Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Larsa

Zmniejszenie piersi

Polecane posty

Gość tralalalalaaaaa
ja mam 75 J i jestem z tego dumna,nie wyobrażam sobie,żeby dać się pociąć :/ trzeba być głupim. a problemy z kręgosłupem rozwiązuje dobry stanik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalalalaaaaa, to o staniku jest oczywiste :) Ale pisząc o Twoim obecnym rozmiarze napisz też o Twoich wymiarach, bo dla większości kobiet 75J to biust sięgający Księżyca ;) I wcale nie trzeba być głupim by dać się pociąć, wystarczy uwierzyć głupim sklepom, producentom czy klinikom chirurgii plastycznej wmawiającym, że ból kręgosłupa, ramion czy wcinające się w ciało ramiączka to efekt dużego biustu. A tymczasem to bzdury nad bzdurami, i to trzeba dziewczynom uświadamiać nieustanie :|)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo niezadowolona
osobiscie uwazam ze takie dwa worki zwisające sa bardzo nieprzyjemne w noszeniu, przynajmniej dla mnie. nie mam duzego rozmiaru ale przeszkadza mi to w ruchu i tak, mezczyzni maja lepiej bo maja worki w majtkach a nie klatce piersiowej.granice miedzy plciami sie zatracają wiec po co kobiecie piersi w dzisiejszych czasach (bez obrazy-mowie o sobie) - mnie osobiscie sa niepotrzebne, dzieci miec nie chce, nie planuje rodziny, a chlop jak jest waert zainteresowania to nie bedzie zwracal uwagi na fasade.generalnie natura to nietaktownie wymyslila.. ;/np przed okresem takie worki najzwyczajniej bolą i czuje sie dyskomfort - wiec po co to wszystko? dla wiekszej męczarni? - a co to? - malo ma człowiek problemów???? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
best br... uważam, że dobrą robote odwalasz na forum 👄 ja jednak jestem na sto procent zdecydowana na pomniejszenie i zrobię to! ale potwierdzam, w dobrym biustonoszu człowiek czuje się o wieeele lepiej :) lecz z moim: wg, angielskich norm 65 h, a wg choćby mellisy 65 J? K? może nawet L??? nie mierzyłam ale ich "h" było... no drobiazg a nie big cyc :p nie lubię i nie chcę tak dalej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala 22
Witam serdecznie drogie kobietki. I witam również best_bra. Faktycznie odwalasz kawał dobrej roboty. Zgadzam się tu z wcześniejszą wypowiedzią. NIestety widok w lustrze bez biustonosza nie jest taki jak w ... niestety. No ale cóż, ja też jestem zdecydowana na zabieg. Fakt, że z kręgosłupem nie mam "większych" problemów nie oznacza, że akceptuje to czym mnie natura obdarzyła. Męczę się troche z tym więc byłabym wdzieczna za jakiekolwiek opinie na temat klinik chirurgii plastycznej na mail. Pozdrawiam słonecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222 mamunia
Moje drogie Ja takze sie zdecydowalam napomniejszenie piersi,ale musze jeszcze poczekac jakis rok bo narazie karmie moja coreczke.Przyznam ze po pierwszym dziecku nawet o tym nie myslalam ale teraz to co nosze nie moge nazwac piersiami tylko cycorami.Wczesniej nosilam male C po zajsciu w 2-go ciaze moj ....osiagnal rozmiar G (w mojej komodzie mam cala kolekcje roznych rozmiarow biustonoszy). . W trzy dni po porodzie dostalam takiego nawalu pokarmu ze moj jden cyc byl wiekszy od mojej chyba glowy.Teraz moj rozmiar to DD .Ito wszystko przy wzroscie 164.wadze 54 i obwodem pod biustem 70 .Tragedia to dla mnie wielka dlatego sie zdecydowalam bo jestem mloda kobieta ktora chcialaby sie jeszcze pokazac mezowi zupelnie nago bez skrepowania. pozdrawiam wszystkie panie przed i po badzcie szczesliwe.A PANOWIE KTORZY SIE TU NEGATYWNIE WYPOWIADAJA NIECH SOBIE PRZYWIAZA PO 2 KILOWYM WORKU DO KAZDEGO SWOJEGO WORKA I NIECH POCZEKAJA NA EFEKTY CIEKAWE CZY IM BEDZIE WYGODNIE !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość volva
