjemne, bo czułam jak mi cala górna szczęka chodzi. Nie zapisał mi żadnego antybiotyku. Biore tylko środki przeciwbólwe i czuję, że boli mnie '5' czyli ząb obok. Zrobił się bardzo wrażliwy na wszelki dotyk, nadal nie mogę normalnie jeść, bo oprócz tego bolącego zęba mam cały czas głeboką ranę i zastanawiam sie kiedy ona zacznie zarastac..WIdac w niej skrzepnieta krew i coś białego. Czy to normalne? Ktoś miał takie objawy? Może powinnam wybrać sie do tego dentysty ponownie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam dolna osemke wyrywana 8 dni temu i wyobrazcie sobie, ze do dzis nie odzyskalam czucia w wardze i podbrodku:(:( takie uczucie odretwienia, jakby znieczulenie nie zeszło. okazalo sie, ze mialam uszkodzony NERW podczas znieczulenia, efektem jest neuroplaksja. regeneracja moze trwac od 1 do 3 miesiecy:( zalamka, kazdego dnia wstaje i sprawdzam czy mam juz czucie i nic.. samo wyrwanie bylo okrutne, mialam dlutowanie, w pewnym momencie myslalam ze juz odlece, jakby mi ktos po mozgu tych młotkiem walil... ale to tylko ten przypadek taki pechowy, pozostale 2 osemki poszly bez komplikacji. wspolczuje wszystkim cierpiacym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do niefajne: to ze boli zab obok to normalne, przejdzie samo.ja przy dolnej osemce tez tak mialam, ale po jakichs 2 tyg przestalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
mnie też czeka wyrywanie ósemek, wszystkich :( ale nie bardzo się boję. 7 dni temu miałam wyrywaną szóstkę z torbielami przez 3 godziny. po tym co przeszłam nie boję się już niczego. pozatym chodzę do kliniki Akademii Medycznej w Warszawie gdzie jest mnóstwo specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
c.d. więc niczego się nie muszę obawiać. jest tam naprawdę fachowa opieka. jedyny problem to panie w rejestracji, ale jak się przez nie przebrnie to jest już z górki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka8
witajcie ja mam super pana dentyste zawsze przed pójściem do niego częsą mi się gacie gdy tylko wchodzę z moim tatą to tata posadza mnie na fotelu i doktor rozmawia ze mną na temat tego co będzie mi robić mówie mu że chce znieczulenie a on mów im że poco ma mnie nie poczebnie stresować i nie potrzebnie kłuć a ja sie zgadzam i on mów mi że jak coś poczuję to mam mu mówć i on przestaje na 5 10 minut i dalej robi ale wolnie i pyta czy coś mnie boli zawsze siedzw w gabiniecie 3 godziny i mam puszczoną bajkę i nie muślę o tym co mi robi i siedzi koło mnie mój tatuś i czyma mnie za rękę ostatnio mniałam usówanego zęba 3 na dole nie bolało nawet 6 byłam kłuta tylko za 5 i 6 razem się popłakałam bo już miałam dość kłucia ale doktor mnie pocieszał i powoedział żebym chwilkę jeszcze wytrzymała za krzdym razem psikał mi jakimś preparatem i tylko troche mnie bolało ukłucie i głą ale za karzdym razem dostaję misia albo kubki itd tatuś zrobił mi taką specjalną półkę na moję prezenty od dentysty on zawsze mnie chwali i mówi że byłam bardzo dzielna nawet wtedy gdzy byłam kłuta 6 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka8
a zzpomniałam dodać że mam dopiero8 lat i z przyjemnością siadam na fotelu u dentysty bez żednej obawy przed bólem ps: jak chcecie to moge wam podać jego adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
do emilka8: kochanie, zęby mądrości to temat, który jeszcze długo nie będzie Cię dotyczył ;) mówimy tu o chirurgicznym usuwaniu zębów, a nie mleczaków, to naprawdę dla nas poważna sprawa. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ząąąąąbbbb
witam wszystkich od roku powinnam wyrwać górną prawą ósemke która troche urosła ale cała nie wyjdzie bo wpycha sie na 7 jak jej nie usune to mi wypcha przednie ząbki a tego bym nie chciała bo mam ładne.ale tak sie cholernie boje że nie mogę dentysty sie nie boje ale tego chirurga tak za dużo sie osłuchałam może mi ktoś doda odwagi i coś doradzi ja jestem z krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia8
do mindzi dzięki za pozdrowienia ja też cię bardzo pozdrawiam jak chcesz to ci mpge dać na niego namiary odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilcia8
mindzia miałaś kiedyś borowanie bo ja nie i będe miała i się bardzo boje powiedz to bardzo boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
do emilka8: tam Emi, miałam borowanie, mam 22 lata i już dużo przeszłam :( ale jeśli weźmiesz znieczulenie to borowanie nie boli ani troszeczkę. dbaj o ząbki w przyszłości byś z wizyty wynosiła tylko prezenty a nie plomby ;) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
