Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość bibi23
a może ktoś wie jakie dokumenty trzeba dołączyć jaie i gdzie druki wnioski itp. i ile to kosztuje. za każdą opinię bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam nie ma żadnych druków
sama musisz napisać skargę czyli coś w rodzaju wniosku. Dołączasz do tego świadectwo chrztu, ślubu i orzeczenie o rozwodzie. No i jeżeli masz coś na udowodnienie swoich przesłanek czyli świadectwa lekarskie to też. Koszty są różne, zależne od zarobków. Ja przez to nie przechodziłam, ale mój brat tak. Cała sprawa trwała coś ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomny
dziwi mnie obecnośc na forum osób , które tego nie przechodziły, a wypowiadają się jak wielcy znawcy. Mimo, że przechodził to twój brat , to podejrzewam, że wielu rzeczy ważnych nie wiesz. Dlatego lepiej , zeby wypowiadały się tylko osoby mające wiedzę na ten temat ze swoich przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomny a Ty tez dostałeś już po publikacji akt pismo, że wyrok zapadnie po ....... dniu? Pytam bo mój znajomy dostał takie pismo,że decyzja będzie po 25 stycznia. No i pozostało tylko czekać nie wiadomo ile, no i z jakim skutkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam nie ma żadnych druków
tomny zachowujesz się jakbyś był jedyną osobą która wie wszystko na temat unieważnienia ślubu kościelnego. Pomimo, że mój brat przechodził przez to ja mu wszystko załatwiałam, pisałam skargę razem z proboszczem i zawoziłam ją do kurii. On jedynie stawił się na przesłuchanie. I tak jak większość tu piszących miałam kogoś bliskiego kto przez to przechodził, co nie oznacza że nie wolno mi się wypowiedzieć w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomny25
Myśle, że zachowujesz się jak siostra miłosierdzia, to pewnie braciszek się cieszył. Jednak ja mam swoje zdanie w tej kwestii, zapewne wiele osób wie duzo więcej niż ja. Ale nadal dziwię się jaki masz interes buszować po tych dtronach skoro Ciebie to bezpśrednio nie dotyczy. A może chcesz zaciemnić obraz tego co tu ludzie pisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam nie ma żadnych druków
ten obraz i tak jest "zaciemniony", bo realia wyglądają trochę inaczej. Co prawda sprawa się działa prawie 6 lat temu, ale nie sądze, żeby wiele w tej kwestii się zmieniło. I nie jestem siostrą miłosierdzia, po prostu brat przebywał wtedy na kontrakcie zagranicą i nie mógł wiele rzeczy dopilnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi23
zastanawiam się gdzie mam się najpierw udać? chce też uniewaznic slub cywilny. nie wiem moze jak bede miała wyrok z cywilnego to wtedy o koscielny. czy obydwa na raz. narazie jestem mezatką. jaki ruch zrobic pierwszy zeby nie starcic jedynej nadzieji - unieważnienia małżenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi23
zastanawiam się gdzie mam się najpierw udać? chce też uniewaznic slub cywilny. nie wiem moze jak bede miała wyrok z cywilnego to wtedy o koscielny. czy obydwa na raz. narazie jestem mezatką. jaki ruch zrobic pierwszy zeby nie starcic jedynej nadzieji - unieważnienia małżenstwa. dodam ze ślub był konkordatowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej do proboszcza
lub innego zaprzyjaźnionego księdza lub innej osoby która pomoże Ci w napisaniu skargi. Jeśli chodzi o drugie pytanie to nie wiem, bo mój brat był po rozwodzie cywilnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katpolka
UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katpolka
witam, od sierpnia 2006 jestem po rozwodzie, małżeństwo trwało- bagatela 3 miesiące! potem małżonek zabrał sie i pojechał robić karierę na wyspach. nieważne. Jakoś sie otrząsnęłam. Rozwód cyw.bez orzekania o winie. Od kilku miesięcy jestem ponownie mężatką i jet dobrze . chciałabym uniewaznic tamto małżeństwo i wziąśc ponownie ślub kościelny. Jednakże nie wiem jak sie za to zabrać , jeśli macie jakieś namiary na kogoś z kanonicznego, pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie namiary
RAFAL KORNAT (rafal.kornat@wp.pl) Pełne doradztwo z zakresu prawa kanoniczego. Sporządzenie ( skargi powodowej). Jestem prawnikiem - absolwentem prawa kanonicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomny
ściągnąć wzór z sądu biskupiego , choćby ze strony wrocławskiej sądu. Napisać tak jak było, posiłkujac się materiałem dostępnym na internecie. Nie dawać zarobić pseudo prawnikom kanonicznym. wiele osób już się nacięło na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina20
witam:)Mam bardzo wazne dla mnie pytanie...Jestem z mężczyzną, który jest rozwodnikiem...bardzo chcielibyśmy by uzyskał on unieważnienie ślubu kościelnego:(ale...ma dziecko, 9 letnie, ślub był zawarty ze względu na ciąze jego byłej kobiety...w czasie trwania jego małżeństa ta kobieta zdradziła go wielokrotnie podniesione do potęgi entej...wziął rozówd cywilny....czy jest jakas szansa byśmy wzięli ślub kościelny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remin_i29