Nitka.26 możesz polecić lekarzy ze Szczecina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megakobietka
Witajcie, Ja też myślę o zmniejszeniu piersi przez NFZ. Uważam, że kwalifikuje sie- mam 85J wg Meliissy. Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat dobrego kremu na blizny? Bo tego najmocniej sie obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ogromne dzięki za miłe słowa :) Cieszę się, że moje nieustanne stanikowe przynudzanie na coś się przydaje ;) === 222mamunia, jesteś kolejną osobą, którą zapraszam do solidnego wymierzenia się i dobrania stanika, bo z informacji, które podałaś wnioskuję, że takiego raczej niestety nie masz.:( Jeśli pod biustem masz 70 cm (czy mierzyłaś jak trzeba, ściśle i na całkowitym wydechu?), to maksymalnym obwodem stanika na Ciebie jest 65. A możliwe, że najlepszy będzie 60. Pamiętaj, że to obwód ma podtrzymywać biust, nie ramiączka! W biuście zmierz się luźno - na pewno masz 92-94 cm, jak to sugeruje stanik 70DD (chyba mi nie powiesz, że nosisz większy obwód?) Jeśli tak, to potrzebujesz 65F/60G, jeśli masz więcej - trzeba zrewidować miseczki. I nie martw się, jeśli złe staniki zdążyły spowodować utratę jędrności biustu - dobre mogą ją w znacznym stopniu przywrócić, o czym przekonało się wiele dziewczyn z Lobby Biuściastych. A potem, jeśli dalej będziesz niezadowolona, to możesz ze spokojnym sumieniem myśleć o operacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna 46-latka
czytam te wasze wypowiedzi i wierzcie mi dziewczyny , ze z perspektywy mojego wieku rozumiem i te, ktore bronia stanowiska, ze duzy biust jest ponetny i nie warto go ruszac ale rozumiem tez te, ktore chca sie go pozbyc. ja id 6 lat nosze zie z zamiarem zmniejszenia biustu, raz juz bylam nawet w klinice przyjeta i uszykowana do operacji, ale lekarz sie odmyslil, z uwagi na moja alergie na leki przeciwbolowe. powiem tylko tyle. dobre staniki sa bardzo wazne, ale ciezki biust choc by nie wiem jak efektownie ubrany zawsze jest problemem - z wiekiem kregoslup siada coraz bardziej, pod biustem robia sie odlezyny, ktore latem nieprzyjemnie pachna , a na ramionach silne slady po naramkach. a w widok bez stanika jest nieciekawy. wiec jezeli ktoras zle sie z tym czuje, to nalezy jw wesprzec by jak najlagodniej przez to przeszla i udzielac wszelkich mozliwych informacji. a te ktore chca zachowac swoj biust niehc sie ciesza ze nie maja z nim problemow . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna 46-latka
a facieci w tym wszystkim sa najmniej wazni, bo nie od biustu zalezy czy zwiazek jest udany. i jeszcze jedno - informacja dla dziewczyny, ktora pytala o cos na blizny. widzialam na wlasne oczy jaki rewelacyjny efekt daje KONTRATUBEX, nie wiem czy tak sie to pisze, czy moze inaczej, ale z pwenosicia tak sie wymawia. powodzenia dziewczyno, z pewnoscia wszystko bedzie ok. a jezeli jeszcze do tego jestes mloda to po pewnym czasie z blizn zostana tylko waskie ntki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46-latko, odleżyny pod biustem, ślady po ramiączkach, ból kręgosłupa to są ewidentne dowody na ZŁY, NIEPODTRZYMUJĄCY STANIK!!! W dobrym staniku nawet bardzo duży biust nie ma prawa leżeć na brzuchu - przecież nazwa biustoNOSZ jest nie od parady. W dobrym staniku 90% ciężaru piersi utrzymuje odpowiedni, ciasny OBWÓD, na ramiona nie przypada więcej niż 10% więc ramiączka mogą być szerokości żyłki wędkarskiej ;) i nie mają prawa się wbijać. A gdy biust "stoi" na obwodzie, a nie wisi na ramionach, to nie ma problemów z kręgosłupem. Obejrzyj dziewczynę na tych zdjęciach: http://tiny.pl/5z5w Widzisz, gdzie są jej piersi w dobrym biustonoszu? A gdzie w takim niepodtrzymującym? W którym będzie miała odparzenia (i całą resztę opisanych problemów), jak myślisz? Pozdrawiam i zapraszam gorąco tutaj: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3598567&start=540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megakobietka