do ząąąąbbbb: kochana, mnie czeka wyrywanie jeszcze 4 ósemek, też chirurgicznie oczywiście bo są schowane, trzeba rozcinać dziąsło, miażdżyk korzeń itd. ale sie nie boje. podobno jest przy tym trochę dłubania ale przecież będziesc miała znieczulenie. ja miałam wyrywany ząb z torbielami ropnymi na które nie działało znieczulenie, pięciu chirurgów sie pociło nade mną 3 godziny i po tym już wiem że wyrwanie ósemek to będzie małe piwo. jeśli masz zdrowe te ósemki i zdrowe korzenie to wyrwij je jak najszybciej i sie nie bój, bo nie ma czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emicia8
dziękuje mindzia a jak nie wezme znieczulenia to co bo ja sitroche boje i nie daje sie kłuć bez powodu czytałam jeden z opisów i przeczytałam że gościarka ciekła z fotela bo też miała mieć borowanie . ja chyba też uciekne z fotela a ty uciekałas pS mojemu panu dentyście to sie chyba nie spodoba jakbyłam u niego 1 raz to mu uciekłam jakieś 4 razy ale i tak mnie dopadł a ja się bałam zwykłego nic nie znaczącego bląbowania do mindzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emicia8
do mindzi chodziło mi o to czy bardzo mnie będie bolało jak nie dam sobię przez doktorka znieczulenia no i czy wyczymam na czym to polega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emicia8
do mindzimam ostatnie pytanie do ciebie słuvhaj co on mb będzi tak dokładnie robił a wogle na czy mto ploega to borowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EMILKA8
DO MINDZI TO JUŻ JUTRO bardzo się boję pociesz mnie czy to będzie bolało jak nie dam sobie zrobić znieczuleni i nie dam sie kłuć przez pana dentyste jak mi radzisz zrobić znieczulenia czy też nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulejka
boze ja tez musez wyrwac osemke ;/ miałam wyrywane do aparatu 3 czworki i 1 piatke i faktycznie bolu nei bylo ale czułam wszystko jak te pociagniecia zeskorobywanie dziasłą z zeba o to wlasnie bylo takie okropne az mnei ciary przechodza az mi sie niedobrze robi ;/ boze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EMILKA8
do lulejki słuchaj borowanie bez znieczulenia boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulejka
hę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emicia8
do lulejki ty to prawda że borowanie boli że można płakać zbólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jade jutro na wizyte, moze bedzie juz mi wyrywal 2 osemeczki na dole, a moze tylko bedzie ogladal, no zobaczymy, nie boje sie zabiegu tylko pozniejszej opuchlizny, a tak w ogole wybieram sie na stomatologie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
do emilka8: Moja Droga, wiem że się boisz ale nie ma czego. Jesli boisz się zastrzyku możesz poprosić dentystę o spryskanie dziąsła takim znieczulającym preparatem.choć ja nie widzę sensu bo zastrzyk wcale nie jest straszny. no ja oczywiście nigdy nie uciekłam z fotela, nawet gdy byłam mała, to tym bardziej nie ma sensu bo jesli nie wyleczysz zębów teraz to później będziesz miała więcej problemów a kiedys musisz je w końcu wyleczyć, czemu nie od razu? ja nawet kiedy miałam kanałowe leczenie nie płakałam i spokojnie siedziałam bo wiedziałam że muszę to przeżyć i to dla mojego dobra, i Ty też powinnaś tak mysleć i nabrać odwagi.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
do Ewdzia: he he fajnie, gratuluje wyboru, i będziesz miała przystojnych kolegów na roku. ech, ja sie boje troche samego rwania tych ósemek bo raczej nie puchnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka8
do mindzi bardzo ci dziekuję za dobre rady i z nich skorzystam jesteś super babka dziękuje za pozdrowienia ja Cię też bardzo Cię pozdrawiam jak będzie po wszystkim to Ci napisze jak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, juz jestem po własnie przyjechałam :) bylo ok, 3 zastrzyki, nie bolało, tylko jak sie troszke siłował z tym zębem to czułam nacisk, tylko martwi mnie jedna rzecz jestem juz ponad godzine go zabiegu a krew mi dalej sie leje mam cala buzie krwi, aha dodam ze nie wyciaglam wacika jeszcze, powinnam wyjac? a co do facetow, to tego nie slyszalam :) fajni sa na stomatologii ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka8
do ewdzi a bardzo cię bolało kłucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytankooooo
a powiedzcie, czy ósemki zawsze wyrastają? Bo coś mi się obiło o uszy, że nie u wszystkich ludzi one wyrastają. Jak ja bym chciała, żeby mi nie wyrosły. Mam prawie 24 lata i już dość ciasno osadzone zeby. Jakby jeszcze ósemki mi wyrosły, to by mi na bank powykrzywiały ząbki. Proszę powiedzcie, jak to jest z tymi zębami!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mindzia
do Pytanko: ja mam 22 lata i wszystkie 4 ósemki mnie męczą bo też nie mam na nie miejsca, wyglądają tylko takie małe różki, czasem bolą i proszą się o wyrwanie. moja siostra ma natomiast 28 lat i jej dwie ósemki w ogóle nie wyrosły :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×