Witam wszystkich cieplutko, jestem od trzech lat w związku z kochanym meżczyzną, który jest po rozwodzie cywilnym; mieszkamy razem i chcielibsmy najpierw wziąść ślub cywilny, a potem w dalszej pszyszłości może kościelny (mój mężczyzna chce złozyć pozew o unieważnie slubu kościelnego - nie ma dzieci z tego związku). Nie ukrywam, że jestem laikiem w tym temacie dlatego proszę o pomoc w odpowiedzi na nurtujące mnie pytania: - po pierwsze cz to prawda, że jeżeli zalegalizujemy nasz związek w USC, nie bedzie mógł się już starać o unieważnienie ślubu kościelnego ? nie ukrywam, że marzymy o dziecku -najmłodsi nie jesteśmy, a czas płynie :-)- dlatego chcielibyśmy najpirw wziąść ślub cywilny? Czy jeżeli zdecydujemy się na dziecko, czy to będzie miało jakiś wpyw na unieważnienie? - po drugie czy to prawda że uniewaznienie TYLE kosztuje? Tu wyczytałam że to koszty rzędu 1-2 tyś, od znajomych słyszałam, że nawet 40 tyś -czy to jest możliwe??????????????? dziekuję z góry za pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też jestem laikiem bo nie uczestnicze czynnie w procesie ale znam przypadek,że małżeństwo ma dziecko i złozyli wniosek do sądu. Nie wiem na jakim jest teraz etapie bo sie nie dopytywałam ale taki przypadek miał miejsce. Jesli chodzi o koszty to jest jedna miesięczna pensja , no chyba że ktos doliczył sobie \"dodatkowe koszty\" nigdzie nie odnotowane to wtedy może i wynosi to tyle tysięcy ale nie bardzo w to wierze. Powodzenia życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remin_i29
obawiam się, że im wieksza kwota, tym krótszy okres oczekiwania ...ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelG
Witam. Bylem w trybunale (tydzien temu) , porozmawiac o mojej sytuacji. Jeszcze nie zlożyłem wniosku/pisam, ale porozmawialem sobie z ksiedzem i powiedzial mi co i jak napisac i nawet dostalem WZÓR pisma. Wzór ma 2 strony: 1 - dane osobowe powoda i pozwanej, dane o rodzinach itp. 2 - na drugiej stronie generalnie ma byc opis, czyli czasy przedmalzenskie (narzeczenstwo), slub i lata po slubie i dlaczego nie wyszlo. Czyli generalnie nic konkretnego w tym wzorze nie ma - trzeba sie rozpisac. (moge zeskanowac i umiescic tu gdzies link do tego pisma) Co do kosztow, to ksiadz podal mi konkretną stawkę (bez pytania o zarobki). Koszt to 100 zł przy składaniu pisma, potem chyba 400 zł i potem jeszcze 600 zł. Ewentualne dodatkowe koszty gdy będzie potrzebna pomoc z zewnatrz, czyli np. psychologa. Te 40 tys, co twoi znajomi Ci mowili, to moze jest łącznie z opłaceniem tych \'adwokatow kanonicznych\' ktorzy sobie ceny biorą z kosmosu. (niewiem - nie korzystalem z uslug) Ale moze sie okazac, ze poprosza mnie potem o jeszcze jakies platnosci, o ktorych na poczatku mojej drogi nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a można wiedzieć w jakim mieście bedziesz składał wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelG
Gdynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomny, pisałeś wcześniej,że dowiadywaleś się w sądzie telefonicznie o wynik postępowania, czyli przez telefon udzielą takiej informacji bez oporów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki - mi tez podawali "rozwoj sytuacji" przez tel. Tylko musisz podac im numer sprawy :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki , nie przeczytalam dokladnie - Wiki , Tobie chodzi o wyrok ? (w takim razie nie wiem )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mimo wszystko dzięki Angel, czyli coś jednak telefonicznie powiedzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Długo tu nie zaglądałam!! Jeśli chodzi o podawanie informacji przez telefon, to owszem podają, ale czy wynik postępowania podadzą, to nie wiem!! Nasza sprawa się rozpoczęła i właśnie w styczniu dostaliśmy pierwszy dekret, a jakiś tydzień temu drugi o zawiązaniu sporu i teraz czekamy na daty przesłuchań!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam PawełG mam do Ciebie pytanie, ponieważ też będę wysyłac skargę do Gdyni (mieszkam na południu). Chodzi mi o tą opłątę przy składaniu wniosku czy oni przysłają jakieś wezwanie do zapłaty czy trzeba osobiście składac taką skargę i wtedy uiszcza sie opłatę. I jeszcze jedno pytanko dowiadywałeś sie ile mniej więcej trwa taki proces w Gdyni? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana74
WITAM ja tez w poniedziałek wybieram się do kurii krakowskiej w sprawie unieważnienia slubu kościelnego,2 lata po kościelnym odeszłam od męża ponieważ dowiedziałam się że będzie miał dziecko z inną,ją zostawił bo to było tak na parę razy i znalazł sobie następna i też po paru latach zrobił jej dziecko,przed ślubem mnie zdradzał i po,aha nasz syn mial rok jak brałam ślub kościelny a brałam go tylko dlatego ze byłam wciązy z drugim dzieckiem,czy ktoś mi powie czy na tej podstawie dostanę unieważnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulaaa1
Przed ślubem cie zdradzał to po co brałaś z nim ten slub i jeszcze zaszłaś z nim drugi raz w ciąze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×