Ok. Dzięki za nazwe. A czy moze wiecej osob potwierdzic te dzialanie? Moz lekarz by przypisal cos lepszego. Gdzie tu sie poradzic. Czy Pani sama uzywa KONTRATUBEX ze jest efektywny? Mam 26 lat i teraz wole przebrnac przez ta operacje, by miec z glowy bol kregoslupa i czuc sie lzej i swobodniej by zyc, a faceci nie beda sie juz ogladali na cos co idzie przede mna.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megakobietka
Słyszalam ze polaczenie dobrej masci z kolagenem-zel jest dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poleobowiązkowe
"by miec z glowy bol kregoslupa i czuc sie lzej i swobodniej by zyc" Czy Ty przeczytałaś co napisała dziewczyna przed Tobą? Czy też biust Ci już wszyskto przesłonił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój rozmiar piersi to 75 E lub F przy wzroście 158 cm i wadze 52 kg. Pomimo dobrze dobranej bielizny trudno jest mi zaakceptować ich wielkość. Mam 21 lat a kiedy zdejmuję stanik czuję się jak 68 letnia kobieta. Zawsze miałam na tym punkcie swoistą obsesję. Pomimo szerokiej gamy biustonoszy do wyboru żadne z nich nie wyglądają jak te w rozmiarze C, a jeśli już tak jest to są po prostu niewygodne. Więc dla własnego zdrowia noszę te przeznaczone dla obfitych kształtów:p Przechodząc do sedna: chciałabym się dowiedzieć czy każda z pań które miały operację zmniejszenia piersi ma takie cienkie blizny i czy ból pooperacyjny jest tak wielki jak sie o nim słyszy, czy podczas operacji piersi zostają tylko zmniejszone czy również podniesione i wyrównane. Choć niewiarygodnie pragnę tej operacji mam wiele wątpliwości gdyż w moim przypadku każda ingerencja chirurgiczna (jak choćby zrobienie kolczyka w języku) kończy się długą rekonwalescencją. Poza tym prowadzę aktywny tryb życia, tzn trenuję 10 do 12 razy w tygodniu z tego ok 5 razy na basenie i nie wiem ile potrwałby powrót do pełnej sprawności.. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy tej wadze i wzroście masz pod biustem, ciasno i na wYdechu minimum 80 cm? Trudno w to uwierzyć... Zmierz się, proszę, i sprawdź tutaj rozmiar stanika: http://www.bra-fitter.prv.pl/ P.S. Dobrze dobrany stanik nie jest niewygodny, jego się nie czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie zawsze ten dobrze dobrany stanik jest atrakcyjny wiec trzeba szukać alternatywnych rozwiązań:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tala 22
WItam serdecznie. Pisze do Ciebie Oliwko. Podam Ci link na który mozesz wejsc i sobie poczytac co wolno a czego nie wolno po operacji http://www.lineacorporis.pl/ramka.html I tak wejdz sobie na zakładke operacje - pokaze Ci sie taka kobieta wiec zaznaczysz sobie na niej piersi / zmniejszanie. Ja tak jak juz sie naczytałam to tam jest to dobrze wytłumaczone jak to robią, co wycinają. Najlepsze informacje uzyskuje sie oczywiscie na konsultacjach. Ale ja tez jestem zdecydowana. I nie ma co sie martwic. Każda z naszym problemem mówi że po jest duzo lepsze życie. I ja im wierze. Blizny są niewielkie ale tak jak czytam to lepsze efekty uzyskuje sie jesli sie o nie od razu zaczyna dbac. Jesli jestes