Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość gość
witam w poniedzialek mam termin operacji w łęcznej . Problem ze moje bmi to 32 takie samo było na konsultacji i nie było problemu a teraz na wizażu doczytałam ze robią tylko do 30. Dopadł mnie lęk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
C.d. Tematu " wory"- znasz kogoś po redukcji? Widziałaś na żywo piersi 70 F u niskiej, szczupłej czterdziestki i te zredukowane do 70c (nie okaleczone ) po 6, 10 miesiącach? Zapewniam Cię, że są kształtne, lekkie i dziewczęce! Słowo OKALECZONE to brzmi jak lobbing sklepu bieliźniarskiego, który przez 20 lat okaleczył mój portfel o 30 000zł ( kilka staników rocznie Feliny, Triumfa, shock absorbera razy 20 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bema
No ja tez najbardziej sie tego boje.. Co do bmi to jak bylam na konsultacji ale to bylo w warszawie mialam bmi 30.2 i lekarz mnie nie zakwalifikowal z tego powodu. Zmienilam lekarza i nastepny nie mial problemu. Wszystko zalezy od lekarza. Ale ja na wszelki wypadek sie za siebie wzielam. Schudlam 6kg i mam bmi 28 . Jeszcze 3 kg chce zgubic do maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bema nie mam już kiedy schudnąć.Moze sie ulitują jade 600 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bema
No oby sie udalo trzymam kciuki ! Daj znac jak bedziesz po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Piersi 70G u niskiej szczupłej 62-latki mam na żywo u własnej matki, i nie są to żadne wory, tylko całkiem zgrabny biust (i w dość dobrym stanie biorąc pod uwagę wykarmienie 3 dzieci w koszmarnej bieliźnie). To jest mniej niż połowa mojego własnego polskiego 70R (myślisz, że ten temat czytam dla zabawy? czekam tylko na zakończenie karmienia 2 dziecka). 65D (odpowiednik 70C w mniejszym obwodzie) ma moja 15-letnia bratanica i nie odbiega od swoich równie mało-biuściatych koleżanek. I dlatego napisałam o okaleczeniu, bo jeśli ktoś operuje rozmiarami staników na małe biusty pisząc o zmniejszaniu piersi, to co to jest jak nie okaleczanie się? Tak samo jeśli mieściłaś się w mocno okrojoną (moja mama już w nią praktycznie nie wchodzi, a ponoć poprawili ostatnio) rozmiarówkę feliny czy triumpha, to cóz, albo nie miałaś dobrze dobranych staników, albo coś nie tak z postrzeganiem ciała i normalny biust uważałaś za gigant. Obstawiam to pierwsze, bo mnie triumph wpychał w 85D. Shock Absorber to staniki sportowe i OK, oni mają rozmiarówkę super, ale czemu ich cytujesz przy tych poprzednich miernotach? I czemu z dobrej rozmiarówki tylko tę markę znasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, i jeszcze pytanie: czy ty uważasz, że po operacji dostaniesz jakąś zniżkę na staniki, czy jak? Bo niespodzianka: dobry stanik kosztuje tyle samo niezależnie od rozmiaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 70R- teraz Cię rozumiem. Ale nadal nie zgadzam się ze słowem OKALECZAĆ! Nie doszukuj się problemów z postrzeganiem ciała, bo każdy jest inny. Nigdy nie zaakceptuję dysproporcji, ograniczeń ruchowych, skrzywienia kręgosłupa, problemów dermatologicznych- taka jestem! Moje wpisy na forum to efekt euforii w jakiej trwam od ponad pół roku po redukcji. Każdej niezadowolonej z biustu kobiecie chciałabym powiedzieć, że wystarczyła odrobina odwagi, trochę kasy i jakość życia poprawia się nieprawdopodobnie! Ceny biustonoszy.. właśnie zamówiłam dobie nowego shocka za... 80 zł a nie za 280 ( uotlet, 75 c) Czy to nie dramat, że piersiasta kobieta, która nie chce okładać się " cieniutkimi gąbeczkami" i dyndać przy każdym gwałtowniejszym ruchu musi wydać 300 zł na biustonosz?? Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki. Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dosyć emocjonalna wymiana zdań, ja w wieku 39 lat zdecydowałam się na redukcję, bo właśnie moje otoczenie też postrzegało operację piersi jako okaleczenie i niszczenie kobiecości. Ja wstydziłam się patrzeć w lustro na piersi bez stanika, jak sutki wisiała na workach nad pasem . W czasie usg pielęgniarka odwracają wzrok. To nie była kobiecość tylko kalectwo. To nie tylko chodzi o kupowanie stanikow, tylko wogole ubrać , które wyglądały jak dla babci trzy rozmiary większe i jeszcze się nie dopinaly z przodu, masakra. Jestem po operacji już ponad półtora roku i uwielbiam swoje nowe piersiątka , sterczuchy okrągłe i jędrne jak u nastolatki i blizny mi nie przeszkadzają śmigam bez stanika w samej koszulce po nie mogę się powstrzymać :) Mogę biegać, chodzić po górach a przede wszystkich nie ma problemów. Mam za złe sobie, że tak późno podjęłam taką decyzję. Rozumiem Ciebie , że jak się jest pod presją otoczenia , które uważa operacje plastyczną za fanaberię i nie ma się wsparcia otoczenia to jest trudno ale trzeba posłuchać siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd... Można żyć całe życie, nosząc dwa ciężary przed sobą, udawać że jest wszystko OK i jakoś ratować sytuację za pomocą stanikow i za to wielki szacunek, że choć trochę ułatwiają one życie bo bez nich to byłby prawdziwy koszmar, ale życie z piersiatkami odpowiednimi do sylwetki (moje po 80D :)))))))) jest cudowne , nawet igraszki w łóżku lepiej smakują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby była taka możliwość, że tylko na jeden dzień byłabyś posiadaczką biustu 70D to zrobiłabyś wszystko żeby na drugi dzień nie obudzić się z 70R ... Tutaj nikt nikogo nie zmusza do operacji , żeby mnie nikt źle nie zrozumiał, tylko dzielimy się swoim doświadczeniami przed i po , swoimi emocjami, wątpliwościami, walką z ogromnych strachem przed operacją z własnej woli. Decyzję, każdy musi podjąć sam. Jeszcze raz to napiszę, jak dla mnie życie z cycuszkami odpowiednimi do sylwetki ( nie chodzi żeby były małe jak ktoś może pomyśleć) jest boskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do specjalistki od stanikow. Na wiekszosci stanikow , ktore kupowalam byl numer 75 DDD, Taka numeracja , bo mieszkam w Kanadzie. Po operacjI najczesciej pasuja na mnie 75 D. Jednak nie mozna tak slepo trzymac sie rozmiarow , bo wiadomo ze to zawsze zalezy od producenta, fasonu stanika itp. Nawet tak mi powiedzial lekarz, ze wlasnie z tego powodu nie lubi mowic o rozmiarach. Mi jak ,pisalam, wycial po 320 g i co WAZNE operacje mialam pokryta przez ubezpieczenie ogolne, czyli cos w rodzaju NfZ. Liczy sie wielkosc piersi, na ile sa obwisle, jak sie maja do calej sylwetki, i inne ''drobne'' sprawy. Nie pisz takich rzeczy ze stanik , czy za 5 zl. czy za 5 tys. pozwoli kobiecie pozbyc sie tego problemu , bo to bzdury. Dlugo odkladalam operacje , bo mialam wrazenie ze zawsze bede ;;okaleczona'' szkoda ze tak myslalam , bo moglam miec zabieg duzo wczesniej . Przed , sa rozne obawy , mnie tez przerazaly blizny, teraz nawet nie mysle ze mialam zmniejszane, blizn praktycznie juz nie widac. A TERAZ MOIM ZDaniem okaleczonym sie jest jak trzeba sie meczyc z wielkim biustem, fizycznie i psychicznie i wmawiac sobie ze to nic, ale bede sie meczyc,[ bede ''nieokaleczone' bo nie bede miala zadnej blizny. Zycie z malym biustem uwalnia od takiego''okaleczenia'' i jesli ktos mysli o tym zabiegu to szczerze polecam , bo ma sie jedno zycie i warto je sobie ulatwic. Jesli ktos ma pytania to chetnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, co robic?! Okres mi sie przesunął i za miesiac wypada mi w dzien operacji.. Mam dzwonić i jakos przekładać termin?? Miała ktoras z Was taka sytuacje? 2 lata czekania i w ostatnim momencie zmiana terminu miesiączki :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
