Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość uniewaznienie

UNIEWAŻNIENIE MAŁŻEŃSTWA-co,gdzie,kiedy-poradzcie

Polecane posty

Gość tomny
napewno nie jest to ssprawiedliwe, koszty powinny być rozkładane na 2 strony. problem jest jednak taki, ze nie ma podstaw prawnych do ściągnięcia należności od osoby, która nie składa pozwu w sądzie biskupim. Tu nie mają zastosowania żadne prawa podobne do praw w sprawach w sądzie cywilnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slub bez bierzmowania
moj chlopak biorac slub koscielny byl w trakcie nauk do bierzmowania.nauki trwaly 3 miesiace a do slubu bylo 2 wiec w trakcie zawierania slubu byl bez bierzmowania.jak wiadomo bez tego nie mozna wziasc slubu a jednak on wzial.miesiac pozniej do bierzmowania nie podszedl.czy z zwiazku z tym faktem jego slub jest wazny czy nie.czy to jest podstawa do uniewaznienia tego slubu.teraz jest w trakcie rozwodu sadowego.jak kazda kobieta od malego marze o tym dniu,suknia itp...czy musi mi pozostac tylko wizja slubu cywilnego czy tez moze sa jakies szanse na koscielny??????pomozecie?????? czy dalej nikt nic nie moze powiedziec na ten temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomny
do slub bez bierzmowania taka sytuacja jest niemożliwa, kłamiesz i próbujesz wciągnąć do rozmowy , która nie ma sensu. a co do żabci co robić nic innego jak złożyć pismo w sądzie biskupim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomny
zatem zającu odpowiadam: Wyrok I instancji był negatywny, II jeszcze nie było wyroku - to proste, jeśli wyrok 1 instancji jest pozytywny to druga to potwierdza dekretem i klamka zapadła ( czasami nie potwierdza , ale to rzadko) w Twoim przypadku, odrzucenie w 1 instancji pociąga za sobą powinność sprawdzenia procesu po raz wtóry, a tym samym angażowania w to kilka osób. ot co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slub bez bierzmowania
jednak udalo mu sie poslubic ta kobiete bez bierzmowania a klamac nie mam po co.mam w domu tyle zajec ze nie musze na sile klamac i udzielac sie w dyskusji bez sensu.naprawde tak sie stalo i ksiadz udzielil mu slubu bez bierzmowania.czy ktos wie czy taki slub mozna uniewaznic??/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy dziękuje za informację, zastanowie się co mam zrobić i czy mi w ogóle jest to unieważnienie potrzebne w końcu mam faceta rozwodnika bez szans na unieważnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy a ile czekałes od publikacji akt do wyroku? Pisałes wcześniej,że dzwoniłes i wiesz,że jest w trakcie wypisywania ale to dopiero I instancja jak zrozumiałam a wiesz ile bedziesz czekał na II instancje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomny
to wlasnie najdłuższy czas oczekiwania, prawie 10 miesiecy od publikacji, do wyroku. a 2 instancja nie mam pojecia ile potrwa niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 1123
Jesli nie ma zadnych sprzeciwow i strony zgadzaja sie na wyrok I instancji to na wyrok II instancji czeka sie rok. U mnie byl to dokladnie rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej to strasznie długo! A niby mówą,że w przeciągu dwóch lat wszystko sie wyjasni. Straszne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angel 81 a Ty już wiesz kiedy będziesz miała publikację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia 1123, nie wiem, skąd Ty wzięłas ten okres - jednego roku od wyroku I instancji do wyroku II instancji To, że u Ciebie tyle to trwało, nie znaczy, że takie są zasady! U mnie np. cały proces unieważnienia, od wniesienia skargi do wyroku II instancji trwał 1 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki27 - nie wiem kiedy bede miala publikacje akt, dopiero 2 tyg.temu mialam rozmowe z psychologiem. Mysle ze poczekam ze dwa miesiace i jak do tego czasu nie bede nic wiedziec, to zadzwonie do sadu. Ewa 33 - strasznie krociutko to u Ciebie trwalo... u mnie zaczelo sie w listopadzie 2006 a jestem przed publikacja akt dopiero... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czasem tak jest, że jak komus zależy, to ciągnie się latami, a jak mi nie zależało, to poszło raz-dwa (widocznie jednak eks bardzo zależało na czasie ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 33 należysz do tych szczęśliwych chociążby z powodu tego,że wszystko krótko trwało. Angel 81 u mojego znajomego od rozmowy z psychologiem do publikacji akt był 1 miesiąć więc może i u Ciebie tak będzie. Zyczę Ci tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomny
po pierwsze Ewa zapomniała dodać, że miała w rodzinie księdza i zapewne to powód takiego ekspresowego załatwienia sprawy, po 2 czas jaki mają ludzie w sądach jest conajmniej 2-3 krotnie dłuższy Oczywiście wiadomo to sukces otrzymać unieważnienie, ale nie łudźmy się od poublikacji akt do wyroku to conajmniej 5-8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy a wiesz dlaczego tak długo czeka się od publikacji do wyroku? Jest to jakimis przepisami unormowane czy po prostu nawał spraw w sądach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipiii
dziś przyszło zawiadomienie o publikacji.... :) cała sprawa trwa jakieś 10 miesięcy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipiii
Angel_81 ja chyba miałam psychologa troszke przed tobą więc do Ciebie też pewnie niedługo dojdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi23
pomocy. czy któraś z was może mi pomóc. chce walczyć o unieważnienie małżenstaw kościelnego i cywilnego. najbardziej koscielnego. jestem 1,5 roku po slubie mam 23 lata. mój mąż jest bezpłodny i miał pare panienek. pomóżcie. nie wspomne o tesciowej. ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi23
jeśli ktoś mi może piradzić to prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezpłodność może być powodem d
do unieważnienia, ale wredna teściowa czy też jego zdrady raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi23
ale co ja mam im tap pokazać wyniki jego badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi23
zastanawiam się czy trzeba udowodnić tam ze on przed ślubem wiedział ze nie może miec dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie tak
jeśli masz wyniki badań to dołączysz je do skargi, bo przecież w trakcie procesu sam dobrowolnie się nie przebada. Chodzi o to żeby mu udowodnić że ten fakt zataił przed Tobą przed ślubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi23
ale jak ja mu to udowodnie, nie da się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×