aktywna fizycznie to podejrzewam ze na jakis czas bedziesz musiała zostać leniem :) Bo nie wolno podnosić rąk ani niczego dzwigac do paru nawet tygodni po operacji. Nie wolno sie za bardzo przemęczac, no i basen w trakcie gojenia blizn nie pomaga na pewno. A wysiłek fizyczny zwłaszcza bieganie nie jest wskazany równiez do kilku tygodni po zabiegu. Do pracy z tego co czytałam mozna wrócic po 2 tygodzniach. Pozdrawiam P.S. Mam kilka ciekawych linków, troszke juz czytałam no i jesli cos to pisz na mail podany u góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwko, czy Ty byłaś np. na stronach: www.bravissimo.com www.figleaves.com www.brastop.com ?? Widziałaś, jakie tam są koronkowe, kolorowe cuda do brytyjskiej miseczki K (czyli w Triumphie czy jakimś Konradzie to była miska R czy S) i obwody od 60? Przypuszczam, że nie, więc zapraszam najpierw tutaj: http://www.bra-fitter.prv.pl/ do określenia prawidłowego rozmiaru stanika, a potem na powyższe strony w celu zobaczenia, ile pięknej bielizny Ci przechodzi koło nosa ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ExBusty
Witam! We wrześniu 2007 poddałam się operacji zmniejszenia biustu w klinice u doktora Bieńkowskiego. Mam 24 lata, 162 cm wzrostu. Rozmiar mojego biustu przed operacją wymykał się skali - mając pod biustem 77 cm nosiłam staniki 90 F. Teraz mam zgrabne 80 D. Blizny są niestety dość rozległe, ale powoli wygładzają się i bledną. Wszystko zgodnie z tym, o czym mówił przed operacją doktor Bieńkowski. Dr Bieńskowski jest specjalistą z wielkim doświadczeniem, a im większy biust, tym lepszego wymaga specjalisty. Operacja nie była tania, ale uważam, że na własnym zdrowiu nie powinno się oszczędzać. Gorąco polecam doktora Bieńkowskiego. Kilka rad na "po operacji": - wziąć dwa tygodnie urlopu; - unikać jazdy samochodem na duże odległości, pociąg jest zdecydowanie lepszy, ponieważ nie trzęsie; - mieć świadomość, że jest to duży, inwazyjny zabieg, który wymaga czasu, żeby wszystko się zagoiło; - mieć zaufanie do lekarza: piersi uzyskują ostateczny kształt dopiero po kilku(nastu) tygodniach; - nie przerażać się widokiem strupków po zdjęciu opatrunków, to nie jest ostateczny efekt! Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ExBusty
Jeszcze mały comment, bo zaraz mnie zlinczuje koleżanka specjalistka od rozmiarów staników. ;) Wiem, że noszenie obwodu 90 mając 77 to prawie zbrodnia, jednak nigdy (mieszkając w Warszawie i szukając staników w innych dużych miastach w Polsce i za granicą) nie udawało mi się dostać stanika w moim rozmiarze. Nie wierzę w internetowe zakupy staników - stanik trzeba przymierzyć, inaczej coś uciska, a coś innego się wylewa. Nawet teraz, mając 80 D o normalnym kształcie, mierzę kilka staników, zanim znajdę odpowiedni, idealnie leżący model. Jeśli wkleiło się dwa razy, to przepraszam - chwilowy problem ze sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że zbrodnia. A jak pod biustem masz dalej 77 cm to noszenie 80 jest zbrodnią wcale nie mniejszą :P A internetowo przecież nie kupujesz staników bez mierzenia! Wprost przeciwnie - dostajesz paczkę do domu, mierzysz komfortowo a nie w ciasnej przymierzalni, sprawdzasz jak biustonosz leży pod 20 bluzkami. I jak leży źle to zwyczajnie odsyłasz albo wymieniasz na inny. Poza tym teraz w Warszawie masz już kilka miejsc, gdzie można pomierzyć staniki w szerokiej gamie rozmiarów (Avocado na Brackiej, Chatte w Promenadzie, Buduar w Tarasach, można się też umówić na przymiarki z właścicielką internetowego Peachfield). W Poznaniu, Krakowie i Katowicach też są dobre sklepy stacjonarne, plus mnóstwo polskich i zagranicznych sklepów internetowych. I jest nasz kalkulator rozmiarowy, który zdecydowanie ułatwia zakupy w tych sklepach, a udane zakupy bieliźniane mogą ocalić niejeden biust przed bezsensownym pocięciem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megakobietka