," Taka numeracja , bo mieszkam w Kanadzie" No to jakbyś mieszkała w Polsce i była u brafiterki to pewnie okazałoby się, że miałaś np.65HH. Niestety, poza UK i Polską stan wiedzy o dobieraniu staników (i dostęp do nich) jest wręcz żałosny. A nawet w Polsce mimo tylu dobrych sklepów, blogów, nagłaśniania w tv ciągle masa kobiet męczy się właśnie w jakichś "DD" (niedawno zagadnęłam dziewczynę w szatni na siłowni, bo miała aż wyżłobienia w ramionach; poszła do brafiterki, jak się spotkałyśmy następnym razem to prawie się popłakała ze szczęścia; a to młodziutka dziewczyna, "zinternetowana", ze sporego miasta - a jednak na tę wiedzę nie trafiła i zdążyła się już takich deformacji dorobić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do osoby pytającej o Kraków. Ja byłam w Rydygierze ze zwykłym skierowaniem od lekarza pierwszego kontaktu. Dopiero na miejscu Pani doktor przeprowadziła ze mną wywiad dlaczego chce się poddać operacji. Obejrzała moje piersi, zmierzyła je i zostałam zakwalifikowana. Nie musiałam mieć żadnego skierowania od dermatologa czy ortopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dayanusia
Postanowiłam spełnić swoje życiowe marzenie.W wieku 40 po dwójce dzieci moje piersi były bardzo obwisłe, w dodatku bardzo niesymetryczne prawa E lewa F. Zdecydowałam się na operacje finansowaną przez NFZ w Łęcznej koło Lublina.Teraz tego bardzo żałuję zostałam okaleczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd. Zapewniano mnie że po zabiegu zostanę z rozmiarem miedzy C a D. Niestety teraz nie mam nic zostałam z małym B. Jakby tego było mało to lewa pierś jest mniejsza w dodatku z mocno zniekształconą brodawką i szycie pozostawia wiele do życzenia. Jestem zrozpaczona i załamana.Czuje się jak bym straciła kawek siebie Poważnie rozmyślam nad zabiegiem wszczepienia implantów tylko nie wiem czy jest taka możliwość po zabiegu zmniejszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd. Zapewniano mnie że po zabiegu zostanę z rozmiarem miedzy C a D. Niestety teraz nie mam nic zostałam z małym B. Jakby tego było mało to lewa pierś jest mniejsza w dodatku z mocno zniekształconą brodawką i szycie pozostawia wiele do życzenia. Jestem zrozpaczona i załamana.Czuje się jak bym straciła kawek siebie Poważnie rozmyślam nad zabiegiem wszczepienia implantów tylko nie wiem czy jest taka możliwość po zabiegu zmniejszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby piszacej o rozmiarach; Kobieto, znajdz sobie jakies forum o bieliznie czy stanikach , bo jakbys nie wiedziala, to jest forum o zmniejszeaniu piersi ! Wiec po co sie udzielasz jak nie masz nic madrego do powiedzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renacia79
Do Dayanusia: a kiedy miałaś operację? Ja jestem 5tygodni po operacji w Łęcznej i jestem zachwycona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa z planowaną na poniedziałek operacją w Łęcznej: udało się? Wszystko w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ReneWlod
Jeśli chodzi o miesiączkę w terminie operacji, to niestety lekarze nie zgadzają się operować. Miałam taką samą sytuację po wyjeździe na wakacje. 2 dni przyśpieszenia zadecydowało o zmianie terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też zdecydowałam sie na zmniejszenie piersi. Znajoma poleciła mi usługi doktor Raczkowskiej i był to bardzo dobry wybór. Widać, że lekarz jest doświadczony i zna sie na tym co robi. Po zabiegu jestem zadowolona z efektów. Zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, jak jestem w ciazy to czy mogę zapisać się na konsultacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
#okres w terminie operacji Dziewczyny, dzisiaj udało mi się dodzwonić do lekarza prowadzącego. Mówiłam, że okres zacznie mi się w dzien planowanej operacji lub dzień później. Zapytał czy mam bardzo obfite miesiączki. Zgodnie z prawdą powiedziałam, ze nie i termin operacji został bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem osobą z planowaną operacją na poniedziałek. bmi nie było problemem ale dostałam okres w 15 dniu cyklu ze stresu. Mimo to operacja się odbyła , jestem już po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×