No tak warto poświecić troche kasy dla zdrowia. Ja nie mam wyjscia i musialabym skorzystac z NFZ, bo nie stac mnie na takie koszty. Obawiam sie, że poprzez NFZ operacją nie beda sie tak przejmowac i zrobia gorzej niz prywatna droga. A blizny beda wieksze. A ja chcialabym jeszcze wygladac normalnie majac te 25lat. A z niekarmieniem piersia juz sie pogodzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liwley
mi też marzy sie operacja...ale chciałabym sie wstrzymać jeszcze .. i zrobić ją po urodzeniu dzieci..(pewnie kiedyś...) nie stać mnie,ale mam zamiar zacząć odkładać.. ostatnio znalazłam dla siebie stanik.. w końcu .. musiałam jechać do warszawy..(na moim zadupiu to tylko do D produkują) i znalazłam 70 G,byłam bardzo szczęśliwa miałam aż 3 staniki do wyboru w 2 kolorach,dopóki nie zobaczyłam ceny... 245zł. i niech teraz mi ktoś powie że lepiej mieć duży biust... niestety mnie na niego nie stać.... dlaczego jak moja koleżanka(tez z nie najmniejszym biustem 80 D)może znaleźć stanik i ładny i kolorowy i niedrogi... ja za każdym razem gdy wchodzę do sklepu... i z nadzieją przeszukuje wieszaki... to i tak wychodzę prawie z płaczem... czy wy faceci wiecie jak to jest nosić za mały stanik?? sprobujcie założyć sobie kobiece majtki rozmiar S. to poczujecie nasz ból niedopasowanych staników,już nie wspominając żebyście dorzucili tam jeszcze ze 3 kilo cukru..to wasz kręgosłup inaczej z wami porozmawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż... Pierwsza rzecz: koleżanka ma na 200% źle dobrany stanik. 80D jest na kobietę mającą pod biustem ciasno i na wYdechu ok. 90 cm, a w biuście 98-100 cm. Jak widzisz, stanik 80D pasuje na malutkie piersi u przysadzistej kobiety. Jeśli nosi go szczupła biuściasta, to robi ona sobie dużą krzywdę. 245 zł to drogo. Dlatego większość biuściastych kupuje w sklepach interentowych, gdzie za stanik płacą średnio 20 funtów, często sporo mniej. Zapraszam Cię bardzo gorąco na Lobby Biuściastych (www.biusciaste.prv.pl), gdzie znajdziesz stanikowe porady, adresy dobrych stacjonarnych i internetowych sklepów, w których można kupić staniki od obwodu 60 i do miski K (brytyjskiej, w Triumphie czy Samancie sporo ponad N). Zajrzyj też (i pokaż koleżance) to: http://tiny.pl/5rr8 Dziewczyny z Lobby pomogą też dobrać rozmiar stanika - i zobaczysz, jak szybko i tanio znikną bóle ramion i kręgosłupa, a Ty zaczniesz lubić swoje piersi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzela
best_bra odwalasz tutaj naprawde dobra robote dlatego postanowiłam napisac i pytac o rade. Właśnie sie dobrze wymierzyłam i mam pod biustem 90 cm a w biuście 112 jaki wg Ciebie powinnam nosi rozmiar? Bo, że moesz zle staniki to wiem juz od bardzo dawna ale kompletnie nie moge sobie z tym poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela, dziękuję :) Przy większych obwodach miseczki są trochę loterią, bo nie wiadomo ile z obwodu w biuście to plecy, ale zacznij od brytyjskiego 80(36)FF/G albo 80J z Melissy (dobrze, gdybyś mogła zamówić ze 2 sąsiasiadujące miseczki). Przymierz, powygarniaj biust do miseczek i zobaczysz, co dalej :) Jeśli nie będziesz pewna to śmiało pisz na the.best.bra@gmail.com albo podeślij zdjęcia do galerii na Lobby Biuściastych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×